Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: KRZYSZTOF KIESLOWSKI

Post by Decadentor » 01 Oct 2014, 23:23

boyko wrote:Sin City: A Dame to Kill For (2014) - dosta dobar. u rangu s prvim dijelom.
jedino je možda kraj mogao malo bolje ispast.. 7,5/10
Jeste, zakon film, dostojan orginala no iz nekog nepoznatog razloga mi je ipak slabiji nego prethodnik (mozda nije dovoljno kompleksan) uglavnom samo nek stancaju :kokicarenje:
Image

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

KRZYSZTOF KIESLOWSKI

Post by Michel » 03 Oct 2014, 01:17

Trois couleurs: Blanc (1994) - drugi dio u trilogiji, meni nekako i najbolji. Možda baš zato što je više humorističnijeg tona i nema tako veliku dubinu kao prvi i treći. Glumi prekrasna Julie Delpy za koju sam mislio da će biti glavni lik, ali ustvari je samo sporedan lik oko kojeg će se glavna radnja vrtjeti. Pratimo njezinog muža kojeg je ona odjebala pa mu se nudi prilika da započne novi život u Varšavi i tako odlazi tamo, ali sprema nešto veliko i to ne znamo do samog kraja. Kakvo đubre :zubifale: ali i onda je đubre zbog nekih stvari. Kraj je sličan kao u prvom nastavku, a i u trećem djelu je isto sličan kraj. Moćno!

8========-o/8==========o (8.5/10)

Trois couleurs: Rouge (1994) - slovi kao najbolji u trilogiji, jako dobri završetak trilogije s izuzetnom Irene Jacob koja glumi model i živi u jednoj zgradi koja krije mnoge tajne. Kraj je izvrstan s onim poveznicama s prva dva filma. Al ljut sam na sebe što nisam posve skužio film pa će se pogledati opet, u neko vrijeme.

Dekalog, trzy - "Spomeni se da svetkuješ dan Gospodnji!" treća zapovijed, treća epizoda. U ovoj epizodi se bavi sa blagdanom Božićem i dvoje simpatičnih likova. Jedna je žena, a drugi je njezin bivši dečko/muž i nakon što joj nestane sadašnji muž, njih dvoje se susreću te ga ona traži da joj pomogne i tako blagdan provedu vani doživljavajući različite anegdote.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 03 Oct 2014, 04:31

Battletruck (1982) - odličan odlschool akcijski film u manirama "mad maxa". Vizualno mi se film dopao; sniman je na novom zelandu.Priča nije ništa specialno; radnja se događa u post-apokalipticnom svijetu di nafte praktički nema. Zlikovac vozi nabrijani kamion-tvrđavu i hara, pljačka ubija, glavni lik mu se suprotstavi...... Kao sto rekoh nista specialno ali ima onaj old school ugođaj, iako nema nekih memorabilnih likova kao sto je to mad max imao; iako nemogu reci ni da je prvi max imao nekih specialno memorabilnih likova. Film nema CGI-a (bar mislim da nema) tako da je ugodan oku u pogledu akcijskih scena. Ako volite ovakve trashy akcijske filmove svakako preporučam. Trailer ce vam dati predodžbu sto ocekivati.

https://www.youtube.com/watch?v=MxsFiVRX6BE
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

TIME TRAVEL

Post by Michel » 03 Oct 2014, 13:44

Flight of the Navigator (1986) - ja sam jednostavno sucker za nostalgiju, za tim divnim filmovima iz 80-ih koji su mi oblikovali djetinjstvo, a vjerujem i svima ostalima. Ne znam, svako malo me opere neka nostalgija za tim vremenima. Ovaj divni klasik nisam gledao sigurno preko 10 godina i danas ga lijepo pogledao ponovno. Prva polovica ozbiljna, a druga čista zabava. Radi se o klincu koji živi u 1978. godini, ali ga otme jedna letjelica i superinteligencija Max (tako ga je klinac nazvao) i otiđe u 1986. godinu, ali on ni godine nije ostario dok starci naravno jesu. Tako ga uzme NASA za istraživanje, ali počne u putovanje sa svemisrkim brodom i pokušava se vratiti natrag u svoje doba. Efekti su i dan danas odlični. Ona unutrašnjost broda se ne bi posramili ni današnji spektakli. Stvarno originalno i zabavno.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 04 Oct 2014, 17:51

McQueen and I - uspjeli tribute dvjema srodnim dusama, njihovom ekscentricnom postojanju, vizionarskom i teatralnom radu i samoubojstvima. Ne bih rekla da je ovo samo za fanove, nego za sve obozavatelje umjetnosti opcenito. Haute couture jest zapravo stvaranje besmrtnih umjetnickih djela, anarhisticki daleko od masovne konfekcije i modnih trendova, koji blijede i prolazni su gotovo koliko su i dosadni i dodvoravajuci. Divno.

Coherence - film skromnog izgleda i skromnih postavki, ali zato zanimljive nadrealne price. Zanimljiv je u cijelom svom trajanju, pitak i svakodnevan unatoc potencijalnom preklapanju stvarnosti. Ono sto mi je malo narusilo dojam je kamera u nekim dijelovima (njezin hinjeni amaterizam tj.) i kraj. Nekako cijelim filmom dobivam neka ocekivanja i onda zavrsi tako da pomislim da se moze prezivjeti bez gledanja ovoga. A zapravo je ok..
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

TIME TRAVEL

Post by Michel » 04 Oct 2014, 23:20

Somewhere in Time (1980) - hehe, koje blesavo putovanje kroz vrijeme. Sa hipnozom :zubifale: ali je lijep film. Glumi simpatični Christopher Reeve i prelijepa Jane Seymour, ali Reeveov lik je u 80-ima dok je Janeov lik u 1912. godini gdje glumi tadašnju najpopularniju kazališnu glumicu. Nakon što Reeveov lik odlazi u posjet jednom hotelu, vidi njezinu sliku i odmah ga nešto potakne da ide dublje istraživati o njoj i zaljubi se. Jebeni stalker :lol: i onda pomoću te hipnoze koju sam napravi :facepalm: se prebaci u njezino vrijeme i avantura može početi. Kemija između njih spašava film.

8======-o/8==========o (6.5/10)

Les visiteurs (1993) - luda francuska komedija od koje sam očekivao malo više, ali ima jebeno smiješnih scena. Jean Reno glumi viteza u 12. stoljeću i pomoću jednog napitka on i njegov sluga se prebacuju u 20 stoljeće, točnije 1992. godina kod svoje dalekeeee rođakinje. Malo previše priče i iritantnih likova, ali kad je smiješno, onda je stvarno smješno kao ono kad prvi put vide auto, žutog renolčeka, a crnac unutra :lol: jean reno standardno dobar.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

TIME TRAVEL

Post by Michel » 10 Oct 2014, 23:14

Bill & Ted's Excellent Adventure (1989) - simpa i zabavan film, ali Keanu Reeves je i ovdje užasan kao nekakav goofy teeneger, ali tako loše skinuo. Al zato je lijepo vidjeti Carlina :supz: koji im donese tel. govornicu pomoću koje putuju kroz vrijeme i uzimaju slavne osobe iz prošlosti.

8=======o/8==========o (7/10)

The Time Machine (1960) - dobar, ali sam očekivao više. Prvih pola sata odlično, ali sve poslije mi je nekako mlako i kad dođe u 802,701 godinu :lol: :lol: presmiješno.

8=======o/8==========o (7/10)

Slaughterhouse-Five (1972) - nisam baš skužio film. Ok, putuj kroz vrijeme, drugi svjetski rat, pa na neki planet gdje su neka nevidljiva bića, ali nepovezano tako da se teško skuži koja je poanta filma.

8======o/8==========o (6/10)

Planet of the Apes (1968) - e ovo je vrhunski film od početka do kraja uz neke male mane, ali sviđa mise početak kad padnu u vodu pa provjeravaju gdje su to stigli pa sve dok prvi put vide majmune ili kad ih majmuni počnu tretirati kao ne-inteligenta stvorenja. Pa onda potraga za dokazom da im dokaže kako je s drugog planeta, ali taj preokret sve začini iako sam pretpostavljao, ali svjedeno je moćan kraj.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 11 Oct 2014, 11:25

Maximum Conviction (2012) - solidan akcijski film s Stevenom Seagalom i Steve Austinom. Ima akcije, borbi, eksplozija, sve što treba tako da sam se dosta zabavio. Austin je imao veću ulogu od Seagala, a i njegove scene su puno bolje nego s Seagalom. Presmiješno izgleda kada na sebi stavi onu pancirku... 3/5
Michel puši karu.

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 12 Oct 2014, 10:11

Dawn of the Planet of the Apes - odličan nastavak :)

8.8/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART SIX

Post by Michel » 14 Oct 2014, 19:23

The Name of the Rose (1986) - nisam čitao tu poznatu knjigu, ali čitam kako je sami pisac bio teži ljevičar. Vrlo dobar film koji kombinira povijest, misteriju i krimić. Odlični Sean Connery i mladi Christain Slater. I Ron Perlman uvijek mora biti u ovakvim filmovima :zubifale:

8=======-o/8=========o (7.5/10)

The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013) - ne znam što da mislim. Nije bio dosadan jer volim ovakve filmove, ali je toliko nerealan (da, nerealan fantasy). Sad će netko reći "pa to je fantazija", a ja ću odgovoriti pa neka je, ali svaka fantazija ili sf mora imati nešto realno. Recimo, u lotr-u su borbe bile realne, barem u prvom nastavku, u drugom su već počeli pretjerivat (Legolas na dasci) ne volim takve gluposti. Ovdje isto s onim bačvama, ili legolas koji sve orce bez problema dobije. A najveća glupost je ta zadnja borba protiv zmaja. Joj, kako su iritantni patuljci i najviše me smeta
SpoilerShow
što nitko ne pogine. Pa koji ću kurac onda to gledat ako znam da će svi naši junaci šreživjeti. Tu je lotr bio bolji
i gdje je još bio bolji je manjak CGI-a. Orke su bile odlične i sav okoliš je bio realniji. U nekim trenucima sam mislio da gledam crtić. Ipak, nije loše jer mi nije bio dosadan, a i Gandalf je tu koji uvijek spašava scene.

8======o/8==========o (6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 14 Oct 2014, 19:45

Hobit je ionako dječja knjiga + radije pročitaj knjigu, ovih 9 sati trilogije što će Jackson prikazati je tako pun filera, obično nadrkavanje glupostima...
Michel puši karu.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: MIX MIX MARATON: PART SIX

Post by olio » 14 Oct 2014, 21:36

+1

Puno fillera da glava zaboli i to bezveznih, osim evangeline lily :heart:

A što se tiče
Michel wrote:
SpoilerShow
što nitko ne pogine. Pa koji ću kurac onda to gledat ako znam da će svi naši junaci šreživjeti. Tu je lotr bio bolji
SpoilerShow
ginu ginu, tek dolazi borba

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART SIX

Post by Michel » 14 Oct 2014, 23:17

Blue Ruin (2013) - solidan revenge triler o tipu koji postane neka vrsta beskućnika jer mu je jedan lik ubio roditelje, ali on sad izlazi van iz zatvora, i to ovaj saznaj ete započinje rat s njegovom obitelji. Film je pokušao biti što realniji, ozbiljniji s lošim pokušajem humora da sve izgleda nespretno. Zanimljiv film, ali daleko od neke velike kvalitete.

8======-o/8==========o (6.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART SIX

Post by Michel » 15 Oct 2014, 17:25

Wake in Fright (1971) - isplatilo se svake minute. Ovako nešto sam jako rijetko gledao i postavio sam si pitanje na kraju filma zbog čega je to tako. Našao sam si jednostavan odgovor. Realnost. Realnost je i ta primitvnost u filmu Australije 70-ih godina je ono što čini ovaj film velikim. Radi se o jednom učitelju koji dolazi u jedan mali gradić Yabba gdje su svi ljubazni i odmah te prime. Svi piju stalno na račun nekoga. On je planirao ostati samo jednu noć, ali ubrzo se sve mijenja i počne izlaziti s jednom grupom. Pive, pive i samo puno piva. Tz leži kvaka. Kao nekakav kult, kao da je cijeli grad hipnotiziran. Čitao sam da neke scene idu u čisti horor i čekao sam ih i prilično su me uznemirile
SpoilerShow
ubijanje klokana i to stvarno su ubijali klokane. Baš mi ih je bilo žao, pogotovo kad onaj tip pa kasnije i učitelj ide prema kolkanu da ga zakolje. A tek scena u kolibi kad ga je doktor vjerojatno silovao ili tako nešto.
i mene je film uvukao kao učitelja. A što reći za Donalda Pleasencea osim čovječe, odlgumio si jednu od najboljih uloga svih vremena i stajat ću iza te izjave svaki put. Ono što je odglumio u Halloweenu je mila majka za ovo. Preporuka naravno.

Da mi je stalno nailazit na ovakve bisere dao bih sve, ali baš sve. Kad gledam neki poznati klasik koji ima širok status, onda znam što mogu očekivati. Nekad se znam razočarat, ali većinom mi ipak ispadnu odlični, ali kod ovakvih filmova koji danas imaju kritiku iza sebe, ali nemaju taj širok raspon prepoznavanja i onda naići na tako nešto je čisto blago. Kao s ovim filmom http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 08#p340808 i s ovim http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 63#p341363

Nadam se da će takav i The Svimmer biti.

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART SIX

Post by Michel » 16 Oct 2014, 23:23

Coherence (2013) - dobar low-budget sf o grupici ljudi koja večera i ubrzo skuže da nešto nije u redu jer komet prođe iznad njihovog područja. Oduvijek sam volio
SpoilerShow
paralelne svjetove. Neki znanstvenici su složni da postoje milijuni takvih svjetova u kojemsvako od nas ima blizanca.
može se reći da je originalan jer nisam naišao na film koji se na tako direktan način bavi ovom temom.

Image

Go (1999) - jeben film u smislu čiste zabave. Pratimo tri priče koje su povezane. U prvoj priči susrećemo jednu klinku od 17 godina koja se odluči za dilanje droge u jednom klubu i jednim tipovima, ali prvo drogu mora nabaviti pa tako dolazi do dilera kojeg je odlično odglumio Timothy Olyphant. Druga priča pratimo njezinog frenda koji je otišao u Las Vegas na ludu zabavu i to mi je najbolja priča s puno humora i dobre zajebancije, ali se istotako nadovezuje na prvu i treću priču jer se sve događa u isto vrijeme. I treća priča pratimo dva tipa kojeg se pojavljuju u prvoj priči, ali neću previše govorit da ne spoilam jer su oni nekako najbitniji.

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply