Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 06 Oct 2013, 19:20

Z (1969) - povijesna politička drama o grčkom političaru koji bude ubijen na jednom prosvjedu. Samtran najboljim političkim filmom i s tim se moram složiti. Sjajn režija, muzika, glumci odradili izvrstan posao, a ima ih na desetke pa se baš mora pratiti od samog početka jer će se inače izgubiti u samom filmu. I odličnih zadnjih 10 minuta kao highlight filma.

8=========o/8==========o (9/10)

Wild at Heart (1990) - super mi je Lynch, ali ovaj film mi baš i nije sjeo. Pa ni ta razvikana uloga Defoea kako je odlično odglumio negativca :? čak bih rekao na prvi pogled da ovo nije tipični Lynchov film bez obzira što ima par bizarnih scena i onu njegovu poznatu muziku. Cage i dalje iritantan, ali ajd, bolji je nego u današnjim filmovima.

8======o/8==========o (6/10)

Dolores Claiborne (1995) - dosta dobra ekranizacija Kingove knjige. Radi se o jednoj obitelji koja skriva strašnu tajnu, a to se polako otkriva. Kathy Bates je sjajna bez obzira što joj je uloga u nekim trenucima dosta slična kao onoj iz Misery. Al najvipe me oduševila kinematografija i te boje. Kao da je tehnocolor, tako je izgledalo.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 07 Oct 2013, 01:31

The lone ranger

zabavno, vrlo zabavno

završnica je ludnica :D

7/10

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 07 Oct 2013, 07:50

The Internship (2013) - zabavno

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by popayy » 08 Oct 2013, 12:09

The Frozen Ground (2013)
http://www.imdb.com/title/tt2005374/

Nick "fu**ing" Cage i John Cusack ( loš ovdje ) u bezveznom trileru. A ponadao se.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 08 Oct 2013, 16:13

Pacific Rim - ne pretjerano originalan akcijski sf s obzirom da me dosta podsjetio na anime Evangelion, gdje su isto bili divovski roboti koje je kontrolirao pilot preko emocija, uz to boreći se protiv raznih divovskih čudovišta, tzv. anđeli. Priča je najslabija točka filma, tipično američki klišej što mi je loše sjelo s obzirom da sam očekivao više od Guillerma del Tora, ali čim sam vidio tko je još radio na scenariju, ništa čudno... Ali zato su borbe između morskih čudovišta i divovskih robota epski. Samo da su se više bazirali na borbe, a manje na tim lošim dijalozima i likovima + nepotrebni loš humor i predvidljiv scenarij. Solidna popcorn zabava, za ostalo su i dalje bolji animei. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 09 Oct 2013, 05:58

Zatoichi challenged - 4/5
Zatoichi and the fugitives - 4/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 09 Oct 2013, 23:51

Happiness (1998) - čuo sam dosta epiteta o ovom filmu. Da je najdepresivniji filma ikada napravljen ili da je jedan od najbolesnijih. Svakako to je jer ono što film prikazuje je poptuno drugačiji način nego što smo navikli. Jako sporo daje uvid u pedofila ili perveznjaka. Film baš ubija. Tipa, s onim što udaraju u ovom filmu su riječi. Riječi najviše bole jer govore istinu o nama samima. Stvarno jak film koji treba svako pogledati.

8========-o/8==========o (8.5/10)

Alice Doesn't Live Here Anymore (1974) - najneobičniji Scorseseov film. Mislim, običan je ovo film jer je romantična drama, ali je neobičan zato što Scorsese baš takve filmove i ne snima. Dobar film u svakom slučaju o ženi/macji kojoj umire nasilni muž i sa sinom se seli u novi grad, ali svako malo se razočara u muškarce i to je psihički ubija pa traži stvari koje je vesele.

8=======...o/8==========o (7.3/10)

Young Frankenstein (1974) - joj, što reći o ovom filmu nego da je genijalan. Čak mi je bolji od originalnog Frankensteina koji mi je remek djelo. Ovaj put Gene Wilder bez Pryora, ali je predobar. Onaj lik koji glumi Ajgora je urenebesan, a tek Peter Boyle kao Frankensteinovo čudovište. Atmosfera vrhunska, Mel Brooks je stvarno autor vrijedan pažnje što se tiče komedija/poluparodija.

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 10 Oct 2013, 00:17

GRAVITY

izaša iz kina prije 20 minuti, tako da je totalno svježe

Za mene ne film već iskustvo!

Neopisivo.
Totalno sam bia u filmu i vuka me kroz sve događaje, sve sam proživia.

Snimljen briljantno, također neopisivo.

10/10 :prayer:
Last edited by olio on 12 Oct 2013, 13:43, edited 1 time in total.

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 10 Oct 2013, 10:08

Pacific Rim (2013) - joooj, jako slabo..a čak nisam ni polagao velike nadeu film izuzev u del Tora. Ovako loše glumce i glumu dugo nisam vidio, svi ko drvene marije (a onog Hunnama ne mogu smislit od Sinova Anarhije koja mi je jedna od najdražih serija). Eto jedino su efekti spektakularni, sve drugo debelo ispod prosjeka. 4/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 12 Oct 2013, 01:20

A River Runs Through It (1992) - film od Roberta Redforda sa mladim Bradom Pittom. Uvijek sam mislio kako je Pitt isti kao Redford po izgledu i eto, nisam znao da Pitt glumio u njegovom filmu. Jedna lijepa i tužna coming of age priča o dvoje braće koji žive u kršćanskoj obitelji i glavni cilj im je uloviti što više riba, barem na prvi pogled. Predivni krajolici, ljeto i odrastanje uz rijeku.

8========o/8==========o (8/10)

Europa Europa (1990) - ovo je dark comin of age priča o jednom židovu koji živi za vrijeme drugog svjetskog rata i počne bježati pred Hitlerom to jest njegovom vojskom jer želi izbjeći logore i prvo se udružuju u komunističku partiju kod Staljina da bi kasnije postao prevoditelj švabama. U nekim dijelovima prebrz i ne bih ništa imao protiv da je trajao 20-ak minuta duže.

8=======-o/8==========o (7.5/10)

Kids (1995) - ovaj bi svima trebao biti poznat :) jedan od onih filmova koji najbolje opisuje new york, barem taj delikventski dio. Uglavnom, glavni lik jebe djevice, a ima sidu, ali on to ne zna. I tako sa svojim prijateljima partija, skejta, zabavlja se po cijele dane u new yorku...
SpoilerShow
onaj ju je na kraju silovao :facepalm:
8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 12 Oct 2013, 12:43

Gravity (2013) - gledao u 2D i na kraju ispalo osrednje ostvarenje. Vjerujem da je 3D sasvim druga priča, ali ovaj film kao film, ima katastrofalnu radnju, inače prelošeg Clownyja, pruža toliko nelogičnosti i nerealnosti (Avengersi su socijalna drama za ovo) da mi se smučilo već sredinom filma. Već vidim hvalospjeve o Sandri Bullock koja i dalje samo stenje i uzdiše kao što je to radila u najboljim danima (čitaj Brzina i Razbijač :D) dok Clooney i dalje glumi nepopravljivog šarmera i klauna u teškoj i bezizlaznoj situaciji (btw kad netko pogleda film nek mi objasni da li smatra da se astronauti stvarno ponašaju onako). Da ne ispadne potpuna katastrofa, film pruža sliku epskih proporcija zemlje i njezine orbite ( u tome se stvarno uživa); nadalje, stvarno te na neki način radnja uvuče i natjera da to proživljavaš, ali meni se to čak i nije toliko svidjelo jer osobno ne volim filmove o bezizlaznim i na taj način teškim situacijama. Sve u svemu, mislim da je film pretenciozna ¨izdrkotina¨ koja ne može i ne smije stat u istu rečenicu s Odisejom s kojom ju mnogi već uspoređuju. 4/10

Kako ameri to vole reći, pravi mediocre movie!
It's in your nature to destroy yourselves...

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 12 Oct 2013, 13:46

Shp86 wrote:btw kad netko pogleda film nek mi objasni da li smatra da se astronauti stvarno ponašaju onako
Clooney u filmu je iskusni astronaut (nema panike, uvijek pribran i zna što je potrebno radit u svakoj situaciji), ali je pred mirovinu pa je onako cijeli na zezanciju.
Sandra je nova, i rečeno je da je imala samo nekoliko mjeseci obuke. Tako da sasvim logično njezino panično ponašanje. Ona je bliža gledatelju po pitanju toga.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 12 Oct 2013, 17:48

Cop Out (2010) - Nije mi baš sjeo, ne volim ovakav humor, a Morgan je najiritantniji čovjek u svemiru vjerojatno, radnja tipična, ništa novo, ali bar brzo prođe. - 5/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 12 Oct 2013, 20:26

Monsters University (2013) - vrlo dobra animirana komedija i prequel izvrsnog filma Monster inc. Na početku počne iritatno tako da sam mislio da će biti loše, ali vrlo brzo se popravi i postane zabavno, sve do odličnog završetka. Zabavni likovi, dio kada završe u svijetu ljudi, simpatična završnica, prikaz bratstva na fakultetu i solidan humor. A i zgodno je vidjeti dosta likova koji se pojavljuje u originalu u cameo ulozi. 4/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 12 Oct 2013, 20:51

Adventureland (2009) - Jesse Eisenberg mi je jedan od onih glumaca koji mi je u početku bio antipatičan, ali što dulje ga gledam, sve mi je bolji. On glumi teenegera koji dobije ljetni posao u lunaparku i tamo se s prijateljuje s jednom curom te počnu izlaziti dok u isto vrijeme ona hoda s jednim oženjenim tipom. Neloš i zabavan filmić + glumi Kristen Stewart koja uvijek izgleda nekako napušeno. Film je smješten u 80-e.

8=======o/8==========o (7/10)

Son of Rambow (2007) - i ovaj je smješten u 80-e i radi se o klincu koji u kinu pogleda film Rambo te želi postati redatelj, a s druge strane jedan drugi klinac pogleda Ramba i pokuša postati Rambo. Dakle, avanture, dječije ludosti i sve što ide uz to. Prva polovica sjajna, a druga mi je malo pokvarila film kad se sve više ljudi uključivalo dok u prvom dijelu pratimo samo njih dvoje.

8=======o/8==========o (7/10)

The Squid and the Whale (2005) - haha, i ovdje je radnja smještena u 80-e. Prilično je očito da ako se želi napraviti coming of age film, jedno od pravila je da radnja bude u 80-ima :zubifale: i ovdje glumi Eisenberg, a on glumi teenegera kojem se roditelji rastaju i onda se bori s tim, a pjesnik je u duši jer mu je otac (jeff daniels) pisac i ono što je najbolje u filmu je njihov odnos koji je totalno opušten i prirodan. Tu se baš našli ne samo kao likovi već kao i dva glumca.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply