Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Asfodel » 08 May 2019, 16:57

Braid (2018) - jedino privlačno ovdje su mnogi vizualni prizori i M.Brewer koja je stvorena za sajko/neobične uloge. Napravljeno kao na silu. 5/10

Herutâ sukerutâ/Helter Skelter (2012) - unatoč raskoši i duši koju čak nekako ima, ovo je i dalje nategnuta šestica. Kad god sam viiđala negdje sliku iz filma znala sam se fejspalmati kao joooj kad ću konačno ovo. Kako pogrešno, lol.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by olio » 09 May 2019, 11:21

The Town that Dreaded Sundown (2014)

ok "remake"

5.5/10

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Mr. Pest » 20 May 2019, 19:44

The Amityville Horror (1979)

Nakon dosta vremena zanemarivanja horror žanra odlučio sam odgledati neki klasik, naletio sam na jedan od dosadnijih filmova općenito, ali makar sam saznao odakle je došla glavna inspiracija za Paranormal Activity. Djeluje skroz nenasilno kao da je rađeno za televiziju, a čitav film je više poput neke drame koja govori o raspadu prosječne američke obitelji, očekivao sam više čisto iz razloga jer je ovo najduža horror franšiza koja do 2018. broji čak dvadeset i dva nastavka. Svećenik i muhe su ajmo reći jedini gledljivi dio koji razbija dosadu koja se sastoji od škripanja vrata, grebanja po zidovima i ostalih "jezivih" klišeja, a negativac u filmu je doslovno svinja sa crvenim očima koja se pojavljuje samo za cca 2 sekunde, ako ništa makar je bila neočekivana...


4/10

P.S.
Inače pred kraj filma glava obitelji koja se gubi u ludilu sjekirom razbija vrata da bi došao do obitelji, a film je snimljen godinu dana prije nego Shining...
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 13 Jun 2019, 15:06

Overlord (2018) - pogledao ga jučer. Radnja smještena u drugi svjetski rat, borba protiv nacista koji razvijaju neki serum zbog kojeg se ljudi pretvaraju u nešto. Nije niti malo dosadan, ima dobrih scena, stvorenja izgledaju jako dobro ali opet nisam u niti jednom trenutku bio oduševljen viđenim.

8======-/8==========o (6.5/10)

Hereditary (2018) - ovaj film sam dugo čekao da ga pogledam. Još jedan u nizu hvaljenih modernih horora i rekao bih čak i zasluženo jer realno film je jebeno dobar. Na stranu što se možda nekom nije svidio, ali gluma i režija su tip top. Tu nemam zamjerki. Priča možda na kraju i ispadne najtanja, nešto što je vrlo važno u dobrom filmu ali zbilja mi je već puna kapa onih meta horora od kojih neki jesu dobri, neki i nisu. Zato mi se ovaj jako svidio. Prva polovica mi se činilo na tragu The Babadook da bi u drugoj krenuo čisti horor. Atmosferično sjajan, nema tipičnih jump scareova.
SpoilerShow
Demon Paimon se pojavio i u jednom malom dragulju The Last Shift. Sviđa mi se uvijek taj sotonistički prikaz u filmova.
twistovi su stvarno lijepo napravljeni i neočekivani baš i te strašne scene koje nisu nagle već stvarno jebeno jezovite. Svidio mi se jako i gledat će se sigurno još jednom u budućnosti.

8=======-../8==========o (7.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 13 Jun 2019, 15:06

Ghost Stories (2017) - ovo sam još pogledao prije par mjeseci i svidio mi se do nekog trenutka. Sad sam ga malo zaboravio ali ima zgodnih priča. Freeman je ok, twist je isto u redu. Podsjetio me na neke stare britanske hammer horore po atmosferi. U redu bih rekao.

8======../8==========o (6.2/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Annabel_Lee » 20 Jun 2019, 12:29

The Open House (2018)

Mali rođak birao film, na kraju je bio toliko razočaran da je svima govorio kako je pogledao najgori film ikada. :lol: Ja nisam imala neka velika očekivanja pa nije bilo baš toliko loše.

hitman_4 wrote:
18 Jan 2019, 02:15
SpoilerShow
Pretpostavljam da je vodoinstalater ubojica :zubifale:
Isto sam pomislila, to mi je nekako najlogičnije. :zubifale:

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by maddjuro » 24 Jun 2019, 22:49

The Dead Don't Die (2019) - zombie film u kojem se pojavljuje dosta poznatih glumaca; Bill Murray i onaj "pederko" koji sad glumi vadera u novim starwarsima su u glavnoj ulozi. Radnja smještena u gradiću, zombiji su Romerove sorte, uzrok je "fracking" na sjevernom polu. Po traileru mi se činili da bi film mogla biti dobra horror komedija, ali realno film više smrdi neg miriše. Jako je spor, fore di znaju da su u filmu su odavno isfurane... Sve u svemu razočaran filmom
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 03 Jul 2019, 00:26

Brightburn(2019) - isplati se baciti pogled, ali ne ocekivati previse. Film nije nesto strasno ambiciozan ali nije ni jednostavan. Sporedni likovi su okej okarakterizirani i dosta toga drzi vodu s psiholoske strane. Mada bi vise volio da se uzeo neki neozbiljniji pristup ali ok.

6/10

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by maddjuro » 21 Jul 2019, 23:30

halloween (2018) - gledao mi se neki horror i nakon sto sam na 9gag-u naletio na halloween post odlučih ovo pogledati. Nakon balege od rob zombievih halloweena ovaj je film bio osvježavajuć. Jamie Lee Curtis se vraća i mora zaštititi svoju unuku teenagericu od brata Michaela. Sve u svemu doabr film koji ima "klišeja" koji su više-manje standard za slasher film. Ubojstva su ljepo odrađena, nema cenzure da bi se film moglo klasificirati kao PG-13. Preporučam
I may be an idiot, but i am no fool.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 23 Aug 2019, 09:38

MA (2019)
Ugodno sam iznenadjen-jako dobar!
Villianka mi se bas dopala-naizgled simpaticna zenica, koja je zapravo teski sociopat (nazalost ne svojom krivicom). Prvih sat vremena je film samo ok, znaci,niti je nesto lose, ali ni posebno dobro, ali zadnjih pola sata je odlicno odradjeno, uz fin twist , nekoliko bolesnih scena, i solidno napet rasplet. Bez nekih vecih zamjerki, dao bih mu- 6.8/10!
Zaista, kakve sve shitove izbacuju, ovo je jako dobro ispalo.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 06 Sep 2019, 09:35

MIDSOMMAR 2019.

dobar. ni blizu najstrasniji bla bla, i slicno, sto su lagali u svrhu promocije, ali zaista je nekako jeziv sa zlokobnim i bolesno-sumornim ugodjajem! ima nekoliko dobrih scena, kraj je na trenutke tezak i potresan ; ma zapravo citava ta kolonija je jeziva koliko je uvrnuta! stvara osjecaj neke nelagode! ja sam ga odgledao od dva puta, pa je bilo ok, ali tko bude gledao odjednom-neka se pripremi da ce dosadnjikav biti. 6/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by lemonzoo » 06 Sep 2019, 11:36

GreenHornet wrote:
06 Sep 2019, 09:35
MIDSOMMAR 2019.

Jedina mana su mi efekti kad su baba i deda skakali. Ali ta atmosfera je odlična. Pratiš ih kako ulaze u paukovu mreže, kako se oko njih sve više steže obruč i ne mogu pobjeći.
Najsmješnija scena je ono parenje.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 12 Sep 2019, 11:35

https://www.imdb.com/title/tt7349910/
NIGHTMARE CINEMA 2019.
1. PRICA- solidan slasher,s nekoliko ok krvavih i brutalnih scena, te dobrim twistom.
2. PRICA- poprilicno sokantna s nekoliko gadnih scena
3. PRICA- jeziva, s nekoliko vise nego solidno scary scena, i zanimljivim opsjednutim. lokacija je dosta dobra, bas jezu stvara.
4. PRICA- teski i jezivi mindfuck,s nekoliko nelagodnih scena. mislim da bi od ovoga ispao zaseban, odlican horror!
5. PRICA- najlosija od navedenih, ali moze se pogledati.

Sve u svemu, bez neke velike zamjerke-DOBAR. Sto mu je maksimalan doseg. Mickey se pojavljuje mozda 3-4 min, nothing special.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Asfodel » 14 Sep 2019, 15:24

Pigs (1973) - djelovalo je kao neka ljigava poslastica, ali nije bilo ništa posebno 5/10

Escape Room (2019)
- kako navabiti ljude da gledaju prosječan i zaboravan filmić - staviš jedno malo zvučnije ime i onda sirotići nasjednu i potrate vrijeme :mrgreen: 5/10

Us (2019) - ovo je bilo zadovoljavajuće, dok nije došlo do objašnjenja, joooj, koje je skinulo cijelu ocjenu 6/10
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 16 Sep 2019, 16:10

HELLRAISER 1987.
ZVUCI NEVJEROJATNO ALI OVAJ FILM SAM PRVI PUT POGLEDAO SINOC. :)
Uhhh, koji jeziv i zlokoban ugodaj! Bas da iz sekunde u sekundu cekas kad ce se nesto lose dogoditi! Ona zena mi je neopisivo gadna, odvratna i bas mi je stvarala neku nervozu. Njezin ljubavnik/villian takodjer-pravi socipat koji je koketirao s nadnaravnim. Cenobiti dosta dobro i bolesno napravljeni, uz nekoliko gadljivih i brutalnih scena s njima. I bez njih, imamo nekoliko dobrih i upecatljivih scena. Ipak, rasplet mi je nekako naivan, jeftin, a dosta toga nije pojasnjeno (mozda u nastavcima?). Dosta dobra scena na samom kraju! I da-gluma nije bas bajna, na momente amaterska bas, ali nista cudno za mnoge filmove iz toga doba.
6.8/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Post Reply