Top 5 vaših najboljih Azijskih horora...?

Mrtva djevojčica sa crnom dugom kosom živi na ovom mjestu.
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 16 Sep 2007, 20:33

Ghostface wrote:Evo pogleda san i Audition i stvarno je odličan, mada mi je pri sredini bija i malo dosadan, al ona scena mučenja je strašna. samo me zanima kako tumačite one flashbackove u trenutku njegova padanja u nesvjest?
hm, kao da se nije mogao odlučiti koju da scenu stavi. Ništa novoga. Kao onaj dreamers.
Michel puši karu.

Wampiritza
Posts: 13
Joined: 14 Sep 2007, 20:26

Post by Wampiritza » 27 Sep 2007, 10:10

Ghostface wrote:Evo pogleda san i Audition i stvarno je odličan, mada mi je pri sredini bija i malo dosadan, al ona scena mučenja je strašna. samo me zanima kako tumačite one flashbackove u trenutku njegova padanja u nesvjest?
Jedna od stvari koja je, po meni, fenomenalna kod svega sto je radio Takashi Miike, je upravo taj krajnje konfuzan i zbunjujuc kraj. Ima ga i prvi deo One Missed Call.
Na kraju Audition, dok on pada u nesvest i priseca se razgovora na mestima gde je bio sa onom neuroticarkom, on dobija odgovore na pitanja koja nije postavio, a trebao je. Moze se tumaciti i kao njegovo namerno zanemarivanje svega sto je cuo, jer mu se devojka svidjala. Ja ipak mislim da se to nije stvarno odigralo, jer ko bi smeo da ostane nasamo sa ribom koja je zatvorila svog bivseg ljubavnika u vrecu, odsekla mu uvo, jezik i tri prsta i hranila ga povrackom? Ona scena gde ona prihvata njegovu ponudu za brak je zapravo samo pusta zelja, neki beg iz grozne situacije u kojoj se nasao.

Ono sto je vazno znati pre gledanja ovog filma je da je Japan prilicno konzervativno i patrijarhalno drustvo, gde se ne gleda bas blagonaklono na veze dvadesetogodisnjakinja i cetrdesetogodisnjaka. Pa i scene gde su ovo dvoje zajedno, uglavnom sede daleko jedno od drugoga i ne dodiruju se. Tacno se zna sta se od jedne zene ocekuje (on o tome i prica na pocetku filma, o pozeljnim osobinama) a svakako da je sama pomisao na to da bi jedna zena, krzljava balerina, mogla da zicom odseca glave i ekstremitete izrazito hororicna.

Inace, sam film nije ni upola tako bizaran, krvav i grozan kao sto sam ocekivala nakon nekih recenzija na netu.

I ogradjujem se da su gore iznete pretpostavke samo moje shvatanje filma... tako da, ako neko ima nesto drugacije...

User avatar
AlabamaSmokeOne
Posts: 356
Joined: 17 May 2007, 23:52

Post by AlabamaSmokeOne » 15 Oct 2007, 02:22

jel mi moze netko reci par azijskih horrora, ali da plase i to da jako plase? ne one filmove kao guinea pig ili neke slashere ili raznorazna mucenja u filmovima, vec nesto tipa ju-on?
sto strasniji - to bolji
planiram inace s nekim pogledat par takvih filmova pa da joj se uvuce strah u kosti :roll:

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 15 Oct 2007, 12:08

AlabamaSmokeOne wrote:jel mi moze netko reci par azijskih horrora, ali da plase i to da jako plase? ne one filmove kao guinea pig ili neke slashere ili raznorazna mucenja u filmovima, vec nesto tipa ju-on?
sto strasniji - to bolji
planiram inace s nekim pogledat par takvih filmova pa da joj se uvuce strah u kosti :roll:
ringu serijal, dark water, shutter, ju on serijal, the eye (samo prvo dio).. :wink:

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 15 Oct 2007, 15:19

Wendigo wrote:
AlabamaSmokeOne wrote:jel mi moze netko reci par azijskih horrora, ali da plase i to da jako plase? ne one filmove kao guinea pig ili neke slashere ili raznorazna mucenja u filmovima, vec nesto tipa ju-on?
sto strasniji - to bolji
planiram inace s nekim pogledat par takvih filmova pa da joj se uvuce strah u kosti :roll:
ringu serijal, dark water, shutter, ju on serijal, the eye (samo prvo dio).. :wink:
a nije baš ringu serijal strašan, prije dosadan :lol: the eye 1 može proć. ok je i tale of two sisters. nikako nemoj ono Zlo gledat, strašno loše :lol:
mislim da nema nekih prestrašnih azijskih jer oni su malo monotoni, nemaju u većini tu čar ko ameri da izraze ono scary :D kletva am mi je puno puno bolja nego jap. :D
Image

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 15 Oct 2007, 16:25

metallicat wrote:
Wendigo wrote:
AlabamaSmokeOne wrote:jel mi moze netko reci par azijskih horrora, ali da plase i to da jako plase? ne one filmove kao guinea pig ili neke slashere ili raznorazna mucenja u filmovima, vec nesto tipa ju-on?
sto strasniji - to bolji
planiram inace s nekim pogledat par takvih filmova pa da joj se uvuce strah u kosti :roll:
ringu serijal, dark water, shutter, ju on serijal, the eye (samo prvo dio).. :wink:
a nije baš ringu serijal strašan, prije dosadan :lol: the eye 1 može proć. ok je i tale of two sisters. nikako nemoj ono Zlo gledat, strašno loše :lol:
mislim da nema nekih prestrašnih azijskih jer oni su malo monotoni, nemaju u većini tu čar ko ameri da izraze ono scary :D kletva am mi je puno puno bolja nego jap. :D
kod azijskih filmova je u većini slučajeva bit strave atmosfera prije nego iznenadne scene i gore.. a atmosfera je u mom slučaju jaaako važna stvar u bilo kojem žanru, a pogotovo u horroru. ima masa filmova koji su generalno dosta loši ali su zato atmosferični i to im daje prolaznu ocjenu.. :) i da, monotonost (i manjak ideja u zadnje vrijeme) je boljka azijskog horrora nažalost..

User avatar
AlabamaSmokeOne
Posts: 356
Joined: 17 May 2007, 23:52

Post by AlabamaSmokeOne » 15 Oct 2007, 16:48

e odlicno, imam ja i ringu i ring 0 i dark water i shuttera...a iskopat cu na netu vec taj tale of two sisters ovih dana :D

User avatar
carver
Posts: 546
Joined: 07 Nov 2007, 18:29
Location: Rijeka
Contact:

Post by carver » 08 Nov 2007, 13:40

1 Ju-On:The Grudge
2 Ju-On:The Grudge 2
3 The Locker
4 Ryeong
5 Rasen

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 08 Nov 2007, 14:33

carver wrote:4 Ryeong
Hvala što si me podsjetio na ovaj film ;) uz sve druge na tapetu, ovo sam zaboravio pogledati.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Nov 2007, 00:29

Ja još čekam pravi trenutak za Audition :twisted:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Nov 2007, 00:56

dr_gonzo wrote:Ja još čekam pravi trenutak za Audition :twisted:
Isto ovdje, ajd pokreni se pa te pratim - iovako planiram već jedan mini asiahorror maraton uskoro ;)

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Nov 2007, 01:04

HorrorHR wrote:
dr_gonzo wrote:Ja još čekam pravi trenutak za Audition :twisted:
Isto ovdje, ajd pokreni se pa te pratim - iovako planiram već jedan mini asiahorror maraton uskoro ;)
Slično je kod mene...kako ispada mogao bih to sutra napraviti a plan je sljedećiž


Audition
Battle Royale 1 i 2
Gojira - King of Monsters

Kakv je Pulse?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 09 Nov 2007, 01:10

dr_gonzo wrote:Kakv je Pulse?
Malo "drugačiji" ;)

http://www.horrorhr.com/kairo-2001/

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 09 Nov 2007, 02:12

HorrorHR wrote:
dr_gonzo wrote:Kakv je Pulse?
Malo "drugačiji" ;)

http://www.horrorhr.com/kairo-2001/
nice....very nice...me like...i tako ulazi u listu :wink:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 09 Nov 2007, 08:23

dr_gonzo wrote:
HorrorHR wrote:
dr_gonzo wrote:Kakv je Pulse?
Malo "drugačiji" ;)

http://www.horrorhr.com/kairo-2001/
nice....very nice...me like...i tako ulazi u listu :wink:
kairo je zbilja odlican , must see
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

Post Reply