Silent Hill (2006)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Silent Hill (2006)

Post by HorrorHR » 30 Dec 2009, 18:48

Image

Director: Christophe Gans
Writer: Roger Avary (written by)

Glume:

Radha Mitchell ... Rose Da Silva
Sean Bean ... Christopher Da Silva
Laurie Holden ... Cybil Bennett

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=f5mT5LhbRJw
Imdb: http://www.imdb.com/title/tt0384537/
A woman named Rose Da Silva goes in search for her troubled daughter, Sharon Da Silva within the confines of a strange, desolate town called "Silent Hill." She is very concerned Sharon who has been experiencing severe nightmares and has begun sleepwalking. Their only clue to the girl's condition is her repetition of Silent Hill. Desperate for answers, Rose takes Sharon to the town of Silent Hill, despite Christopher's opposition. She reaches the town, but is knocked unconscious in a car crash, and awakens to find Sharon is missing.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Silent Hill (2006)

Post by HorrorHR » 30 Dec 2009, 18:50

Skužih da nema topica za ovaj film, pa eto... Stigao mi je DVD neki dan pa se baš sada idem baciti na njega.

Zanima me dali će mi biti bolji nego pri prvom gledanju u kinu (u Londonu na premijeri). Stav: http://www.horrorhr.com/silent-hill-2006/

Tada su u kinu iskiksali što nisu zagasili jedno od svjetla na stropu, pa nije bio 100% mrak, nadam se da će sada u toplini i mraku kućnog kina biti bolje ;)

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Re: Silent Hill (2006)

Post by kraykulla » 02 Jan 2010, 07:30

super film,jedan od najboljih meni te godine 2006.
još se sada naježim kad se sjetim nekih grotesknih i apsurdnih
horror scena.svaka čast.meni 10/10 :twisted:

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Silent Hill (2006)

Post by HorrorHR » 03 Jan 2010, 22:26

Pogledao ga opet, sjeo mi je mnogo bolje od prvog puta u kinu, makar opet nije nešto spektakularno. Pogledah i extrase, zanimljivo je kako su radili efekte i do kojih se detalja pazilo na biti što vise bliži gaming predlošku.

6/10, uvrh glace 6.5/10...

User avatar
Saleth
Posts: 21
Joined: 02 Feb 2008, 11:20

Re: Silent Hill (2006)

Post by Saleth » 09 Jan 2010, 15:32

Ovo možda je najbolja ekranizacija neke horor igre, ali to samo po sebi i nije nešto naročito dobro.
Ovdje su jednostavno uzeli sve poznate trenutke iz prva dva nastavaka igre i malo ih uredili i spojili sve ma kraju.
To i nije neki problem napravit, sve u svemu film je u najboljem slučaju prosjek.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Silent Hill (2006)

Post by DrugsBunny » 10 Jan 2010, 11:53

Silent Hill 4/10 - ne znam jel dobra ili loša stvar što nisam igrao igricu, ali me film i bez toga razočarao, dosadnjikav jer se većinu vremena ništa konkretno ne događa pa mi se činilo da je kraj sa objašnjavanjem bio prekomopliciran, prenatrpan i nekako pregusto napravljen. Tu su scene kada padne mrak, tu zamjeram što je sve stvarno prestrašno, ama baš ništa se ne vidi, stvarno su mogli napraviti malo svjetlije, tu je sad par plot holeova u koje neću dublje ulaziti. Te ima nekoliko iritantnih likova. S druge strane atmosfera kada je dan mi se stvarno svidjela te je generalna izvedba ok. Više od 4/10 teško da mu mogu dat.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Silent Hill (2006)

Post by Wendigo » 12 Jan 2010, 09:25

DrugsBunny wrote:Silent Hill 4/10 - ne znam jel dobra ili loša stvar što nisam igrao igricu, ali me film i bez toga razočarao, dosadnjikav jer se većinu vremena ništa konkretno ne događa pa mi se činilo da je kraj sa objašnjavanjem bio prekomopliciran, prenatrpan i nekako pregusto napravljen. Tu su scene kada padne mrak, tu zamjeram što je sve stvarno prestrašno, ama baš ništa se ne vidi, stvarno su mogli napraviti malo svjetlije, tu je sad par plot holeova u koje neću dublje ulaziti. Te ima nekoliko iritantnih likova. S druge strane atmosfera kada je dan mi se stvarno svidjela te je generalna izvedba ok. Više od 4/10 teško da mu mogu dat.
taj film je meni osobno tamna mrlja jednoj odličnoj franšizi koja se zove silent hill.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Silent Hill (2006)

Post by DrugsBunny » 12 Jan 2010, 19:43

Wendigo wrote:
DrugsBunny wrote:Silent Hill 4/10 - ne znam jel dobra ili loša stvar što nisam igrao igricu, ali me film i bez toga razočarao, dosadnjikav jer se većinu vremena ništa konkretno ne događa pa mi se činilo da je kraj sa objašnjavanjem bio prekomopliciran, prenatrpan i nekako pregusto napravljen. Tu su scene kada padne mrak, tu zamjeram što je sve stvarno prestrašno, ama baš ništa se ne vidi, stvarno su mogli napraviti malo svjetlije, tu je sad par plot holeova u koje neću dublje ulaziti. Te ima nekoliko iritantnih likova. S druge strane atmosfera kada je dan mi se stvarno svidjela te je generalna izvedba ok. Više od 4/10 teško da mu mogu dat.
taj film je meni osobno tamna mrlja jednoj odličnoj franšizi koja se zove silent hill.
Složio bih se s tim iako nisam igrao igru, ali sam čuo stvarno sve najbolje o njoj i mislim uskoro promijeniti to što je nisam isprobao. Sam film nije ni upola ishvaljivan kao igra, čak štoviše, zasad što sam vidio su sve bila neka li-la mišljenje. Tužno je što mislim da je imalo velikog potencijala postati i jedna izvrsna filmska franšiza.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
juriel
Posts: 274
Joined: 20 Nov 2006, 09:04
Location: Zagreb

Re: Silent Hill (2006)

Post by juriel » 13 Jan 2010, 09:58

Solidno ostvarenje... prvi put kad sam ga gledao pola sam prespavao jer sam ga gledao umoran nakon posla. Drugi put mi je ostavio puno bolji dojam. Atmosfera je slična kao i u igri, efekti vrlo dobri, gluma ispodprosječna ali mi je ostao u dobrom sjećanju...
[url=http://www.phpbb.com/][img]http://i236.photobucket.com/albums/ff109/zombigrrl/SHEKicksA.gif[/img][/url].

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Silent Hill (2006)

Post by DrugsBunny » 13 Jan 2010, 16:08

juriel wrote:Solidno ostvarenje... prvi put kad sam ga gledao pola sam prespavao jer sam ga gledao umoran nakon posla. Drugi put mi je ostavio puno bolji dojam. Atmosfera je slična kao i u igri, efekti vrlo dobri, gluma ispodprosječna ali mi je ostao u dobrom sjećanju...
Znači ni u igri ne vidiš što se događa?
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Silent Hill (2006)

Post by chatterer » 13 Jan 2010, 17:47

DrugsBunny wrote:
juriel wrote:Solidno ostvarenje... prvi put kad sam ga gledao pola sam prespavao jer sam ga gledao umoran nakon posla. Drugi put mi je ostavio puno bolji dojam. Atmosfera je slična kao i u igri, efekti vrlo dobri, gluma ispodprosječna ali mi je ostao u dobrom sjećanju...
Znači ni u igri ne vidiš što se događa?
SpoilerShow
onaj dio kada prolaze kroz zombi djecu je u igri slično napravljeno, dakle možeš ugasiti svjetiljku i oni te ne skuže, ali naravno onda moraš napamet znati put. Otvori si u youtube Silent Hill 2 speedrun, walkthrough pa pogledaj malo ako nije netko maknuo. Meni je žao samo što nije više pokazan Pyramid-Head jer je on gotovo i najbitniji lik. Teško je ovakvu igru pretočiti u film i ja sam uglavnom zadovoljan s urađenim, nije idealno ali puno dobrih stvari iz igre ima

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Silent Hill (2006)

Post by DrugsBunny » 14 Jan 2010, 00:12

Ne pričam samo o tom već kada god padne mrak.
Mogli su to sve napravit ipak nijansu svjetlije, a da se ne ubije atmosfera.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Silent Hill (2006)

Post by chatterer » 14 Jan 2010, 17:09

pogledat ću uskoro ponovo da se prisjetim, zadnji put sam gledao prije 3 godine negdje

User avatar
Saleth
Posts: 21
Joined: 02 Feb 2008, 11:20

Re: Silent Hill (2006)

Post by Saleth » 15 Jan 2010, 16:18

Što se tiče pyramid heada, a ovo je vezano i za igru Silent Hill Homecoming i film, on jednostavno pretvoren u pozera.
U novijoj igri i u filmu on jednostavno nema nikakvu svrhu, osim paradiranja sa svojom nožinom, što je pomalo tužno.
Čak su ga i nabildali i ušminkali.

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Silent Hill (2006)

Post by chatterer » 17 Jan 2010, 01:38

DrugsBunny wrote:Ne pričam samo o tom već kada god padne mrak.
Mogli su to sve napravit ipak nijansu svjetlije, a da se ne ubije atmosfera.
pogledao sam ponovo i moram se složiti, film je teško gledljiv na slabijoj kvaliteti slike kada dođe tama. Iako je i u igri slično.


Dosta vas dobro govori o manama i vrlinama filma, Pyramid-Head ubačen tek u par scena jer bi bilo za zatvor da se njega izostavilo, ali se trebalo gledati da se demoni nekako povežu.

Netko je rekao da su uzeti najbolji dijelovi pa se sve samo spojilo u film, to je točno ali recimo uzmi u obzir masakriranje Max Payne gdje su se izmislili događaji i ubacile neke gluposti, da ne govorim kako su mi ubili doživljaj iz igre pa sam ju morao prelaziti 2 puta da vratim dojam.

Ja i dalje jesam zadovoljan filmom jer su se zaista potrudili i pazili da bude što više nalik igri, čak i neke scene napravljene kao iz igre. Gluma nije nešto bajna i Christabella užasno iritantna ali recimo Alessa je odlično odglumila svoje, scene prije i za vrijeme tame i zvono upozorenje nešto od čega se naježiš

Post Reply