Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2018.

Post by Michel » 21 Jun 2018, 23:26

Ghostland (2018) - novi film redatelja koji nam je dao Martyrs. Radi se o dvije kćerke i jednoj majci koji se upute na jedno imanje, ali ubrzo počinju problemi koji će ih zauvijek promijeniti. Prvih 20-ak minuta odlično. Atmsoferično, brutalno i neočekivano. No, nakon toga kad sam vidio kakav je preokret pao mi je dosta. I dalje je tu bilo zanimljivih scena, ali po meni ovaj put nije trebao ići na tu neku psihološku dramu. Zlikovci su ok, čine mi se prilično zajebanim. I mala voli Lovecrafta, to je kao neka posveta njemu.

8======o/8==========o (6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 22 Jun 2018, 08:36

The babysitter (2017) - Ultrazabavan spoj slashera i alone in home. Crni humor, dijalozi, stereotipi, akcija, reference na 80 te. Zabavno od početka do kraja s fenomalnom završnicom. 5/5
Michel puši karu.

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Malteras » 24 Jun 2018, 20:23

Annihilation (2018)

Mjesavina zenskih Ghostbusters, Under the Dome, Predatora i Evolution i jos neke filozofije o raku.
Zakljucak filma je da smo svi mi u sustini supci.
Odavno nisam gledao nesta ovako lose, a da se ocigledno trudilo da bude dobro.

Ocjena 5/10

Jedan koji se nije trudio da bude dobar je Dead Silence (2007).
Ne znam da li je Wan pokusao da napravi parodiju na neke starije horore ili da im da omaz. U svakom slucaju, nije uspio, mada je bio na korak
do solidne parodije.

Ocjena 3/10

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2018.

Post by Michel » 25 Jun 2018, 15:37

Unsane (2018) - film koji je snimljen sa iphoneom i zbilja zanimljivo izgleda. Radi se o jednoj mladoj ženi koja misli da ju netko stalka i prijavi se u jednu ludaru u kojoj sad mora provesti određeno vrijeme. Tamo počinju pravi problemi za nju. Pri kraju postaje baš horor, a dotad nekakav psihološki triler, ali jedan zanimljiv i solidan film.

8======....o/8==========o (6.4/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re:

Post by Truba » 26 Jun 2018, 21:03

just me wrote:
05 Jul 2009, 11:22
Mortuary (2005) Tobyja Hoopera - prvih 40 minuta filma su urnebesno dosadne, ali čim je žena otkrila natpis: "That is not dead which can eternal lie ... and with strange eons, even death may die." , živnula sam i dogledala film do kraja, koji nije loš. Baš me zanima kako be isti scenarij režirao Rob Zomvie.
film je sranje
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2018.

Post by Michel » 29 Jun 2018, 18:07

The Endless (2018) - najnoviji film od već sad prilčno dobrog redateljskog dua Justin Benson - Aaron Moorhead. Resolution im nisam gledao, ali sam pogledao Spring koji je bio čisto solidni film. U ovom filmu su pod utjecajem Lovecrafta, nekakve alternativne stvarnosti, petlji i svega ostalog. Radi se o dvoje prijatelja koji dobiju neku kazetu i zbog te kazete idu u jedan kult gdje znaju te glavne ljude i tamo im se počnu događati neobjašnjive stvari. Film cijelo vrijeme ima vrlo neugodnu i napetu atmosferu koju baš volim. Jebene scene sa konopcem, na jezeru i onda u šatoru je bila jezovita. Ostatak filma potpuno neloša drama. Cijelo vrijeme je zanimljivo uz prekrasne kadrove dolina što daje dodatni plus toj atmosferi. E sad
SpoilerShow
taj loop/petlja znači da su oni zaglavljeni tamo i praktički su besmrtni. Ne stare, ali mogu poginut ali se opet odmah vrate. Koliko sam skužio ima njih nekoliko par kao onaj u šatoru, kao onaj što se objesio i ona dvojica u kući koji ne mogu izaći i cijelo vrijeme proživljavaju isto dok na malo veće području je taj kult. Definitivno za više gledanja.
najbolji horor godine trenutno.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Mr. Pest » 08 Jul 2018, 23:11

Nakon dosta vremena horror apstinencije odlučih se malo vratiti rutini te kvalitetno uložiti sat i pol vremena, odem na najdraži torrent site, skinem neki retro film koje je vrijeme zaboravilo i shvatim što mi je falilo...

Of Unknown Origin (1983)

Simplicity at it's finest! Čovjek živi američki san koji mu remeti štakor koji se nastanio u njegovoj kući, kada mu štetočina počne stvarati probleme naš junak se u punoj ratnoj spremi odluči na borbu iz koje će samo jedan od njih dvojice izaći živ. Za jednu ovako bezazlenu premisu film nekim čudom čak uspijeva biti jeziv, a poveća količina jump scareova remeti nonšalatni pristup koji će zasigurno imati svatko tko shvati u kojem smjeru radnja vodi. Iako ne baš izvanredan glavni glumac čak uspijeva postići da se zabrineš za njegovo mentalno zdravlje, a scene u kojima se dobro uređena kuća uništavanjem pretvara u straćaru baš nekako lijepo prijaju. Za nekoga kome je Willard jedan od najdražih filmova ovo je poslastica, ali ne vjerujem da je baš za svačiji ukus...

Osobno mi je za 7/10 iako vjerujem da objektivno zaslužuje manje...
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Mr. Pest » 11 Jul 2018, 23:59

Gubeći noći u nespavanju, na svoje sveopće nezadovoljstvo odlučio sam malo gledati televiziju i dok su drugi kanali već odavno ugašeni, a RTL 2 po stoti put reprizira "Krv nije voda" HRT 3 se odlučio na nešto klasičnije iako podjednako zaglupljujuće...

The Man Who Cheated Death je Hammerov nazovimo to horror iz 1959. godine u kojem je glavni lik skoro pa besmrtan, naime dobri doktor je star 104 godine, ali tako što je svakih deset godina ubijao žene te presađivao sebi njihovu štitnjaču (?) uspijeva ostati vječno mlad. On u naletu bijesa ubija svog partnera pa sada mora naći novog kirurga niskih moralnih vrijednosti kojega glumi Christopher Lee u svojoj ne baš najzapaženijoj ulozi.
Ako vam ikada dođe želja da sat i pol vremena gledate tri lika kako sjede, pričaju te imaju teatralne izjave pritom izgledajući poput male djece nemojte gledati sjednicu sabora već pogledajte ovo nedjelo koje kao šećer na kraju ima jednu od najnemaštovitijih transformacija u povijesti kinematografije...

2/10
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 17 Jul 2018, 15:38

Revenge (2018) - po meni dosta izreciklirana tematika o trojici sociopata, revenge djevojci i igri mačke i miša uz dosta krvi koja me i nije baš nešto pretjerano oduševila. Ali zato glavna glumica je. :oops: 5,5/10

Vidi se jak utjecaj francuskog horora s elementima Cronenberga, prvenstveno pritom mislim na glazbu.
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by maddjuro » 15 Aug 2018, 02:11

A Quiet Place (2018)-iako nije nužno horror, stavljam tu svoje dojmove. Radnja smještena u bliskoj budućnosti, vrti se oko jedne obitelji od 5 osoba koje preživljavaju na zemlji koju je poharala alienska invazija. Caka je da alieni isključivo su privučeni zvukom, tako da 99% filma se sporazumjevaju znakovnim jezikom, rade sve da proizvode što manje zvukova... Navodno je ovo orginalno trebao biti dio cloverfield unoverzuma, ali se od toga odustalo. Kraj je malčice "jadan". U filmu se vide elementi/inspiracije iz drugih filmova. Gluma je dobra, klinci nisu iritantni. Alieni su mogli biti možda malo bolje odrađeni no sto je tu je. Čudi me da se nisu dosjetili tremors metode da se riješe aliena. Film koji se isplati pogledati; makar i nije horror nego je više triler/drama.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Malteras » 17 Aug 2018, 21:26

Angst (1983)

Uf, koliko brutalan i bolestan film. Ali i jedno i drugo je uvjerljivo i opravdano.
Mislio sam da sam pogledao sve zanimljive horore. Ovaj me pozitivno iznenadio.

edit: Sad vidim da Austrijanac koji je rezirao Angst nista vise nije snimio zbog kontroverzi oko ovoga filma, koji je inace
snimljen po istinitom dogadjaju. Steta, cini mi se da je svijet ostao uskracen za horor majstora.

Ocjena 7/10

Life (2017) Svake godine naprave po jedan ovakav. Ocjena 5/10

Tsumetai nettaigyo (2010) Jos jedan bolestan, ali na zalost, i los film. Ocjena 5.5/10

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Malteras » 23 Aug 2018, 18:00

Hereditary (2018)

Ovaj film se ne moze ocijeniti kao cjelina.

Prvi dio je laganog tempa, morbidan i pametan. Gledajuci ga, razmisljao sam kako su napravili dobar
balans izmedju porodicne drame i horora o okultnom i demonima. Bio je kretivan i neoubicajen u odnosu na danasnje filmove slicne tematike.
Nadao sam se da ce ostati na tom tragu do kraja i da gledam novi horor klasik.

Medjutim, u posljednjih pola sata, natrpali su sve ono sto su elegantno izbjegavali do tada.
Sve standardne "jump scare" scene slijede jedna drugu do nepotrebno ljigavog kraja.
Steta, steta.

Ocjena 7/10, jer sam se vecim dijelom filma osjecao kao kad sam prvi put gledao neke od najboljih horora.

I ocigledno je da je Don't Look Now imao uticaj na ovaj film, ne samo zbog osnovne teme nego i dizajna odjece i pojedinih likova.

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Truba » 23 Aug 2018, 21:14

dosta klasika su pokrali
i novih horora
4 padaju na pamet
beba, egzorcist, wich te sacred deer
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Malteras » 23 Aug 2018, 22:29

A nisu pokrali, kradja je teška riječ :) Ubacili su slične stvari, prilagodili ih i uklopili u cjelinu. Naravno, vidi se uticaj svih spomenutih filmova, ali to nije ništa loše ni pretjerano slično (ne znam za Sacred Deer, nisam gledao).

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 08 Sep 2018, 09:54

THE NUN (2018)
vrlo dobar! nenadjebiva lokacija i atmosfera-zaista lede krv u zilama, citavo vrijeme. valak bi osobno svrstao medju top 10 najstrasnijih bica u horrorima. film ima nekoliko dobrih trzalica, koje te bas protresu, te par zaista spooky scena, od kojih hvata jeza. sve ostalo je cisto dobro, vece zamjerke nemam, osim sto je mozda bilo potencijala, za jos nekoliko jezivih scena. i naravno-sto su raspleti u ovom tipu filmova, poprilicno predvidljivi. kao plus bi naveo i lik "francuza", kao i par scena crnog humora s njim ;bas neobicno dobro sjednu u nekim scenama. e da, svidio mi se sami kraj, tocnije poveznica sa "conjuringom". 7.3/10
Last edited by GreenHornet on 08 Sep 2018, 12:35, edited 1 time in total.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Post Reply