Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Inferno
Posts: 2371
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 15 Apr 2018, 11:53

Witchfinder General(1968): - ne shvaćam zašto je ovaj film toliko razvikan. Mani je bio dosadan i mlak, morao sam ga gledati na tri puta. Jedino zakon mi je ona scena gdje mladu "vješticu" polako spuštaju u vatru.
5 / 10

User avatar
Inferno
Posts: 2371
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 15 Apr 2018, 12:01

Faust (1926): -za nijemi film ovo je bilo poprilično zanimljivo dijelo. Super atmosfera, odlični prikazi likova (pogotovo Mefista). Jest da se u srednjem dijelu malo odužilo zbog te ljubavne priče, ali nije se baš jako osjetilo. Film nosi puno pouka te potiče gledatelja na razmišljanje. Kostimi te prikaz očaja i kuge u gradu su odlični. 7 / 10

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Asfodel » 18 Apr 2018, 00:19

I Saw What You Did (1965) - nepogledani uradak iz davnina koji mi se učinio obećavajućim zbog plota. Zapravo nije ništa posebno, iako je solidno izveden, ali jako je naivan. Crawfordica je stavljena pod glavnu ulogu zbog zvuka, očito.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2018.

Post by Michel » 19 Apr 2018, 05:44

Widling (2018) - moram priznat da je ovo bilo interesantno a to nisam očekivao nakon prvih 40-ak minuta koje su mi onako jedva prosječno pa i nezanimljivo, ali film sigurno spašava druga polovica koja je dosta dobra i zanimljiva. Redatelj je stvorio lijepu mitologiju oko tog bića. Radi se o djevojčici koja sluša strašne priče o Widlingima, ali ubrzo shvaća da je možda jedna od njih. Sa glumačke strane nemam zamjerki. Brada Dourifa volim i leže mu ovakve uloge. Taylorica onako solidna, ali film uzima mala Bel Powley. Znači, meni se barem tako čini da u filmu ima 13, 14 godina. Tako mi izgleda, a i zbog škole. No, mala u stvarnosti ima 26 godina :jawbreaker: ostao sam šokiran kad sam to vidio jer u filmu zbilja izgleda da je duplo mlađa. Uglavnom, druga polovica je lijepo snimljena, scene u šumi su stvarno dobre i u onoj pećini. Rekao bih da je ovo najduža transformacija koju sam vidio. Efekti na njoj su isto dobro napravljeni. Ja sam to nekako shvatio da je nama u ljudskoj prirodi preživljavanje i da postajemo zvijeri kada odemo u divljinu. Nešto kao kada domaća svinja otiđe u divljinu, njoj će početi rasti dlake, kljove i postati će divlja. Tako i ova mala. Kada je bila doma, bila je normalna, ali kako je sve više u šumi, tako postaje nešto.

8======...o/8==========o (6.3/10)
SpoilerShow
Jesu li ti Widlinzi neka vrsta vukodlaka? Meni je u faci kad se totalno transformirala izgledala kao neandertalac, a tijelo joj je bilo dlakao kao u vukodlaka. Uglavnom, zanimljivo biće.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Malteras » 23 Apr 2018, 16:19

Better Watch Out (II) (2016) Previse je ovakvih stvari u posljednje vrijeme. Neko naizgled nevin i neiskvaren veze i muci ljudi. Dosadno. Ocjena 5/10

Shivers (1975) Nalazi se cesto na listama dobrih sf-horora pa ga odlucih pogledati. Nije Cronenberg blistao ovdje. Ocjena 5/10

The Thing from Another World (1951) Ovaj se uvijek nalazi na listama remake-ova koji su bolji od originala. Ovo je, naravno, original. Svi znamo koji je remake.
Slazem se da je mladji mnogo bolji.
Ocjena 6/10

The Ritual (2017) Strah od sume i mraka je urodjen. Uvodna scena i lutanje sumom su istinski i realistican prikaz horora, nesto sa cim se mozemo poistovjetiti.
Sve poslije toga je lose.
Ocjena 5/10

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Truba » 24 Apr 2018, 19:00

gazda imal ista da valja
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Malteras » 28 Apr 2018, 21:06

Ako sam ja "gazda" - ima :)

Pogledah A Quiet Place (2018)

Image

90 minuta neprestane napetosti. Bez pretjerivanja.
Jedan od rijetkih horora gdje je strasenje glasnim i iznenadnim zvukom opravdano.
Vidi se da je Krasinski (i njegov tim) proveo mnogo vremena razmisljajuci o ovoj temi.
Ostalo je mnogo nerazjasnjenih stvari, ali se preko njih moze preci.

Ocjena 7/10

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by boyko » 04 May 2018, 08:13

Veronica (2017) - oke španjolsko djelce. radnja sve već viđeno al ima taj neki spaniš štih koji podiže ugođaj a naravno samim tim i bolji dojam o filmu. da je ovo na eng jeziku dojam bi bil upola manji.
ugl da se pogledat ako ne očekujete čuda.
5,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 21 May 2018, 14:44

https://www.imdb.com/title/tt4181782/
Film koji citavo vrijeme ima odlican ugodaj-zlokoban i tmuran ; lokacija je odlicna takodjer-naprosto obozavam horrore, koji se odvijaju u ruralnim sredinama. Imamo nekoliko solidnih scena za trznuti se, a neke su i sasvim ok po jezivosti. Ipak razvucen, dosadnjikav, kasno akcija pocne. ma zapravo-sve vec vidjeno u filmovima ove tematike.
Ali ajde, zaista vise nego ok za izgubiti sat i pol.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2018.

Post by Michel » 24 May 2018, 15:19

Primal Rage (2018) - najnoviji monster film o Bigfootu. Prva polovica loša, ali baš neugodno loša sa katastrofalnom glumom, lošim scenarijem no druga polovica filma je solidna i može se zabaviti. Radi se o jednom mladom paru koji se izgubi u šumi i počne ih loviti Bigfoot, ali tu su još skupina lovaca i jedan šerif. Najveći plus filma je izgled Bigfoota, stvarno su ga jebeno napravili sa praktičnim efektima i lokacija. Film ima lijepu količinu gorea i jednu WTF scenu
SpoilerShow
koji kurac u ovom filmu radi vještica :lol: :lol: nije da se žalim super mi izgled taj old school izgled
uglavnom gledljivo, pogotovo druga polovica filma.

8=====o/8==========o (5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by maddjuro » 26 May 2018, 23:38

The Beyond (1981)- kako je predgovor najnovijeg dylanovog almanaha posvećen talijanskom redatelju Lucio Fulci-u, a u njemu je bio spomenut i ovaj film odlučih ga pogledati. Iako film nije nešto specijalno (ako sudimo po priči), te neki od efekata i nisu najbolje ostarili, a engleski dub je ok; moram priznati da mi se film dopao; za vas Lovecraft fanove ima jedna poveznica i sa njime. Čak sam se i naježio par puta. Nisam odgledao preveć Felucievih filmova, jedino mi padaju na pamet zombie filmovi. Anyway, ovo se ispalti pogledati. Wikipedija kaže da je ovo drugi dio neke "neslužbene" trilogije, tako da se ovih dana budu pogledala i preostala dva filma.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2018.

Post by Michel » 01 Jun 2018, 09:52

A Quiet Place (2018) - definitivno nije opravdao hajp da je sad ovo nešto odlično, ali isto tako za sad ovo je najbolji horor 2018. godine. Svidio mi se. Koncept je odličan i tu se već dobije napetost. Klinci su mi ko neki trowback na klince iz horora 80-ih makar je redatelj rekao da ne gleda horor filmove pa mu se možda potrefilo. Čudovišta su jako dobro napravljena, CGI je ok. Glavni glumci isto odradili dobar posao, pogotovo Emily Blunt u drugoj polovici filma kada film stvarno kreće. Neke zamjerke bi bile
SpoilerShow
zašto bi itko dopustio da najmlađe dijete hoda samo iza u takvom svijetu. Film mora od nekud krenuti, ali ovo je baš bedasto. Ili zašto je ona trudna. Pa htio je sigurno pokazuati kako se može preživjeti u ovom svijetu, ali to mi nije sjelo.
ni zadnjih 10 minuta mi nije sjelo. Tu su mi nekako pretjerali kao da je redatelj htio što prije završiti. Vojska? Di su svi? Solidno na kraju, nije da nisam uživao.

8======-.../8==========o (6.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by boyko » 11 Jun 2018, 23:31

Nightworld (2017) - loša gluma, glup dijalog, loš odabir glumaca (osim Roberta Englunda), radnja nikud nikam. sklepano nabrzinu da se zaradi koji $.
jedino pozitivno je mističnost koja traje zauvijek (sat i nešto), već se pitaš kad dolazi taj vrhunac radnje, tak da na kraju i ta mističnost ode u k.
4/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Truba » 12 Jun 2018, 16:08

downrange ili tako slicno
horor sa snajperistom.nije lose ima dobar ritam
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2018.

Post by Michel » 13 Jun 2018, 22:43

Gon-ji-am (2018) - jedan novi južnokorejski found footage film koji pati od tipičnih problema za takve filmove. Radi se o grupici ljudi koji istražuju duhove pa tako istražuju jednu napuštenu bolnicu u kojoj se počnu događati čudne stvari. Film je atmosferičan, ima nekoliko dobrih cimalica u zuadnjem dijelu filma, ali sve već nekako viđeno.

8=====-o/8==========o (5.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply