Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by maddjuro » 25 Jun 2017, 03:15

Resident Evil: Vendetta- nekidan je izašao ovaj animirani res. evil film. Neću sada govorit o radnji da ne spoilam preveć, ali u filmu se pojavljuju leon, chriss i rebecca (kolko se sijećam ona je ona doktorica iz prve res.evil igre). Animacija je vrhunska, priča kao i virus imaju smisla, te ima samo par scena koje spadaju u kategoriju "tol'ko glupe da su dobre". Zombiji su klasični sa samo jednim koji je "sumanut" u dizajnu. Super film za ljubitelje resident evila. (naravno netreba ni spominjati da je bolji od zadnjih par live action filmova).

Image
I may be an idiot, but i am no fool.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by olio » 25 Jun 2017, 13:01

Animirani RE serijal me nikad nije razocara, moram i ovo pogledati :)

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by maddjuro » 03 Jul 2017, 04:14

Jacob's ladder- interesantan psihološki horror koji iako relativno interesantan, nekako me ostavio gorkog okusa na kraju. Vizualno je oku ugodan, gluma solidno odrađena iako ima nekih elemenata koji su, po meni, bili nepotrebni. Anyway, film za jedno gledanje.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by copycat » 04 Jul 2017, 16:41

The Secrets of Emily Blair (2016)

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORROR HR 2017.

Post by Michel » 07 Jul 2017, 05:25

Raw (2017) - dakle, mislim da su se francuzi vratili i to na zbilja dobar i osvježavajuč način. Imasli su sad dosta godina mira nakon svih onih njihovih ekstremnih horora, ali evo ih opet su na pravom putu. Radi se o djevojci koja polako saznaje da je kanibal, jednostavo dobije želju da jede ljudsko meso i kada to radi, u nekakvom je psihotičnom transu. Ona dolazi u jedan koliko sam skužio studentski dom gdje joj je tamo i starija sestra i polako se počniju otkrivati tajne
SpoilerShow
a to da joj je i sestra kanibal i odličan završetak majka joj je isto kanibal, a otac nije, ali je znao za svoju suprugu jer ima ožiljke po čitavom tijelu
ima nekoliko prilično uznemirujućih scena. Gorea nema sad toliko puno koliko su najavljivali ali 3, 4 scene koje su izvedene na realan način te ostave paf. Sviđaju mi se i neki detalji kao kad prvi puta proba ljudsko meso i njezina reakcija. Imao sam dojam kao da bi tako bilo i u stvarnosti. Jedino mogu saznati ako probam :zubifale:

8=======...o/8==========o (7.3/10)

Life (2017) - solidan sf horor sa solidnom glumačkom postavom. Horor scene su ok, čudovište je dobro odrađeno iako po meni je napravljeno prejako. Toliko jako da me nije bilo strah iako ima zgodnih suspense scena.

8======o/8==========o (6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

2016. SPECIJAL

Post by Michel » 07 Jul 2017, 13:59

Don't Breathe - novi horor Fede Alvareza, mladog talentiranog horor redatelja. Mene je uvjerio u sve ovo. Film koji ne bi trebao biti horor, ali to nekako je jer je radnja o pljačkama kuća, ali u ovoj jedinoj posebnoj kući troje pljačkaša naiđu na otpor u vidu ratnog veterana. Stephen Lang je razorio s ulogom. Uvjerljiv je i jeziv kako postopeno saznajemo sve o njemu. Ono što me posebno dojmilo je režija pogotovo kada tek uđu u kuću pa brzi rezovi sa jednog lika na drugog, kao u stvarnosti. Scene horora su jako dobro odrađene i ti sitni twistovi. Najbolji trenutak u filmu mi je kad su u podrumu pa on isključi svijetlo. Uglavnom, jedan dobar hororac sa premisom od koje se teško može napraviti neki novi horor klasik, ali kvalitetan horor se može.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 12 Jul 2017, 10:05

"Be Afraid"
http://www.imdb.com/title/tt3311020/
Ne znam, bi li mu dao prolaznu ocjenu uopce. Ugodaj je dosta dobar, bas nekako zlokoban citavo vrijeme, lokacije su na momente jezive (tunel) i ta bica koja se pojavljuju su vise nego solidna, samo totalno neiskoristena. Ipak, rasplet je cista katastrofa,nedorecen i prebrz, jako puno toga nije objasnjeno, a film je na momente i dosadnjikav, predvidljiv. Bas jedan od onih horrora koji su vec vidjeni i ne nude u globalu nista novo.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: HORROR HR 2017.

Post by hitman_4 » 18 Jul 2017, 23:23

Michel wrote:Raw (2017) - dakle, mislim da su se francuzi vratili i to na zbilja dobar i osvježavajuč način. Imasli su sad dosta godina mira nakon svih onih njihovih ekstremnih horora, ali evo ih opet su na pravom putu. Radi se o djevojci koja polako saznaje da je kanibal, jednostavo dobije želju da jede ljudsko meso i kada to radi, u nekakvom je psihotičnom transu. Ona dolazi u jedan koliko sam skužio studentski dom gdje joj je tamo i starija sestra i polako se počniju otkrivati tajne
SpoilerShow
a to da joj je i sestra kanibal i odličan završetak majka joj je isto kanibal, a otac nije, ali je znao za svoju suprugu jer ima ožiljke po čitavom tijelu
ima nekoliko prilično uznemirujućih scena. Gorea nema sad toliko puno koliko su najavljivali ali 3, 4 scene koje su izvedene na realan način te ostave paf. Sviđaju mi se i neki detalji kao kad prvi puta proba ljudsko meso i njezina reakcija. Imao sam dojam kao da bi tako bilo i u stvarnosti. Jedino mogu saznati ako probam :zubifale:
dobar film, čak ima i smiješnih scena :zubifale:

7/10
Image

Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 25 Jul 2017, 21:58

Life (2017) - solidan film iako fali nešto

6/10
Image

Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 26 Jul 2017, 19:48

The Belko Experiment(2016) - predvidljivo što je katastrofica za ovakvu vrstu filma. Likovi užas

Adria Arjona :heart:

4/10
Image

Image

Image

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Mr. Pest » 29 Jul 2017, 07:35

Monkey shines - dosadnjikav horrorić 80ih u kojeme kvadriplegičara proganja posesivni kapucin, film je prerazvučen, glavni glumac poprilično neuvjerljiv a likovi većinom klišeji ipak nije sve toliko loše, majmun je još najbolje odglumio svoju ulogu a završna borba je poprilično dobra...

5.5/10
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Mr. Pest » 29 Jul 2017, 20:58

Većina horrora po Kingovim knjigama je nedorečena i djeluju dosta pojednostavljeno
The Dark Half iz '93. nije iznimka, dok je početak sasvim solidan negdje na polovici filma se razviuklo u dosadu i samo sam čekao da završi čim prije. Možda ovo i nebi bilo toliko loše da sam gledao kad je izašlo, ali danas je podvojena ličnost dosta isfurana u filmovima a Dark Half se ni nije potrudio biti originalan.
Ipak film nije čista katastrofa jer je George Stark solidan lik, a Michael Rooker u filmu može biti samo plus...
4/10
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Mr. Pest » 30 Jul 2017, 19:44

Creepshow (1982) - Odličan! Možda i najbolja antologija koju sam gledao, Kingov i Romerov spoj horrora i komedije je odlična zabava sa jakom atmosferom 80ih, svaka priča je bila u najmanju ruku ok, a specijalni efekti sam vrh. Iznenađenje je također bio i Leslie Nielsen u ulozi ubojice...
8/10
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 31 Jul 2017, 10:11

RAW (2017)
Poprilicno gadan, odvratan,krvav i uznemirujuci film.
One price da su ljudi povracali su po meni too much, ali zaista ima nekoliko scena na koje sam okretao glavu, jer su ogavne. Takodjer, tu je i nekoliko sokantnih scena transformacije ljudskog bica u kanibala, koje su bas teske za gledati i potresne. Imamo nekoliko dosta dobrih dijaloga, te na momente finu dozu crnog humora. Kroz film je uocljiv i proces maltretiranja novih studenata, pa ti se sva ta omladina s faxa gadi isto.
Doduse, ima poprilicno rupa u prici, neke stvari nisu dobro pojasnjenje, i na trenutke je dosadnjikav, ali ne previse. Sami kraj je zanimljiv, mogao bi nastavak biti.
6.5/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 01 Aug 2017, 00:38

Get Out (2017) - neočekivano dobar :o

7.9/10
Image

Image

Image

Post Reply