Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by maddjuro » 25 Jan 2017, 16:19

SAW 4,5,6,7- pred par dana me puklo da odgledan saw filmove koje nisam još pogledao jer mi je nakok četvorke dojadio serijal. Što se tiče odgledanoga filmovi i nisu nešto, pa nisam previše propustio preskočivši ih kada su bili "friški". Tu i tamo ima nešto interesantno, šestica je čak i bila interesantna. Kraj sedmice je mogao biti bolji. Da su stali jedno 5 min prije kraja bi bio ljepo zaokružen serijal; pogotovo pošto se sedmica zvala "final chaper" ili kako god. Vidim da krajem godine izlazi još jedan saw, svega 7 godina nakon posljednjeg nastavka. UGL. serijal koji je imao odličan početak sa orginalnom idejom koju su muzli do iznemoglosti. Čudi me da nema još i više nastavaka pošto vidim da su svi bili izuzetno financijski uspješni.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by boyko » 25 Jan 2017, 22:19

The Autopsy of Jane Doe (2016) - jako sam zadovoljan ovime. odlična atmosfera, dosta napetosti i vizualno jako dobro izgleda. čak mi radnja u drugom djelu filma nije tolko loše sjela ko većini. istina da mi se napetost malo izgubila dok se skužilo o čemu se točno radi, al to mi nije bio neki problem. jedina zamjerka mi je na sam kraj jer mi je pomalo predvidljiv aka klišej.
7,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by boyko » 26 Jan 2017, 22:25

The Suffering (2016) - čudno djelce. oke radnja i ideja al imam dojam da je to moglo bit bolje realizirano. teško je do samog kraja skužit uopće o ćemu se tu radi tak da je to veliki plus. a opet dok se sazna ko tu koga, malo mi to sve bedasto završi.
6/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 26 Jan 2017, 22:55

maddjuro wrote:SAW 4,5,6,7- pred par dana me puklo da odgledan saw filmove koje nisam još pogledao jer mi je nakok četvorke dojadio serijal. Što se tiče odgledanoga filmovi i nisu nešto, pa nisam previše propustio preskočivši ih kada su bili "friški". Tu i tamo ima nešto interesantno, šestica je čak i bila interesantna. Kraj sedmice je mogao biti bolji. Da su stali jedno 5 min prije kraja bi bio ljepo zaokružen serijal; pogotovo pošto se sedmica zvala "final chaper" ili kako god. Vidim da krajem godine izlazi još jedan saw, svega 7 godina nakon posljednjeg nastavka. UGL. serijal koji je imao odličan početak sa orginalnom idejom koju su muzli do iznemoglosti. Čudi me da nema još i više nastavaka pošto vidim da su svi bili izuzetno financijski uspješni.
meni su manje više svi saw filmovi osim djelomično sedmice jako dobri, osmica mi je možda naiščekivaniji film ove godine :D

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Truba » 26 Jan 2017, 23:17

gledo samo tri i to mi dosta
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 30 Jan 2017, 08:54

Ringu iz 1995te : -pogledao ga samo zbog franšize. Film i nije baš nešto, mada su mu glavni likovi pasali više nego u onome iz 1998e. Sama ta "patnja" i napetost su prikazani na razini turskih sapunica i u tome je najveći problem. 4/10

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 30 Jan 2017, 14:09

Autopsy of Jane Doe (2016) - onako..ok, al moglo je i puno bolje..nekoliko nepotrebnih stvari, ali valjda su ih morali utrpati da film ne traje kraće od sat vremena
SpoilerShow
npr. one scene s mačkom i curom su bespotrebne, a odnos s ocem je možda nedovoljno razrađen..nekako kao da su htjeli nešto prikazati među njima, a nisu
Također, moglo je to i vizualno puno bolje, ali pretpostavljam da je film žešći low budget. Od prednosti izdvajam atmosferu, solidne glumce i vrlo dobrih prvih 45 min.

5/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by boyko » 01 Feb 2017, 23:49

Tell Me How I Die (2016) - ispalo ovo bolje neg sam očekival. sasvim oke radnja, grupa studenata testira neki novi lijek pa se pojave neke nuspojave itd... + dost dobra lokacija.
6,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 02 Feb 2017, 13:18

Lake Bodom (2016) - neloše

6/10
Image

Image

Image

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by boyko » 02 Feb 2017, 22:59

Fear, Inc. (2016) - previše naporan. jedino oke je kaj ima tolko twistova da ne znaš više ko tu koga i zakaj. to je jedino kaj me održalo da ne začorim.
5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

2016. SPECIJAL

Post by Michel » 04 Feb 2017, 05:58

The Autopsy of Jane Doe (2016) - vrlo ugodno iznenađenje. Nije sad nešto prespecijalno, ali volim ovakvu vrstu horora koja podsjeća u nekim trenucima na Lovecrafta i Re-Animatora, a opet nije prevelika posveta. Dosta minimalističan i zato funkcionira. Imamo jednog starijeg lika koji je oanko malo lud i jednog mlađeg koji želi započeti novi život bez ikakvih autopsija, ali ne želi razočarati ludog oca. Sve se okreće kada dobiju novo tijelo bez imena. Solidna gluma, odlična atmosfera, nekoliko opako jezivih scena i imao sam osjećaj kao da gledam neki stariji horor. Čudi me da je Emile Hirsch prihvatio ulogu u horor filmu.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENI SLASHERI 80-IH

Post by Michel » 04 Feb 2017, 23:11

Bloody Birthday (1981) - ovo je bilo slabo. Volim horore sa klincima, ali ovi me nisu dojmili iako imaju neku jezu oko sebe. Ustvari, volim realne horore sa klincima, a ovo je sve samo ne realno. Odrasli su nevjerojatno glupi, ništa ne kuže dok klinci imaju svoj mali pohod.

8====o/8==========o (4/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

2016. SPECIJAL

Post by Michel » 04 Feb 2017, 23:22

The Shallows (2016) - animal attack horore volim samo kad su odlični. Nije kao kod većina horor podžanrova gdje film može biti i prosječan, a voliš. Ovo je solidno pa samim time neću ga dugo pamtiti osim Blake. Čak i mogu Blake zamisliti u budućnosti kako će biti jedna od horor glumica, ali opet teško ćemo u modernom hororu dobiti horor glumce kao nekada. Morski pas je dobro prikazan, ali ona pretjerivanja stvarno kvare dojam o filmu. Do te finalne borbe je i bilo nekog realizma, ali ne shvaćam kako redatelj sa tako jednom scenom pokvari čitavi film.

8=====-o/8==========o (5.5/10)

Busanhaeng (2016) - e ovo je nešto sasvim drugo. Zombie podžanr se ispostavio najpopularnijim zadnjih 10 godina, a upravo bi i ovaj film proglasio najboljim zombie filmom u zadnjih 10 godina i velikim konkurentom za najbolji horor film 2016. godine. Film prati više likova koji su dobili jako dobru karakterizaciju. Meni je debeljko bio najbolji, ali odnos između kćeri i oca čini film i emotivnim, i zanimljivm. Zombiji su dobro odrađeni, a akcijske scene odlične. Imamo i neka nova pravila
SpoilerShow
zombiji ne vide po noći
tu je i izvrstan gorko slatki kraj, pogotovo me ubila ona pjesmica koju je trebala do kraja otpjevati na nastavi, ali ju je ipak sačuvala da spasi sebe. Volim kad neki horor film pazi na takve detalje.

8=======-...o/8==========o (7.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 06 Feb 2017, 17:16

"LAKE BODOM" 2016
http://www.imdb.com/title/tt3743042/
pa ok je za ubiti vrijeme. ima vrlo jeziv i zlokoban ugodaj, par ok scena, neke pred kraj su bas potresne, a takodjer bi spomenuo i dobar twist 20ak minuta prije kraja (koji cete ipak predvidjeti ako pozorno gledate). sve ostalo mlako, pogotovo motiv nekih dogadaja,takodjer ostane puno upitnika, gluma nije bas bajna, na trenutke prebrza radnja. ali zaista moze proci za upaliti ga i "mozak na pasu".
5.5/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENI SLASHERI 80-IH

Post by Michel » 07 Feb 2017, 20:40

Halloween II (1981) - drugi nastavak u serijalu kojeg je napisao Carpenter, ali ga nije režirao. Čisto solidan slasher sa jako dobrim izgledom Myersa i par dobrih ubojstava. Uloge se ponavljaju Jamie Lee Curtis i Donald, a radnja odmah kreće di je završio prvi dio. No, moram reći da mi je na prvo gledanje bio puno bolji. Bio sam dosta mlađi pa mi valjda neke gluposti u ovom dijelu nisu smetale kao iznimno retardirana glupost koja me i sad živcira čim se sjetim, a to je
SpoilerShow
ubojstvo onog klinca od 17 godina. WTF? Što je to bilo. Doktor Loomis ga je išao upucati jer je mislio da je Myers i onda ga pokupi policijski auto i eksplodiraju. I nikom ništa. Pa u normalnom svijetu bi taj doktor i taj policajac završili u zatvoru. Čemu ta scena, čemu ta glupost.
sviđa mi se lokacija u bolnici i završetak.

8======....o/8==========o (6.4/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply