Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Inferno » 17 May 2016, 07:01

Iron Sky - zanimljiva ideja sa sranje izvedom koja na kraju promovira crnce. 3/10

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 22 May 2016, 00:13

Dirty Grandpa(2016) - De Niro :facepalm: :facepalm:

1/10
Image

Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 02 Jun 2016, 00:24

Zootopia (2016) - lijep crtić 7.5/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

TRAVEL

Post by Michel » 05 Jun 2016, 23:03

Wild (2014) - film snimljen prema istinitiom dogadaju o zeni koja se uputila na dalek put po divljini kako bi nasla sebe. Glavna uloga je pripala Reese Witherspoon i vrlo dobra je u ovoj ulozi. Na svom putu ce naici na dosta drugih putnika koji isto putuju kao ona. Priroda je lijepa pa je to odmah plus, malo su mi zasmetali svi oni silni flashbackovi i dosta slicnosti sa odlicnim filmom Into the Wild po tom pitanju. Na kraju film moze posluziti kao inspiracija.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Inferno » 11 Jun 2016, 12:10

X-Men Apokalipsa (2016): čitajući neke komentare prije gledanja filma malo sam si spustio očekivanja, i dobro da jesam. Film je definitivno predug s obzirom na radnju i to jedno dobrih pola sata. Ali ima nekoliko stvarno dobrih scena, pregršt superhero akcije te nešto i patetike. Meni osobno je u glavu ušla scena s Quicksilverom
SpoilerShow
(ono kada tek dolazi u školu)
i to po tom liku ovaj je MCU prešišan za barem tri puta. Ajde da se i taj glumac malo proslavi nakon očajne sezone AHS-a. Ako ćemo ovo usporedit s Civil Warom, očigledno je da je kvaliteta radnje na stepenicu nižem nivou. 7/10

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 12 Jun 2016, 15:37

Fifty Shades of Black(2016)- vidih na 9gagu da ovaj film uopće postoji. Ukratko još jedna u nizu parodija koji isti direktor izbaci svake godine, koja parodira nešto aktualno sa hrpom pop-kulturnih referenci "grose out" humorom i sličnig idiotarijama. Izutev dva ili tri puta kad sam se čak i nasmijao, glup film za eventualno jedno gledanje ako nemate pametnijeg posla
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 12 Jun 2016, 21:19

maddjuro wrote:Fifty Shades of Black(2016)- vidih na 9gagu da ovaj film uopće postoji. Ukratko još jedna u nizu parodija koji isti direktor izbaci svake godine, koja parodira nešto aktualno sa hrpom pop-kulturnih referenci "grose out" humorom i sličnig idiotarijama. Izutev dva ili tri puta kad sam se čak i nasmijao, glup film za eventualno jedno gledanje ako nemate pametnijeg posla
hehhe, trailer je izgledao smiješno

ont:
Henry & June - nisam nikad prolazila književni opus ovih bogova žanra (zbog osobnih alergija na te teme) pa sam bar htjela ispraviti nepravdu na ovaj način, i još ih malo osobno upoznati, ajmo reći. Kako knjigu nisam čitala ne mogu potvrditi je li s te strane u redu, ali činjenica jest da film ima neku svoju posebnu melodiju i nekako lagano klizi kao da nema vrijeme. Thurman i Medeiros su svaka bile čarobne na svoj način, a sadrži i nekoliko lijepih autentičnih citata. To je ono što je bilo divno, sve ostalo je takvo da bih preporučila samo H.Miller i A.Nin fanovlju, jer je jedina radnja erotika i malo ljubavi.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

TRAVEL

Post by Michel » 14 Jun 2016, 21:01

Tracks (2013) - film snimljen prema istinitom dogadaju o Robyn Davidson, zeni koja je pjesacila 2700 kilometara po pjescanoj australskoj pustinji sa svojim psom i tri deve. Nesto slicno kao u Wild. Iskreno, ocekivao sam vise. Glavna glumica mi nikako nije sjela, a i nije inspirativan koliko sam ocekivao. Lokacije su kao i u svakom ovom filmu najveci plus.

8======-o/8==========o (6.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

TRAVEL

Post by Michel » 15 Jun 2016, 20:38

Two for the Road (1967) - vrlo zanimljiv i jos dan danas originalan film, a tek za ono vrijeme. Film prati jedan bracni par kojeg glume Albert Finney i Audrey Hepburn te njihove probleme. Caka je u tome kako je film snimljen. Zamisljen kao eksperimentalni film gdje je radnja ne-linearna pa tako na pocetku ih vidimo kako su vec godinama u braku, a ubrzo na samome pocetku kad se upoznaju ili odmah zatim scena nakon godinu dana sto se znaju tako da je bilo zanimljivo gledati kako se kockice slazu. Ovo je vjerojatno najbolja uloga Audrey. Nije njezina tipicna uloga vec je trebala glumiti i malo ozbiljnije dok mi Finney nikako nije sjeo. Sve u svemu lijepe lokacije, bracni problemi ala Bergman i dobra gluma te nekoliko smijesnih scena.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Inferno » 19 Jun 2016, 13:39

The Truman Show: jako dobar film. Ovdje imamo Jima Carreya u malo ozbiljnijoj ulozi, ali još uvjek možemo naići na tragove njegove vedrine i komedije. Odlična ideja, jako dobro realizirana. San svakog egocentrika, da se sve vrti oko njega :D
8/10

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 21 Jun 2016, 10:17

The Brothers Grimsby (2016) - ja volim ovakve bedaste filmove..Cohen mi je stvarno presmiješan i volim taj groteskni humor nad kojim se mnogi licemjeri znaju zgražat. I obožavam kad se englezi sprdaju sami sa sobom. 6.5/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

TRAVEL

Post by Michel » 03 Jul 2016, 20:17

Lost in America (1985) - ocekivao sam vise od ovog kultnog filma. Je zabavan, ali me nije s nicim kupio da bi bio odusevljen. Muz i zena odluce ostaviti svoje poslove kako bi putovali po americi. Brooks je dobar, ova glumica isto. Malo podsjeca na onaj sa Chaseom National Lampoon.

8======-o/8==========o (6.5/10)

Away We Go (2009) - bas jdan od onih simpaticnih filmova. Cim te pocetak kupi s ono mscenom u krevetu, znas da ce biti dobro. Jedan par pocne putovati po americi trazeci savrseno mjesto gdje ce osnovati obitelj posto je ona trudna, ali na putu ce susresti stare prijatelje i dobiti neke savjete u vezi djeteta. Film ima dosta smijesnih scena koje nisu na sile vec te bas nasmiju i lijepa razmisljanja o zivotu. Taman su dobro balansirali izmedu tuge i smijeha u pojedinim scenama.

8=======...o/8==========o (7.3/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 04 Jul 2016, 22:58

Everybody Wants Some!! (2016) - predugo, umjetno, bez nekakve priče i dosadno. Fore isto izlizane 4.5/10
Image

Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by HorrorHR » 05 Jul 2016, 08:54

jel gledao tko neki film sa juliom roberts i naomi watts - vidio sam trailer na maxtvu u teretani, nešto Juliji ubije netko kćerku pa se ona kao osvećuje?

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 09 Jul 2016, 19:41

Independence Day: Resurgence- film nije nista specialno; ako ste pogledali traier vidili ste vise manje najbolje dijelove filma. Iako kraj i neke stvari koje su se desile u filmu su otvorile mogućnost potencijalno soliden SF serije koja bi se mogla snimiti a da se nastavi radnja nakon zavrsetka filma. Sama radnja je više/manje slična onoj iz prvoga dijela, ali ovaj put vidimo neke dijelove u svemirskom brodu. Sve u svemu film za pogledati ako ste gledali prvi dio pa cisto reda radi i ovo odgledati.
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply