Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: MIX MIX MARATON: PART EIGHT

Post by Michel » 27 Apr 2016, 14:43

jeba wrote:
Michel wrote:To Live and Die in L.A. (1985) - policajci love tipa koji je ubio policajca i pere novce. William Dafoe glumi bad guya. Malo sam razočaran sa filmom. Dat ću mu pozitivnu ocjenu jer ipak ima odličnu car chase scenu, dobre twistove
SpoilerShow
kad se otkrije da je onaj azijac policajac i kad onaj na kraju umre kad mu raznese glavu
ostatak mi je nekako čudan. Muzika mi ne paše, glumci mi isto nisu ništa posebno. I ne znam, nekako se nisam povezao sa likovima.

8======-o/8==========o (6.5/10)
Tko bi rekao, meni je film super. Volim Friedkinove filmove.
Volim i ja. Exorcist, francusku vezu, sorcerer (remake) i killer joe od novijih, ali ovo mi jednostavno nije sjelo. Uopće me nije bilo briga za likove i sve mi je bilo neuvjerljivo i over the top. Premalo za nekakav ozbiljni akcijski krimić. To se najbolje vidi u francuskoj vezi koja je to razlika između ta dva filma.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: MIX MIX MARATON: PART EIGHT

Post by jeba » 27 Apr 2016, 17:10

Michel wrote:
jeba wrote:
Michel wrote:To Live and Die in L.A. (1985) - policajci love tipa koji je ubio policajca i pere novce. William Dafoe glumi bad guya. Malo sam razočaran sa filmom. Dat ću mu pozitivnu ocjenu jer ipak ima odličnu car chase scenu, dobre twistove
SpoilerShow
kad se otkrije da je onaj azijac policajac i kad onaj na kraju umre kad mu raznese glavu
ostatak mi je nekako čudan. Muzika mi ne paše, glumci mi isto nisu ništa posebno. I ne znam, nekako se nisam povezao sa likovima.

8======-o/8==========o (6.5/10)
Tko bi rekao, meni je film super. Volim Friedkinove filmove.
Volim i ja. Exorcist, francusku vezu, sorcerer (remake) i killer joe od novijih, ali ovo mi jednostavno nije sjelo. Uopće me nije bilo briga za likove i sve mi je bilo neuvjerljivo i over the top. Premalo za nekakav ozbiljni akcijski krimić. To se najbolje vidi u francuskoj vezi koja je to razlika između ta dva filma.
Doduše prošlo je bar sedam godina od kad sam ga zadnji put gledao i može biti da mi je ponešto izbljedilo iz sjećanja, ali mislim da sam prilično siguran da mi je bio odličan. Kad uhvatim priliku pogledat ću ga opet.
By the way, The French Connection i Exorcist su zakon!

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART EIGHT

Post by Michel » 27 Apr 2016, 18:31

Saul fia (2015) - prošlogodišnji dobitnik Oscara za najbolji strani film. Uvijek su mi zanimljivi filmovi o holocaustu i ono što uvijek tražim od tih filmova ili ratnih da me baš uznemire i pogode. Želim to osjetiti kao Pijanist ili Idi i Smotri. Saulov sin me nije pogodio/uznemirio toliko puno, ali svejedno se radi o vrlo dobrom filmu koji je kvalitetno režiran a pratimo Saula, tipa koji je smješten u tu jednu grupu i oni su trenutno spašeni i čiste kad nacisti ubiju 100, 200 ljudi odjednom pa čiste pepeo kad ih zapale. Nikad nam ne prikažu direktno što se događa već samo kad je sve gotovo pa mi možemo samo zamisliti što su sve ti ljudi prolazili. Sve se mijenja kada Saul ugleda jednog dječaka koji preživi plinsku komoru, ali na kraju ga jedan nacistički doktor ubije i naredi da se tijelo spali i tada Saulov jedini zadatak je spasiti mrtvog dječaka i napraviti normalnu sahranu pa će uraditi sve što je moguće u takvoj situaciji.

8=======-.o/8==========o (7.6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by lemonzoo » 27 Apr 2016, 20:02

Nije se ni meni nešto posebno dopao "To Live and Die in L.A.". Već sam ga uspio zaboraviti, sjećam se da sam imao visoka očekivanja. Očito je da je William Petersen promašaj od glumca. Isto sam tako puno očekivao od filma "Manhunter", ali nije mi bio nešto.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 28 Apr 2016, 06:27

lemonzoo wrote:Nije se ni meni nešto posebno dopao "To Live and Die in L.A.". Već sam ga uspio zaboraviti, sjećam se da sam imao visoka očekivanja. Očito je da je William Petersen promašaj od glumca. Isto sam tako puno očekivao od filma "Manhunter", ali nije mi bio nešto.
A meni su baš ta dva filma s početka njegove karijere bila super.

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART EIGHT

Post by Michel » 28 Apr 2016, 16:35

3:10 to Yuma (2007) - original mi je koliko se sjećam bio dobar davno ga gledao. Ovo je remake sa Baleom i Croweom i ne znam što da mislim jer u jednu ruku iznimno zabavan western sa jako dobrom glumom, a s druge strane iznimno nerealan. Ovaj western od početka teži nekoj realnosti pa su mi zasmetale neke stvari jednostavno mi nije bilo uvjerljivo
SpoilerShow
da je Crowe na kraju ubio svoju bandu i Charliea te se na kraju predao + kad ga je davio, ovaj mu ispriča pravu priču kako je izgubio nogu i odluči s njim skakati po krovovima hahahah. Shvaćam ja lik Crowea. Dan mu se svidio i vidjelo se da je Croweov lik odrastao bez oca pa kad je gledao Balea kako razgovara sa svojim sinom, kako želi ispasti heroj, Croweov lik je odlučio mu pružiti priliku, ali nije me to uvjerilo. Jednostavno ne vjerujem da bi takav nasilni ubojica to dopustio.
Ben Foster je isto odlično odglumio.

9=======....o/8==========o (7.4/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 02 May 2016, 20:10

Deadpool (2016) - zabavan, čak ni priča nije loša + Gina Carano :tonqe:

7.5/10
Image

Image

Image

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 02 May 2016, 22:02

Wet Hot American Summer (2001) - koja bedastoća. ni Ž od komedije. 3/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART EIGHT

Post by Michel » 03 May 2016, 02:03

The Boxer (1997) - dobar film o boksaču koji se vraća iz zatvora nakon 14 godina jer je bio u IRA i tako se vraća u svoj rodni grad gdje IRA još uvijek ubija postavljajući bombe na određena mjesta. Tamo ga čeka i žena koju je ostavio te pokušava promovirati boksački klub sa svojim trenerom, ali to se ne sviđa ovima iz IRA. Daniel Day Lewis iako nije među njegovim najboljim ulogama, i dalje je odličan. Film ima onu finu atmosferu iz 90-ih i baš mi je dobro sjeo.

8=======-o/8==========o (7.5/10)

Deadpool (2016) - Reynolds je stvarno odličan, a film jako jako zabavan. Ima fora koje su promašene i ima koje su odlične. To je nekako normalno jer je skoro svaka scena neka fora. Kad su ozbilnji momenti, isto Deadpool kaže neki blesavi komentar. Najveća zamjerka je prejednostavna priča, ali dobro, pametno su od početka počeli s onim uvodom. Od ostalih likova Colossus mi je bio dobar. Pogotovo kad govori i pokušava sve na miran način. Iznenadilo me što mu je Angel Dust mogla parirati. Ona iz stripova koja isto ima nadljudsku snagu, ali ne može parirati Colossusu koji je po samon snazi među 2, 3 najjača X-Mena. Akcijske scene dobro odrađene, Deadpool kad se nama obraća isto dobro. Ili ono kad dođe u vilu kod X-Mena i samo su tamo Colossus i ona mala pa kaže da studio nije mogao otkupiti ostale X-Mene :lol:

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART EIGHT

Post by Michel » 06 May 2016, 16:33

Cutter's Way (1981) - lud film. Slovi za jedan od onih zaboravljenih filmova, ali crlo cijenjenih. Jeff Bridges glumi tipa koji jednu večer naiđe na auto gdje vidi da neki tip baca nešto u kontejner. Tek iduće jutro vidi da je to mrtvo tijelo jedne djevojke. To sve kaže svojem prijatelju Cutteru koji je bez jedne ruke i noge, ali je pijandura i težak čovjek te ga je odlično odglumio John Heard. Njih dvojica, a pogotovo Cutter su u lovu na ubojicu pogotovo kad Bridgesov lik mu kaže za jednog bogataša i kako misli da je on ubojica. Cijeli film se naglo pretvara u jednu veliku zavjeru i paranoju. Ne mogu reći da sam oduševljen, ali je jedan dobar i zanimljiv film.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 09 May 2016, 23:36

Histoire d'O (1975) - vjeran je jako onom klasiku od književnog predloška, ali kako ja nisam nikad bila fan istoga čak mi je zabavnije bilo gledati film. Iako film sam po sebi nije ništa jebački preporučljivo.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART EIGHT

Post by Michel » 11 May 2016, 01:10

The Apostle (1997) - Duvall režirao, napisao scenarij i još k tome glumi glavnu ulogu. Ma odličan je. Čitam po netu često komentare "not religious myself but I loved this film" i mislim da je to bit filma. I meni se jako svidio jer za razliku od drugih kršćanskih filmova ovdje ne vidim nikakvu propagandu. Film stvarno prikazuje realan prikaz kako živi kršćanska zajednica na jugu amerike. Neće se možda svidjeti nekome to što propovijeda pa ono svi su nekako over the top sa glazbom, izražavanjem, ali to je realno. Baš nekako pozitiva film sa nekoliko mračnih trenutaka.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART EIGHT

Post by Michel » 11 May 2016, 15:56

The Man Who Wasn't There (2001) - vjerojatno najpodcjenjeniji film braće Coen. Baš mi je drago što sam otkrio ovaj dragulj, ovu filmčinu snimljenu u crno bijeloj tehnici. Kinematografija odlična, a Billy Bob Thornton u jednoj od svojih najboljih uloga kao Ed Crane, frizer koji radi u to mgradu godine 1949. što dovodi do toga da je film neo noir. Tu su još James Gandolfini, Frances McDormand kao njegova žena. Sve kreće na krivo kada Ed Crane želi ući u posao sa jednim tipom koji je očiti varalica. Naslov filma isto puno toga govori jer je film o tome i kako odmiče prema kraju, to se najbolje vidi. Posebno onaj dio kad hoda ulicom i kako ga nitko ne gleda zbog onoga što se dogodilo. Režija je isto vrhunska, među najboljim režijama braće Coen. Scenarij je tako dobar, pun baš se osjeti da gledaš nešto posebno. Volim kad nakon toliko pogledanih filmova braće Coen još uvijek nađem neki koji je odličan.

8========-.o/8==========o (8.6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART EIGHT

Post by Michel » 12 May 2016, 16:17

Captain America: Civil War (2016) - ma odličan. Jedan od najboljih MCUovih filmova do sad. O čemu se radi? General Ross (onaj Hulkov neprijatelj koji kasnije postaje Red Hulk) želi staviti Avengerse i ostale superheroje pod jedan sporazum koji je potpisalo 117 država. Da budu pod UN-om i kontrolirani jer zadnjih godina koliko god spašavali svijet od zlih zlikovaca, tako su i nanijeli štete i civilne žrtve su nastradale. Iron Man se složi s time dok Kapetan Amerika ne i tako se formiraju dvije grupe gdje će Iron Man sa Visionom, Black Pantherom, Spidermanom, War Machinom i Black Widow pokušati uloviti Kapa, Ant-Mana, Falcona, Hawkeya, Buckya i Scarlet Witch koji ne žele surađivati. Ali film je puno više toga. Dosta rasprava koje se mogu sagldati i u stvarnom kontekstu. Ima i vrhunskog humora, pogotovo od Spidermana koji je odličan. Mali je genijalan i jedva ga čekam vidjeti u solo filmu, ali meni je bio najbolji Black Panther. Isto kakav uvod za te likove. Jedva čekam i njegov film. Odijelo mu je predobro, a stvarno je moćan ima jebene reflekse i sve ostalo.

Akcijske scene su vrhunske, pogotovo na aerodromu i na kraju, a na kraju postaje prilično emotivno kako za likove tako za nas
SpoilerShow
jer otkrijemo da je Bucky kad je bio pod mind controlom ubio Tonijeve (Iron Man) roditelje i to pred saznaje Tony pred Buckyem i Kapom i onda kreće završna borba.
I jedna i druga strana imaju pozitivne i negativne strane, ali ja bih bio na strani Kapa jer gledao iz neke realnosti, ne vjerujem političarima/vladi kako našima, tako je svugdje i u svijetu.

E da, Ant-Man :supz: jedna iznenađujuća scena :D uglavnom, postavili su izvrsni temelj za Avengerse 3 i 4 kad dolazi Thanos. Thora i Hulka ovdje nema, ali zato će se Hulk pojaviti u novom Thoru iduće godine i naravno njih dvoje u Avengersima 3 i 4, a ovdje imamo 12 superheroja u jednom filmu i uspijeli su stvarno su uspijeli sve dobro rasporedit, a u Avengersima 3 i 4 ćemo imati triput više. Ma što triput, rekli su preko 60 mislim hahahahaha, ali dva filma tako da vjerujem da će uspijeti.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 16 May 2016, 09:38

Neighbours (2014) - Ne znam zašto sa preskočio ovu fora komedijicu, ali evo jučer uhvatio na telki i ugodno se iznenadio..Ima par stvarno super scena, glumci su na razini, likovi zabavni. Dolazi dvojka tako da ću ju obavezno pogledati.. 6,5/10
It's in your nature to destroy yourselves...

Post Reply