Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 01 Apr 2016, 17:33

Bad Dreams (1988) - prilično solidan horor sa dosta jezivih scena. Radi se o kultu koji nam je odmah predstavljen na početku i taman svi žele počiniti samoubojstvo, ali jedna preživi i film nas prebacuje 13 godina kasnije kad se ona probudi iz kome i počne ići na terapiju u toj bolnici sa još nekoliko ljudi koje upoznaje. Ubojstva nisu ništa posebno, ali zato taj vođa kulta koji je umro joj se vraća u vizijama/snovima i to su stvarno jezive scene onako sa spaljenim licem. Vođu kulta glumi odlični Richard Lynch i najbolji je dio filma. Najbolja scena je uvjerljivo ona kad se zapale, to je stvarno vrhunski napravljeno. Ostatak film ništa posebno, ali ima dobru atmosferu i nije dosadan.

8=====-o/8==========o (5.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 03 Apr 2016, 15:34

Flatliners (1990) - nadao sam se da će mi ovaj film ponuditi odgovor n pitanje što je poslije smrti, ali ništa od toga. Umjesto toga, dobio sam bućkuruš svega i svačega, a najveće razočaranje su te scene kada im je mozak mrtav pa vidimo što oni vide
SpoilerShow
a to su neke scene iz djetinjstva, grijesi koji su učinili. baš glupo.
glumačka postava mi se isto nije svidjela. Vidjelo se da je Schumacher uzeo mlade i popularne tada glumce. Kiefera, Juliu Roberts, Bacona i Williama Baldwina, ali nekako mi nisu sjeli za te uloge doktora i znanstvenika. Film ima dobru atmosferu, nekoliko dobrih scena, ali jednostavno nedovoljno. Tema je fantastična, ali nevjerojatno neiskorištena. Di im je mašta bila. Ja da sam radio film sa ovakvom temom napravio bih jeben twist, barem bi meni bio jeben twist. Isto bi pratio više doktora koji žele vidjeti što je poslije smrti i većinu filma bi prikazao to svijetlo, sretne trenutke, a twist bi bio da kad bi prešli tunel, došli bi u pakao i da raj uopće ne postoji jer je bog mrtav, a vrag cijelo vrijeme živ i on ustvari postoji. zadnjih pola sata bi gledali samo pakao sa demoinma, spaljenom zemljom, vrag kako muči ljude sve baš brutalne scene. :kokicarenje:

8=====-o/8==========o (5.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Matango » 04 Apr 2016, 21:18

American Descent

u zadnje vrijeme rijetko naletim na R-rated horor film, ovaj je bio dosta brutalan... osvježenje u moru PG-13 smeća
vidim da ima 3.4/10 na imdb, nema reviewa, nema rasprave - čudno... ja bih mu dao solidnu peticu.

User avatar
SeD
Posts: 5
Joined: 30 Mar 2016, 12:12

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by SeD » 04 Apr 2016, 21:30

The Girl in the Photographs (2015) - Posljedni film uz koji se veže ime legendarnog Wesa Cravena - definitivno nije vrijedan njegovoga imena. 5/10

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 06 Apr 2016, 02:30

Southbound (2015) - volim horor antologije, ali ovo je bilo bezvoljno i nekako mlako. Ok, priče se na kraju spajaju to jest likovi, ali priče su nezanimljive. Kao ona zadnja home invasion, a volim home invasion horore i to su uspjeli pokvariti. A tek ona čudovišta sa CGI-om :facepalm:

8=====o/8==========o (5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 06 Apr 2016, 15:28

The Keep (1983) - Mann je dobar redatelj, ali ovo mu je slabo. Svidjela mi se sva ona magla i mističnost koju film posjeduje. Volim filmove koji se bave sa nacistima i okultnim. Ono što mi se ne sviđa je previše zbrzana radnja i jedna od najgorih muzika u horor filmovima. Čudovište je ok iako mi malo sliči na one iz Prometheusa, one sa početka filma.

8=====o/8==========o (5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 08 Apr 2016, 09:16

Slumber Party Massacre II (1987): -film je užasan, kao baca osim na horor, još na neku mjuzikl komediju. Ubojica ostaje nedorečen i kraj je dosta glup. Prvih pedeset minuta samo prazni hod, bezveze. 2/10

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 09 Apr 2016, 13:32

Slumber Party Massacre 3 (1990): -slešerčić koji je bolji od svoga prethodnika, ali opet lošiji od jedinice. Slabi su killovi bili, radnja prenaivna, gluma neuvjerljiva. Al ajde dobro je za opustit se malo. 4/10

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 09 Apr 2016, 21:52

The Hidden (1987) - baš dobar sf akcijski horor o vanzemaljskom parazitu koji ulazi u ljude i ubija okolo. Detektivi ga pokušaju zaustaviti. Kyle MacLachlan glumi jednog, stvarno je mlad. Šteta što nema više scena sa tim parazitom, ali kad ima, onda su odlične.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Manas
Posts: 117
Joined: 21 Apr 2013, 23:06

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Manas » 09 Apr 2016, 23:43

Daybreakers (2009) - Solidan, netipican vampirski film pun krvi, preporuka za pogledati :)

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HORORI ZAUVIJEK

Post by Michel » 10 Apr 2016, 03:56

The Invitation (2015) - dugo nisam gledao napetiji horor. Čisti psihološki mindfuck i film mi je lijepo poremetio um. Sviđa mi se kako su uspjeli pažljivo ići korak po korak i ne previše otkrivati. Uglavnom, ekipa bude pozvana u jednu kuću kod njihove prijateljice i prijatelja. Tu dolazi u bivši od te ženske koja je glavna u kući i uglavnom pratimo njegovu perspektivu. Za ostalo u spoiler
SpoilerShow
sviđa mi se što odmah vidimo njega kako je sumnjičav i polako nam daju hintove. Zaključao vrata, onaj se čudno ponaša pa onaj video. Kao da pripremaju nešto i to nitko ne shvaća osim njega a pošto njega najviše pratimo, mi gledatelji dobivamo dojam da je zbilja tako. Jako napeta situacija sa CHOI-em i tu sam ja povjerovao da nešto smrdi i to previše kad ono, CHOI se pojavi. Tu se me totalno poremetili pa sam počeo razmišljat što ako namjerno nam prikazuju tog glavnog lika kako je paranoičan, a još je izgubio sina, ali opet sve dolazi na svoje kad pogleda onaj video pa sam odmah shvatio da je se ovi žele ubiti. A tek scena za stolom pa udari onu trebu, a minutu kasnije ona azijatkinja mrtva. I onda kreće.
Sami kraj isto upečatljiv i bolestan. Dobar psihološki horor sa dosta neugodnih i napetih scena. Samo treba biti strpljiv i dopustiti da vas film uvuče.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Manas
Posts: 117
Joined: 21 Apr 2013, 23:06

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Manas » 11 Apr 2016, 22:20

End of the Line (2008) - film sa veoma cudnom ali odlicnom tematikom, sa ne bas najboljom glumom, odlicnom lokacijom itd.. Scena sa bebom je bolesna i pokvarila mi je dojam o ovom filmu :)

User avatar
Manas
Posts: 117
Joined: 21 Apr 2013, 23:06

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Manas » 12 Apr 2016, 20:35

The Devil's Tomb (2009) - iako ga mnogi kritikuju meni sasvim solidno djelo, jedino sto radnja ide malo prebrzo, na pocetku se vec sve zna

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 15 Apr 2016, 09:58

http://www.imdb.com/title/tt2551396/
"Come Back To Me"
Ovo je vise nego solidno djelo. Bas sam sasvim fino ubio vrijeme. Glavni negativac je bas morbidno odvratan. Film je na trenutke poprilicno napet i bas ti bude stalo oko sudbine glavne akterice. Na trenutke je jako predvidljiv sa puno kliseja ali onda slijedi zanimljiv twist oko svega. Nije bas da mi se svidio, poprilicno je neobjasnjen, ali je vrlo originalan. Sami kraj-jakko dobro.
5,8/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 18 Apr 2016, 09:53

The Invitation (2015) - slažem se s komentarima na imdb-u. Dobar film do pred sam kraj. Odličan Logan M. Green, ostali glumci, onako, osrednji; spora, polako rastuća radnja i napetost i poprilično loš kraj. Ništa novo btw, sve je predvidivo, a pojedini likovi su bili poprilično iritantni. 5,9/10
It's in your nature to destroy yourselves...

Post Reply