Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART SEVEN

Post by Michel » 04 Mar 2016, 16:35

The Atomic Cafe (1982) - pa što sam ovo pogledao. Tko želi vidjeti kako se radi propaganda, ovo je obavezno. Stvarno treba pogledati. Dokumentarac sastavljen uglavnom od reklama tijekom hladnog rata krenuvši od 1949. do kraja 50-ih. Atomic age i strah od nuklearne bombe i kako su ameri propagirali svoju lažnu sliku američkom narodu kroz reklme, školski sustav i sve što su se sjetili. Mogu si samo zamisliti tad si imao samo radio, neki i televizor i novine. Narod je to upijao, vjerovao vladi. Strašan dokumentarac.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 06 Mar 2016, 12:41

Znaci bacio sam se na domace filmove, mogao bih ovo strpat i u maraton topic al nek ide vamo.

Osma vrata (1959) - B&W film o jednom umirovljeniku koji slucajno biva upleten u sile otpora, uskoro mu navrata pokuca policija, i polako saznajemo da je dosta ljudi umjesano... Najveci plus filma je sto drzi pozornost te stalno iscekujemo sto ce se dogoditi, te se radnja gotovo stalno odvija na jednom mijestu. 7/10
Image

Vrijeme ratnika (1991) - Film o dva prijatelja koji odlaze u ribolov gdje ih uskoro zaskoci ubojica, uskoro doznajemo da nije jedini. Jedan prijatelj je sudjelovao u ratu i vijeruje u morale dok je drugi bio legionar i vjeruje samo u pare. 6-7/10

Image

Konjanik (2003) - Mislim da mi je ovo najbolji domaci koji sam pogledao. Znaci ljubavna prica smjestena u 18 stoljece gdje su prevelike razlike izmedju bosne i dalmacije odnosno izemsju islama i krscanstva. Odlicna atmosfera, lokacije, prica te moralna pouka. 8/10

Image

Put lubenica (2006) Drama o liku koji sverca kineze preko granice te igrom slucaja pocne zivjeti sa jednom kineskinjom. 8/10
Image

Kraljica noci (2001) - Komedija? o liku koji treba veslati i drzati transparent kad dode svemoguci drug Tito. Falilo je jedno 15 min filma jer youtube... 6/10
Image

Treci kljuc (1983) - Mladi bracni apr se doseli u novi satan, otkriju da ih netko promatra i ulazi u stan, dok im dolaze koverte sa novcima. Zvuci zanimljvo ali nije 5/10
Image

U raljama zivota (1984) - Drama o djevojci koja pravi seriju te joj fali ljubavi u zivotu, film promovira zensku sexualnnu slobodu, no nazalost nije bas najbolje realiziran ili mi jednostavno nije sjeo... 2 puta sam zaspao... 6/10
Image


Tu (2003) - Nekakav omnibus sa oke pricicama 6/10
Image


Halimin put (2012) - Odlicna drama, takodjer su muslimansko-krscanske razlike u pitanju, samo sto je ovoga puta bosna-srbija u igri. Film prikazuje zivote 2-3 obitelji povezane (nezelim nista rec da ne spoilam) kroz duzi niz godina, prije i polije rata. 8/10
Image

Seljacka buna 1573 (1975) Super povijesna drama o cijoj radnji mislim da ne moram govoriti. Atmosfer odlicna, prica takodjer, iako me ubijao HC kajkavski. 8/10
Image
Image

Kosac - Zeni se pokvari auto, te ju poveze jedan lik koji navodno ima mracnu proslost. 7/10
Image


Znaci za preporuku su: Konjanik, seljacka buna, Halimin put i Put lubenica.
Image

User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART SEVEN

Post by Michel » 06 Mar 2016, 18:38

Buena Vista Social Club (1999) - not maj kup of tia, ali vrlo zanimljiv dokumentarac o kubanskoj muzici i poznatom klubu u Havani koji je 40-ih godina prošlog stoljeća bilo okupljalište poznatih kubanaca, glazbenika, glumaca i tako. U 90-ima klub se opet oživljava sa zaboravljenim kubanskim glazbenicima i pratimo njihov koncert koji je bio hit te godine i ploča je prodana u dosta primjeraka. Dokumentarac je napravio slavni njemački redatelj Wim Wenders. Jako dobro, muzika koja diže na noge.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 07 Mar 2016, 09:26

The Wedding Ringer (2015) - Fora komedijica, pogotovo za nedjeljnu večer.. Ništa novo i specijalno, ali vrlo topla i fora komedija s par scena na koje sam je jebački nasmijao.. 6,5/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART SEVEN

Post by Michel » 07 Mar 2016, 22:50

Gates of Heaven (1978) - ovo je prvi dokumentarac poznatog redatelja Errola Morrisa koji je napravio meni jedan od najboljih dokumentaraca, The Thin Blue Line. U ovom dokumentarcu se radi o ljudima kojima su umrli kućni ljubimci i napravili su groblje za njih i cijeli bizni od toga. Skroz simpa dokumentarac, ima pomalo smiješnih trenutaka, nešto i tužnih. Pet Semetary :zubifale:

8=======....o/8==========o (7.4/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART SEVEN

Post by Michel » 08 Mar 2016, 16:45

Grey Gardens (1975) - jedan od najutjecajnijih američkih dokumentaraca ikada snimljenih. Dobili su i kazališnu predstavu, i film, često citiran kroz filmove, serije. Radi se majci i kćeri i njihovom životu u toj jednoj kući, a okruženi su ogromnim vrtom. Sve se čini bajno, ali kćer koja je sad već stara 56 godina, još je uvijek lijepa i želi se odvojiti od majke koja spada u one otrovne roditelje (pročitati knjigu otrovni roditelji), ali ne može ju napustiti. Dokumentarac je o njihovom životu, tko su bile i kako im se mogao život razviti pogotovo za kćer jer joj je odlično išlo sve dok se 1952. nije vratila kući na nagovor svoje majke. Jako je simpatičan dokumentarac. Odličan.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11387
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART SEVEN

Post by Michel » 10 Mar 2016, 15:19

Sans soleil (1983) - odličan dokumentarac koji je teško opisati riječima. Samo pratimo razno razne lokacije, putujemo kroz različite države uz žensku naraciju, a dosta rečenica počinje sa "He wrote me....". Uglavnom je tu Azja, razni događaji u toj zemlji, stvarno prelijep dokumentarac.

8========-o/8==========o (8.5/10)

Nuit et brouillard (1955) - ovo me ubilo skroz. Dokumentarac od pozntog francuskog redatelja Alaina Resnaisa. Traje samo pola sata, ali po ovih pola sata sasvim zasluženo se smatra kao jedan o najboljih dokumentarac ikada. Uglavnom, i ovdje pratimo slike, snimke nacističke njemačke i njihovih logora te na koje su načine ubijali židove i ostale nacije. U nekim stvarima grozan je kao Idi i Smotri. Grozan u smislu šoka i realnosti. Nema šta, fantastičan dokumentarac i obavezna lektira.

8==========o/8==========o (10/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6959
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 16 Mar 2016, 15:29

Daddy's Home (2015) - američka komedija.

4/10
Image

Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 18 Mar 2016, 20:57

Citizen X (1995) - Vrlo dobra ekranizacija chikatila, odnosno vise se baaziara na njegovom uhicenju te radu policije nego na samom uboijici. Jedini minusi filma su sto nije dovoljno dramatican ili nezz tako nesto, ostalo sve rulz, koga god zanima (boyko?) treba pogledati 8/10
Image

User avatar
Inferno
Posts: 2371
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Inferno » 27 Mar 2016, 13:28

The Soloist (2009): - stvarno lijep film, radi se o mentalno bolesnom beskućniku koji ima jako velik talent za sviranje. Nalazi ga novinar i pomaže mu da uspije. Jako surov prikaz života beskućnika i siromašnih ljudi općenito. Moja preporuka. 8/10

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 27 Mar 2016, 15:00

Decadentor wrote:Citizen X (1995) - Vrlo dobra ekranizacija chikatila, odnosno vise se baaziara na njegovom uhicenju te radu policije nego na samom uboijici. Jedini minusi filma su sto nije dovoljno dramatican ili nezz tako nesto, ostalo sve rulz, koga god zanima (boyko?) treba pogledati 8/10
Mislim da sam ga prošle god pogledal :D
Slažem se sa svime.meni je jedini minus premalo pažnje posvećene njegovim uživanjem u ljudskom mesu :D a više radu policije baš kak si i ti napisal
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 29 Mar 2016, 23:34

Versailles (2015) - season 1. 7,5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 30 Mar 2016, 06:51

Point Break (2015) - nije ni do koljena originalu

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 30 Mar 2016, 11:31

Deadpool (2016) - napokon.. dobar film, ali ipak tipični američki blockbuster sa solidnim, dobrim Reynoldsom (iako mislim da nije mogao fulat s ovom ulogom) i poprilično vjernom ekranizacijom. Ima par dobrih forica..sve u svemu jedan od najboljih superhero filmova.
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 31 Mar 2016, 04:01

Justice League vs. Teen Titans - najnoviji animirani DC film. Nakon razočaravajućeg batman vs supermana ovo mi je odlično sjelo. Da ne spoilam preveć, teen titansi (raven, beast boy, blue beatle i starfire skup s damienom) se bore protiv Trigona. Kaosto sam već anveo film mi je dobro sjeo. Animacija je kao i iz prijašnjih par animiranih filmova, glazba (izuzev par loših pop pjesama) dobra. A sto se tiče animacije titansa, ajmo reći da su "late teen", a ne kao oni iz teentitans serije. Jedina stvar koja mi nije nikako sjela je Raven-in glas. Jednostavno nepaše liku. Šteta da nisu uzeli glumicu koja je dosad i još uvjek daje glas ravenici u animiranim serijama
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply