Miracles (2003)

Sve vezano za serije i TV, a da nema veze sa horror žanrom.
User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Miracles (2003)

Post by Scarface » 29 Jul 2009, 12:00

Po meni pravi dragulj američke tv produkcije, i serija koja se izdvaja iznad ostalih po jako depresivnoj atmosferi, ispunjenoj divnim odnosima među likovima između kojih se osjećaji prenose lagano poput lista kojeg vjetar nosi od jedne točke do druge, a uz sve je prisutna i misterija, series story arc. Nažalost, ukinuta je nakon prve sezone, i nije prva odlična serija koja se tako okrutno prekida (Dresden Files, Moonlight). Preporučam je svakom ko još nije pogleda, al mislin da ste svi sigurno s njom došli u dodir, pa neću previše trošit vrime na pisanje. Gluma je prva liga, ipak je u glavnoj ulozi Skeet Ulrich, koji se dokaza kroz razne filmove još jednu izvrsnu seriju Jericho (koja nastaje iza Miracles). Ostale informacije na:

http://www.imdb.com/title/tt0320075/

Image
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 29 Jul 2009, 13:41

skida se.. 8)
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 29 Jul 2009, 14:25

samo se nadam da serija ima kraj..da nije mozda samo prekinuta..lol..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Post by callac » 29 Jul 2009, 18:51

Zanimljivo, stavit ću je sad na skidanje! Inače, Jericho mi je bila odlična serija, Dresdena sam pogledala i bila je simpa serijica, za opuštanje,ali nisam previše plakala što je nisu nastavili :lol:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 29 Jul 2009, 19:41

A$H wrote:samo se nadam da serija ima kraj..da nije mozda samo prekinuta..lol..


Pa sigurno da nije dovršeno sve šta je planirano s obziron na samo 13 epizoda, kraj tako ispada diskutabilan, ali ipak je zadovoljavajuć- u svakom slučaju bolje išta nego išta. :wink:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Post by callac » 31 Jul 2009, 15:11

Pogledala sad prvu ep. Zanimljivo izgleda, kraj je izvukao stvar, da se nastavilo onako kako sam mislila, ne bih dalje gledala seriju. Ovako, idemo na sljedeću epizodu :)
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Miracles (2003)

Post by metallicat » 15 Oct 2010, 19:49

di ima titlova za ovo?
Image

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Miracles (2003)

Post by Michel » 19 Jan 2016, 23:03

Započeo ovu seriju i odgledao prve dvije epizode. Ugodno sam iznenađen sa kvalitetom. Kreator serije je rekao da je ovo spiritualna verzija Dosjea X i ima neke sličnosti.

The Ferguson Syndrome - prva epizoda nas upoznaje sa likom Paulom kojeg glumi Skeet Urlich i on dolazi u jedan mali gradić da istraži jedno čudo, a to je dijete koje liječi ostale ljude, ali isto tako sa svakim lječenjem on postaje bolesniji. Epizoda je dosta mračna, ima nekih jezivih scena, zadnjih 10-ak minuto je fantastično i diže cijelu epizodu. Kupilo me. I na kraju upoznaje jednog lika imenom Alva koji očito ima iskustava u takvim slučajevima i na kraju mu se pridruži, njemu i toj jednoj ženski Evelyn koja je u njegovoj grupi.

The Friendly Skies - emotivna epizoda i vrlo originalna. Radi se o avionu koji nestane na 64 sekundi i vrati se. Vojska pozove Alvu koji ima iskustava i dolazi sa Paulom i Evelyn istražiti što se dogodilo putnicima jer su putnici sada potpuno drugačiji. Vojska je zatvorila sve ograde i nitko ne može izaći sve dok se ne istraži. Ono što se polako saznaje je stvarno odlično. Što su likovi zamišljali u tom trenutku, to im se dogodilo. Jedna ženska koja je bila nepokretna zamišljala da je pokretna i to je postala. Jedan tip koji je htio biti važan sad je postao važan i počeo pričati na armenijskom jeziku, ali o stvarima koje su bitne za znanstvenike. I tako dalje sa ostalim putnicima, ali polako se vraćaju u ono što su bili. Hrabra epizoda i tako rano.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Miracles (2003)

Post by callac » 20 Jan 2016, 21:15

ja sam ovo, po gore napisanom, gledala. ubij me ako se sjećam IČEGA! moram ponoviti gradivo hahaha
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Miracles (2003)

Post by Wheel Smith » 20 Jan 2016, 23:43

ja bi ovo gledao ali ima jednu sezonu samo i otkazano je pa ne znam ili li cliffhangera ili tako nesto ako ima necu gubiti vrijeme
:supz: :supz:

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Miracles (2003)

Post by Wheel Smith » 21 Jan 2016, 06:28

i gdje ste nasli ovu seriju vecina torrenata je mrtvo
:supz: :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Miracles (2003)

Post by Michel » 21 Jan 2016, 13:42

Na youtubu ja gledam https://www.youtube.com/playlist?list=P ... F7774E34C6

Otišle treća i četvrta :kokicarenje:

The Patient - epizoda koja počinje znanstveno i završava kao jezivi horor. Meni je ova tema nezanimljiva, a oni su je uspjeli napraviti zanimljivom jer su pokušali nešto novo. Stvarno, ovo što sam do sad vidio su sami pokušaju tema koje su viđene, ali na jedan originalan i svjež način. Radi se o doktoru koji ima paraliziranog pacijenta i on traži način kako da taj pacijent razgovara preko računala sve dok taj pacijent ne počne razgovarati tako, a priča kao Stephen Hawking samo jezivije jer kako epizoda ide dalje, saznajemo da je lik opsjednut :shock: znači fantastično. Dolazi Paul to istražiti i upoznaje kćšer od tog doktora koja mu ispriča neke stvari koje će biti važne za kraj epizode. Dolazi i Alva, taj glavni iz bratstva gdje je sad Paul i slika pacijenta i na slici vidi jaku crvenu auru, svijetlo što znači da je opsjednut. Zbilja jako puno jezivih scena, a pacijent sam po sebi kako priča je jeziv. Zanimljivo izvršen egzorcizam i ono što se u ovoj epizodi saznalo je da serija ima jednu glavnu priču. Ta o nekom demonu i tami koja prati Paula i tako ta priča iz epizode u epizodu raste.

Little Miss Lost - još jedna originalna epizoda. Paul se vozi autobusom i izlazi, kako je izašao na prozoru vidi djevojčicu za koju se kasnije ispostavi da je mrtva, ali da je neka vrsta glasnika. Ta djevojčica se pojavljuje desetljećima i glasnik je neke velike nesreće pa Paul, Alva i Evelyn istražuju taj slučaj i dođu do nekih zapanjujući zaključaka. Opet, vrlo originalna epizoda.

Za sad je ovo predobro, uvukla me serija sa inteligentnim dijalozima, dobrom glumom i atmosferom te nekoliko jako jezivih scena.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Miracles (2003)

Post by Michel » 06 Feb 2016, 01:25

Otišle peta i šesta :kokicarenje:

The Bone Scatterer - dobra epizoda o ljudima koji sanjaju neke snove i onda budu ubijeni. Zanimljiva su se pozabavili sa maštom i pogotovo tim malim koji se zbog jake mašte pojavljuje i ubija.

Hand of God - superzanimljiva epizoda koja se nekako povezuje na glavnu radnju jer sve žrtve govore o Paulu i napišu God is nowhere, ono što je Paul vidio u prvoj epizodi samo malčice drugačije. Sad Paul, Alva i Evelyn moraju istražiti i naću ubojicu koji traži svoju posljednju žrtvu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Miracles (2003)

Post by Michel » 07 Mar 2016, 22:42

Otišle sedma, osma i deveta :kokicarenje:

You Are My Sunshine - zanimljiva epizoda gdje bivša djevojka od Paula bude napadnuta pa ju Paul odluči posjetiti i počne shvaćati da se nešto krije u kući što i njega mijenja kao osobu. Dosta Isijavanja ima u ovoj epizodi.

Battle at Shadow Ridge - dobra i tužna epizoda o time lapsu. znači, spajaju se prošlost i sadašnjost na tom jednom dijelu šume i Paul, Alva i Evely budu pozvani da to istraže. Kraj je prelijep s onim svjetlima.

Mother's Daughter - ova je dosta dobro počela o djevojci koja dobije stigmate, ali nema znakova rane. Kao da je zacjelila. Kako epizoda ide prema kraju, postaje dosadno i nezanimljivo sa njezinom majkom.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Miracles (2003)

Post by Michel » 04 Apr 2016, 02:17

I pogledao do kraja :kokicarenje:

Saint Debbie - solidna epizoda gdje jedna žena želi slavu pa napravi "čudo". Opet, previše preokreta u 45 minuta.

The Ghost - solidna epizoda o duhu koji opsjeda jednog tipa na poslu, ali naravno opet neočekivani preokret koji uništi sve.

The Letter - epizodu koju nisa mmogao pogledati jer nije bilo zvuka :facepalm: part 1 i part 4 na youtubeu.

Paul is Dead - finale je dobro i završilo se bez twistova. Odgovori su tu i na kraju zasluženo prekinuta. Prva polovica sezone je puno bolja nego druga.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply