Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
Michel
Posts: 11538
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 22 Dec 2015, 04:53

The Gift (2015) - svidio mi se. Možda ne toliko koliko sam očekivao, ali radi se o jednom zanimljivom trileru sa nekim tipičnim klišej scenama, ali isto tako ima dosta pametnih scena. Joel Edgerton je redatelj, scenarist i još k tome glumac i on glumi lika koji dolazi do jednog bračnog para i predstavlja se njemu kao stari prijatelj iz škole. Tu sve počinje. Edgerton je dosta uvjerljiv kao negativac, barem je tako dotad prikazan. Ta prva polovica je jako dobra dok druga počinje rješavati tu misteriju malo prelako pa mi je tu minus, ali zadnjih 20-ak minuta opet sve popravlja. Jason Bateman je isto dobar, netipična uloga za njega. Jako mi je drago što je film uspio u svojoj naumi da nema pozitivca ovdje pa je malo teže zavoliti nekog lika
SpoilerShow
pa i kad smo saznali da je ovaj psihički zlostavljan, otac ga je htio ubiti, ali se opet vidjelo da je sociopat, pogotovo na kraju. Mislim, ni Batemanov lik nije daleko. On je uzrok, nasilnik koji se nije promijenio.
najbolje u filmu je ustvari Rebecca Hall. Kako je samo jebozovna sa kratkom kosom, a i te usne :D

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12191
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 22 Dec 2015, 14:54

The Revenant - he did it again ! puno hejtera se javlja na message boardovima od imba,baš su jadni. Gospon Inarritu zna svoj posao,još kad je tu i gospon Emmanuel Lubezki dobijete genijalan film, gledat će se i doma na blu reju čim dođe,možda i u kinu, scena sa
SpoilerShow
medvjedom :o :supz: :prayer:
9/10
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 22 Dec 2015, 17:48

Aaaa jedan od filmova koje cekam, sad pricekati kino ili ne?
Image

John_Ryder
Posts: 12191
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 23 Dec 2015, 09:53

Decadentor wrote:Aaaa jedan od filmova koje cekam, sad pricekati kino ili ne?
nema puno dijaloga pa nije teško pratiti,jedino hardy-ev naglasak :lol: slika je dobra,odfrljiš zvučnik i :supz: :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 23 Dec 2015, 10:36

John_Ryder wrote:
Decadentor wrote:Aaaa jedan od filmova koje cekam, sad pricekati kino ili ne?
nema puno dijaloga pa nije teško pratiti,jedino hardy-ev naglasak :lol: slika je dobra,odfrljiš zvučnik i :supz: :kokicarenje:
Jel bi film bio odlicno kino iskustvo? Radje bih se strpio do kina nego gledao na kompu kad vec mogu, no znatizelja me ubija :lol: pa ako ga pogledam ne zelim ic u kino makar bio odlican. :facepalm:
Image

John_Ryder
Posts: 12191
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 23 Dec 2015, 16:21

je,za kino,ali budi skroz naprijed,mislim da će pasat gledanje iz blizine zbog načina snimanja
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11538
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2015. PART TWO

Post by Michel » 25 Dec 2015, 04:14

Beasts of No Nation (2015) - ratna drama od Cary Fukunage smještena u Afriku, točnije Ganu gdje pratimo jedno selo sve dok ne dođu vojnici i počnu maltretirati seljane, a jedan klinac pobjegne u šumu gdje nailazi na pobunjenike koji se bore protiv te vojske i klinac je sad s njima. Pridružio se za rat. Film je vrhunski. Vjerojatno najbolji ratni film desetljeća, a i kad pogledam i u nultima nema baš neke konkurencije. Iza režije Fukunaga i to je čista slastica. Gledali ste prvu sezonu True Detectivea kako je režirao sve one scene. E tako vas očekuje i ovdje. Dosta izvrsnih kadrova, pogotovo ona u zadnjem dijelu filma kad klinca pratimo odozada. A glumačka psotava? Fantastično. Idris Elba najblja uloga karijere, za sad. Bolja nego u The Wire i Lutheru. Koliko je drugačiji nevjerojatno. On glumi tog nekog kvazi diktatora, naglasak odličan. A klinac tek. Još bolji od Elbe. Znači, ovo mi je Elbina najbolja uloga, a klinac mi je još bolji. Jedna od najboljih glumačkih izdanja od nekog klinca. Ne mogu vjerovat da tako mali dječak može odglumiti. Sve u svemu, film vrijedan divljenja. Minuse mogu naći u samom ritmu filma. Ima dosta pravaca u kojima film ide i taman kad je odlično, promjene i prebace te na neki preokret. Ali kamera, gluma, karakterizacija likova vrhunski. I dosta uznemirujućih scena
SpoilerShow
kao kad klinac prvi put ubije ili scena u onoj napuštenoj zgradi kad siluju majku, prebe kćerku.
8========-.o/8==========o (8.6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 27 Dec 2015, 19:49

The Man from U.N.C.L.E. (2015) - dobro pogođen filmić, baš mi je dobro sjeo u ovo blagdansko razdoblje.. 7/10

The Martian (2015) - puno bolji od Gravityja, Matt Damon odličan..fora filmić 7.5/10

Rescue Dawn (2006) - bijeg iz logora za vrijeme rata u Vietnamu, snimljen prema istinitom događaju. Popriličn težak film, s naravno odličnim Christianom Baleom.. 8/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by HorrorHR » 27 Dec 2015, 20:23

The Man from U.N.C.L.E. (2015) - fora komedija

Trainwreck (2015) - isto fora, na drugi način

Christmas with the Kranks (2004) - ovo nam je nekakav guilty pleasure film koji gledamo za svake božične blagdane ;)

Wedding Ringer (2015) - opuštajuće komedija, ima svojih klišeja/kikseva, ali kada ne spavaš cijelu noć jel te mali budi, taman za mozak na pašu

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 28 Dec 2015, 10:53

John_Ryder wrote:The Revenant - he did it again ! puno hejtera se javlja na message boardovima od imba,baš su jadni. Gospon Inarritu zna svoj posao,još kad je tu i gospon Emmanuel Lubezki dobijete genijalan film, gledat će se i doma na blu reju čim dođe,možda i u kinu, scena sa
SpoilerShow
medvjedom :o :supz: :prayer:
9/10
Sve super, samo da di Caprio ne dobije Oscara :mrgreen:
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Inferno
Posts: 2388
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Inferno » 29 Dec 2015, 10:37

Seventh Son (2014): -imao skinuto pa ajde pogledao. Nema tu neke prevelike filozofije. Jednostavna radnja bezveze usnimana. Likovi niš posebno, ma sve već viđeno. Još jedan mač i magija film koji hoće biti nešto više. 5/10

John_Ryder
Posts: 12191
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 29 Dec 2015, 16:37

Shp86 wrote:
John_Ryder wrote:The Revenant - he did it again ! puno hejtera se javlja na message boardovima od imba,baš su jadni. Gospon Inarritu zna svoj posao,još kad je tu i gospon Emmanuel Lubezki dobijete genijalan film, gledat će se i doma na blu reju čim dođe,možda i u kinu, scena sa
SpoilerShow
medvjedom :o :supz: :prayer:
9/10
Sve super, samo da di Caprio ne dobije Oscara :mrgreen:

nego medvjed? :lol:
Image

Image

John_Ryder
Posts: 12191
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 29 Dec 2015, 16:39

The Lobster - kako bizaran film :lol: ali mi se svidio :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 29 Dec 2015, 21:22

John_Ryder wrote:
Shp86 wrote:
John_Ryder wrote:The Revenant - he did it again ! puno hejtera se javlja na message boardovima od imba,baš su jadni. Gospon Inarritu zna svoj posao,još kad je tu i gospon Emmanuel Lubezki dobijete genijalan film, gledat će se i doma na blu reju čim dođe,možda i u kinu, scena sa
SpoilerShow
medvjedom :o :supz: :prayer:
9/10
Sve super, samo da di Caprio ne dobije Oscara :mrgreen:

nego medvjed? :lol:
Image
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11538
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 29 Dec 2015, 21:52

ImageImage
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply