Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 18 Aug 2015, 14:20

jeba wrote:
Michel wrote:
jeba wrote:Storm of the Century (1999) - bez obzira na to po koji puta ovo gledao, uvijek je super. Pretpostavljam da su ovo skoro svi gledali, tako da mi nema baš smisla pisati o ovome, ali moram reći da se Andre Linoge ubraja u sam vrh negativaca.
Odlična mini serija. King je direktno napisao scenarij.

Ima fanovska teorija da je Andre ustvari najpoznatiji Kingov negativac, Randall Flagg koji se inače pojavljuje u preko 10 Kingovih knjiga, ali to je samo teorija Ipak, zanimljiva.
Slažem se da je zanimljiva teorija. Randall Flagg je ako se ne varam negativac iz mini serije "The Stand". Bez obzira na teoriju, moram priznati da je Linoge bar za tri koplja bolji negativac od Flagga. Jednostavno je vrlo spooky kao pojava, a u seriji ga je Colf Feore odlično portretirao.
I naravno, čim sam napisao The Stand, odmah mi je palo na pamet da bi to danas navečer mogao pogledati ponovno. Nisam već dugo...
The Stand, Dark Tower serijal, Eyes of the Dragon. Crimson King je isto odličan negativac i naravno, klaun Penywise. Tri najbolja od tih nadnaravnih. Inače Jack Torance i Annie Wilkes :D to govorim za knjige.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 19 Aug 2015, 15:46

The Nightmare (2015) - Meni nije baš nešto sjeo..Valjda nisam bio pretjerano raspoložen da bi se dovoljno uživio. 5/10

Nekako su mi glumci bili neuvjerljivi..šta ja znam..ma valjda nisam bio raspoložen. Sleep paralysis mi se dogodio nekoliko puta u životu i nikad na ovakav način kako se ovdje interpretira, pa sam možda očekivao malo više dubine u filmu, a oni sve okrenuli na shadow mana, isusa i vanzemaljce. Inače sam nešto čitao vezano uz paralizu i pročitao sam da ljudi koji pate od ovog poremećaja, uglavnom u tim trenucima sanjaju ono čega se podsvjesno najviše boje, pa tako i pamte crte lica ljudi koje ih podsvjesno vežu za negativu i zlo i zato svi većinom jednako opisuju likove koje vide u snu.
It's in your nature to destroy yourselves...

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 21 Aug 2015, 10:42

From Beyond (1986) - uhvatio ga neku večer na nekom programu.. uvijek rado pogledam, i uvijek su me najviše opuštale te blago perverzne 80-te :)

Combs i Foree uvijek poželjni...
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 21 Aug 2015, 11:43

Friday the 13th Part VII: The New Blood (1988): oke filmić, očekivao klasičnu makljažicu na jezeru već po nazivu, to sam i dobio, sam je minus što su dosta scena killova izrezane 6/10

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 22 Aug 2015, 17:10

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan (1989): od ovog filma bi na početku čovjek možda očekivao nešto više. Mislim, ipak to nije uobičajeni petak 13., radnja je smještena na brodu i u gradu što baš i nije dosada bilo u tom serijalu. Ali film doista razočarava, story development i likovi su niikakvi, killovi često izrezani i zaboravljivi, jedino mi se svidio prikaz grada u 80-ima. 5/10

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Victor Crowley » 23 Aug 2015, 12:46

Stir of Echoes - dobar film, jedina mana (ne filma) je to što sam već ovakvih filmova do sada dosta pogledao pa mi je ono OK film. Zasigurno bi bio puno bolji da sam ga gledao kad je tek izišiao, prije 16 godina. No ne može se sve stići da ga jebeš. Sasvim dobar film.

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 26 Aug 2015, 13:29

počeo sam gledati Storm of the century :prayer: prvo gledanje!!
Image

Image

Image

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 26 Aug 2015, 15:27

"White Settlers" 2014.
Ugasio nakon 50 min.
Prvih 35 minuta se ne dogadja bas nista, a onda slijedi 15 minuta jeftine jurnjave po mraku, gdje glavna glumica olako tuce villiane u jeftinim maskama.
Jeftin pokusaj kopiranja "Ilsa" i "Strangersa".
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 26 Aug 2015, 19:27

Hotel Zlo (2014) - pogledano sa horrorhr sajta http://www.horrorhr.com/pogledajte-hrva ... hotel-zlo/ :D
Moram priznati da me je film pozitivno iznenadio. U biti skoro kao neka slavonska verzija psiha iz 19. stoljeća (vrijeme sam pretpostavio), ali ipak malo morbidnija. Crno-bijela tehnika je pomogla u stvaranju dobre rustikalne atmosfere. Likovi su dobri, jedino mi je na početku zasmetala gluma krčmara, pomalo iritantan al to je zato što je ipak on lud :zubifale: bila mi je krvava ona slika spooky babe što ju je držao na zidu :lol: :lol: svakako se isplati potrošiti manje od pola sata na ovaj film :supz:

Najdio dijaloga:
A. Cole: Vaša majka? Paprikaš?
Krčmar: Ne, moja majka nije paprikaš!

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Asfodel » 26 Aug 2015, 21:19

Zakon, još i manje od pola sata trajanja, pogledam što prije :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 27 Aug 2015, 02:27

Storm of the Century(1999) - mislim da ne može atmosferičnije od ovoga, Linage je prestrašan i taj glumac je ko stvoren za tu ulogu. uvodna skladbica :mrgreen:

9/10
Image

Image

Image

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 29 Aug 2015, 14:17

Jason Goes to Hell: The Final Friday (1993) - ništa novo, pomalo isforsirana ideja, ok kraj 6/10

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Inferno » 29 Aug 2015, 21:02

Jason X (2001) - auh filma. Meni kao hardkor ljubitelju SF-a ovo je imalo potencijala, ali što je ovdje nastalo :shock: izvedba relativno ok ideje je katastrofalna, gluma, scenarij, efekti nula, čak su i killovi skoro pa sterilni, nije uopće zabavan film a kamoli zanimljiv, kandidat za najlošiji film franšize.
3/10

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ATMOSFERIČNO LJETO

Post by Michel » 31 Aug 2015, 15:26

La casa del fin de los tiempos (2013) - top 5 horora u zadnjih 5 godina. I zasigurno zbog prih sat vremena spada među najstrašnije filmove u tom razdoblju. Teško je reći nešto o ovom filmu, a da ne spoilam. Film ima jedan od najvećih twistova koji sam vidio. Čisti mindfuck i nisam mogao nikako pogoditi. Na prvu se čini tipična ghost priča, ali je puno više od toga. Odmah počinje, početak ona leži, dolazi u podrum, vidi krv, gdje joj je sin. Puno se toga izdogađalo u prvih 10-ak minuta. Puno pitanja postavljeno tko, što i zašto? Ali isplati se jer kad priča krene i kad odgovori dođu bude odlično. Samim time što je od početka strašno, sv eone scene koje ne bi trebale biti strašne su napete i zanimljive. I zbog zadnjih pola sata ovo spada među najemotivnije horore koje sam pogledao. Stvarno emotivan film i još k tomu strašan. Što se tiče twista
SpoilerShow
znači kuća se svakih 30 godina budi. Tu ima i drugih dimenzija otkud dolazio Leopoldo. Rekao je svojoj majci da je došao iz 2071. godine, a radnja je na početku u 1981. godini što značli da je već više puta to prošao.
strašnjih scena u prvih sat vremena ima na bacanje. Pogotovo ona u podrumu kad pozove onu babu koja je medij pa zatvori oči i onda mi vidimo samo crni ekran i samo neke zvukove. Uh, a tek kasnije. Isto su jako lijepo sve na kraju spojili početak sa krajem. Ne znam zašto je ovaj film prošao tako nezapaženo. Dobio je puno festivalskih nagrada, najviše zaradio u svojoj zemlji. Pogledati.

8========-o/8==========o (8.5/10)

Necronomicon (1993) - film snimljen po Lovecraftovim pričama, a samog Lovecrafta glumi Jeffrey Combs. Film je omnibus od tri priče. Druga mi se nije svidjela, ali prva i zadnja su zakon s odličnim maskama i atmosferom. I završetak sa Combsom je isto dobar. Nisam očekivao ništa, a na kraju dobio odlične maske i odličnu atmosferu.

8======-o/8==========o (6.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Ash_Williams » 31 Aug 2015, 19:05

Valerie and Her Week of Wonders

ne znam jel tko čuo il ne za ovaj film prije, ja nisam nikad dok ga nije nedavno izdao sjajni američki distributer Criterion Collection. neki spaljeni spoj coming of age, horror i fantasy priče, mislim da je ovaj film imao direktan utjecaj na Guillerma Del Tora koji je slično povezao u tradicionalnu fabulu. ostavio me bez teksta. pitam se koliko još ovakvih filmova ima u svjetskoj kinematografiji, nadam se da će naći put do blu raya. :lol:

5/5

Post Reply