Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 11 Jun 2015, 10:38

Run All Night (2015) - solidno i uvijek na istu foru. patetični dijelovi su smijeh :D

5.9/10
Image

Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 12 Jun 2015, 17:59

How to train your dragon (2010) - Totalno simpatican crtic o vikinzima i zmajevima 7/10

The Town (2010) - Dosta dobar akcijki film, cisto onako ljubavna prica isprepletena sa kriminalnim radnjama, super za jednom pogledat 7/10

Mississippi Burning (1988) - Dafoe-Hackman dvojac u jednom djelu misisipija istrazuju ubojstva nekih aktivsita medju kojima je bio jedan crnac te bivaju upleteni u KKK mrezu. U filmu je dosta scena koje nisu bas ugodne za gledanje te fino pokazuje mentaltet tadasnjeg puka 8/10

Image


Walk the Line (2005) - Biografski film o Johnny Cash-u, nisam previse upoznat s njegovim zivtom (iako sam fan) pa neznam koliko je autenticno. Kako god, Joaquin Phoenix mi nikako ne pase kao Cash, u vise navrata sam pomislio da gledam Elvisa a ne legendu country glazbe. 7/10
Image

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by lemonzoo » 13 Jun 2015, 11:32

Decadentor wrote: Walk the Line (2005) - Biografski film o Johnny Cash-u, nisam previse upoznat s njegovim zivtom (iako sam fan) pa neznam koliko je autenticno. Kako god, Joaquin Phoenix mi nikako ne pase kao Cash, u vise navrata sam pomislio da gledam Elvisa a ne legendu country glazbe. 7/10
Otprilike je sve isto. On se u mladim danima drogirao dosta. I ona scena na kraju kad pjeva u San Quentinu, te se stvari mogu čuti kad slušaš njegov album "Live in San Quentin". Samo bih volio da je snimljen i drugi nastavak jer je dio njegovog života nakon ženidbe s June Carter puno poznatiji.

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 13 Jun 2015, 21:26

Hotaru no haka(1988) - tužno

9/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART SEVEN

Post by Michel » 14 Jun 2015, 17:32

La cité des enfants perdus (1995) - vizualno lijep, bizaran i prepun simbolike. Vjerujem da bi djeci bio strašan. Ne kužim onu mušicu, al dobro. Ron Perlman priča francuski :zubifale: ona mala slatka, a sve me nekako podsjeća na pedofilski lanac u ovom filmu. Previše je tu simbolike oko svega toga.

8=======o/8==========o (7/10)

Le souffle au coeur (1971) - još jedan francuski, ovaj put od Louisa Mallea. Neke važne filmove nisam pogledao od njega uključujući ovaj odličan biser. Bavi se s odrastanjem jednog teenegera u 50-ima. Prvi dio filma pokazuje njegov odnos sa svojom obitelji, pogotovo sa svojom braćom, ali od početka je prikazan dosta prisan odnos sa majkom. U drugom dijelu filmu on i njegova majka (Lea Massari) koja je prezgodna i preseksi i oni odlaze na izlet gdje ostaju neko vrijeme. Tamo on upoznaje neke djevojke, ali opet sve više i više stvara čudan odnos sa vlastitom majkom. Malle je iskoristio jednu od omiljenih Bergmanovih tema, incest. I ovdje je baš prikazan
SpoilerShow
kasnije se pojebu iako nije prikazana jebačina već samo stranso ljubljenje i kasnije si obećaju da to više nikad neće napraviti niti reći nikome.
8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 15 Jun 2015, 22:40

Jurassic World

bezvezkasto,

poprilično dosadan prvi dio filma.
Klišeji, pokušaji parodije na klišeje, mehhh

Zadnji fajt je dobar

5.7/10

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 18 Jun 2015, 14:53

Plein Soleil - ovo je skroz vedre i opipljive mediteranske atmosfere, ali možda prevedre za književni predložak našeg psihopata kao takvog. No dobro, takav je film, ali meni bolje paše kad se osjeti njegova zlokobnost jer ovdje nijednom nisam osjetila nelagodu.

Mishima: A Life in Four Chapters - očekivala sam suhoparnu i korektnu prezentaciju, no ovo je nešto posve drukčije. Jest da nemaju puno veze sa zbiljom neki fragmenti mladosti i djetinjstva, ali napravljeno je tako brižljivo i nadahnuto da je bilo divota za gledati/slušati. P. Glass je pun pogodak koji je vjerojatno glavni krivac za divnu atmosferu. Ima i dijelova naracije i ne ide linerano. Ništa od krvi, dou.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART SEVEN

Post by Michel » 19 Jun 2015, 21:22

Werckmeister harmóniák (2000) - pa nemam nekih većih zamjerki, ali ne znam kako da ocjenim film koji me nije previše dirnuo osim te zadnje fantastične scene kad dolazi do kita uz onu predivnu muziku. To je bio stvarno lijep posjećaj. A možda je upravo taj kraj kulminacija svega. Uglavnom, Bela Tarr. Zasluženo tako priznat, odlična režija i kinematografija. Iako je ovo jedan od onih filmova za koji bi mnogi rekli da je dosadan, meni nije bio. U svakoj sceni sam našao nešto zanimljivo. Dakle, sve je na mjestu, ali nešto mi još treba.

8========o/8==========o (8/10)

Sibir. Monamur (2011) - e ovo je jako lijep film. Pratimo paralelno dvije priče. Jednog malog klinca i djeda kojeg napadnu divlji psi, a oni moraju bježati od njih, ali djed se ne da i druga priča pratimo oca od tog sina koji je vojnik i zajedno je još sa jednim vojnikom u šumi o doživljajau svoju pustolovinu koja je brutalna na sasvim drugi način od ovoga što trenutno doživljavaju djed i unuk. Prekrasno snimljen, smješten u Taige. Ona šuma, sve starinsko, jako lijepo.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART SEVEN

Post by Michel » 20 Jun 2015, 01:56

Die Welle (2008) - očekivao sam dosta od ovoga filma, i na kraju nisam dobio potpuno zadovoljstvo. Fan sam tih psiholoških drama koji govore o sustavu i uglavnom se bave sa teenegerima. Ovo je dobra ideja, jasan mi je cilj, ali sve je tako predvidljivo. Najveći problem je sama brzina onoga što se događa. Profesor im zada zadatak da ovaj tjedan u školi bude kao u stara vremena. Nešto kao diktatura, ali učenici se prebrzo u sve to užive i sve krene nekim drugim smjerom. Prvo što mi je smetalo što se 99% učenika tako uživjelo. Na neke duže staze ok, ali ono jebote već treći dan se događa nešto nevjerojatno. Meni jednostavno neuvjerljivo. Kraj znao sam odmah
SpoilerShow
čim su ga od početka prikazali da nema daske u glavi, znao sam da će se nešto dogoditi s njim.
8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 20 Jun 2015, 12:30

Lako za Harmonije, ajd se okurazi za satantango :lol:

I welle sto se tice neuvjerljivosti, radjen je po knjizi.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 20 Jun 2015, 14:46

Vidio sam za Satantango još prije. Ako ću zamislit da je mini serija, onda ću pogledat :zubifale: al bilo bi dobro da je po epizodama, a ne u kompletu.

Nisam čitao knjigu pa ne znam koliko vjerno prati. Ma shvaćam film da je ono glavno pokazati kako je lako izmanipulirati masu. Samo mi se odvijalo prebrzo pa se nisam mogao uhodati u film.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART SEVEN

Post by Michel » 21 Jun 2015, 14:37

L'appartement (1996) - jako senzualan film. Vincent Cassel i prekrasne Romane Bohringer i Monica Bellucci. Preljubi, ljubavnici, mali preokreti. U sve to se uključuje i nova djevojka, i njezin dečko pa se sve na kraju saznaje. I Monici Bellucci bolje stoji kratka kosa. Tad izgleda još više seksi :rock:

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 24 Jun 2015, 07:03

Nakon što sam u kinu pogledao Jurassic World, napravi sam mali maraton i odgledao prva tri dijela. Uglavnom, dobra zabava!

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 24 Jun 2015, 21:41

NAruto: the last movie- iako bi ovo moglo ici i u anime topic, stavih ag ovdje; because of reasons. Nisam već godinama gledao naruto anime jer su filleri bili bolno loši; no završih mangu pa odlučih ovo pogledati čisto iz dosade. Ukratko ok filmić, ništa posebno niti vrjedno spomena. Radnja se dešava između predzadnjeg i zadnjeg chaptera (vremanska razlika u stripu je bila više godina). I govori kako se glavni junak spetljao s svojom ženom. Naravno pdluka s kim je NAruto završio je "raspizdila" mnoge fanove, dok se meni živo fućkalo. UGL; ako ste fan ove mange i pratili ste je tokom silnih godina koliko je izlazila, pogledajte film; inače nema smisla ovo gledati.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 24 Jun 2015, 21:56

maddjuro wrote:NAruto: the last movie- iako bi ovo moglo ici i u anime topic, stavih ag ovdje; because of reasons. Nisam već godinama gledao naruto anime jer su filleri bili bolno loši; no završih mangu pa odlučih ovo pogledati čisto iz dosade. Ukratko ok filmić, ništa posebno niti vrjedno spomena. Radnja se dešava između predzadnjeg i zadnjeg chaptera (vremanska razlika u stripu je bila više godina). I govori kako se glavni junak spetljao s svojom ženom. Naravno pdluka s kim je NAruto završio je "raspizdila" mnoge fanove, dok se meni živo fućkalo. UGL; ako ste fan ove mange i pratili ste je tokom silnih godina koliko je izlazila, pogledajte film; inače nema smisla ovo gledati.
SpoilerShow
Nije li završio s Hinatom?
Michel puši karu.

Post Reply