Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Ash_Williams » 01 Apr 2015, 16:15

nije tema za to, Robert Z'Dar iz serijala Maniac cop je preminuo. meni je osobno bio najdraži i najbolji drugi dio, a osim toga je bio poznat
i po radu sa Stalloneom i Russellom na Tango i Cash i još mnogo filmova.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HOROR MIX: PART ONE

Post by Michel » 01 Apr 2015, 21:45

Monkey Shines (1988) - nadao sam se da će ovo biti još jedan podcijenjen Romerov biser jer na stranu njegova odlična zombie trilogija, prva dva nastavka odlična. On je znao imati dosta podcijenjene horore kao što su Martin, Creepshow i The Dark Half i još se doda njegova zombie trilogija, što ga za mene čini pri samom vrhu horor redatelja, nekih top pet. Ovaj film je predugačak, loše odglumljen, pogotovo od glavnog glumca. Majmun je odličan, i ima dobrih scena, ali sve u svemu slabo.

8=====o/8==========o (5/10)

Bakjwi (2009) - ispočetka dosadan, ali na kraju jako dobar horor o vampirima na korejski način. Nije među najboljim vampirskim filmovima, ali je originalan u dosta scena sa odličnom kamerom i dosta art scena koje se meni sviđaju i dobro su se uklopili u film. U prvoj polovici mi je on bio najbolji, a u drugoj ona mi je bila super. Gorko slatki film.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Ash_Williams
Posts: 308
Joined: 14 Dec 2014, 19:10

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Ash_Williams » 01 Apr 2015, 21:56

Michel jel možeš otvorit temu i analizirat najbolja djela Georga Romera osim Nighta i Dawna?

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Truba » 01 Apr 2015, 23:50

ma ne znam...martin vrijedi crazies onako...ostalo mlako
sem zombija slabo nesto
i to samo prva tri
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 02 Apr 2015, 01:37

Ash_Williams wrote:Michel jel možeš otvorit temu i analizirat najbolja djela Georga Romera osim Nighta i Dawna?
Iako se slažem da se za svakog horor redatelja koji je ostavio nekakav trag u žanru treba otvorit tema, za sad ova tema http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... f=2&t=7139 :)

Prije tri godine otvorio i bilo mi je zanimljivo gledati kako ja mijenjam mišljenja kroz godine o određenim redateljima. Romero je svakako redatelj koji će većini ostati upamćen po Dead trilogiji dok se za Carpentera ili Argenta ne može reći da će ostati upamćen samo po tome. Da, Halloween i The Thing, ali i većina će se sjetiti nekih drugih filmova dok za Romera samo trilogija što mi je tijekom godina malo nejasno jer mi je Creepshow izvrstan omnibus horor isko mi je na prvo gledanje bio samo dobar. Martin kao što sam rekao jako podcijenjen, a The Dark Half je horor koji je u potpunosti zaboravljen, a pruža odličnu atmosferu i odlične glumačke izvedbe. Slažem se sa Trubom oko Craziesa da uopće nije nešto. Remake mi je čak i bolji.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HOROR MIX: PART ONE

Post by Michel » 03 Apr 2015, 19:53

Psycho II (1983) - original je perfekcija, a ovaj mi je vrlo dobar u zadnjih pola sata kad se napokon nešto počeo konkretno dešavati od dobrih ubojstava do same radnje. Prije toga jako slabo, a Perkins dosta lošiji nego u originalu, ali baš loš. Po ovome izgleda da je Hitch bio dosta zaslužan za njegovu odličnu glumu u originalu jer redatelj takvog kalibra zna što želi od glumca u svakoj situaciju. Najgluplje u ovom filmu je što su ga pustili da natrag vodi motel, a znaju da je psihički bolestan i što je sve učinio, ali eto, pustili su ga. To ne mogu prožvakat u horor filmu koji bi trebao biti realan jer nema nikakvih nandaravnih elemenata. Inače kad se puštaju psihički uništene osobe, onda ih se odveze u mentalnu ustanovu, a ne puštat da natrag ide vodit motel :zubifale:

8=====o/8==========o (5/10)

Bride of Re-Animator (1989) - prvi dio obožavam i Combs kao West mi je jedan od najboljih likova iz horor filmova. Ovaj tu dio je isto dovoljno lud da zabavi uz odlične maske i efekte koji su puno bolji nego današnji CGI efekti. Zadnjih 20-ak minuta preludo i preblesavo. Glava sa krilima šišmiša :lol: :rock: jako puno gorea i ovo su filmovi koji pokazuju što se može sa maskama. Ultimativni film sa maskama je From Beyond od Stuarta Gordona, a on je režirao prvi Re-Animator. Ovaj drugi dio je režirao njegova kopija i vječiti suradnik Brian Yuzna. Baš isti redatelji. Al eto, cijenim njihov rad. Gordon mi ima i najbolji horor sa lutkama, Dolls. Pa ako netko nije gledao, neka pogleda.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by cactus » 04 Apr 2015, 23:18

Wyrmwood Road of the Dead (2014)
Sve ok-gluma režija i priča. Fora su glasanja zombija. Ukupno je dobra zabava za društvo.
8/10
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

User avatar
hitman_4
Posts: 6892
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 07 Apr 2015, 02:04

The Faculty(1998) - zabavan film o vanzemaljcima koji preko profesora pokušavaju zavladati školom/gradićem...ideeeš koliko poznatih faca :D usher :facepalm: odličan soundtrack! baš prava atmosfera 90-tih :rock: 7/10
Image

Image

Image

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 07 Apr 2015, 14:13

http://www.imdb.com/title/tt0059125/
Dosta dobar! Topla preporuka.
Odlican ugodaj kompletan film, bas nekako zlokoban. Jako dobre uloge legendi Petera i Lee-a, a pojavljuje se u vise nego solidnoj ulozi i mladi Donald Sunderland. Rijec je o 5 razlicitih prica, od kojih svaka ima jezive trenutke i par upecatljivih scena. Prva je o vukodlacima, druga o biljki ubojici, treca voodo shema, cetvrta mix par podrzanrova i peta je vampirizam. Ipak. izuzevsi neke upecatljive scene i jezive trenutke price su ipak prekraratke, radi cega dolazi do nekih rupa i gresaka.
Zadnjih 10ak minuta filma je extra, uz jedan (predvidljivi) twist.
POGLEDAJTE.
7/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by jigsaw » 08 Apr 2015, 14:21

Scary or Die (2012) - 2/5, slab omnibus s neinteresantnim pričama

The Abominable Dr. Phibes (1971) - 4,5/5, film pun mašte, kreativnosti i krvave umjetnosti, Price je legenda.

Dr. Phibes Rises Again (1972) - 4/5, dosljedan i simpatičan nastavak gdje se pojačava humoristični ton

Theatre of Blood (1973) - 4,5/5, mračna, moody atmosfera pomiješana s humorističnim elementima, odličnom glumom i pravim kazališnim dojmom. Vincent Price je ovom ulogom još jednom dokazao tko je "gazda" u svijetu horor filma.

The Pyramid (2014) - 1,5/5, užas.

Starry Eyes (2014) - 3/5, solidan i intrigantan film, jedan od boljih iz tmurne 2014. godine.

Needful Things (1993) - 4/5, Kingova ekranizacija, veoma zgodan film pun zanimljivih likova, obrata i kreativnih trenutaka, šteta što film nije poznatiji.

End of the Line (2007) - 3,5/5 - ugodno iznenađenje, horor ljubiteljima će se svidjeti.

User avatar
hitman_4
Posts: 6892
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 08 Apr 2015, 19:39

Turistas (2006) - katastrofica od filma :facepalm:

2/10
Image

Image

Image

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Truba » 08 Apr 2015, 20:14

jaoj meni je super
ocjena na imdb mu stalno raste otkako pratim taj film
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Vermillion
Posts: 206
Joined: 15 Oct 2009, 02:18

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Vermillion » 09 Apr 2015, 14:43

It Follows (2014) - 7.5/10 jednostavno me ugodno iznenadio, frend me doslovno "nasilio" u kino na to i drago mi je da sam pristao.
SpoilerShow
Rijetko danas dozivis onaj stari štih horrora iz 80tih, sa "starinskom" jezivom glazbom i ugođajem, e to su ovdje postigli plus jos neke stvari...
Digging up the Barrow (2014) - 7/10 - u istom danu sam pogledao i ovaj film na preporuku istog čovjeka i unatoč tome što baš i ne preferiram "found footage", "documentary style" filmove tj horrore, ovaj mi je baš sjeo ko budali šamar ali nekako imam feeling da ne djelim mišljenje sa vecinom? :kokicarenje:

R.I.P.D (2013) - 5/10 - kao ideja mi je OK, za ubit sat i pol vremena (ako volis horror-komedije ajmo to tako nazvat) ali nikako za pogledat dva puta, po meni totalni ripoff Men in Black serijala.
SpoilerShow
Čak i na kraju filma malo potsjeca na scenu iz Avengersa ili Thor-a, neznam.. :roll: ..

User avatar
hitman_4
Posts: 6892
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 11 Apr 2015, 01:41

The Pyramid (2014) - sranjce. kraj je preglup :facepalm: ona plava je isto užas :zubifale:

3.5/10
Image

Image

Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by olio » 11 Apr 2015, 23:03

The Babadook

super film,
baš strašan.
Odličan stil snimanja, suzdržano od jump scareova i totalno psihološki horror.

Tek negdje pred kraj me pogodilo i
SpoilerShow
skužia sam "twist". U trenutku kada je povratila babadooka, sam se sjetia šporkih ruku u policijskoj stanici i priče o dječjim knjigama. I onda "pa pojela je boje!, babadook je ušao u nju!" :supz:
u tom trenutku sam baš dobia "onaj" osjećaj, lagani trnci.

zanimljiv film o
SpoilerShow
borbi sa depresijom i mentalnim problemima kao posljedicom velike tragedije u životu.
7.5/10

2014, solidna godina horrora

Post Reply