Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART SIX

Post by Michel » 21 Mar 2015, 02:02

American: The Bill Hicks Story (2009) - jako volim gledati stand up komičare. One koje obožavam su Carlin, Pryor i Louis CK. Za Hicksa sam oduvijek znao jer je njegov kult uvijek živio, ali nikad ga nisam previše slušao, a nije da je bio loš. Dokumentarac prati njegov rani život pa sve do smrti s animacijom i intervjujima prijatelja i obitelji. Prikazuje koliko mu se bilo teško probiti, ali na koncu je bio prepoznat i voljen. On je ustvari kao i Carlin, progovarao je istinu i samo istinu. Smiješan, a opet najbitnije stvari koje govori su ozbiljne. Borio se i sa ovisnošću (alkohol i droge) s kojima je prestao i bio čist jako dugo godina, ali na kraju je rak došao i okončao mu život.

8========o/8==========o (8/10)

Pina (2011) - volim filmove Wima Wendera, a ovo je dokumentarac koji je snimio o poznatoj njemačkoj plesačici. Znam nekad ovako uzet namjerno dokumentarce koji mi nisu zanimljivi tematski jer me znaju i pozitivno iznenaditi. Nažalost, ovaj nije. Ne znam, ples i sve te koreogrfije dobre, ali nije me u potpunosti uvukao.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART SIX

Post by Michel » 22 Mar 2015, 02:26

Mein liebster Feind - Klaus Kinski (1999) - dugo sam čekao da pogledam ovaj dokumentarac jer sam htio prvo završiti Hezogove filmove koje obrađuje ovaj dok. jer prati suradnju Herzoga i Kinskog na pet njihovih zajedničkih filmova. Kinski je bio glumac koji s kojim je bilo teško raditi, vjerojatno i ne postoji glumac s kojim je bilo teže nego sa Kinskiem, a sad sam se i uvjerio. Recimo, na snimanju Aguirrea, Kinski je često poludio i vikao te je jednom sa mačem udario statista jer je jeo hranu koja je za glumce. Sva sreća da je statis imao kacigu na glavi, ali i kroz kacigu mu je probio malo lubanju. Totalno ludo. Znači, dogodilo bi se ubojstvo da nije bilo kacige. Ili kad je Kinski bacio vruće krumpire u lice jednog kritičara jer je rekao kako je Kinski u toj jednoj predstavi bio odličan, a Kinski nakon bacanja mu odgovara da je bio epohalan :lol: Kisnki je patio od blage šizofrenije koja je sigurno tijekom svih tih godina jako porasla tako da ne čudi njegova stanja gdje je u jednom trenutku najljubazniji čovjek, a u drugom nešto najluđe i najstrašnije što te može zadesiti na snimanju filma. Odnos im je stvarno bio dubok, dirljiv, kompleksan, a na kraju su bili najboji prijatelji i zajedno se smijali iako ne znam kako da na to reagiram kad vidim što je sve radio. Odličan. Još samo jedan dokaz za mene da je Herzog jedan od najvećih.

8========-o/8==========o (8.5/10)

Dogtown and Z-Boys (2001) - Pina mi se jučer nije svidio od tih dok. koji mi tematski nisu zanimljivi. Ovaj mi se dosta svidio iako isto tematski mi nije zanimljiv, ali je tako napravljen da je dinamičan i vraća u jedno nostalgično vrijeme, jedan dio kalifornije gdje su živjeli pravi pioniri skateboarda. Danas im je utjecaj velik i svi oni pričaju kako je tada bilo i što se sve radilo.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 22 Mar 2015, 14:26

Rocky V (1990) - mnogo mržnje prema ovom nastavku, a zapravo se radi o vrlo solidnom nastavku. scenarij nikad nije bila jača strana Rockya, ono užas :zubifale: 6/10
Rocky Balboa (2006) - neloše 6/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART SIX

Post by Michel » 23 Mar 2015, 07:03

Meni niti jedan Rocky nije dobar film :zubifale:

F for Fake (1973) - dokumentarac od Orsona Wellesa o ljudima lažnjacima, o lažnim vijestima, o svačemu nečemu. Nisam nikad vidio tako opuštenog Orsona. U filmovima kojima je glumio uvijek je bio ležeran i simpa bez obzira i što je glumio villaine, ali ovdje ga je užitak gledati koliko je veseo. Najzanimljiviji dio dokumentarca mi je ona poznata lažirana radio vijest 1938. godine koja je izazvala kaos jer su ljudi samo preko radia mogli čuti što se dešava, a to je Orson sve iskemijao. Lažirao da SAD napadaju vanzemaljci sa Marsa :D ima još dobrih lažnjaka. Onaj koji lažira pikasa ili ona ženska :supz:

8========o/8==========o (8/10)

The War Game (1965) - zabranjivano, uznemirujuće, edukativno. Slavni dokumentarac čiji se utjecaj i dan danas osjeti, a radi se o lažnom naravno dokumentarcu koji rekonstruira nukleearne napade i što bi se točno dogodilo i uz sve to stavlja video snimke nastradalih + intervjuje s običnim ljudima. Mogu si samo zamislit kako su ljudi tad reagirali. Eto, danas smo mi kao generacija posljednjih 15-ak godina navikli na ovakve stvari i jednostavno znamo što je lažno, a što je istinito. Upravo radi toga bih samo na taj jedan dan se volio prebaciti u 1965. godinu da vidim reakcije ljudi.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART SIX

Post by Michel » 23 Mar 2015, 19:44

Crumb (1994) - ovo je must see! Koja ludost od dokumentarca. Radi se o Robertu Crumbu, jedan od najslavnijih i najboljih crtača stripova i oduševljen sam sa njegovim crtežima koji su najbolje koje sam vidio, ali nisu u pitanju samo crteži. Teme su bolesne i prečudne. Japanske mange se mogu sakriti prema ovome. I puno je više od toga zato što je Crumb jedan od onih neprihvaćenih bio u srednjoj. Izgleda prečudno lik i ima prebizrana smisao za humor. Visok, mršav, naočale čudne, brčići, a tek njegova depresivna obitelj, pogotovo braća. Ovaj jedan nije godinama izašao iz kuće, a isto posjeduje talent, a nije izašao zato što je bio zlostavljan od starog i u školi. A tek njihovi čudni razgovori :zubifale: ili ona priča u stripu o gospodinu prirodnom koji toj jednoj ženski glavnu ugurne skroz u tijelo i sad je bez glave i dopelja tu žensku jednom sramežljivom tipu koji je neprihvaćen isto kao Crumb, a očita je aluzija da je to on sebe napravio i onda taj tip jebe tu žensku bez glave :lol: ili kad Crumb kaže da masturbira 4, 5 dnevno i da voli na svoje stripove voli drkati. Čudno i bizarno, ali genijalno i zabavno.

8==========o/8==========o (10/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART SIX

Post by Michel » 25 Mar 2015, 04:39

TT3D: Closer to the Edge (2011) - ne volim motore i te motorističke utrke, ali ovaj je odličan. Radi se o stazi TT koja je najopasnija staza ne samo motoristička već vjerojatno i općenito od tih utrka. U 100 godina postojanja umrlo je 231 ljudi, ali samo jednom godišnje se vozi. I u ovom dokumentarcu koji prati utrku iz 2010. godine umro je jedan, nekoliko strašno ozljeđeno. Pravi adrenalinski dokumentarac. Ima zakon scena gdje dobijemo uvid iz perspktive vozača pa kad ide preko 200 kako to izgleda :prayer:

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART SIX

Post by Michel » 26 Mar 2015, 12:23

Oceans (2009) - nema dalje, jedan od najljepših dokumentaraca koji sam pogledao. Jako malo dijaloza, većina predivne snimke uz odličnu glazbenu podlogu. Pratimo uglavnom žiovt u oceanima snimljen na tisuće i tisuće kilometara bilo u dubini ili na površini, ali nije samo život u pitanju već i općenito sami ocean. Valovi kad se stvore ili meni najbolja scena onaj brod kad ide na valove :shock: mislio sam da će potonut, ali kakva scena https://www.youtube.com/watch?v=OmtSZNS9Zu8 :prayer:

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 02 Apr 2015, 14:40

Batman vs. Robin (2015) - radnja se dešava nešto iza "Son of Batman"a. Damien je preuzeo ulogu Robina i sa Batmanom operira po Gothamu. Pošto je Damien bio treniran os strane djeda Ra's al ghul-a da bude ubojica teško mu je prigrliti Batmanovu filozofiju neubijanja; pogotovo kada dođu u okršaj s Dollmakerom koji otima i radi koješta sa djecom. Tu u priču ulazi društvo "bogatuna" pod imeniom White Owl Society, kao i njihov "assasin" koji vrbuje Robina koji se još uvjek traži. U filmu se pojavljuje i Nightwing. Sama priča mi je bila zanimljiva, iako u trenucima pomalo spora. Akcije ima, kao i krvi. Kraj je bio interesantan
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
dragonheart
Posts: 754
Joined: 12 Dec 2006, 13:48

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by dragonheart » 03 Apr 2015, 15:40

FURIOUS 7 - Savršen film i meni za sada najbolji, vidim kaže Vin Diesel u planu su još 3 nastavka. Jedva čekam ! Paul Walker je bio preodličan, CGI se skuži u 3-4 scene, ROCKA je bilo premalo u filmu, ali Statham je rasturio i najjači je negativac u serijalu. Vin Diesel je klasičan, Ludacris i Tyrese presmiješni, akcija super režirana, fajt između Tony Jaa i Walkera je baš kak treba biti, nisu ga ubili shaky camom čega sam se bojao. 10/10
It's not who I am underneath...


...but what I do that defines me.



http://dragonheart.blog.hr/

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NEW YORK, NEW YORK

Post by Michel » 06 Apr 2015, 01:13

Metropolitan (1990) - loša gluma, ali nekako dobar film koji prikazuje bogate mlade ljude koji izlaze van na Manhatan i pričaju, pričaju i na kraju, pričaju. Kasnije u filmu ima zanimljivih scena kad još pričaju, a poslije toga isto pričaju. Pričaju o knjigama, snobizmu, kulturi, filozofiraju i pričaju. Prvi put čujem za tog redatelja, ali vidim da brije na ovako neke kulturne filmove koji dočaravju New York. Dobro je dočarao.

7=======..o/8==========o (7.2/10)

Escape from New York (1981) - Kurt Russell uvijek bio podcijenjena filmska faca, filmska zvijezda, ali radio je čuda zajedno sa Carpenterom. Uvijek mi je ovo bio drag film i kako ga dugo nisam gledao, tek sad vidim da su tu van Cleef, Ernest Borgnine i Donald Pleasence :prayer: Carpenter je uvijek bio veliki fan westerna i uvijek je govorio da su njegovi horori kao stari westerni što gosd to značilo, ali ovdje se osjeti taj divlji zapad, a Snake je ikona koja će mi uvijek biti veća od bilo kojeg Eastwoodovog lika.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NEW YORK, NEW YORK

Post by Michel » 07 Apr 2015, 16:56

Six Degrees of Separation (1993) - iznenađujuće dobar film i najbolja Will Smithova uloga. One ozbiljne uloge mu ne leže, nije mi previše uvjerljiv dok je ovdje onako poluzabavna uloga i odličan je. Ovaj ga film dodatno probio uz seriju fresh prince. A on glumi jednog mladića koji se lažno predstavlja i jednim bogatašima koje glume odlični Donald Sutherland i Stockard Channing i njima se predstavi kao sin Sindeya Poteira :zubifale: i toliko ih uvjeri da je on njegov sin, a ustvari ih želi iskoristiti. Ima dosta komičnih situacija, dobrog uvida u New York i tako. Dobar.

8=======..o/8==========o (7.2/10)

Bad Lieutenant (1992) - ma bolesnoća od filma o prljavom policajcju kojeg glumi izvrsni Harvey Kietel. Vjerojatno najprljaviji policajac kojeg sam vidio. Ono, kocka se i zaduži iako mu govore da će mu raznijeti kuću zajedno sa ženom i djecom. Boli ga briga. Stalno se drogira, zajebava, a scene u crkvi :zubifale: surov prikaz New Yorka.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NEW YORK, NEW YORK

Post by Michel » 09 Apr 2015, 01:55

The Taking of Pelham One Two Three (1974) - remake je stvarno loš kad se pogleda ova filmčina. Glumci u potpunosti pogođeni. Walter Matthau odličan kao glavni policajac, a pljačkaši isto odlični, pogotovo legendarni Robert Shaw. Dakle, otmica vlaka i traženje milijun dolara. I ona zadnja scena iako sam znao da će se tako dogoditi, genijalna je. Nazdravlje :zubifale:

8========-o/8==========o (8.5/10)

Broadway Danny Rose (1984) - simpa komedija u crno bijeloj tehnici sa woodyem i odličnom miom farrow koja je neprepoznaljiva u ovom filmu. Njih dvoje bježe po new yorku od lokalnih gangstera i upadaju u svakakve komične situacije.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 10 Apr 2015, 00:57

Ivanovo detstvo (1962) - još jedna coming of age priča, samo ispričana u vrijeme rata gdje jedno siroče nađu vojnici i počnu se brinuti za njega. On ih cijelo vrijeme prati i upija stvari koje se događaju oko njega. Mali je tako nevin i simpatičan. Njemu je sve igra iako ima trenutaka koji su uznemirujući. Fotografija je jedna od boljih, kadrovi, pojedine scene za anale. Odličan početak s Tarkovskim.

8========-.../8==========o (8.8/10)


Upravo pogldao film, a imam filing koda i nisam, ili ga nisam skuzio (iako nije neka komplicirana prica) ili sam jednostavno distrakran mislima :skrujufakju: No u ovom je slucaju to dobra stvar (osim sto nisam pratio film)

Ajd mi samo reci koja je bila svrha djecaka, odnosno kuda je on otisao pred kraj filma i zasto ukoliko se sjecas.
Image

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 10 Apr 2015, 01:19

Ja sam se bojao da će mi biti zbunjujuć film jer sam prije toga dosta čuo da je Tarkovski jako težak, a pošto gledam Bergmana kao da se radi o najprihvatljivijim filmovima, nemam problema s tim teškim filmovima.
SpoilerShow
Svrha dječaka je da vidimo proživaljavanje rata kroz njegove oči i da vidimo kako to on nevino promatra. Sve te stvari kao neka igra, a na samome kraju on bude obješen. Sjeti se da su vojnici rekli hanged za Ivanovu smrt vješanjem.
Uglavnom čak nije ni važno što je na kraju bilo s njim već to da on predstavlja sve izubljene nevine živote u ratu. I skužio sam da je to uvijek stvar s takvim redateljima kao što su Bergman ili Tarkovski. Samo metafore i puno simbolike. Zato pratimo Ivana jer je toliko nevin i ne shvaća rat kao nešto ozbiljno.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 10 Apr 2015, 02:31

Loaded(2015) - vrlo dobra dramedija. preniska ocjena na imdbu :/ valjda su ljudi očekivali novi hangover

7.5/10
Image

Image

Image

Post Reply