Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NACIZAM

Post by Michel » 12 Mar 2015, 00:14

Escape from Sobibor (1987) - uh, ovo je težak film. Prvo zamjerke. Najveća zamjerka mi je gluma većina likova. Vidi se da su nekakvi amateri iako je tu Alan Arkin, on je dobar. Ali većina njih pomalo neuvjerljvii što nije naškodilo samom efektu koji je imao film na mene. Odličan je još Rutger Hauer (opet on nakon izvrsnog zadnjeg filma Soldaat van Oranje). On glumi rusa koji tek na polovici filma dođe u logor. Film je po istinitom događaju o logoru Sobibor koji je bio logor iz kojeg nikto nije mogao pobjeći, ali između 300 do 600 ljudi je uspjelo. Pa pratimo taj događaj i kako je došlo do toga. Šokantnih scena ima i zbilja mi se smučilo
SpoilerShow
na onu scenu kad su vani svi goli žene i djeca te ih stavljaju u onu gas komoru pa kad počnu vikati jer gore uh. Ili kad onaj nacist ubije ženu i dijete izbliza sa pištoljem.
nacisti su prikazani odlično, svi ti se doslovno zgade i jedva čekaš da im netko učini nešto. Bijeg je možda najrealističniji bijeg koji sam vidio na filmu jer nije bježalo par ljudi, bježalo je između 300 do 6oo ljudi i to je prikazano uvjerljivo, sav taj kaos jer pucaju po njima i mine su ispred njih kao i ona žičana ograda pa je svako za sebe. Vrlo dobar film na kraju koji će mi ostat u sjećanju.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 12 Mar 2015, 15:35

The Doors (1991) - Super film o Jim Morrison-u, koliko kod da me nevira Val Kilmer odlicno je odglumio protagonista. Naravno da sve u fimu nije bas isitnito, no odlicno je prikazan nacin na koji rebelni genijalac prozivljava svijet te kako pad pod utjecaj slave i egoizma. 8/10 Bila bi sedmica da nisam fan doorsa
Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 12 Mar 2015, 21:02

Rocky (1976) - klasik. jedino su dijelovi sa Adrian dost kritični 8/10
Rocky II (1979) - dobar nastavak prepun patetike. Adrian je najmutavija žena ikad 7/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NACIZAM

Post by Michel » 12 Mar 2015, 23:35

Idi i smotri (1985) - da, ne znam ni kako započeti o filmu koji i nije film. Ovo je stvarno najrealniji ratni film koji sam pogledao, a i nikad prije nešto slično nisam vidio. Kad bi me netko pitao da ukratko opišem film rekao bih da je ovo film od kojeg očekuješ šokantne scene, a te šokantne scene se događaju sasvim neočekivano. Prvih 20, 30 minuta nije je mirno iako osjećaš taj užas koji će doći, osjećaš to u zraku pa onda kad počne prvo bombardiranje. Realnije sigurno nisam vidio
SpoilerShow
ono u šumi bez ikakvih kerefeka i CGI efekata već pravo bombardiranje. I te scene sam se usrao pa prikaz klinca kako je oglušio, onaj njegov pogled strašno nešto. Najneočekivanija šok scena je došla poslije te kad se mali sa onom curom vraća u svoje selo i nema nikoga. Juha je još topla, nije ti jasno, ali znaš da je nešto strašno. Mali joj kaže da zna gdje su se sakrili i počnu trčati i dok on trči, mala cura se okreće i vidi iz kuće hrpa mrtvih tijela :shock: e to je scena koja me šokirala tako jako kao ona scena u Le Trou posve neočekivano. Prejako me pogodilo, a odmah poslije toga oni onako prolaze kroz mulj tako teško. To sam shvatio kao metaforu na sami rat. Onda scene kad nacisti dođu i sve ih zapele, malom stave pištolj na glavu da bi se slikali ili kad mala cura u kasnije dolazi onako sva krvava. Previše mi se scena urezalo.
I ono što još daje realnosti je ta okolina. Čuješ sve glasove životinja i to je toliko živo i baš daje posebnu notu filmu. Znam da mi je još svjež film, ali kraj mi je sigurno jedan od najboljih koji sam vidio? Kako ste ga vi shvatili? Ja sam nekako shvatio na svaki ona pucanj i one slike koje se premotavaju da želi izbrisati čitavi rat i čitavo svoje djetinjstvo. Tako nekako.

8==========o/8==========o (10/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 13 Mar 2015, 21:12

Wild (2014) - Dosta dobra biografska drama o dejvojci koja je cesto izabirala pogresne puteve u zivotu, te joj je i zivot sam nametnuo neke nedace, krece na pjesacki put preko divljine kao oblik iskupljenja. 7/10
Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 15 Mar 2015, 21:59

City of Ember- film je smješten u gradu imena Ember u kojemu su stanovnici posljednji preživjeli pripadnici ljudske vrste. Nakon nekoliko generacija i par stotina godina generator se počne kvariti, zalihe ponestajati... Kasnije se u priču uplete dvoje teenagera koji ,iz razloga koje neću navesti da ne spoilam, pokušavaju pobjeći iz grada i uvjeriti vlasti da su našli način kako izaći iz grada..... Iako sam grad izgleda ljepo, nekako mi sam izgled populacije nije sjeo najbolje , preljepo izgledaju s obzirom na smještaj radnje, kao ni neke ideje. Glumci su mi bili dosadni; iako je to vjerijatno jer mi na živce idu monošvo filmova namjenjeno "teen demografiji". Ok film za jedno gledanje, ali nemojte očekivati nešto kvalitetno kao , recimo snowpircer. Film je debelo "popušio" na kinoblagajnama.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 16 Mar 2015, 01:40

Rocky III (1982) - lijepo zaokružena priča 6.5/10
Rocky IV (1985) - pre trashy :lol: 4.5/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NACIZAM

Post by Michel » 16 Mar 2015, 06:49

Europa (1991) - Lars von Trier, što očekivati od njega nego nekakav art film. Antikrist mi se jako svidio, a ovaj film je iz njgove Europa trilogije (zadnji), a u toj trilogiji ima i jedan horor za koji sam eto sad prvi put čuo pa će dobro doći. Ovaj film je čisti art i dosta mi se svidio. Sniman u crno bijeloj tehnici prati jednog malog koji se zapošljava u vlaku za vrijeme drugog svjetskog rata i stavljen je od nacista da nađe Vukodlake - organizacija protiv nacista. Sa tehničke strane stvarno briljantan film jako lijepe kinematografije samo što me nije nešto dotakao.

8=======-...o/8==========o (7.8/10)

Kelly's Heroes (1970) - Eastwood i Shuterland. Mislio sam da će mi se više svidjeti, ali nije išlo. Solidna ratna komedija u stilu Vlikog bijega i Dirty Dozena. Samo što su ta dva puno bolji filmovi, a ovo mi uopće nije bilo toliko zabavno niti me taj humor posebno oduševio. Rađe ću opet MASH pogledat.

8======-o/8==========o (6.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MICHAEL MANN/JOHN WOO

Post by Michel » 16 Mar 2015, 16:32

The Last of the Mohicans (1992) - :shock: šokiran sam jer je ovo tako hvaljeno i kaže se za ovaj film da je debelo podcijenjen. Ne znam, film je dobar i samo to. Ima jako loših scena. Cijela ona ljubavna priča je prepreneuvjerljiva, ali isto birna za cijelu radnju kasnije. Daniel Day Lewis me uopće nije impresionirao. Jedna od njegovih slabijih uloga. Ono što je dobro su borbe, lokacija i sva ta priroda i odličan soundtrack.

8=======o/8==========o (7/10)

Dip huet gaai tau (1990) - jako loših prvih 15 minuta zbog kojih sam se bojao da će film biti katastrofa. Tih prvih 15 minuta je tako konfuzno i zbrzano. Stvarno ne shvaćam jel to loš editing ili što. Redaju se scena za scenom ko na traci bez ikakvog smisla, neke tučnjave, upoznavanje sa tri glavna lika, ne znaš ko pije a ko plaća. Sva sreća da je samo taj početak loš jer kako film odmiče, sve je bolji, akcija je vrhunska kombinacija surovosti, nasilja i brutalnosti. Nerealna je, ali je učinkovita. Radi se o troje prijatelja koji bježe iz Hong Konga za boljim životom, ali u drugom gradu se zamjere lokalnom gangsteru što ih dovodi do velikih problema pa imamo i jedan brutalan dio sa ratom u vijetnamu. Likovi su dobro napravljeni, prijateljstvo i izdaja, odlična završa broba s autima :supz:

8=======-....o/8==========o (7.9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 16 Mar 2015, 23:56

Joint Security Area - meni najdraži korejski film :heart: Svaka čast ostalim razvikanima, ali nijedan nije prodro do mene kao ovaj. I to na puno kompleksnije načine od školske recepture diranja čisto patetike radi. Stvarno skidam kapu.. :prayer:

La isla minima - uh, ovo je puno više od dobrog slučaja. Naoko tema za epizodu neke proceduralne serije, no ono najvažnije su same korice knjige - vremenski smještaj u postfrankovskoj Španjolskoj i dva čovjeka koja ne samo da su oprečnih karaktera, nego predstavnici ovog i onog sustava. I onda način prikaza kako koji sustav i na koje načine rješava problem koji te suptilno uvjerava koji kod uspješnosti ima blagi primat. Ne smijem zaboraviti luđački dobru fotografiju i ujednačenu sumornu atmosferu koja je pun pogodak. Preporuka.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NACIZAM

Post by Michel » 17 Mar 2015, 06:53

Lacombe Lucien (1974) - posljedni u Nazi maratonu. Započeo sa Malleom, završavam s njim. Vrlo dobar film prema istinitom događaju o jednom francuskom dečku koji se za vrijeme drugog svjetskog rata priključuje njemačkoj policiji pa provodi zakon u svojem gradu, ali i upoznaje jednu židovsku djevojku u koju se zaljubljuje.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 17 Mar 2015, 08:27

Asfodel wrote:Joint Security Area
također, jedan od najdražih korejskih :supz:

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MICHAEL MANN/JOHN WOO

Post by Michel » 17 Mar 2015, 23:57

Thief (1981) - James Caan vrhunska uloga :supz: ovo je pravi surovi krimić. Vrlo dobar film s odličnim scenama. Svi likovi su dobro predstavljeni, a radi se o čovjeku koji je lopov specijaliziran za alarme i krađu dijamanata. Polako se sve u to uvlači kad upoznaje jednog lokalnog gangstera koji sve drži na šaci, ali Caanov lik se ne da. On je čovjek sa stavom, zato mi je njegov lik stvarno vrhunski. Pravi teškaš i zna što želi. Malo mi romansa nije legla kao i u mohikancu Mann pokazuj da baš i ne zna stvoriti vezu na filmu, ali je vrlo dobar i svakako treba pogledati.

8========o/8==========o (8/10)

Hard Boiled (1992) - Yun-Fat Chow je kućni Woo-ov kućni glumac i jedna od najvećih kineskih zvijezda. Odličan je u ovom brutalnom i nasilnom akcijskom filmu. Opet, akcijske scene u ovakvim filmovima jesu nerealne, ali tu je bitna ta koreografija i učinkovitost, a sve je izvrsno režirano. Film prati jednog policajca koji se zakači sa trijadom, a usput doznajemo da je još jedan policajac koji radi tajno. Ubojstva ima na bacanje :zubifale: al doslovno svi ginu, nikog se ne štedi. Prava čistokrvna akcija. Zadnja scena je snimaa 40 dana :prayer: odličan!

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: NACIZAM

Post by Boby » 18 Mar 2015, 21:49

Michel wrote:Europa (1991) - Lars von Trier, što očekivati od njega nego nekakav art film. Antikrist mi se jako svidio, a ovaj film je iz njgove Europa trilogije (zadnji), a u toj trilogiji ima i jedan horor za koji sam eto sad prvi put čuo pa će dobro doći. Ovaj film je čisti art i dosta mi se svidio. Sniman u crno bijeloj tehnici prati jednog malog koji se zapošljava u vlaku za vrijeme drugog svjetskog rata i stavljen je od nacista da nađe Vukodlake - organizacija protiv nacista. Sa tehničke strane stvarno briljantan film jako lijepe kinematografije samo što me nije nešto dotakao.
Zaposlio se po završetku rata, ne za vrijeme; a Vukodlaci su bili nacistička organizacija.

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MICHAEL MANN/JOHN WOO

Post by Michel » 18 Mar 2015, 21:56

The Insider (1999) - evo, ovaj nikad nisam pogledao. Zasluženo hvaljen, Crowe, Pacino i Plumer odlični, pogotovo Crowe jer sam poslije filma i malo gledao pravi intervju. Zbilja ga je savršeno skinuo. Dakle, film po istinitom događaju o jednoj aferi i zataškavanju u duhanskoj industriji koja se dogodila 1994. godine za javnost, a skrievno se događala godinama. Jako zanimljivo i u niti jednom trenutku dosadno iako traje dva i pol sata, a tematski nije neki atraktivni film.

8========o/8==========o (8/10)

The Killer (1989) - 10 godina ranije prije Insidera, a tri godine prije Hard Boileda, Woo je snimio ovaj odličan film koji kombinira akciju i dramu. Dok je Hard Boiled čista akcija, ovo je zbilja odličan miks, a radi se o profi ubojici koji obavljajući zadnji posao nešto pođe po krivu. Kasnije surađuje sa jednim policajcem s kojim se udružuje u pucnjavama, a bome ih ima. Prva pucnjava :prayer: a tek zadnja u crkvi. Yun-Fat Chow opet odličan.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply