Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZLATNI MARATON: FRANCUSKA PETORKA

Post by Michel » 02 Mar 2015, 01:07

Le deuxième souffle (1966) - Jean-Pierre Melville 1 od 2
Odličan krimić od dva i pol sata od kog drugog nego od kralja krimića, Melvillea. Glumi i Lino Ventura, još jedna njegova suradnja sa Melvilleom. On glumi zatvorenika koji pobjegne iz zatvora te se vraća staroj bandi s kojom planira novu pljačku. Ali u sve to uključena je i policija, i druga banda. Odlično izvedena pljačka, odličan završni obračun i Lino Ventura pokazuje zašto je De Niro dosta toga od njega pokupio. Ovdje je Ventura isti De Niro. Zbilja su slični. U Army of Shadows mi nije bio tako sličan.

8========-o/8==========o (8.5/10)

A Man Escaped (1956) - Robert Bresson 2 od 3
Drugi Bressonov film u ovom maratonu. U rangu Au hasard Balthazar ako ne i bolji. U ovom filmu Bresson se bavi s jednim likom koji je arobljen u zatvoru od strane nacista i planira pobjeći, ali ovo nije kao u američkim filmovima gdje nema prevelikog plana. Ovaj čovjek koji je i narator u filmu, a najviše minutaže dobiva upravo taj naratorski dio što daje poseban doživljaj. Taj čovjek planira mjesecima, svaki dan radi nešto što bi ga izvuklo iz zatvora. Još mu život visi jer nacisti svako malo nekoga streljaju. Najbolji dio filma je ono čemu sam se i najviše radovao, sami bijeg, možda i najbolji koji sam vidio u nekom zatvorskom filmu. Svakako jedan od najboljih prison filmova. Vidim da u ovom maratonu imam još jedan zatvorski film. Le Trou od Beckera pa me zanima kakav će mi taj biti.

8========-...o/8==========o (8.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 02 Mar 2015, 22:06

Killer Joe - vrlo zanimljiv film koji odise finom kolicinom bolesti i golotinje, definitivno vrijedan gledanja 7/10
Image

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZLATNI MARATON: FRANCUSKA PETORKA

Post by Michel » 04 Mar 2015, 00:36

La nuit américaine (1973) - François Truffaut 2 od 3
Vrlo originalan Truffautov film o filmu unutar filma. Truffaut i glumi redatelja, ali se drugačije zove no očito je aludiranje da je to on. Uglavnom, film pokazuje sve te statiste, glumce, kamermane, kaskadere i naravno redatelja kako proživljavaju snimanje filma, ali nije dokumentarac jer i izvan filma pokazuje neku priču o samim glumcima kad ih se ne snima, a ustvari snima za nas gledatelje. Jako zabavan film.

8========o/8==========o (8/10)

Touchez pas au grisbi (1954) - Jacques Becker 2 os 3
Jean Gabin se smatra najvećim francuskim glumcem 20. stoljeća. Gledao sam ga u nekoliko filmova od Renoira kad sam ima njegov maraton prošle godine. Ovaj tu film ga je opet vratio među glavne zvijezde nakon što se vratio iz hollywooda. Vrlo hvaljen kriminalistični film o dvije grupe kriminalaca i njihovoj borbi za novce. Jedna banda otme dobrog prijatelja od Gabina te ga on planira vratiti. Da nema posljednjih 20 genijalno režiranih minuta, film bi bio dobar. Ovako je jako dobar, ali ta završna borba :prayer: jebote, u tim starim francuskim filmovima zadnjih 20, 30 minuta je nešto najbolje što se može vidjeti.

8=======-..o/8==========o (7.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZLATNI MARATON: FRANCUSKA PETORKA

Post by Michel » 05 Mar 2015, 00:16

Pickpocket (1959) - Robert Bresson 3 od 3
Vrlo dobar i zadnji Bresson u ovom maratonu. Radi se o jednom muškarcu koji preživljava tako da đepari. Polako kroz grad upoznaje ostale đepare i od svakog pokupi neki trik. Bude tu i tam ulovljen, ali film prikazuje kako se tad živjelo od đeparenja i koliko je to bio veliki problem. Znam da je đeparenje u Zagrebu bilo vrlo poznato. Ne znam jel još ima ljudi koji tako rade. Vjerojatno nema toliko. To je prije bilo in.

8=======-..o/8==========o (7.7/10)

Bob le flambeur (1956) - Jean-Pierre Melville 2 od 2
Vrlo dobar i zadnji Melville u ovom maratonu. Još zbrojim one filmove prije koju godinu od njega koje sam pogledao i ostao mi je samo Le doulos. U ovom filmu se radi o Bobu, uspješnom kockaru koji saznaje da u jednoj kockarnici, u sefu ima jako puno novaca. Okuplja svoju ekipu i kreću u pljačku.

8=======-....o/8==========o (7.9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 05 Mar 2015, 04:18

The Hobbit: The Battle of the Five Armies-konacno se odlučih pogledati ovo da zaključim trilogiju. Jedan od interesantnijih dijelova ove (ni blizu kvaliteti LOTR-ove trilogije), koji je komotno mogao biti nešto kraći, s manje melodramatike. Ova je knjiga trebala biti adaptirana u maximalno dva kraća filma. Ima jedna dobra "epska" borba, i to je jedino što je u filmu vrijedno spomena. Pogledati da zaključite trilogiju.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 05 Mar 2015, 12:13

Horns - ako ga objektivno prihvatim onakvog kakav jest (izmijenjen u mnogim detaljima) svejedno je mrsav i neuvjerljiv. Preporucila bih zaobilazenje filma i hvatanje knjige u ruke. Tamo je to jedna fina i punokrvna prica za svaku preporuku.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 05 Mar 2015, 17:20

The Imitation Game - Super film, no nazalost ne nudi bas nista novo, bas je onako visokobudjetni "oskarovski" materijal koji se lako ukopi u masu... 8/10
Image

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZLATNI MARATON: FRANCUSKA PETORKA

Post by Michel » 07 Mar 2015, 03:08

Jules et Jim (1962) - François Truffaut 3 od 3
Vrlo dobar i zadnji Truffaut u ovom maratonu. Ovaj film se smatram najboljim Truffautovim filmom iako je meni 400 Blows puno bolji. Priča mi je jednostavno jača. Ovaj se hvali radi kamere, kinematografije i među filmofilima bilo to kritika ili publika ovaj je najbolji Truffaut. Uvijek sam mislio da je Jules žensko, ali tu se radi o dvoje prijatelja koji upoznaju jednu žensku koja ih zaludi. Oboje se u nju zaljubljuju, ali oni ostaju prijatelji. Film se bavi testiranjem njihovog odnosa, a tek onda s onim što imaju s njom. Kraj me iznenadio, možda malo preekstreman.

8=======-.o/8==========o (7.6/10)

The Wages of Fear (1953) - Henri-Georges Clouzot 3 od 3
Odlični i zadnji Clouzot u ovom maratonu. 2013. godine sam gledao remake iz 70-ih Sorcerer i bio mi je odličan http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 64#p335964 ima dosta identičnih scena, ali malo su drugačije neke scene. Original je fantastičan film, odlično napisan i to je ono što izdvaja od ostalih avanturističkih akcija. Dakle, priča o četiri muškaraca koji moraju sa dva kamiona prevesti tekući eksploziv, ali moraju jako pažljivo voziti da bi uspjeli. Ima izvrsno režiranih napetih scena, meni najbolja ona kad naiđu na ogromnu stijenu na cesti. O kraju se može raspravljati jer učinkovit, ali meni je jer taman takav kraj ide uz takav lik.

8========-..o/8==========o (8.7/10)

Le trou (1960) - Jacques Becker 3 od 3
Remek djelo i zadnji Becker u ovom maratonu. Gledao sam u ovom maratonu A Man Escaped od Bressona, isto zatvorski film. Le trou je sličan po pitanju minimalizma jer ne znamo što se događa vani i toliko su scene u čeliji detaljno obrađeno da je to divota gledati. No, ipak je drugačiji. Dok A Man Escaped ima fantastičan bijeg, ovaj ima detaljno isplanirani bijeg. Radi se o četiri zatvorenika kojima u čeliju dolazi jedan novi zatvorenik i ubrzo njih pet počnu raditi plan za bijeg jer ih čeka ropstvo. Film ima odličnu karakterizaciju likova, traje nešto više od dva sata, ali svi likovi su odlično napravljeni. I čuvari isto. Ono što me najviše oduševilo je detaljan prikaz građenja tunela za bijeg. Znači, redatelj nam pokaže 10 minuta kako oni lupaju po betonskom betonu + u toj sceni jedan gleda na vratima da vidi jel dolazi čuvari. I tako kad ga probe, pa onda sve one scene u podzemnom tunelu i koliko je tu izvrsnih detalja. O kraju se jako puno može raspravljati, ali ja sam se usrao na onu scenu
SpoilerShow
kad gleda sa malim ogledalom kroz vrata taman prije bijega. Pogleda lijevo, nema nikog, pogleda desno i BUM! Na desetke čuvara, ja u tom trenutku sam se tak scimao, zbilja sam se preplašio jer nema šanse da sam i u snu očekivao tako nešto. Redatelj nam uopće nije dao naznake za tu scenu. I film je zbog toga zbilja još močniji jer nisu pobjegli, a JADNI GASPAR ih je cinkao.
Od zatvorenika Roland mi je bio najbolji. On je ustvari i jedini znao kako napraviti plan. Svakako jedan od najboljih zatvorskih filmova koje sam pogledao i najbolji film uz 400 Blows u ovom vrhunskom maratonu.

8=========-o/8==========o (9.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by filmofil » 07 Mar 2015, 23:23

le trou je filmčina, drago mi je da ti se svidio.
SpoilerShow
ta scena na kraju je i mene prepala, ima nešto tako tjeskobno i zastrašujuće u tom kadru nepomične garde policajaca u odrazu ogledala.
This is the Zodiac speaking.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 08 Mar 2015, 19:57

Love Exposure

4 sata trajanja,
nimalo dosadno,

previše toga imam za reći, toliko da nemogu ni napisat ništa

8.7/10

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NACIZAM

Post by Michel » 09 Mar 2015, 23:48

Au revoir les enfants (1987) - odličan i snažan film od Louisa Mallea. Ovo je kao njegova autobiografija jer je kao klinac išao u privatnu katoličku školu, a film se bavi sa tim klincima koji među kojima ima i židova. Jedno dana glavni klinac vidi kako dolaze nacisti te uzimaju židovske klince s kojima se sprijateljio i družio cijelo vrijeme. Kraj baš emotivno ubije bez ikakve namjerne patetike već jednostavo i učinkovito.

8========-o/8==========o (8.5/10)

The Boy in the Striped Pyjamas (2008) - dobar, ali nije mi se previše svidio film. Radi se o jednom dječaku kojemu je otac nacist, ali on ništa ne kuži što i vidimo kad se sprijateljuje s jednim klincem koji je židov i koji je u tom malom logoru. No, mali ništa ne zna pa misli kako je njima tamo lijepo, ali ubrzo shvaća kako nisu tako stvari posložene. Na kraju dobar film sa šokantnim krajem.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 10 Mar 2015, 00:42

American Beauty - Odlicna drama o zivotu i maskama koje nosimo te o jednostavnoj ljepoti i besmislu tog istog zivota. 9/10
Image

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NACIZAM

Post by Michel » 11 Mar 2015, 00:22

Soldaat van Oranje (1977) - izvrstan film Paula Verhoevena sa odličnim Rutgerom Hauerom. Ovo je nizozemski film o njihovim studentima koji se priključuju pokretu otpora tako da rade u tajnosti sa englezima protiv nacista, a nacisti su okupirali nizozemsku. Ima stvarno odlično snimljenih scena, dosta dobrih preokreta i još su uspjeli sve likove odlično napraviti. Skroz životopisni likovi. Jedina zamjera je na neke scene koje su mi nekako prebrzo napravljene iako film traje dva i pol sata.

8========-.o/8==========o (8.6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 11 Mar 2015, 06:58

The Three Musketeers (1993) - ovo sam zadnji puta gledao u kinu u osnovnoj. Zabavan film u svakom slučaju, fora je vidjeti sve te glumce 20-ak godina ranije.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 11 Mar 2015, 23:52

The Raid 2 - dinamičan i zabavan. NO, nekako mi je mrvicu bolji prvi zbog lokacijske upečatljivosti. Znam da bi trebalo biti bolje ovo zbog raznolikosti, ali baš zato mi izgleda kao normalan borilački film, a ono je baš specifično što ničega od toga nema.. raidasto :vempajer:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply