Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART FOUR

Post by Michel » 04 Feb 2015, 00:09

Blind (2014) - norveška psihološka drama. Dugo nisam vidio ovako dobro razrađen film po pitanju psihologije lika. Radi se o jednoj ženi koja je slijepa i pratimo nju, njezinog muža i još par likova uz naratorski dio gdje je ona narator. Caka je u tome što se ne zna točno što je stvarnost, a što fantazija. I to mi je bio problem prvih pola sata jer redatelj ne nagovještava kako će radnja ići. Sve se lijepo na kraju spoji i ispao je jedan jako dobar/odlična mindfuck film.

8========o/8==========o (8/10)

Force Majeure (2014) - švedska drama uz kao nešto komedije. Radi se o obitelji koja ide na skijanje te ih zahvati lavina gdje se dogodi jedan događaj koji će dosta toga promijeniti. Druga polovica mi je puno bolja, u potpunosti shvaćam njegovu ženu kako tako nešto može izluditi. Pogotovo kad on negira, a mi gledatelji vidimo da se tako dogodilo. Taj dio je dosta originalan zbog čega je nastala sva ta radnja. Dobar film.

8=======....o/8==========o (7.4/10)

Leviathan (2014) - ruski film od redatelja koji je napravio meni odličan film The Return (pogledati) http://www.horrorhr.com/tamnica/viewtop ... 71#p334071

Ovaj nije na razini tog filma, ali je jedan jako dobar i tužan film zbog kojeg sam psovao sve po spsiku na kraju filma. Radi se o jednom muškarcu kojemu lokalni moćnik želi uzeti posjed, a on ne želi dati. Ima brata odvjetnika koji pokušava riješiti sve s njim, ali oboje ne znaju kako taj lokalni moćnik je sposoban učiniti sve da im zagorči život. Roman Madyanov kao taj moćnih je izvrstan, baš mu je lik ljigav zbog kojeg ti se sve zgadi
SpoilerShow
pogotovo kraj kad pobijedi, a ovaj otiđe u zatvor na 15 godina iako nije ubio svoju ženu.
ali takve stvari se zbilja događaju. Samo još jedan podsjetnik na sva ta užasna stanja u državi i što sve prolazi određenim "ljudima". Navodnici su ti zato što za mene takve osobe nisu ljudi.

8=======-...o/8==========o (7.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 04 Feb 2015, 03:13

Lena(2011) - dobra belgijska drama. glumi debeljuca što je uvijek dobro :zubifale: 7/10
Last edited by hitman_4 on 04 Feb 2015, 10:00, edited 1 time in total.
Image

Image

Image

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 04 Feb 2015, 07:26

Larceny, Inc. (1942) - stvarno dobra i simpatična komedija o kriminalcima. Svakako preporuka onima koji vole stare filmove.

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Victor Crowley » 04 Feb 2015, 09:42

Kings of Summer - a onako za pogledat jednom zašto ne, nekakav avanturistički film, nasmijao sam se par puta.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MICHELOVE AVANTURE

Post by Michel » 04 Feb 2015, 22:43

Watership Down (1978) - poznati britanski crtani o životinjama, zečevima. Nešto slično kao životinjska farma samo što je ovo brutalnije, ali kritika je tu. Protiv vlade, protiv rata i tako. Odličan je, emotivan i krvav. Nije za djecu sigurno. Radi se o grupi zečeva kojima ljudi počnu zagađivati njihovo stanište i oni moraju početi tražiti novo. Tako se upuštaju u veliku avanturu gdje moraju bježati od psa, mačke, ptice i na kraju jednog generala, glavni zec i te borbe na kraju su odlično napravljene. Vrlo poučan crtani. Svakako pogledati.

8========-.o/8==========o (8.6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: MICHELOVE AVANTURE

Post by boyko » 04 Feb 2015, 22:58

Horns (2013) - počelo obečavajuće a završilo žeščim razočaranjem. 5/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 04 Feb 2015, 23:47

The Little Death (2014) - kvalitetna i simpatična dramedija from Australija :D film o parovima, odnosno njihovim seksualnim fantazijama radi kojih ulaze u svakojake neobične i komične situacije u kojima obično ispašta jedna strana nevjesna uopće da je dio fantazije svoje voljene osobe :zubifale: kraj je genijalan :prayer:

8/10
Image

Image

Image

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 05 Feb 2015, 07:13

Rebecca (1940) - :supz: :prayer: ako to Hitchcock napravi, mora biti dobro.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MICHELOVE AVANTURE

Post by Michel » 05 Feb 2015, 09:36

Jurassic Park (1993) - gledao ga sigurno prije 13, 14 godina pa rekoh da se prisjetim jer se dobro sjećam kako sam ga posudio iz videoteke i volio sam taj film. Još ona igrica. Mnogi se bune kad kažu za efekte da su samo maske. Je, izbliza, ali T-Rex u cijelo kadru je spoj maski i CGI efekata i do dan danas vjerojatno najbolji spoj tih dvoje. Sad, film je dobar, ali ima previše blesavih scena. Goldblum mi je užasan ovdje. Uloga mu je da se ne slaže i onda nešto kaže kao na pametan način, a nije rekao ništa. Likovi uglavom karikature kako je to inače kod Spielberga. Klinci naravno iritantni, kako je to inače kod Spielberga, ali Spielberg zna zabavit pa je ovo jedan dobar i zabavan avanturistički film. Raptori su najbolji.

8=======....o/8==========o (7.4/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 07 Feb 2015, 03:03

The Snowtown Murders(2011) - koja depra od filma

Image

7/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MICHELOVE AVANTURE

Post by Michel » 08 Feb 2015, 01:10

The Bridge on the River Kwai (1957) - zasluženo epski klasik. Alec Guinness jedna od uloga karijere. Kako mu je lik samo rastao kroz film, toliko rastao i toliko se uživio u gradnju mosta da više nije znao što se događa na kraju, a kraj je prava bomba :zubifale: odlično režirano i odglumljeno. Prva polovica potpuno drugačija od druge. U drugoj više pratimo Williama Holdena.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MICHELOVE AVANTURE

Post by Michel » 08 Feb 2015, 11:33

The Treasure of the Sierra Madre (1948) - poznati klasik o dvoje ljudi koji se upoznaju na jednom poslu i tamo čuju priču o blagu od jednog starijeg gospodina. Ubrzo njih troje krenu na put, na iskpovanje zlata u toj planini/rudniku, a prijete im različite nevolje od razbojnika do indijanaca. Fenomenalan film. Ovo je vjerojatno Bogartova najbolja uloga u kojoj sam ga gledao. Odličan je kao zlikovac, kao pohlepan čovjek kojemu se uvuče sva ta paranoja zbog koje poludi i svako malo optužuje preostalih dvoje da zlato žele samo za sebe, da će otići bez njega. Ali onaj ko je još bolji od njega je Walter Huston koji je zasluženo osvojio Oscara za sporednu ulogu. Odličan je kao taj stariji gospodin koji sve ima u malom prstu, i koji pokušava spasiti situaciju. Razbojnici su isto vrhunski napravljeni. Pogotovo njihova uvjeravanja kako im ne žele ništa.

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 09 Feb 2015, 07:15

The Lavender Hill Mob (1951) - vrlo zabavna krimi komedija.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MICHELOVE AVANTURE

Post by Michel » 10 Feb 2015, 00:45

Dersu Uzala (1975) - Kurosawin klasik o ruskim vojnicima koji kako idu kroz sibirsku šumu nailaze na jednog lovca, kineza koji se zove Dersu Uzala. Inače, tamo žive ti ljudi koji nose naziv Nanai. I tako Dersu kreće s njima na putovanje kroz sibirsku šumu, na početku ga podcijene, ali s vremenom ne mogu bez njega. Doživljavaju sve i svašta, pogotovo mi je najbolji dio odnos Dersua i Kapetana. Vrlo lijepo snimljen film, pun emocija, pogotovo završnica. Priroda, snijeg, inspirativan. Remek djelo. Od Kurosawe sam pogleda Rashomon, Dream i sad ovaj tu. Morat će past uskoro neki maraton od njega. Isti su http://en.wikipedia.org/wiki/Dersu_Uzala

Inače, tijekom filma me Dersu podsjetio na Yodu iz Star Warsa i tako kako poslije svakog filmva volim čitati trivije i neke zanimljivosti, naišao sam na dosta ljudi koji govore kako je Lucas stvorio Yodu na temelju Dersua i stvarno me ne bi čudilo da je tako.

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MICHELOVE AVANTURE

Post by Michel » 10 Feb 2015, 10:25

Gallipoli (1981) - film Petera Weira sa mladim Mel Gibsonom u glavnoj ulozi. Smješten u prvi svjetski rat na Gallipoli gdje se događala poznata bitka, Battle of the Nek gdje je poginulo stotine australaca samo tako. Jer su išli po naređenju trčati prema turcima samo sa bajonetama. Prvi val, drugi val i treći val. Većinu filma pratimo Gibsonov i još jedan lik kako se sprijateljuju i utrkuju jer su sprinteri koji idu kao volonteri u rat. Tamo svašta prožive. Kraj je jedan od najmoćnijih koji sam vidio
SpoilerShow
mislim da je namjerno ispustio bajonetu jer je želio umrijeti kao sprinter. Znao je da će umrijeti.
What are your legs? Springs. Steel springs. What are they going to do? Hurl me down the track. How fast can you run? As fast as a leopard. How fast are you going to run? As fast as a leopard! Then let's see you do it! :( https://www.youtube.com/watch?v=Z0Ankn-AzC4

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply