Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART THREE

Post by Michel » 20 Dec 2014, 17:07

Das finstere Tal (2014) - austrijsko - nejmački western. Volim westerne, ali znam da danas dobrih westerna nema. Žanr je izumro, nažalost. Tu i tam se snimi, ali bude bzvz. Na svu sreću, ovaj nije bzvz već je najbolji western još od 2007. godine i sjajnog westerna, The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford. Radi se o tipičnom strancu iz westerna koji dolazi u mali gradić kod predivnih Alpi. Upoznaje ljude koji su mirni, a s druge strane na jednom drugom kraju Alpa žive ljudi koji maltretiraju te građane/seljane. Na kraju filma ima i sasvim dobar twist, a prije toga film je odlično snimljen, solidno odglumljen i lokacija je predivna. Borbe su isto vrlo realne i dobre. Preporuka svim ljubiteljima westerna.

8=======-..o/8==========o (7.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12163
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 20 Dec 2014, 18:23

Outcast - Nikola Kejđ,nakon odličnog Joe-a napravi nešto ovakvo,nije mi to jasno,rijetko ima za vidjeti tako lošu glumu,ono njegovo oko tokom filma (KOJI KURAC :lol: ) ,inače film meh,bezvezni dijalozi,priča ima potencijala ali nikako iskorišteno,puno već viđenih stvari,veliki plusevi su krajolici i neke scene odlične,nategnutih 6/10
Image

Image

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Victor Crowley » 22 Dec 2014, 16:18

Outcast - manje-više bezveze...

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 24 Dec 2014, 21:54

Bad Santa(2003) - moj omiljeni anti-xmas film :rock:

9/10
Image

Image

Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 26 Dec 2014, 16:16

Welt am Draht - u dva dijela. S lakocom sam se uvukla u cijeli taj univerzum s vise svijetova, simulacijama zivota i zakulisnim igricama dobrih i losih momaka u tvrtci koja ih proizvodi. Ni u jednom trenutku nije dosadno, a voljenje K.Lowitscha je samo pripomoglo. Na kraju sam se morala malo baciti na citanje kako bih shvatila zavrsetak i jos neke elemente koji su se provlacili kroz film. Preporuka svakome.

Broj 55 - kako sam odusevljena kad naidjem na nesto nase sto je vrijedno preporuke.. toliko da je to neopisivo. Bez puno mudrolija i davljenja s karakterizacijom, opis jednog dogadjaja. Neusminkano i nepateticano. Miljama daleko od pucnjave i akcije na koju sam navikla u holivudskom sminkeraju. Kad mi je caca poslije rekao da je njemu bio 'osjecaj kao da je tamo' i da 'tako to i izgleda' - to mi je samo ucvrstilo dojam. Bravo.

I ja sam prije zaboravila spomenuti treceg hobbita. Slazem se sa svima, to se gleda samo zato sto je zavrsetak, inace bajkovitog i zabavnog, serijala. Nema nikakve vrijednosti.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 26 Dec 2014, 23:23

The Mule(2014) - ehehe šta reći o ovom filmu osim da me nakon gledanja pročeralo na wc :shajse: :zubifale:

7.5/10
Image

Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 27 Dec 2014, 21:59

13: Game of Death (2006) - brutalna tajlandska crna komedija s raznim elementima horora i akcije. Tema o tome što ste sve napraviti za novac? Radnik koji dobije posao, u dugovima i problemima dobiva poziv za nagradnu igru o 13 zadataka koje treba odigrati do kraja. Počne nevino ubijanjem muhe da bi na kraju postalo sve krvavije i nemoralnije. Zabavno i napeto sve do gorkog finala. 4/5

Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (1972) - nisam baš neki ljubitelj Woody Allena, ali kada sam već snimio njegove filmove kada su prikazali u tjednu, bacio sam se na gledanje. Zabavna i bizarna komedija s različitim pričama na temu seksa od sodomije do afrodizijaka. Prva priča je dosadna, ali ostatak priča bizarnost, naročito završna. 3/5

Home Alone: The Holiday Heist (2012) - kao peti nastavak Sam u kući, totalni šrot od filma koji nije niti gledljiv... A Malcolm McDowell, šteta za njega, imao je nekoliko izvrsnih uloga da bi na kraju uništio sebe s filmovima B kategorije i na kraju završio u smeću od filmova... 1/5

Nothing Like the Holidays (2008) - gledljiva drama o različitim likovima i situacijama koji se na kraju sve poslože. Onako, ništa posebno, ali ugodno za gledanje uz nekolicinu poznatih glumaca. 3/5

Snowglobe (2007) - čarobna kugla u kojoj se skriva drugi svijet, blesavo, ali gledljivo... 3/5

Sleeper (1973) - zabavna komedija čiji je uzor bio Charlie Chaplin s kritikom na ljudsko društvo, uobičajene Allenove filozofije i gegove. Dobra fora to kako je na kraju dokazano da je pušenje i masna hrana puno zdravija od povrća. 3/5

Love and Death (1975) - isto dobra komedija s Woody Allenom, ali isto više manje isto kao i njegovi filmovi i lik. Filozofija, romansa i Diane Keaton... 3/5

Annie Hall (1977) - dobra i simpatična romantična humorna drama s izvrsnom Diane Keatonom i neurotičnim Woody Allenom. Ali nije mi nešto pretjerano specijalno niti ne vidim vrijednost filma da bude među 1001 filmova koje morate pogledati.

Ran (1985) - epski spektakl o caru koji trojici sinova prepušta dvorce da bi se na kraju dvojica okrenula protiv njega i izdala što će na kraju dovesti do krvavog sukoga. A žena od jednog sina, zastrašujući lik. Vrhunski film koliko divan i tragičan. 5/5

A Christmas Carol (2009) - po tko zna koji put ekranizacija božićne priče, samo ovaj put animiran. Onako, solidno... 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

KRZYSZTOF KIESLOWSKI

Post by Michel » 27 Dec 2014, 22:57

Dekalog, cztery - "Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude!", četvrta zapovijed. Izvrsna epizoda na razini prve. Radi se o odnosu između oca i kćeri na razini incesta, ali kroz razgovore, dodire. Jako neugodna epizoda za gledanje. Ne bi me čudilo da je Kieslowski bio pod utjecajem Bergmana jer je Bergman obožavao tu taboo temu. Odlično odglumljena epizoda sa pričom koja cijelo vrijeme raste jer se i saznaje kroz jedno pismo od njezine majke što se tu ustvari događa.

8========-...o/8==========o (8.8/10)

Dekalog, piec - "Ne ubij!", peta zapovijed. Kieslowski je prije ove epizode i napravio film koji je duži za 20-ak minuta http://www.imdb.com/title/tt0095468/ još jedna izvrsna epizoda, možda i najbolja. Radi se o mladiću koji dobije želju za ubijanjem pa tako pratimo njegov put od sitnog kriminala do prvog ubojstva. Scena u taxiju je izvrsno režirana, napeta. Kasnije gledamo i njegovo suđenje i kako su se tada rješavali takvi slučajevi u poljskoj. Ne znam jel tako danas kod njih.

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 31 Dec 2014, 00:22

The Dead Zone (1983) - nisam mogao potrefiti bolji trenutak za gledanje ovog filma #zima #snijeg #izbori :prayer:
nevjerovatno kako se film u jednom trenutku pretvara u pravi politički triler :shock: jedino ne znam po čemu ovo spada u kategoriju horora :idea:
SpoilerShow
možda zbog dijela sa serijskim ubojicom, hmm...
ona scena sa djetetom je prejaka, baš otkriva pravo lice političara :prayer:
9/10
Image

Image

Image

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Victor Crowley » 31 Dec 2014, 09:33

Beetlejuice - baš se lijepo podsjetiti ovog klasika u ovo vrijeme. :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 31 Dec 2014, 22:43

Sin City: A Dame to Kill For (2014) - ili je to samo zato što se predugo čekao nastavak filma ili je jednostavno slabiji od prvog dijela. Film je dobro počeo, priča s kockarom je bila zanimljiva, a nakon previše razvučene srednje priče je već postalo napor, a zadnju priču sam premotavao. Niti do koljena prvom dijelu usprkos solidnoj količini nasilja. Jednostavno više nije neki gušt, bolje da je napravio taj film godinu dana poslije prvog dijela. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 31 Dec 2014, 23:43

The Interview(2014) - preloše i još onu kurvhu kejti peri forsaju max. :facepalm:
seth rogan je jedan od većih holivudskih isprdaka :skrujufakju:

2/10
Image

Image

Image

John_Ryder
Posts: 12163
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 01 Jan 2015, 00:33

Meni je baš super bio :lol:
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 01 Jan 2015, 00:38

Odlicno poceo, no pretjerivanja su me satukla...
Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 02 Jan 2015, 01:02

Frozen (2013)

lijep film.
Nije na razini ostalih velikih disneya.

Meni prva trećina čudna (nekako čudno, brzo..? se sve odvijalo), priča više manje standardna, a pjesme super
soundtrack će se slušat još dugo.

7/10

Post Reply