Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART THREE

Post by Michel » 15 Dec 2014, 00:08

A Walk Among the Tombstones (2014) - mnogi su pljuvali film, ali ne vidim baš previše zašto. Sasvim ok film. Liam Neeson ne može biti promašaj iako se ne tuče previše u filmu, užitak mi ga je gledati. Držim da je on danas jedina akcijska zvijezda i prava je šteta što ga Stalone nije zvao u Plaćenike. Možda i je, ne znam. Uglavnom, Neeson glumi bivšeg detektiva koji je sad privatni detektiv i unajmljuje ga jedan mladić kojem su oteli ženu. Tu počinje cijela priča. Glavni problem filma je što se previše trudi. Očito je redatelj htio da ovo bude remek djelo od krimića/misterija i stalno je nešto dodavao kroz film. Na kraju sve viđeno, ali nisam se dosađivao jer mi je bilo zanimljivo gledati Neesona u ovakvoj ulozi.

8======-o/8==========o (6.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART THREE

Post by Michel » 16 Dec 2014, 07:32

Predestination (2014) - jedan od boljih sf-a u posljednje vrijeme. Ethan Hawke odličan, pogotovo kasnije u filmu. Neke stvari su mi bile očite, ali nisu previše utjecale na sami film. Problem kod time travel filmova je što se ne može napraviti takav film bez rupe. Postoji ta granica, i uvijek se pređe. Tako je i sa najboljim time travel filmovima kao BTTF trilogija. Ovdje pratimo Hawkea kao konobora kojemu dolazi jedan čovjek u bar i započinje priču govoreći "hoćeš čuti najbolju priču koju si ikada čuo?". Pa tako slijedi twist za twistom
SpoilerShow
i kad sam mislio da je to sve, na kraju ispadne da je to sve on. Dijete, ženska, mladić, on. Ma sve. Tu se sad može pričati o nekim rupama, ali uživao sam dovoljno.
8=======-.o/8==========o (7.6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART THREE

Post by Michel » 16 Dec 2014, 11:14

Gone Girl (2014) - novi Fincher kojemu sam se dosta radovao. Onda kad sam čuo da će glavnu ulogu imati Ben Affleck više ne toliko. Onda sam čuo da će i ulogu imati Tyler Perry, lik koji kandidira za najgoreg redatelja u povijesti. Čini se kao dobrica, ali je baš onaj hollywoodski isprdak i antipatičan mi je. Kod ovog filma ima dva tabora. Oni koji su oduševljeni, i oni kojima je ovo rupetina od filma. Meni je na svu sreću bio odličan, ali nije savršen film, daleko od toga. I Affleck je napokon pošteno odglumio, vjerojatno njegova najbolja uloga. On glumi muža kojem nestaje žena te polako budu uključeni policajci, ali i cijeli grad pa do kraja i cijela država koliko to bude veliko. Njegovu ženu glumi Rosamund Pike koja mi je prvih pola sata bila užasna, nekako je čudno glumila, ali kad sve dođe na svoje mjesto, fantastična je. Film s vremenom postaje čisti mindfuck, ali ne u stilu Lyncha već u cijeloj toj igri. Sviđaju mi se svi preokreti
SpoilerShow
prvo nas navode kako je Affleck ubojica, ali bilo bi prejednostavno. Onda kad se otkrije da mu je žena živa i da je ona sve to isplanirala jer je teži psihopat, postaje čisto ludilo. Pa kasnije kad još sve uspije isplanirati kod onog bivšeg kojeg i ubije :prayer: pa se vrati. Najjače mi je od svega što oboje znaju kako se to sve odvijalo, ali ne mogu ništa. Ona je u win win situaciji dok on i nema neki izbor. Ako ju ostavi, zamrzit će ga cijela država jer se vratila nakon svega. Policija kao više tu ne može ništa.
sve te stvari su jednostavno presavršene da bi bile istinite, i znam da tako nešto u stvarnosti nema šanse da se odvije. Ali mi nije toliko smetalo.

I još jedan plus Fincheru ide na očito kritiziranje medija :supz: kako ih je oprao. Koliko su ti mediji i lažne vijesti koje stvaraju gadljivi. Jebenu je kritiku ubacio. Zbog toga ocjena više jer mi je odlično sjelo kao čitava pozadina svog tog ludila.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: ZABORAVLJENA 2014. - PART THREE

Post by boyko » 16 Dec 2014, 21:56

Dawn of the Planet of the Apes (2014) - u početku malo neuvjerljiv, pa sam očekival razočaranje, al dobro da sam se prevaril :D
dosta dobra radnja i ofc sad se čeka sljedeći nastavak :D
8/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART THREE

Post by Michel » 16 Dec 2014, 23:11

I Origins (2014) - kvalitetna i inspirativna sf drama o jednom mladiću koji je znanstvenik i bavi se očima te pokušava naći jedan dokaz pomoću kojeg će moći podariti vid. Upoznaje jednu prekransu curu s kojom ostvaruje odnos i imaju odličnu kemiju. Prvih 40-ak minuta se film bavi s njima, i onda krene taj šokantni preokret. Baš me rastužilo, ali scena sa dizalom :prayer: sve poslije je jedna lijepa priča, jako inspirativna. Afterlife i takve stvari. Glumi Michael Pitt (Jimmy iz Boardwalka).

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 17 Dec 2014, 15:47

Let's Be Cops(2014) - najgore su američke komedije, uvijek na istu foru

4.5/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART THREE

Post by Michel » 17 Dec 2014, 23:03

The Equalizer (2014) - joj, ne znam kako da ocijenim ovaj film jer je toliko nemoguć, nerealan i glup. Opet, ne mogu reći da nisam uživao. Denzel Washington glumi nekog lika koji voli čitati knjige, jako voli čitati. Radi normalan posao, ali sve se to mijenja kad ide napast rusku pafiju zbog jedne prostitutke. Denzel je kao lik savršen u svemu što radi. Znači, neranjiv je, s takvom lakoćom se tuče i razbija. Glavni zlikovac se zove Vladimir Puškin :lol: :lol: očito aludiranje na Putina. Uglavnom, još jedna američka propaganda sa zlim rusima, ali zabavan film.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 18 Dec 2014, 00:48

Gone Girl (2014) - koja priča :lol:

8.5/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART THREE

Post by Michel » 19 Dec 2014, 10:33

Dawn of the Planet of the Apes (2014) - moj treći film o majmunima. Pogledao sam nedavno original i bio mi je odličan. Rise sa Francom sam pogledao kad je izašao i to mi je bio prvi takav film i nisam se razočarao makar sam ušao s niskim očekivanjima. Sviđalo mi se to što su stvorili emotivnu priču oko Caesara koji mi je odličan majmun. Sad u ovom novom imamo najslabiju priču, ali bez obzira na to što je priča čisti klišej, još mi je bolje legao nego taj sa Francom. Caesar, njegov sin, Koba, Maurice. 90% radnje u divljini što daje taj poseban šarm, i novi ljudski likovi. Opet ta emotivna strana daje dosta filmu i zbog toga mi se najviše svidjelo. Više sam se vezao za taj jedan dio majmuna nego za ljude. I završna borba odlično odrađena, a posebno dio
SpoilerShow
kad Koba visi i drži se, dolazi Caesar, a Koba mu govori "majmun ne ubija majmuna", Caesar mu daje ruku da će ga dići, a usput pogleda gore ostale majmune i govori Kobi "ti više nisi majmun" te ga baci :supz:
Nadam se da će biti i treći.

8=======-..o/8==========o (7.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 19 Dec 2014, 16:03

Les biches - problem ovog filma nije to što je bezličan sam po sebi (jer nije), nego bezličan zbog nemogućnosti da me uvuče u sebe i nešto mi pruži. Nja.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 19 Dec 2014, 17:07

god bless america- interesantna crno-homorna komedija/satira. Film, donekle, govori o sadašnjoj americi di vise nema komunikacije, svi idoliziraju ljude koji su nitko i nista ; tipa natjecatelje u raznim reality emisijama. Glavni lik pukne, i krene u ubilacki pohod (nakon sto mu je dijagnosticiran tumor, i dobije otkaz), kasnije mu se pridruži i jedna ,po meni pretencijozna, srednjoškolka pa oni skupa po americi haraju. Film iako ima nesto dobrih elemenata mi je bio pomalo dosadan. Ova "klinka" po meni potpuno nepotrebna. Ali sve u svemu interesantan film za pogledat.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 19 Dec 2014, 20:16

The Maze Runner (2014) - počeo sam čitati knjigu koja je izašla istovremeno kada i film, pa ajde, jedno i drugo ću upropastiti čitanjem ili gledanjem, a zanimao me kraj. Baš dobra originalna ideja i radnja s napetim scenama i dobrim prizorima s žanglerima (čudovištima, zaboravio sam kako je na originalu) makar su ovdje prikazani kao mehanički pauci dok su u knjizi kao puževi s bodljima. Dobar akcijski postapokalipstični SF triler o tinejdžerima koji se nalaze u ogromnom polju, a jedini izlaz je u labirintu u kojem se nalaze čudovišta. Knjiga je naravno bolja, ali nije niti film toliko loš. 4/5

Bridge to Terabithia (2007) - prekrasna obiteljska fantazija o prijateljstvu, imaginarnom svijetu i dječjoj nevinosti. Klinac Jess živi u obitelji koja jedva izvlači prihode, problemi u školi i sve to dok ne upozna neobičnu djevojku Leslie s kojom se sprijatelji i nađu svoje mjesto za igru gdje zamisle fantastični svijet. Teška emotivna završnica, prekrasni prizori bajkovitog svijeta (makar je to samo fikcija, ali odlično izvedeno makar ima nekih nelogičnosti). Lijep film koji takne u dušu. 4/5

The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014) - zar je godinu dana trebalo čekati da vidim tih 15 minuta filma s zmajem nakon onako izrezanog završetka? Alfred je odvratni i nepotrebni filer koji nije pretjerano smiješan. A i sam film je pun loših filera, naročito pri kraj filma. Borbe djeluju animirano kao da su ispali iz nekog gameplaya novijih ps4 igara. Puno referenci na gospodara prstenova, naročito bezvezna završnica s Sauronom. Ima nekih dobrih elemenata, ali jednostavno najlošiji nastavak u trilogiji s forsiranjem na taj spektakl koji je na kraju ispao mlako. A na kraju, samo sam si mislio u sebi "daj umri već jednom, jebote". I to nadrkavanje s završetkom, nikako da film dođe do kraja kao što je bilo u trojci od Gospodara prstenova. Ono, ne kužim Petera Jacksona. Prva dva filma su isto bili puni filera, ali su bili izvrsni i bajkoviti. Ovaj treći nastavak kao ne znam nekakav jeftini pokušaj da napravi epskiji film od Gospodara prstenova. Stvarno loše... A i ljubavna priča (koje inače nema u knjizi) isto blesavo kao i dijalozi s vilenjacima... Pamtiti ću samo radi scene pohlepe kralja patuljaka, ostalo ništa posebno... 15 minuta filma sam ionako drijemao u kinu. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
hitman_4
Posts: 6891
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 19 Dec 2014, 20:23

The Equalizer (2014) - neloše. svaki negativac je nayebo na drugačiji način. to mi se sviđa :D

6.5/10
Image

Image

Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 19 Dec 2014, 23:07

Totalno zaboravia da sam gleda

Hobbit battle of 5 armies

preloše, najslabiji od 3
Šteta novca za kartu.

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART THREE

Post by Michel » 20 Dec 2014, 00:01

Fury (2014) - najnoviji ratni film o drugom svjetskom ratu i prikaz američkih tenkova kako zauzimaju gradove. Glumi Brad Pitt koji mi nije za ovu ulogu. Ostali glumci još gori. Film je svejedno dobra. Ima rupa, pogotovo zadnja borba je jedna od najnerealnijih koju sam vidio u ratnim filmovima, ali ja uvijek kažem ako je nerealno, a uživao sam, dobro je. Ako je nerealno, a nisam uživao, nije dobro. Ovdje sam uživao od početka do kraja. Prije te borbe ostale borbe su jebeno prikazane, pogotovo one borbe na polju kad tenkovi idu, a pješadija iza njih. Sve u svemu dobar film.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply