Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: IZGUBLJENE FANTAZIJE

Post by Victor Crowley » 26 Nov 2014, 08:56

Michel wrote:Ladyhawke (1985) - film od Richarda Donnera. Priča o vuku i sokolu. Sokol je po noći žena, prelijepa Michelle Pfeiffer, a vuk je po danu muškarac, ružni, ali uvijek faca Rutger Hauer. U sredini se nalazi lik po imenu miš kojeg glumi Matthew Broderick. Uglavnom, film ne valja :lol: al ne, stvarno ne valja. Jedna od najgorih glazbenih podloga koju sam čuo i to još stave za fantasy film. Prvo sam mislio da gledam nekakvu komediju. Finalna borba komična.

8====-o/8==========o (4.5/10)

Legend (1985) - film od Ridleya Scotta. Onog Ridleya kad je još znao raditi dobre filmove. Ovaj film je došao nakon dva epska velikana u žanru, Alien (horor) i Blade Runner (sf) pa je sada htio napraviti epski fantasy, ali malo se zajebao jer je ovo samo dobar film. Prekratko traje, samo sat i pol. Tom Cruise promašen, a jedino baš odlično je Tim Cury kao Darkness, zlikovac koji izgleda kao savršena verzija vraga koji bi tako trebao izgledati iz priča koje smo čuli. I taj svijet je zgodno napravljen.

8=======o/8==========o (7/10)
Ladyhawke je jedan od prvih filmova kojih se sjećam u svom životu, tako da sam ga davno davno gledao. Meni nije bio loš, jebiga. :D
Legend - i sad imam negdje kući VHS, uvijek mi je bio drag film, vidiš mogao bih ponovno pogledati.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 26 Nov 2014, 21:00

Tank Girl (1995) - zabavna SF akcijska komedija bazirana po stripu s Naomi Watts. Nisam niti čuo niti čitao strip, ali čitam po kritikama da se radi o jednoj od lošijih ekranizacija stripa. Vjerovati ću im na riječ. A ovako... ne mogu reći da je film baš za svakoga. Solidna gluma, Naomi Wats zabavna, ali film je totalno otkačen s nekakvim čudnim soundtrackom, bizarnom radnjom i puno stripovskih cutscena. 3/5

The Keeper (2009) - dobar akcijski triler s Stevenom Seagalom. Ništa posebno, više za fanove, ali Seagal kolje sve u šest. Pucnjave, tučnjave i solidna radnja. Film koji se brzo zaboravi, ali scena kada Seagal ubija po redu nožem negativce, urnebesno. 3/5

Fritz the Cat (1972) - prečudan animirani film baziran na stripu od Roberta Crumba. Kao da je režiser bio na teškim drogama. Danas zastarjeli film, ali dobar humor, naročito ono s dvojicom policajaca. A kasnije već postaje prilično uvrnuto... 3/5

Fist of the North Star (1995) - nisam gledao anime ili čitao mangu, samo one scene borbe na youtube. Koliko sam vidio, ima nešto manjih referenci na mangu, bar mislim. Bio bi zabavan trash da ima puno više akcije i da su ipak napravili borbe kao u animeu s onim izgovaranjima poteza. Ovako, solidan postapokalipstični akcić s nešto fantasy elemenata. 3/5

The Watch (2012) - preloša vulgarna komedija koja je obećavala po traileru, a ispala sranje prepuno loših dijaloga, lošeg humora i sve ostalo. Likovi su odvratno iritatni, humor loš s obzirom da se gegovi baziraju na psovanju i seksu. Šteta dobre ideje jer je alien baš fora napravljen, a pri kraj ima dobrih fora tako da bi bilo bolje da su te aliene iskoristili za nešto drugo, a ne ovu glupu komediju. 2/5
Michel puši karu.

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by lemonzoo » 26 Nov 2014, 22:20

john_constantine wrote:
Fritz the Cat (1972) - prečudan animirani film baziran na stripu od Roberta Crumba. Kao da je režiser bio na teškim drogama. Danas zastarjeli film, ali dobar humor, naročito ono s dvojicom policajaca. A kasnije već postaje prilično uvrnuto... 3/5
To sam gledao na HRT-u kao dijete i urezao mi se u sjećanje zbog golotinje u crtiću. Nisam to dotad susretao. Odličan crtać, preporuke.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

PAUL NEWMAN/STEVE MCQUEEN

Post by Michel » 26 Nov 2014, 23:17

The Hustler (1961) - odličan sportski iako ne bih ga svrstavao u čiste sportske filmove. Film je prvi dio, a drugi dio Boja Novca od Scorsesea i Boja Novca je znatno lošiji film od ovog. Zabavan, ali ovaj je bolji u svakom pogledu. Sviđa mi se što film nakon pola sata dobije nagli zaokret i krene prema nekakvoj romatnčnoj drami. Newman i Laurie imaju odličnu kemiju, a Laurie mi je u ovom jako zgodna :oops: George C. Scott isto odličan kao reketar.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 27 Nov 2014, 05:19

Los cronocrímenes - Odlican film pun detalja, toalno mindblowing osjecaj duz veci filma, jedina zamjerka mi je to sto mi kraj nije ostavio neki poseban osjecaj. 8/10 definitivno preporuka
Image

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: PAUL NEWMAN/STEVE MCQUEEN

Post by filmofil » 27 Nov 2014, 12:37

Michel wrote:The Hustler (1961)
zadnji meč je čista antologija :) they don't make them like that anymore
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 27 Nov 2014, 13:51

The Zero Theorem - doživjela sam ga kao nešto brazilasto, samo blago inferiornije u svakom smislu kojeg se mogu sjetiti. Kme. Svejedno, pripremila sam se da možda neće biti sjajan i pomirila da ću bar imati taj sav eye candy. Koji nije bio toliki :mrgreen: ali dobro. Ovo je za fanove, a Brazil za opću kulturu.

Naslovnica - naš dokumentarac koji obrađuje temu žutog tiska stavljajući u središte Lambašu prije i poslije smrti. Tehnički, film je svako toliko zjapio prazninom (koja, opet, metafizički ima velikog smisla oslikavajući prazninu koju je ona osjećala snimajući s njima) i mogao je biti raskošniji i zanimljiviji. Ipak, nije mi smetao taj tehnički dio jer je sve ostalo što se saznalo iz njega bilo vrijedno gledanja.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

PAUL NEWMAN/STEVE MCQUEEN

Post by Michel » 27 Nov 2014, 16:23

Love with the Proper Stranger (1963) - romantična dramedija sa McQueenom i predivnom, ali ono najdivnijim bićem zvanom Natalie Wood. Oduzima dah koliko je žena lijepa. Gledao sam ju u buntovniku bez razloga i još nekim filmovima, ali ovdje dolazi do punog sjaja i s razlogom je jedna od ljepših žena koje su hodale kuglom zemaljskom. Radnja ide tako da je ona trudna, dolazi do McQueena kojem govori da je njegovo dijete i da moraju to riješiti nekako jer je to sve bilo za jednu noć. Kemija između njih je ne znam kako opisati, ali nema riječi kakvu kemiju imaju. Zadnja scena na večeri, nisam htio da završi, a prava je šteta što traje tako kratko.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 27 Nov 2014, 18:40

Gattaca (1997) Odlican SF o nadama i snovima te o prednostima i nedostacima koje su nam svima odredjene rodjenjem. 8/10
Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 29 Nov 2014, 13:04

The Good, The Bad and the Ugly - 11/10 - bio i ostao jedam od najdražih mi filmova
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

PAUL NEWMAN/STEVE MCQUEEN

Post by Michel » 29 Nov 2014, 22:54

Cat on a Hot Tin Roof (1958) - i nisam nešto oduševljen s ovim klasikom. Dobar film, dobro odglumljen. Taylorica je lijepa, ali nikad nisam bio fasciniran s njom. Newman glumi alkoholičara i film je rasprava i pokušaj da nama gledateljima prenesu što se dogodilo s jednim likom. Može se tu dobro vidjeti taj gay subtekst, a čitam da je Newmanov lik gay. I dan danas se raspravlja o toj temi iz ovog filma.

8=======o/8==========o (7/10)

Slap Shot (1977) - e ovo je je već jeben film. Jedna od boljih komedija koju sam pogledao u zadnje vrijeme. Newman glumi hokejaškog trenera i igrača u isto vrijeme. A ima preko 50 godina :lol: totalno mu luda ekipa. Ma crkavanje od smijeha. Momčad mu gubi i onda odjednom shvati da tučnjave privlače ljude, publiku i igrači kao i on počnu se svaku utakmicu tuči na terenu, ali to je tako nerealno za hokej (znam da se igrači potuku na hokeju), ali ovdje kako je prikazano je baš ono over the top i nisam se mogao prestati smijati koliko su to dobro napravili. Ne čudi me da je tako zabavan film kad je redatelj George Roy Hill, a on je surađivao na još dva filma sa Newmanom i to kakva dva filma. Butch i Sundance te The Sting.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 01 Dec 2014, 07:31

Horrible Bosses 2 (2014) - bolje od prvog dijela. Nekoliko puta sam se stvarno jako dobro nasmijao.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 01 Dec 2014, 21:49

Thursday (1998) - Zabavan akicisjki film o covjeku koji radi sve da ima savrsen obiteljski zivot no burna proslost ga sustize 7/10
Image

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

PAUL NEWMAN/STEVE MCQUEEN

Post by Michel » 02 Dec 2014, 06:29

The Cincinnati Kid (1965) - ne mogu opet poslat napisano zbog jebenog errora :facepalm:

7.5/10

Ovo mi je sad poslalo vidim, ali kad sam napisao doživljaj filma, ne želi. Valjda neka riječ ili što već pa ne prihvaća.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 03 Dec 2014, 01:09

Desyat negrityat - jedina prava ekranizacija :prayer: Nisu to govorili za film bez veze i nisam ja patila za njim za badava. (usput, film je stajao nasred jubitoa, nisam imala pojma cijelo vrijeme :facepalm: ). Sve one prijašnje ekranizacijice vedrog tona su ..ekranizacijice i ništa više. Ovo je, kako treba, neugodno i mračno. Svaka čast.

Trance - ispočetka je izgledalo tako dojmljivo i stvorilo mi je neko nabrijavanje i uzbuđenje. I to je to što imam pozitivno za reći. Jedina dobra stvar je bio taj početak. Ostatak je stoput prožvakani prosjek nafilan gomilom nezanimljivih kojekakvih twistova i nadmudrivanja.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply