Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 17 Nov 2014, 15:51

Lucy (2014) - pogledao, ali nisam siguran šta reći o filmu... prosječno

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

IZGUBLJENE FANTAZIJE

Post by Michel » 17 Nov 2014, 16:30

Willow (1988) - solidan fantasy o patuljku koji mora spasiti bebu od zle vještice. Glumi i Val Kilmer, dobro mu je sjela uloga i kemija s onom seksi glumicom. Čak su se i potrudili neka čudovišta prikazati iako izgledaju smiješno.

8======-o/8==========o (6.5/10)

Wings of Desire (1987) - ovako nešto nikad nisam gledao. Stvarno originalno i prekrasno snimljeno. Radi se o dvoje anđela koji s visina ili nekad i na zemlji gledaju ljude, slušaju im misli što žele u životu, što bi htjeli trenutno napraviti i tako. Jedan anđeo se i zaljubi u jednu plesačicu u cirkusu. Onda gledamo drugog anđela kako gleda jednog tipa koji želi učini samoubojstvo pa sama njihova reakcija. A tek u onom klubu u kojem je Nick Cave nastupao, odlično se uklopio u film. Dojmljiv film, i pogotovo kad vidimo anđela sa zamlje na jednoj ogromnoj zgradi, samo sjena. Neki današnji redatelji bi se mogli ugledati na Wendersa i kako se zapravo rade filmovi, a ne muda pod bubrege :)

8========-..o/8==========o (8.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: IZGUBLJENE FANTAZIJE

Post by Decadentor » 18 Nov 2014, 05:47

Michel wrote:Willow (1988) - solidan fantasy o patuljku koji mora spasiti bebu od zle vještice. Glumi i Val Kilmer, dobro mu je sjela uloga i kemija s onom seksi glumicom. Čak su se i potrudili neka čudovišta prikazati iako izgledaju smiješno.

8======-o/8==========o (6.5/10)

Wings of Desire (1987) - ovako nešto nikad nisam gledao. Stvarno originalno i prekrasno snimljeno. Radi se o dvoje anđela koji s visina ili nekad i na zemlji gledaju ljude, slušaju im misli što žele u životu, što bi htjeli trenutno napraviti i tako. Jedan anđeo se i zaljubi u jednu plesačicu u cirkusu. Onda gledamo drugog anđela kako gleda jednog tipa koji želi učini samoubojstvo pa sama njihova reakcija. A tek u onom klubu u kojem je Nick Cave nastupao, odlično se uklopio u film. Dojmljiv film, i pogotovo kad vidimo anđela sa zamlje na jednoj ogromnoj zgradi, samo sjena. Neki današnji redatelji bi se mogli ugledati na Wendersa i kako se zapravo rade filmovi, a ne muda pod bubrege :)

8========-..o/8==========o (8.7/10)
Pogledao Faraway so close, citam ovu recenziju i sve mi je cudno koliko slicnosti ima...i skontam da je ovo sequel. 7/10 moram se sto prije baciti na orginal
Image

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

IZGUBLJENE FANTAZIJE

Post by Michel » 18 Nov 2014, 16:26

Nisam ni znao da postoji još taj dio i vidim isti glumci.

Edward Scissorhands (1990) - još jedan Burtonov odličan film koji sam gledao kao klinac i samo se sjćam tih škara. Vidi odlična bajkovita atmosfera, ali isto tako i običan život kad prikazuje obične ljude koji žive po nekakvom planu. Tračevi, iste obuće, iste kuće i planovi. Kao savršeni mali gradić. Sve dok jedna dobronamjerna žena ne odvede Edwarda kod sebe doma pa se Edward jako brzo uklopi u to društvo. Počne im raditi životinje od grmlja, uređivati im kosu i čak se zaljubiti, a nju glumi Winona Ryder i ovdje mi je po prvi put izgledala jako lijepo. Ljepše nego u Bubimiru i još nekim ostalim filmovima. Vrlo jasna poruka filma.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 19 Nov 2014, 14:03

U soku sam i ja sto postoji nastavak...
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by filmofil » 19 Nov 2014, 19:13

ja sam od nedavno počeo provjeravati na imdb movie connections za svaki film jer sam shvatio da su puno filmova dijelovi nekakvih trilogija, duologija ili pak imaju opskurne nastavke o kojima se nigdje ne piše.

jedan od tih filmova, između ostalih, je i nebo nad berlinom. zadnje sam tako otkrio da westworld ima nastavak futureworld.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

IZGUBLJENE FANTAZIJE

Post by Michel » 19 Nov 2014, 23:54

Ladyhawke (1985) - film od Richarda Donnera. Priča o vuku i sokolu. Sokol je po noći žena, prelijepa Michelle Pfeiffer, a vuk je po danu muškarac, ružni, ali uvijek faca Rutger Hauer. U sredini se nalazi lik po imenu miš kojeg glumi Matthew Broderick. Uglavnom, film ne valja :lol: al ne, stvarno ne valja. Jedna od najgorih glazbenih podloga koju sam čuo i to još stave za fantasy film. Prvo sam mislio da gledam nekakvu komediju. Finalna borba komična.

8====-o/8==========o (4.5/10)

Legend (1985) - film od Ridleya Scotta. Onog Ridleya kad je još znao raditi dobre filmove. Ovaj film je došao nakon dva epska velikana u žanru, Alien (horor) i Blade Runner (sf) pa je sada htio napraviti epski fantasy, ali malo se zajebao jer je ovo samo dobar film. Prekratko traje, samo sat i pol. Tom Cruise promašen, a jedino baš odlično je Tim Cury kao Darkness, zlikovac koji izgleda kao savršena verzija vraga koji bi tako trebao izgledati iz priča koje smo čuli. I taj svijet je zgodno napravljen.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 20 Nov 2014, 00:19

Dumb and Dumber To

Nikad, ali nikad nisam vidia više ljudi u kinu!
3 dvorane prepune, redovi ljudi čekaju karte koje su rasprodane.
:jawbreaker:

Film sam gleda i gledat ću uvijek kroz neke nostalgia glasses (1. mi je genijalan), tako da mi je bia dosta smiješan.
Njih dvojicu mogu gledat kako rade bilo šta i bit će super.

Cijeli film je pun poveznica i tribute scena iz prvog filma, tako da sam ih samo tražia.

Kraj, neočekivan
SpoilerShow
bubrezi
:lol:

Ja, zadovoljan

7/10

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 21 Nov 2014, 03:03

El Aura (2005) Pristojna krimi drama o covjeku koji ima fotografsko pamcenje te se igrom slucaja uplece u neke kriminalne radnje... 7/10
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 22 Nov 2014, 14:02

The Perfect Host - sjajan filmic! Uljepsao mi kraj bolesnih dana koje sam ugl provodila gledajuci serije na tv-u (i reprize tih istih serija) :lol: Uglavnom, ako jos ima ljudi poput mene koji ga nisu gledali, preporucila bih izbjegavanje ikakvog citanja o filmu (ili ne daj boze trailer) i bacanje na gledanje :freddy:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 22 Nov 2014, 14:16

Little Big Soldier (2010) - Jackie Chan kao jedini preživjeli vojnik koji igrom slučaja zarobi generala neprijateljske vojske, pa ga pokušava dovesti u svoju domovinu da se proslavi. Odlični pustolovni akcijski film s dosta humora i odličnog Jackie Chana u više manje ozbiljnoj ulozi s dobrim scenama borbi. Emotivna završnica koja ostavlja bez daha. 4/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

PAUL NEWMAN/STEVE MCQUEEN

Post by Michel » 24 Nov 2014, 22:32

The Sand Pebbles (1966) - film smješten u 20-e godine prošlog stoljeća, a radnja prati jednog vojnika koji dane provodi na brodu i u kafiću sa svojim prijateljima i mještanima (Kina). Kako film odmiče, sve je više turbulencija između domaćih ljudi i tih američkih vojnika. Film je onako, dobar tih prvih dva sata dok u zadnjem satu (traje tri sata) postaje jako dobar. Steve McQueen dobar, ali ostali nekako neprimjetni. Nije me nešto oduševio.

8=======o/8==========o (7/10)

Nobody's Fool (1994) - jako dobra dramedija sa Newmanom koji glumi starog čingrizavog tipa kojemu sin dolazi u posjetu, ali ne njemu već svojoj majci. On ga je ostavio pa sad pokušava popraviti odnose sa svojim sinom i upoznaje unuka. Jedan od onih feel good filmova. Snijeg, mali gradić, nema ništa loše odrađeno, ali opet nije sad nešto odlično. Sve je jako dobro. Pojavljuje se i Bruce Willis.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by HorrorHR » 25 Nov 2014, 10:37

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 (2014)

Najlošiji do sada, evidentno je da su imali materijala za samo jedan film koji su radi financijskih razloga razvukli i podijelili ovo u dva naslova.
Katniss je ovdje nekakav marketinški/pr stunt, socijale ima sve u 16, ponavljanje scena bespotrebno (dva povratka u njen district na jedna te ista mjestsa wtf).

Par dobrih scena bune (drvosječe, bombaši). Čekam trend kad filmove budu dijelili u 4 nastavka po sat vremena... idioti

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 25 Nov 2014, 13:42

Ma je. Knjige imaju vise manje isti broj stranica tako da je ovo samo radi financijske zarade. Isto kao i hobit, da ga kolješ, stvarno nije imalo potrebe za tri filma. Ajde, dva jos nekako, ovako tri filma puna filera. I onda jos izbace produzena izdanja...
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 26 Nov 2014, 03:12

dumb and dumber to- ovo sam odlucio pogledati nostalgije radi. FIlm nije nista posebno.Tu i tamo ima par dobrih štoseva, ali generalno forsiraju. Priča je ionako sekundarna stvar u ovome tipu filma tako da nema nekog smisla o njoj pričati. Sve u svemu nije mi bio dobar kao prvi dio;ali opet to je vjerojatno nostalgije radi
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply