Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 30 Oct 2014, 12:06

Fury

produkcija prejebena, borba protiv tigera super.
Najgori dio je soundtrack, pretjeran, promašen, možda čak i nepotreban?!.
Film je vrlo dobar, ali Final fight je debilan, stvarno smiješno.

Inače glumci super.
I da moram ovo odvojeno reć: Shia odličan

6.6/10

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MARTIN RITT

Post by Michel » 30 Oct 2014, 15:42

Sounder (1972) - jako dirljivi film o jednoj crnačkoj obitelji na jugu amerike tijekom 30-ih godina prošlog stoljeća. Prvo pratimo oca i najstarijeg sina kako pokušavaju uloviti hranu, ali im ne uspijeva. Ubrzo se nešto dogodi i otac bude optužen i otiđe na rad na godinu dana tako da sad sinovi, kćer i njihova majka morau preživjeti bez oca godinu dana. U sredini priče je taj pas koji se zove Sounder.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by filmofil » 30 Oct 2014, 22:24

andrei rublev

volim tarkovskog, volim njegovu poetiku, osjećam njegove filmove, i za ovo mogu reći da sam uživao, ali jednostavno je bio predug za moju koncentraciju. ima segmenata kod kojih sam se isključio jer su mi bili tematski dosadni ili me često umarala ta religijska pozadina priče, ali vizualno je film jako bogat i smirujuć efekt je imao na mene. osim segmenta raid koji ima svoje heart-beat trenutke.
SpoilerShow
nisam baš dobro skužio kraj. jel bell-boy plače zato što se nešto sjebalo sa zvonom ili? nisam shvatio jel ona paljevina zapravo to zvono. jer u jednom trenu su svi veseli što zvono zvoni i onda je cut na uplakanog dečka koji je napravio zvono i slike paljevine.
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 30 Oct 2014, 22:59

filmofil wrote:andrei rublev

volim tarkovskog, volim njegovu poetiku, osjećam njegove filmove, i za ovo mogu reći da sam uživao, ali jednostavno je bio predug za moju koncentraciju. ima segmenata kod kojih sam se isključio jer su mi bili tematski dosadni ili me često umarala ta religijska pozadina priče, ali vizualno je film jako bogat i smirujuć efekt je imao na mene. osim segmenta raid koji ima svoje heart-beat trenutke.
SpoilerShow
nisam baš dobro skužio kraj. jel bell-boy plače zato što se nešto sjebalo sa zvonom ili? nisam shvatio jel ona paljevina zapravo to zvono. jer u jednom trenu su svi veseli što zvono zvoni i onda je cut na uplakanog dečka koji je napravio zvono i slike paljevine.
poceo gledati no odustao zbog neodgovarajucih titlova, no cini se kao nesto sto bi mi bas pasalo
Image

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by lemonzoo » 30 Oct 2014, 23:26

Decadentor wrote:poceo gledati no odustao zbog neodgovarajucih titlova, no cini se kao nesto sto bi mi bas pasalo
Imaš >>ovdje<< titlove ripane s HRT-a.

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MARTIN RITT

Post by Michel » 31 Oct 2014, 00:51

Decadentor wrote: poceo gledati no odustao zbog neodgovarajucih titlova, no cini se kao nesto sto bi mi bas pasalo
Uh, kako sam se prije mučio s tim neodgovarajućim titlovima kad sam nailazio na svakakve stranice, ali onda sam našao titlovi com, a oni imaju najbolje i najviše titlova pa uvijek s njima gledam. Ako ne nađem kod njih što je rijetko, onda engleski, ali mogu si mislit kako je Tarkovskog gledat na engleskom :zubifale:

The Long, Hot Summer (1958) - još jedna u nizu suradnji Newmana i Ritta. Ovo je jedan od prvih Newmanovih filmova i opet nešto ozbiljnija uloga. Odlično je odglumio tipa koji je lutalica i ide od mjesta na mjesto te tako preživljava jer je sposoban što se i vidi kad dođe na jedno imanje bogatih. Oca glumi izvrsni Orson Welles (neprepoznatljiv je bio u ovom filmu), a kćer Joanne Woodward koja cijelo vrijeme se ponaša bahato prema Newmanom liku, ali se vidi da će se skompati na kraju. Iako predvidljivo, dobar i niti malo dosadan film.

8=======..o/8==========o (7.2/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MARTIN RITT

Post by Michel » 01 Nov 2014, 21:32

The Front (1976) - dramedija u kojoj je glavna uloga woody allen koji glumi jednog scenarista kojeg tv i poznate osobe počnu iskorištavati, a on im to dopušta. Film je smješten u 50-e, doba kad se na tv-u lovilo komuniste, a zanimljivo je da je redatelj martin ritt bio lovljen zbog toga, ali je nekako to prebrodio. Mislim da se i woody allenu isto prigovaralo zato što je dao podršku jednom drugom redatelju koji je lovljen zbog toga.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MARTIN RITT

Post by Michel » 03 Nov 2014, 22:58

The Spy Who Came in from the Cold (1965) - još jedan biser iz 60-ih. U glavnoj ulozi Richard Burton koji glumi britanskog špijuna i spreman je za svoju zadnju misiju. Film je dosta teško pratit, i sad baš ne znam što se točno desilo, tko tu koga. Režijski i kinematografski film odlično izgleda. Skinuo si criteruin verziju tako da stvarno lijepo izgleda.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: MARTIN RITT

Post by boyko » 03 Nov 2014, 23:24

Fury (2014) - više manje jako dobro realno prikazan ( al ofc ima par scena koje bodu u oči).
prezadovoljan vođenim. sam vrh filmova WWII tematike.
fajt s tigerom :supz:
8/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

BAZIRANO NA KNJIZI

Post by Michel » 05 Nov 2014, 00:02

Sophie's Choice (1982) - ovo je jako dobra drama, samo da je malo kraći. Streep glumi Sophie, poljakinju koja je pobjegla od nacista u ameriku i tu upoznaje Nathana kojeg je odlično odglumio Kevin Kline i počnu zajedno živjeti u tom jednom stanu, ali priču pratimo kroz Stinga kojeg je odglumio Peter MacNicol (John iz Ally McBeal) koji me sve više živcirao kao lik kako se film bližio kraj jer mi je smetalo što je sve dopuštao Klineovom liku. Uglavnom, bavi se s njihovim prijateljstvom, ali isto tako svako malo saznajemo štose točno dogodilo Sophie u logoru i tu dolazimo do njezinog odabira. To me baš rastužilo kad sam gledao tu scenu, to ne bih želio nikome da se dogodi da tako nešto mora birati. Danas se hvali Streepova gluma kao jedna od najboljih glumačkih izvedbi u povijesti, ali moram reći iako je stvarno bila dobra da još ne shvaćam koja je cijela fama oko nje. Gledao sam je u dosta filmova, ali nikad me nije previše dotakla sa glumom. Uvijek tu kod nje previše drame i pretjerivanja. Ne znam, a skroz je simpatična ovako kao osoba.

8=======-o/8==========o (7.5/10)

The Onion Field (1979) - opa, dobar i pomalo uznemirujuć film. Baziran na knjizi koja je napisana po jednom istinitom događaju o ubojstvu policajca. Pratimo četiri lika. Dvoje sitnih kriminalaca i dva policajca i tek malo kasnije spoje priču oko njih, a završni dio filma je suđenje koje me razljutilo. James Woods je ukrao film, e prestrašan mi je ovdje. Odlično je odglumio psihopata i stvarno se uživio u ulogu. Ostali dobri.

8=======...o/8==========o (7.3/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 05 Nov 2014, 01:46

lemonzoo wrote:
Decadentor wrote:poceo gledati no odustao zbog neodgovarajucih titlova, no cini se kao nesto sto bi mi bas pasalo
Imaš >>ovdje<< titlove ripane s HRT-a.
odlicno :D hvala :D
Michel wrote: Uh, kako sam se prije mučio s tim neodgovarajućim titlovima kad sam nailazio na svakakve stranice, ali onda sam našao titlovi com, a oni imaju najbolje i najviše titlova pa uvijek s njima gledam. Ako ne nađem kod njih što je rijetko, onda engleski, ali mogu si mislit kako je Tarkovskog gledat na engleskom :zubifale:
A neznma kako je Tarkovskog gledat na bilo kojem jeziku :oops:


OT: Lets be Cops - Napoko neka dobra komedija, nije genijalna, no isplati se pogledati iako je puna klasicnih kliseja
Image

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

BAZIRANO NA KNJIZI

Post by Michel » 05 Nov 2014, 21:41

The Color of Money (1986) - Scorsese, Newman i Cruise. The Hustlera nisam gledao, a to je kao prvi dio gdje je Newman mlad (60-e) i smatra se klasikom i odličnim filmom. Ovaj nije odličan, ali je dovar i radi se o biljaru ili koji je već ne-sport u pitanju. Newman kao stara iskusnjara uči mladog Cruisea koji ima ogroman talent, ali ubrzo postanu rivali. Dobar film i odličan Newman. On mi je baš drag glumac. Može biti odličan i zabavan, a može biti odličan i ozbiljan. I ovo mu je jedini Oscar.

8=======o/8==========o (7/10)

Friday Night Lights (2004) - seriju obožavam i serija mi je nešti najinsparitivnije što sam ikad pogledano što se tiče serija. Ajde, The Wonder Years isto. Ostala mi je još zadnja, 5. sezona FNL-a. A sad na film. Film je jednako inspirativan kao serija. Odlično su to sve sastavili u dva sata, Billy Bob Thornton kao Coach, odlična zadnja utakmica, kakav vrh! Samo je u seriji drugačiji rezultat bio, ali ponosan sam na ovu momčad iz filma. A govor, jedan od najboljih govora http://www.youtube.com/watch?v=o-iPiN_YHjY i sad mi suze idu kad gledam. Baš sam povezan s tim likovima. Jedva čekam da nastavim sa serijom, al zadnja sezona :(

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 06 Nov 2014, 16:00

Guardians of the galaxy- 6,5/10. Ok filmić za jedno gledanje; ali sam po sebi mi nije nešto fenomenalno. Ima dobrih štoseva i likovi su interesantni, ali sama priča mi je nekako isklišejizirana. Nisam upoznat sa stripom pa nemogu tu povući usporedbe. Sve u svemu ok film za ubiti dva sata
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11354
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

BAZIRANO NA KNJIZI

Post by Michel » 07 Nov 2014, 00:44

The Year of Living Dangerously (1982) - kako je lijepo gledati Gibsona na vrhuncu. Žao mi je što onako propao, ali šta ćeš, tako je to. Odličan Australski film sa Gibsonom i predivnom, tada mladom Sigourney Weaver. Gibson glumi novinara koji se na kratko odseli u Indoneziju, u doba velikih promjena i rata koji su zahvatili tu zemlju. Upoznaje Billija, patuljka kojia ga upućuje u situaciju i upoznaje s drugim ludima koji tamo žive ili koji su došli s nekim poslom. Kasnije mi je bilo zanimljivo vidjeti kako se Billy skroz promijenio, a pogotovo mi je strašan i iznenađujuć trenutak kad govori Gibsonu one stvari. Weaver i Gibson odlična kemija, a soundtrack još bolji.

A Billija glumi ženski patuljak, Linda Hunt :prayer: jebeno odglumljeno. Sad sam se sjetio da bih mogao i Gallipoli pogledat od Gibsona.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 07 Nov 2014, 15:55

Her- mrvicu predug, ali vjeran prikaz vizije bliske buducnosti koja je ovijena otudjenjem ljudi. Dobro je predocen taj cijeli 'univerzum' i psihicko stanje lika. No, osim prepolaganog tempa me malo i smorilo ponasanje lika, ono sto on jest i kakav dojam dojam ostavlja (bilo da je zadovoljan ili sjetan) - kao da je pretrpio tezi proljev. Pa sam se tako i ja osjecala cijelo vrijeme. :/ Ne bih ga ponavljala, uglavnom.

Kaboom - vecim dijelom zabavno i fora. Nije bilo nekih vizualnih vratolomija i impresivne fotografije, smrc.. ali srecom, poglupio je tak pred kraj. Ocekivala sam to ranije, lol. Samo za teske fanove. Sad se ceka white bird in a blizzard :)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Post Reply