Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 17 Oct 2014, 04:43

aliens (1986)- slušajuo o novoj alien igri "alien isolation", došla me volja da ovo ponovno pogledam. I nakon neznam kojeg gledanja, film mi je i dalje odličan
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 18 Oct 2014, 12:47

Noz w wodzie - opusteno u svojoj zivotnosti, a opet zlokobno u svojoj neizvjesnosti. Puno sam ocekivala nakon dobrih kritika, osjecajui se gotovo ostecno sto mu se tek sad posvecujem. Greska je bila sto sam ga gledala u nestrpljivom stanju, trazeci vise. Kvalitetna je to, zapravo, studija prigusenih rivalstava zbog potrebe za konstantnim dokazivnjem. Preporuka svakome tko trazi neszo pedantno i temeljito.

Gone Girl - gledano zbog Finchera. I zanra/teme. Ne bih rekla da sam dobila ono cemu sam se nadala, ponajprije zbog kraja. Tu gdje sesve trebalo zaokruziti i podignuti dozivljaj, on je zakazao. Naravno, isao je legitimnim tijekom, koji se meni slucajno nije svidio. Atmosfera hladnoce i otudjenosti. Pike odlicna, a cak ni Affleck nije bio kriminalan. Da me film nije obizimao svojom radnjom i pitanjima, mozda bih se i zamarala koliko bi ispalo bolje da imamo virtuoznog glumca kojem se emocije citaju na licu bez i da progovori, no nisam..takav je bio film.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART SIX

Post by Michel » 18 Oct 2014, 17:55

Missing (1982) - odličan politički triler po istinitom događaju od Coste Gavrasa (Z) u kojem glume Jack Lemmon kao otac tom nestalom i Sissy Spacek kao žena. Radnja smještena u Čile, u doba politički nemira i sukoba. Lemmonov lik se pojavljuje kad mu Spacekica javi da mu je sin nestao, a on će pokušati sve da ga nađe, kao i ona. Lemmon kao da me stalka zadnjih par mjeseci :D uvijek naiđem na njega to jest on na mene i dosta mi se digao kao glumac jer je pokazao da može biti odličan i u dramskim ulogama, ne samo komedijama.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 19 Oct 2014, 15:30

A Dangerous Man (2009) - iznenađujuče dobar akcijski film s Stevenom Seagalom. Opet brutalan prema protivnicima s scenama lomljenja kostiju i razvaljivanja do krvi. Solidna doza pucnjave i akcije uz bezveznu radnju. 3/5

Unknown (2006) - dobar i napeti triler o ljudima koji se nađu u skladištu u neobičnim situacijama, a nitko se ničega ne sjeća. A istovremeno se događa slučaj otmice i netko od njih je žrtva, a netko otmičar. Napeto do samog kraja s puno preokreta. 4/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART SIX

Post by Michel » 19 Oct 2014, 20:39

Rounders (1998) - 7/10

The Swimmer (1968) - znači, odličan film i vrlo podcijenjen. Da vidim jesam li shvatio. lumi Burt Lancaster (imao sam s njim maraton prošle godine i nevjerojatan mu je broj kvalitetnih filmova), ali ovo mu je najbolja uloga. Glumi plivača koji odluči kroz susjedske bazene otplivati sve do svoje kuće i kod svakog susjeda malo bude i razgovara pa tako dosta saznajemo o njemu, ali i vidimo da tu nešto smrdi, da nešto nije u redu. Stvarno je odlično odglumio takvu vrstu lika (ko pogleda, vidjet će na što sam mislio). Kraj je malo reći šokantan iako sam si uglavi vrtio sve teorije pa ne mogu reći da je skroz predvidljiv, ali nije da tako nešto nisam očekivao. Svejedno, ne umanjuje taj šok u zadnjoj sceni. A sad u spoileru da vidim kako sam to skužio
SpoilerShow
Ned se izgleda ne sjeća što se dogodilo zadnjih par godina. To se vidi i po sporednim likovima te kako se na trenutke ponašaju prema njemu. Zato treba pratit dosta pažljivo film. I vidi se da nije baš čist. Isto tako, saznali smo da je Ned bio negdje, vjerojatno u bolnici ili mentalnoj ustanovi zbog živčanog sloma ili nečeg sličnog. Ima amneziju. To se vidjelo kako je i opsiviao svoje kćeri kod nekih bazena. Nekad kao odrasle, nekad je tražio onu dadilju da mu opet dođe, nekad opet drugačije. Ono što je najzanimljivije je da se svaka scena na bazenima može dešavati kroz više godina. Ned kad dođe na prvom bazenu, nitko se od njih nije iznenadio što ga vide i pričao je o Lucindi kao da je još tu. Kasnije na drugim bazenima kao da je prošlo više godina. Stvarno otvoreno za detaljnu analizu.
Film stvoren za višestruko gledanje. Preporučujem svakome, ali i da se pažljivo usredotoči na svaku izrečenu rečenicu. Kao kad se puzle slažu.

8========-..o/8==========o (8.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART TWO

Post by Michel » 21 Oct 2014, 23:19

Hellion (2014) - prosječna drama s vrlo dobrim Aaronom Paulom u ulozi oca koji se mora brinuti za dva klinca, ali nejde mu baš očinstvo pa ima velike probleme s njima od socijalnih služni do tete koja ih želi uzeti.

8======o/8==========o (6/10)

The Lego Movie (2014) - ovo mi je baš šrot, a rekao sam da neću to gledat, ali morao sam. Smiješnih scena ima na trenutke, onih glupavih dubokih scena ima previše. Ona pjesma Awesome je grozna. Sram me bilo u nekim trenucima, čisto forsiranje. Batman :facepalm:

8===o/8==========o (3/10)

The Rover (2014) - znate ono kako je popularno pohvaliti nekog glumca koji je prije te neke uloge bio ismijavan, pljuvan i onda kad odigra nešto ozbiljnije, u ovom slučaju retardiranu osobu, onda stižu pohvale sa svih strana. E pa, Robert Pattinson će i dalje ostati retardiran jer je lik katastrofa od glumca. Ovo mi je prvi film da sam gledao od njega. Twilighti me nisu zanima ni radi tih popularnih pljuvanja, ali sad kao on hoće biti ozbiljniji. Smješten u postapokalištični svijet gdje jednom liku ukradu auto pa on želi auto natrag i onda susreće tog retardiranog Pattinsona pa idu na putovanje pa imamo i nekakve kvazi filozofije. I Guy Pearce isto loš. Ne kužim pohvale za njih dvoje. Pearce s početka filma ima isto facu skroz do kraja filma. Sve isto, a Pattison bilo me sram to gledati.

8====o/8==========o (4/10)

Edge of Tomorrow (2014) - ne kužim pohvale ni za ovaj film. Dosadno nakon nekog vremena s onim ponavljanjima, a Tomica već naporan sa svojim osmijehom u svakom jebenom filmu. I onda se sjetim da je u onoj sekti pa ga sve manje i manje cijenim. Znam, treba se razdvajat gluma od privatnog života, ali ne mogu više. Živcirat me počelo to glumatanje takvih osoba u stvarnosti. Sad je Tomica došao na red. Dobro, uglavnom, ona čudovišta koji je k.... :lol: :lol: lignje, hobotnice, što? Glava me već boli od ovakvih filmova.

8=====o/8==========o (5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 23 Oct 2014, 00:03

Verfolgt (2006) Solidna drama o "ljubavi" teenagera i starije gospodje, radjen u B&W tehnici sa BDSM elentima. 6/10

Pjevjte nesto ljubavno - Zabavno domace ostvarenje koje mi je tematikom bilo izrazito zaimljivo, da su sam kraj napravili dramaticnije ovo je moglo biti odlicno. 7/10
Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 23 Oct 2014, 02:06

Let's be cops

:lol:
dobro se nasmijao

7/10

Wheel Smith
Posts: 1547
Joined: 19 Jan 2009, 04:30
Location: Wheelchair

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Wheel Smith » 23 Oct 2014, 19:11

gone girl - odličan prikaz ludila zamotanog u celofan normalnosti , te realni prikaz medija u americi.... svidio mi se jako , odlično sniman film , još bolji soundtrack, preporuka
:supz: :supz:

John_Ryder
Posts: 12166
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 23 Oct 2014, 22:50

Extraterrestrial - stvarno stvarno odličan CGI,lijepo za gledat sve te boje,aaaaaaand thats it,znači otmice ljudi od strane aliena i u to ugurat ljubavnu priču,wot? 3/10

Ghosts of Mars - Carpenteru,što ti bi? 4/10


Modern Times - C.Chaplin genijalac,početak sa tvornicom i radom...nisam se prestajao smijat,ove danas "komedije" ubi bože,moram još koji njegov pogledat,8/10
Image

Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 23 Oct 2014, 23:53

Horns (2013) - Oke film za ubit 2 sata, moglo je to biti i bolje da se nije sve nekako razvodnilo u zadnjoj trecini filma 6/10
Image

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2014. - PART TWO

Post by Michel » 29 Oct 2014, 15:56

The Salvation (2014) - očekivao sam više od ovog westerna u kojem glumi sve bolji i bolji Mads Mikkelsen. Početak je dobar kad dočeka sina i ženu, ali onda čim dođe za njima u grad postaje sve već viđeno i nemaštovito.

8=====o/8==========o (5/10)

How to Train Your Dragon 2 (2014) - prvi mi je bio odličan crtani, a ovaj mi je još bolji s puno više akcije i bolje priče koja se dotiče njegove majke i njezinog života sa zamjevima kojih ima na tisuće i tisuće pa onda Alfa i na kraju borba dvije Alfe. Drago je odličan zlikovac, završne borbe odlično, noćna furija najbolji zmaj ikad :D i stvarno lijepa animacija.

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 29 Oct 2014, 16:13

Unbreakable - predobar film, jako mi se svidio zbog ideje. Neke stvari nisam ocekivala jer je djelovalo kao da ih nece biti i kao da to nije takav film (kraj).

Spring Breakers - bez ovog se da prezivjeti.. iako sam svjesna njegove svrhe i namjere s kojom su portretirani likovi i cijela ta dijagnoza generacije i njenog vrijednosnog sustava.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MARTIN RITT

Post by Michel » 29 Oct 2014, 20:49

Hombre (1967) - western sa Newmanom u nešto ozbiljnijoj i manje zabavnijoj ulozi gdje glumi tipa koji je odrastao s indijancima i nakon što otiđe od njih, sprema se na put uz 5, 6 nepoznatih ljudi u jednoj kočiji, a uskoro će se svatko od njih morati boriti za vlastito preživljavanje. Najjače je u filmu scenarij i sama priča. Stvarno pametno napisan western i jako je rijetko takvih. Kraj onako tužan, ali realan. Jako dobro.

8=======-...o/8==========o (7.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: MARTIN RITT

Post by Victor Crowley » 30 Oct 2014, 09:08

The Road s Viggom Mortensenom iz 2009. Jako ''siv'' film prepun depresije i nelagode. Nisam u zadnje vrijeme pogledao ovako neki nelagodan film. Naravno da mi se jako svidio, stvarno je kvalitetan. Jako dobar opis što bi u stvari bilo s čovjekom da se doživi neka apokalipsa.

Post Reply