Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART FIVE

Post by Michel » 03 Sep 2014, 22:02

Best Worst Movie (2009) - dokumentarac o fanovima kultnog horora Troll 2 koji je toliko loš da je zabavan. Ja sam taj film gledao kao klinac dosta puta jer su ga znali često stavljati. Kasnije više nisam, ali sve one scene ostanu u sjećanju. Čudan, čudan film. Pratimo filmsku ekipu od glumaca do redatelja pa sve do fanova i njihovih konvencija i gledanja u maratonu. Mogu reći da je stvarno dobro narpavljen dokumentarac, a i neke stvari su me iznenadile. Glavni glumac, George Hardy je sad zubar i njega pratimo kako reagira na sve to. Skroz ok čovjek, uvijek nasmiješen, a redatelj je banana. Mislim, on je došao na tih par konvencija i onda kad je vidio da svi ti ljudi vole film jer je toliko loš, naljutio se, počeo kasnije i pljuvat glumce i on dan danas tvrdi da je to njemu jako dobar film. :zubifale: pa onda ona glavna glumica, što je glumila majku od klinca, Margo Prey isto misli da je film dobar. Oni su baš uvjereni u to, ali najzanimljivije je kod nje što je čini mi se mentalno bolesna. Jedva su je našli, susjedi rekli da uopće ne izlazi i pokušavali su je nagovoriti da dođe i da se druži sa fanovima i evo što je rekla https://www.youtube.com/watch?v=24W11BtZZus :D

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 03 Sep 2014, 22:17

stavio skidati dokumentarac i oba dva nastavka trolla. :mrgreen:

Uf, kako je davno kada sam kao klinac gledao Troll 2. Mislim da je bio na televiziji, a ono kao klincu prestrašne scene... Danas će biti interesatno sve to pogledati.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 03 Sep 2014, 22:21

Tebi će biti još veća uživancija jer ćeš spojiti sa filmovima :D
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 04 Sep 2014, 16:07

Nowhere - slike iz "izgubljene generacije" su me sjetile da postoji i ostatak Arakijevih natripanih devedesetih. Kao jos jedan kronicar besmisla izgubljene mladezi, za razliku od Clarka koji voli prekomjerne kolicine eksplicitnog seksa i naturalizma, on voli onaj implicitan i karikiranje protagonista. To i meni bolje pase. Zbog jedva koherentne radnje i nepostojeceg zapleta, Nowhere je sadrzajno supalj. On samo slika situacije koje se dogadjaju galeriji likova (u kojoj bitno mjesto zauzima kucni mu glumac Duvall). A sama galerija se sastoji od 99% danas slavnih ljudi. Puno mi je ovo draze od doom generation, sto zbog nevjerojatne fotografije (!) i opcenito impresivnog vizualnog dojma, sto zbog toga sto je dobar svjedok svog vremena, koliko god luckast bio.

Mysterious Skin - moze to i ozbiljno ici. Teska prica o tome kako isto tragicno iskustvo razlicito utjece na dva razlicita covjeka.. te ih, zbog nesuocavanja s njim i nelijecenja, upravo navigira kroz zivot. Odlican film.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART FIVE

Post by Michel » 05 Sep 2014, 00:17

The Tillman Story (2010) - wow, Pat Tillman. Mladić koji je igrao ragbi kreće u vojsku u Afganistan nakon što je vidio napad na blizance. Trebao je dobiti milijunski ugovor, ali odbija i kreće sa svojim bratom u vojsku. No, tamo biva ubijen pod prijateljskom vatrom od svojih suboraca. I nakon toga američka vlada i svi ti visoki vojni časnici odluče njega pretvoriti u heroja, u mit tako da usplaniraju kako je ubijen od strane talibana i da je sve ostale spasio, a sebe žrtvovao. No, njegova obitelj, pogotovo njegova majka :prayer: ne odustaje i istina polako dolazi na vidjelo. Sve je uključila u tu borbu. Ostaje žan naravno što nitko osim onog generala nije najebao, ali tu su bili ljudi kao Donald Rumsfeld za kojeg ja sumnjičima da je sve to naredio. I što je najbolje, sami dokazi su nam prikazani. Kasnije su i svjedočili njegovih par suboraca koji su bili tamo s njim i na koje je pucano. Pat Tillman je odlično prikazan, kao ustvari jedan pametan momak, a nikad ne bih to rekao. Bio je zvijezda, danas je jedan od najpoznatijih američkih vojnika u povijesti. Istina je izašla na vidjelo. Mediji i vlada su još jednom pokazali da zavjere i to one velike, itekako postoje.

8========-o/8==========o (8.5/10)

Chasing Ice (2012) - dokumenatarac od jednog fotografa/kamermana koji odluči u tri godine snimati artički pol i sve te gromade leda da bi osvijestio ljude diljem svijeta kako se led topi. Ono što je najzanimljvije je kako sve to izgleda zastražujuće. Onaj na kraju led duplo veći od manhattana i kad se počeo raspadat, moćno izgleda.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 05 Sep 2014, 02:21

how to train your dragon 2 - prvi dio mi je bio odličan i vidio sam da i dječjifilmovi velikih studija nemoraju nužno biti dosadni. Nastavak iako dobar, nije mi se dopao u toj mjeri kao jedinica. Radnja dvojke se odvija nekoliko godina nakon prvoga dijela , jedno 5 ako se nevaram. Pojavljuje se Hickupova majka; dolazi novi negativac, koji se nije još ni u seriji pojavljivao. Ima čak i scena koja bi mlađe mogla rasplakati, pogotovo ako su ljubitelji serije. Animacija i glazba su i dalje na visokoj razini i pretpostavljam da bi ovaj film i u 3D-u bio jako ljep. Necu sada u detalje da ne spoilam ali ovo je film koji se isplati pogledati iako vam je "pun kufer" disneyevih uradaka s pjevanjem i pop kulturalnim referencama.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART FIVE

Post by Michel » 05 Sep 2014, 16:09

Deep Water (2006) - radnja se dešava 60-ih godina prošlog stoljeća i devetoro ljudi odluči za brodicom sami ploviti oko svijeta i proći od južnog oceana do cape horna i tako dalje. Pratimo Robin Knox-Johnstona i još neke pomalo, ali najviše dokumentarac prati Donalda Crowhursta. Dosta njih su otpali jer je neke more progutalo, a neke su uspjeli spasiti. Donald je obiteljski čovjek koji ima najmanje iskustva kao mornar, a i najmlađi je od svih njih. Ono što će se dogoditi je jedna nevjerojatna priča koja kako dokumentarac ide, sve više podsjeća na nešto od Lovecrafta zbog tog ludila kojeg je doživio na moru sam samcat, a bio je preko 260 dana. Počeo pričat o nekakvim kozmičkim bogovima, filozofiji života, a ono što se dogodilo ipak treba pogledat da bi se u potpunosti doživjelo. To je tada bilo jako popraćeno i svi su za njega navijali.
SpoilerShow
nažalost, ubio se od svog tog ludila. vjerojatno se ubio jer tijelo mu nikad nije nađeno, a nije bilo znakova na brodici da se išta dogodilo pa je vjerojatno od svog tog ludila skočio u more.
8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by HorrorHR » 05 Sep 2014, 17:08

Neighbors (2014) - glumci i ideja su obećavali, gledljivo ali ne očekujte baš nešto smijeha

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 05 Sep 2014, 18:13

HorrorHR wrote:Neighbors (2014) - glumci i ideja su obećavali, gledljivo ali ne očekujte baš nešto smijeha
Tako mi se ionako čini da su najbolje fore već prikazane u traileru.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 05 Sep 2014, 19:08

3:10 to Yuma (1957) - Izvrstan western makar sam pogriješio što sam gledao prvo remake, a onda original. Jedan od rijetkih filmova kada je original i remake izvrstan. Prava filmčina. Uživao sam u svakoj minuti, u izvrsnoj radnji o zloglasnom revolverašu i obiteljskom čovjeku koji pokušava zaraditi 200 $ dolara da bi mogao opstati na svojoj zemlji. Izvrstan dio koji se događa u sobi kada mora čuvati Bena Wadea, kojega je izvrsno odglumio Glenn Ford. Filmčina i pol. 5/5

Starman (1984) - dobar film koji ima svojih odličnih trenutaka. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

DOKUMENTARCI: PART FIVE

Post by Michel » 05 Sep 2014, 20:41

The Yes Men Fix the World (2009) - kako zakon dokumentarac! Smješan, inspirativan, i na kraju tužan kad se pogleda što sve te velike korporacije rade. Radi se o dvoje tipa koji su učlanjeni u grupu Yes Men http://theyesmen.org/ i oni otvaraju razno razne webove i stavljaju da su zaposleni kod velikih korporacija i naravno, onda ih oni sa konferencija zovu da nastupaju, ali ne znaju da su lažnjaci. Misli, što su sve uspjeli. Svaka ima čas. Bili su na jebenom BBC-u kad ih je gledalo 300 milijuna ljudi i rekli da će ta korporacija za koju rade nakon 20 godina priznati sve što su napravili i dati 2 bilijuna dolara za zbog jednog virusa koji je poharao indiju prije 20 godina. Evo, to je ovo https://www.youtube.com/watch?v=LiWlvBro9eI genijalnost pa onda ima smiješnih konferencija gdje pokušavaju prodati svoje presmiješne ideje, ali na ozbiljan način jer glume ozbiljne bankare i ismijavaju ih. I meni najjači dio, bubble suits, umirao sam :lol: :lol: kako su to samo uspjeli prodati. Moram si još jednom pogledat https://www.youtube.com/watch?v=JzSMjSxM5Vo

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 06 Sep 2014, 02:22

Unbreakable (2000)- ovo je jedan drugačiji i iznenađujuće dobar comic-book film od M. Night Shyamalan-a. Bruce wilis preživi saobraćajku u vlaku u kojemu poginu svi putnici, a on preživi bez ogrebotine. Nedugo nakontoga ga kontaktira Samuel L. Jackson koji posjeduje galeriju u kojoj prodaje "vintage" stripove i crteže, a on sam boluje od rijetkebolesti zbog koje su mu kosti krhke i lako pucaju.Kao djete je provodio puno vremena u bolnici čitajući stripove. Samulel je uvjeren da je bruce superheroj. Bruce je naravno skeptičan, ali tokom filma i on sam počne sumnjati da je možda nadčovjek. Moram napomenuti da film u ovom univerzumu di ne postoje superheroji. Tipično Shyamalan-ski film ima twist na kraju koji je dobar. Ovo je jedan drugačiji pristum cijelom super hero žanru. Film svakako preporučam.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 06 Sep 2014, 22:37

Best Worst Movie (2009) - dobar dokumentarac makar bi radije da su napravili dokumentarac o tome kako su napravili film, ali bilo je interesatno gledati sve te fanove koji obožavaju film. Makar baš sto puta gledati troll 2, teško... Glavni glumac, taj otac je baš simpa za razliku od napuhanog redatelja i njegove žene. A ostatak ekipe, interesatno je vidjeti kako ih je taj film označio za cijeli život, sreća za njih da je u pozitivnom smislu. :lol: 3/5
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 07 Sep 2014, 00:45

howl's moving castle- pred izvjesnog vremenaodlučih pogledati filmove Hayao Miyazaki-a;od kojega sam dosad pogledao samo Princezu mononoke. FIlm je dosta dobar. Vizualno je odličan, kao i glazbeno; ali priča mi se nije previše dopala. Film je baziran na istoimenoj britanskoj knjizi, ali navodno nema previše veze s knjigom. Priča mi je nekako prerazbacana, dosta toga su mogli bolje odraditi ali tko zna koliko bi onda film trajao (film je dug oko 2 sata). Unatoč tome jako ljep film koji bi preporučio pogledati. Gledao sam ga na engleskome i sinkronizacija je jako dobra, odabir glasova je na razini. Iako niste ljubitelj animea ovo možete pogledati.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 07 Sep 2014, 10:14

dobro si rekao za knjigu s obzirom da sam ju čitao.

The Spy Next Door (2010) - imao je i Jackie Chan boljih dana... Simpatična, ali na standardno američki način, debilna akcijska komedija o bivšem špijunu koji se brine za klince. Gledljivo. 3/5
Michel puši karu.

Post Reply