Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by popayy » 05 Aug 2014, 17:21

The Purge Anarchy ( 2014 )
Dosta bolje od predhodnika, iako nije horor, više akcijski b film. Djeluje kao da je izašao iz 80-ih ( čak mi malo vuče na nešto što bi Carpenter složio ) i skroz mi paše ovakvom tipu filma.
Sve u svemu solidno.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 06 Aug 2014, 17:56

Monkey Shines (1988) - solidna horor drama s dobrom idejom, samo previše razvučeni film + urnebesna završnica. Umro sam kada sam vidio tu završnu scenu. Majmun je stvarno odlično treniran tako da je izvrsno prikazan, ali baš radi toga, sve djeluje dosta neozbiljno i smiješno, pa nema uopće zastrašujućih scena. Onako, solidan film za pogledati. 3/5
Michel puši karu.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 06 Aug 2014, 18:21

"See no evil" 2006.
Iako nije na pretjerano dobrom glasu;kakvih sam se slashera nagledao u zadnjih 10+godina ovaj je vise nego ok! Cane sasvim dobro odradio svoj posao,mada ruku na srce uloga nije bila nesto zahtjevna. Sami lik villiana jako dobar-poremecen,okrutan,bescutan i brutalan.Takoder gore i scene ubojstava su na sasvim zadovoljavajucoj razini.Veliki plus za kill sa mobitelom i scenu ubojstva sa psima! Sto se losih stvari tice-klasika.Hrpa kliseja,iritantni likovi,klimava prica i na trenutke prebrza radnja. I da-solidan twist pred kraj.
Sve u svemu-solidno sam se zabavio tih 80 minuta.
5.5/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 06 Aug 2014, 22:15

Mangiati vivi! aka Eaten alive (1980) - eksploatacijski pustolovni horor s kanibalima. Ludi fanatik okuplja sektu koja vjeruje u spajanje s prirodom, a skrivaju se u dijelu džungle gdje su okruženi kanibalima. Glavni ženski lik traži svoju sestru uz pomoć pustolova. Priča nema pretjerano smisla, ali vrlo zabavan pustolovni horor s pregršt bolesnih scena. Vjerojatno realne scene ubijanja životinja i borbe između njih, prilično brutalne scene kanibalizma i rasparanje ljudskog tijela, puno golotinje i kanibala. S dosta bizarnih scena kao silovanje sljedbenice dildom u obliku falusa umočenu u zmijsku krv. Ludilo od filma. 4/5
Michel puši karu.

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 06 Aug 2014, 23:55

Sharknado 2: The Second One (2014) - jedina zamjerka je manjak glupih scena i m. psića

jeej za:
- scenu u avionu + svršavanje Stivaaa dok spašava svijet :zubifale:
SpoilerShow
Image
- Taru Reid i glumu :prayer:

moglo je to još i gluplje :(

6.5/10
Image

Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 08 Aug 2014, 19:58

Shark Attack 3: Megalodon (2002) - urnebes od filma, samo sam čekao da se pojavi taj megalodon. I poslije njegove pojave, film je zakon. Odličan film za zabaviti se. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by HorrorHR » 08 Aug 2014, 20:44

john_constantine wrote:Shark Attack 3: Megalodon (2002) - urnebes od filma, samo sam čekao da se pojavi taj megalodon. I poslije njegove pojave, film je zakon. Odličan film za zabaviti se. 3/5
Kultni film :D

Tko nije pročitao recenziju, preporučam mu toplo :D

http://www.horrorhr.com/shark-attack-3-megalodon-2002/

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 08 Aug 2014, 21:10

HorrorHR wrote:
john_constantine wrote:Shark Attack 3: Megalodon (2002) - urnebes od filma, samo sam čekao da se pojavi taj megalodon. I poslije njegove pojave, film je zakon. Odličan film za zabaviti se. 3/5
Kultni film :D

Tko nije pročitao recenziju, preporučam mu toplo :D

http://www.horrorhr.com/shark-attack-3-megalodon-2002/
jedino mi je žao što sam propustio Dvoglavog morskog psa koji je isto bio na nova tv, ali sam snimio Megashark vs Crocosaurus. :rock: Ostale shark filmove ću morati potražiti. :rolleyes:
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

LJETNE HOROR NOĆI

Post by Michel » 10 Aug 2014, 16:21

Intruders (1992) - uz Fire in the Sky uvjerljivo najbolji prikaz alienskih otmica sa dosta činjenica. Napravljeno prema knjizi od Buda Hopkinsa (jedan od najpoznatijih ufologa) i bavi se sa dvije žene koje su udaljene stotinama kilometara o dožive istu stvar, budu otete od greysa (alienske vrste) i tu dolazi jedan doktor koji se bavi duži niz godina sa hipnozom i polako počinje vjerovati u ono što te dvije žene tvrde. Alieni su izvrsno napravljeni, ima pregršt jezovitih i nelagodnih scena (pogotovo za nas koji vjeruju u ovakve čvrste činjenice). Traje 2 sata i 40 minutai film drži pažnju od početka do kraja.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12166
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by John_Ryder » 10 Aug 2014, 17:40

oho,nešto da je bolje od fire in the sky po pitanju otmice,hm...skida se.
Image

Image

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by jeba » 11 Aug 2014, 08:00

The Human Centipede (First Sequence) 2009 - na Brutal Assaultu sam se ove godine nagledao svakakvih sranja, ali ovo je loše
Sharknado (2013) - e ovo bi zato izdvojio kako svijetli primjer filma :D

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 11 Aug 2014, 11:13

http://www.imdb.com/title/tt1438173/
Jedan cisto dobar animal attack akcijski filmic!
Poprilicno zabavan, sa jezivim scenama tsunamija i dobro napravljenom teskom situacijom u kojoj su se akteri nasli. Uz to, imamo i par odlicnih, vrlo brutalnih i krvavih scena napada morskog psa. Sve ostalo, od likova pa raspleta-neki cisti prosjek. Nista posebno dobro, ali ni lose. Bas sam se fino zabavio tih 90 minuta. E da, pred kraj imamo i ok twist, kojeg sam doduse brzo predvidio.
6/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

LJETNE HOROR NOĆI

Post by Michel » 11 Aug 2014, 15:14

Alien Abduction: Incident in Lake County (1998) - uh, kako nelagodan film. Ti osjećaji straha su mi prezanimljivi i obožavam ih osjetiti. Baš smo svi mi horor fanovi mazohisti po tom pitanju :zubifale: ovdje nema jump scareova već samo jak osjećaj nelagode i nekakve uznemirenosti. Prvo da kažem kako je ovo izbačeno prije vještice iz blaira jer je ovo čisti FF horor. Čudi me da nije toliko poznat zbog toga što su 90-e bile najjače po pitanju popularnosti za ufo, aliene i takve stvari. Čitam baš kako je na tadašnjim chat sobama ovaj film izazvao dosta polemika je li stvaran ili je fake. Na krjau je ispalo da je fake, ali prilično dobar fake bez poznatih glumaca sa realnim reakcijama. Dakle, ovo je jedan od rijetkih filmova koji se bavi sa alienskim otmicama, a da NIJE po istinitom događaju. Radi se o jedno obitelji koja se sprema večerati, ali ubrzo im nestaje struje. Troje njih izlaze van na polje kad vide aliene i leteći tanjur i tu cijeli taj teror počinje. Intruders mi je bolji film sveukupno jer ipak ima veću i istinitu priču te ima dosta jezovitih scena, ali svakih 15-ak minuta dok ovaj je u kontiunitetu sav jeziv.

8======-.o/8==========o (6.6/10)

Quella villa accanto al cimitero (1981) - dobri stari Fulci. Samo za razliku od prijašnjih njegovih filmova, ovaj nema taj šmek. Mislim, tu su svi Fulcievi dodaci. Loša gluma, puno gorea, odlična maska čudovišta i besmislena radnja :lol: ali nije mi to bilo to, ali daleko od toga da je dosadan. Inače, ona ženska/lutka s obrvama me dobro prepala.

8=====-...o/8==========o (5.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Asfodel » 11 Aug 2014, 22:19

Sileni - ovo je nesto sto ce se pamtiti u moru filmova. Uvrnuta satiricna atmosfera i svako toliko jos uvrnutija animacija. Poigrava se, kako s protagonistom, tako i s gledateljem. Nije remek djelo, ali je za preporuku, kao sto to obicno jesu specificni groteskni filmovi .

Kill List - ovo bi moglo i pod non horore. Ono sto mi se najvise svidjelo (gotovo sve, gluma, no mozda najvise punokrvnost uvoda i briga za svakodnevne situacije sto pridonosi uvjerljivosti) - to me se dovoljno dojmilo da zanemarim kraj, koji nije seprtljavo odradjen, nego kao takav potpuno konceptualno i tematski otudjen od ostatka filma. Kao drugi film.
No svejedno, kazem, treba ga gledati.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

LJETNE HOROR NOĆI

Post by Michel » 12 Aug 2014, 14:43

Communion (1989) - film o alienskoj otmici prema knjizi poznatog pisca Whitleya Striebera i to je opisivao svoja iskustva kad je rekao da je otet. Walken i glumi njega. Ne znam, prečudan film. Ima neke dvije vrste aliena u filmu, oni mali plavi zdepasti u kapuljačama i oni duguljasti, ali ono što je najbizarnije su te otmice. Sve je manje strašan kako film odmiče i kad vidimo što se događa na kraju. Ples :prayer: :lol:

Willow Creek (2013) - FF o jednom paru koji odlazi u divljinu/šumu potragu za Bigfootom. Barem on pošto nju to ne zanima, a ide samo zato što mu je djevojka. Film traje sat i 20 i prvih 40-ak minuta nema horora već samo ih pratimo kako se snimaju i idu po motelima, restoranima, voze se i on priča o toj povijesti Bigfoota i gledamo kako je to postalo turističko mjesto. Meni je taj dio dosta zanimljiv i baš mi je bio ugodan uvod. No, onda sa toplog na nevjerojatno hladno. Kako se atmosfera promijeni čim padne mrak u toj šumi. Onih 15 minuta koje svi hvale u tom filmu je fenomenalno i originalno. Kako samo psihološki djeluje na gledatelja. Kao da sam tamo, kamera samo stoji, nitko ne zna što je to, ali je jezivo od početka do kraja. Onda tih zadnjih 10-ak minuta mi spuštaju ocjenu filma jer sam priželjkivao da ne prikažu previše jer su tako počeli, ali prikazali su previše i daleko da je to bilo loše i onak kraj je totalni WTF :shock:
SpoilerShow
prikažu golu žensku na trenutak i malo sam čitao i piše da Bigfooti po nekakvom folkloru vole držati žene, a to je ona koja je nestala.
Baš pozitivno iznenađenje od filma.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply