Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 01 May 2014, 00:46

john_constantine wrote:a, razumijem. :) Zašto je po tebi ispao loš film? Ono što zamjeram kod tog indijca, što kada jedanput pogledaš njegove filmove s obratima, onda poslije nemaju neku svrhu. A i ona ženska iz jezera mi nije bilo na kraju nešto...
Meni recimo nije toliko loš kraj koliko se govorilo i nije mi toliko loš vjerojatno zbog cijele priče koja je meni slabo izvedena. Da mi sve prije kraja bilo dobro, vjerojatno bi mi bio stvarno slab. Ovako samo ok.

Nije mi bilo dovoljno uvjerljivo. Ne znam, cijela priča je stvorena za nekakvu psihološku dramu gdje je trebao prikazati čovjeka koji počne vjerovati da ima nekakve specijalne moći i to je prikazano, ali po meni na neuvjerljiv način. Pogotovo što je Willisov lik od početka prikazan kao jedan normalan čovjek koji uopće nije glup da bi počeo u potpunosti vjerovat u takve stvari. Za klinca me ne čudi, ali mi jedino kod njega smetalo ona scena
SpoilerShow
kad uperi pištolj prema Willisu. Ma koliko god mali vjerovao u to da mu je otac neranjiv, stvarno ne vjerujem da iti jedan klikac bi imao toliko hrabrosti upert u svojeg oca pištolj + klinac ga očito voli. Nije da ga je mrzio pa je uperio ili da ga tuče. Stvarno nije imao razloga za to osim naravno da pokuša dokazato kako je neranjiv, a pošto je to meni jako slabo izvedeno, nije me uvjerila ta scena.
Meni je Village bio dobar od njega sve do onog blesavog twista :facepalm: i gledam, čemu to. Čemu zasrat film koji je dotad stvarno bio dobar da bi dobio samo na realnosti. Jebemu, volim horor i polovina filma je stvarno odlična horor misterija i onda mi uništi s tim preokretom. Sjećam se baš da sam se osjećao posran.

A znam da sam prije Villagea pogledao Vučje Bratstvo zbog tih sela i mistike. E to je stvarno dobar film.

A imdb i ostale stranice su ništa drugo nego samo da nam pokušava nametnuti te ocjene. Ja sam odavno govorio da su sve te stranice veliko sranje. Da, ima filmova s kojima se slažem, ali sveukupno smatram da će noviji filmovi imati uvijek veće ocjene nego dosta starijih klasika koji po samom scenariju, glumi, režiji zaslužuju biti za koplje iznad ne znam tih novih trendovskih filmova koji dobivaju te visoke ocjene radi popularnosti ili koliko ko ima fanova pa kelje desetke.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 01 May 2014, 08:15

The Grand Budapest Hotel (2014) - gledao jučer u kinu. Meni je bio dobar i zabavan, ali definitivno nije film za svakoga.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 02 May 2014, 01:01

Salt (2010) - solidno

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART FOUR

Post by Michel » 03 May 2014, 00:37

Cross of Iron (1977) - Sam Peckinpah? Check. James Coburn? Check. Maximilian Schell? Check. Izvrsni anti-ratni film velikog Sama. Peckinpah je opet pokazao da mu nema ravnog u slow-motion scenama. Tako izvrsno režirano i nasilno. Tipično za njega. Coburn cool kao i uvijek, a Schell od zlikovca do kukavice u još jednoj njegovoj odličnoj ulozi. Malo političkih igrica, malo rata.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 03 May 2014, 11:18

Ironclad (2011) - stvarno prebrutalan akcijski povijesni pustolovni film s klišejiziranom i predvidljivom radnjom, ali odličan i zabavan film s puno krvi, nasilja i otkidanja udova. Šteta što je kamera dosta kaotična tijekom akcije, ali svejedno je gušt. Onako film tipa kao Centurion, solidna radnja, puno nasilja i mrtvih i opsade. Vrijedno gledanja makar neki "romantični" dijelovi idu na živce. Najjača scena, kada templar izađe van u bojište u svom oklopu. 4/5
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 03 May 2014, 18:47

Son of Batman (2014) - već dugo DC animirani filmovi više nisu za djecu. Prilično krvav i nasilan u "new 52" univerzumu, bavi se Batmanovim sinom Damienom. Odličan animirani film s dosta likova kao Nightwing, Deathstroke, Talia i killer Croc. Odlične akcijske scene s dobrom animacijom. 4/5
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 04 May 2014, 16:48

The Amazing Spider-Man 2- 6,5/ 10 - ovaj je film ,bar meni, nesto iznad prodjeka; traje oko dva sata i od toga vecinu vremena se ne dešava ništa pretjerano interesantno. "origin" electra mi je bio bezveze; a i sam electra kao i njegove sposobnosti su primjerenije glavnome liku iz serijala infamous; a izgled me je ako podsjecao na dr. manhatana. Nisam previše upoznat s elektrom, ali iz onoga sto znam nemogu reci da su ovdje dosta fulali. Od drugih negativaca na par minuta se pojavi goblin i na koju sekundu rihno. Priča je prolazna, iako dio o njegovim roditeljima je bio sasvim nepotreban. Nema kvalitetnog razvoja likova; ali moram priznati da me je smrt jednoga lika razveselila posto mi je on/ona išao/la na živce. Andrew Garfield je solidno odradio svoju ulogu, ali kao i u prošlome filmu mi ovaj spiderman nije sjeo kao onaj prijašnji. Sve u svemu film nije ništa posebno ali nije katastrofalno loš.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 05 May 2014, 04:03

Space Pirate Captain Harlock- japanski animirani film (CGI) koji je baziran na istoimenoj mangi (i animeu) koji su izlazili krajem 70-ih. Uzevši u obzir da sam prvi puta za ovaj naslov čuo i nisam nimalo upoznat sa radnjom mange, neznam jeli i koliko dobro film adaptirao mangu. Uzevši to u obzir, nemogu reći da me je radnja previše oduševila; ideja je generalno ok, ali je razvoj likova praktički nikakav, izuzev jednog ili dva lika o kojima ponesto doznamo. Posada piratskoga broda se doimala interesantnom i volio bi da se nesto o njima vise znalo.Sam razlog zasto rade to sto rade u filmu je također pomalo morbidan. Vizualno je film jako ljep i vidi se da je puno truda uložeo u animiranje. Neznam bi li ovo bas svima preporučio , ali uzevši u obzir da nema previše japanske kulture u filmu ovo bi moglo biti zanimljivo vama koji inače nepratite anime-e i ne čitaste mange.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MIX MIX MARATON: PART FOUR

Post by Michel » 05 May 2014, 16:08

In the Name of the Father (1993) - biografski film o Gilfordskoj četvorci. Irci koji su bili optuženi da su jednu večer u Londonu bacili bombu na nedužne ljude. Jedan od kompletnijih filmova 90-ih koji prikazuje život jednog čovjeka koji dolazi u London, zabavlja se i bude lažno optužen sa svojim prijateljima. Kasnije sud i zatvor te žalbe i prikaz svega što je prošao. Glavnog lika glumi izvrsni i već sad jedan od najvećih glumaca Daniel Day Lewis. Stvarno mi ostaje misterija kako je Hanks dobio Oscara prije njega. Mislim, svaka mu čast na Philadelphiji, ali onak, ne. Jednostavno ne. Uglavnom, ovo je stvarno izvrstan film, uživao sam od samog početka do kraja. Prošao sam sve s likovima što i oni. Sve te osjećaje, jad, očaj i tugu koju su prolazili. Dobro, ne kao oni, ali mali dio sigurno.

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 06 May 2014, 08:13

Romeo Is Bleeding (1993) - nekad na samom početku filma vidiš da će film biti dobar. E pa ovo je jedan od takvih filmova.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 09 May 2014, 18:31

Feuchtgebiete - očekivala sam i šokantno napravljen film nakon halabuke oko kontroverzne knjige, no pristup je bio sasvim simpatičan i "tinejdžerski". Par fora snimljenih kadrova i par eww stvari pred kraj (a očekivala sam ih više gadnih). U pozadini nije samo naša buntovnica, nego dublji problemi. Preesimpa glavna glumica krade svaki kadar i koliko god muškobanjasto se postavi ili odjene - i dalje pršti ženstvenošću, maca. Preporuka.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Hec » 09 May 2014, 22:14

Fullmetal Alchemist the Movie: Conqueror of Shamballa 8/10
OK ovo je anime ali mi bas i nije drago sto sam morao pogledat film da vidim kak se zavrsio FMA(2003) serijal
"Six strings to cover fear..."

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 10 May 2014, 18:09

Matrix - mislim, koliko sam puta znao kao klinac dok je prvi put izašao na videokazete gledati taj film. Pa prva divix verzija, svaki dan te akcijske scene. A danas mi je film jednostavno bezveze. Dobra ideja o matrici i to, ali Keanu Reeves, isuse... Tek sam sada svjestan kako je strašno loš glumac. Cijeli film ima jedno te isti izraz lica, pa i u većini scena gdje bi trebao pokazivati emocije ili nešto. Stalno taj tupi izraz lica. A bilo je toliko kandidata za njegovu ulogu. Koreografija je lošija u usporedbi s novijim filmovima kao transporter. Akcija solidna, ali ništa posebno. Nisu više tako upečatljive kao prije, baš samo radi njegove jedno te iste face. A kasniji nastavci ionako nisu bili ništa bolji... A i završna scena s "I love you" mi je bila bezveze, sada mi je još bolje. Čovjeka poznaje samo dva dana, a ona ga već voli? Ma daj ne seri... 3/5
Michel puši karu.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 10 May 2014, 23:21

3 days to kill (2014) - dobro. veselo i zabavno. Dobra uloga Costnera.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 11 May 2014, 02:49

Snowpiercer- slušajući radio dok sam sam vozio baku na "plac" da nesto pogleda čuh na radiu nešto o ovome filmu, te ga odlučih polgedat. FIlm je bio super. Traje dva sata, nije američki tako da ima nekih stvari koje se u američkom filmu ovoga tipa vjerojatno nebi vidile. Ukratko radnja se odvija u bliskoj budućnosti u kojoj je svjet okovan ledom, uzrok tome je bio neki propali pokušaj da se reducira učinak globalnog zatopljenja. Jedini preživjeli su na vlaku koji vječno kruži oko zemlje, i dug je tko zna koliko. Naravno u vlaku kao i u svjetu postoje staleži, te se radnja vrti oko pobune onih u stražnjim vagonima koji pokušavaju doći do big bossa vlaka. NEcu više o filmu da ne spoilam. Kao sto sam ranije naveo, film je bio jako interesantan, ako se ne razmišlja previše o kojekakvim tehničkim detaljima. Glumci su dobro odradili svoje uloge; za postapokaliptični film ovo je bio jedan s orginalnijom idejom. Iako kraj, ukoliko nece biti neastavka, je mozda moga biti bolji. Jedna stvar koja mi se motala po glavi je da mi je nesto bilo poznato kod filma, i pred kraj mi je sinulo da je film, po tematici/ideji, podsjetio na igru Bioshock. Ako pogledate film mozda cete imati isti osjećaj. Svakako preporučam
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply