Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 23 Mar 2014, 11:36

Malteras wrote:Haute tension (2003)

Osim dobrog pocetka, koji je atmosferom i pejzazom podsjecao na starije horore americkih zabiti, ostalo je dosta lose, a najlosije je ono sto mnogi smatraju dobrim u ovome filmu...

Ocjena 5/10
cijenim tvoje mišljenje, i film ima propusta, ali isto tako smatram da si jedan od rijetkih ovdje koji tako misli..

The Thing (2011) - na drugo gledanje još bolji.. tek nakon što sam pogledao i original jedan za drugim, shvatio sam koliko su oba dijela povezali sitnim detaljima..7/10

The Thing (1982) - 10/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Victor Crowley » 23 Mar 2014, 11:45

Malteras wrote:Haute tension (2003)

Osim dobrog pocetka, koji je atmosferom i pejzazom podsjecao na starije horore americkih zabiti, ostalo je dosta lose, a najlosije je ono sto mnogi smatraju dobrim u ovome filmu...

Ocjena 5/10
Meni jako drag film, ja bih mu dao 8/10 sigurno.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by HorrorHR » 23 Mar 2014, 11:53

GreenHornet wrote:http://www.imdb.com/title/tt0060794/ "KILL BABY KILL" 1966.
Vrlo dobar!
Film ima fantastican ugodaj i lokaciju ( selo obavijeno tajnom u ruralnom dijelu Europe). Taj fantasticni ugodaj je cijeli film, od pocetka do kraja. Likovi dosta dobri, pojava nekih od njih iznimno jeziva. Takoder imamo i par vrlo dobro spooky scena, koje obiluju jezom. Tu je i solidan twist, ali osobno-predvidljiv ipak. Doduse, rasplet je stvarno prebrz i moglo je to dinamicnije biti!
7,5/10
baš to, jedna od boljih atmosfera u horor filmu

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Malteras » 23 Mar 2014, 19:46

Phenomena (1985)

Ovo sam gledao nekada davno, zajedno sa Suspiria, Profondo Rosso i Tenebre i malo cega sam se sjecao. Rekao bih tipican Argento- prica dobro steka, glavni adut su atmosfera i njegova sposobnost kombinovanja i igranja bojama, koje su i ovdje lijepe i izrazene (sigurno ne toliko kao u nekim drugim njegovim filmovima, ali naglasak je na plavoj- nesto manje, crvenoj i zelenoj- svajcarski Alpi su posebno lijepo prikazani), a takodje su prisutni i njegovi fetisi- zenska glava koja prolazi kroz zatvoren prozor i djevojacki internat...

Ocjena 6/10

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by jeba » 24 Mar 2014, 15:34

13 Sins (2014) - ideja je stvarno doba, ali dalo se to i bolje napraviti... uglavnom, zadovoljan sam viđenim

User avatar
Michel
Posts: 11413
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

HOROR KLASICI 60-IH

Post by Michel » 24 Mar 2014, 16:11

Night of the Living Dead (1968) - Romerov klasik koji se zauvijek urezao u američku pop kulturu. Film koji je bez premca najutjecajniji horor svih vremena. Dakle, govorimo o utjecaju. Psiho je isto tu odmah pri vrhu i bez Psiha moderni horora bi dosta kasnije došao. No, ono po čemu NotLD izbija na prvo mjesto je doba vijetnamskog rata. Crnac u glavnoj ulozi. Socijalno društvena kritika jednog dotad nepoznatog redatelja kojem je ovaj film bio debi. Gledao sam odličan dokumentarac na tu temu gdje pričaju kakav je ovaj film imao utjecaj http://www.youtube.com/watch?v=k5v03a_zCSM isplati se pogledat na sve te filmove snimljene kao kritiku i filmovi koji su imali veliku poruku za tadašnje društvo. Nevezano sad za sav utjecaj, ovo je zbilja odličan horor. Bojao sam se da me neće nešto oduševiti, ali taj minimalizam, atmosfera, igra svjetla i sjene su fantastični. Zombači su mi odlični jer su bez ikakvih maski. Pomislio bi da je običan čovjek, ali kad vidiš kako ide prema tebi. Najuznemirujuća scena mi je ona u podrumu sa klinkom pa ona echo glazba :prayer: prezadovljan.

8=========o/8==========o (9/10)

Kill Baby, Kill (1966) - još jedan razlog zašto mi je najomiljeniji podžanr horora ghost podžanr. Film smješten u 19. stoljeće gdje jedan duh djevojčice plaši stanovnike tog dvorca, a pogotovo jednu mladu ženu kojoj po svemu sudeći nema spasa. Film izvrsne atmofere, prepoznatljivog Bavinog stila, čak i nema toliko boja kako sam navikao u njegovim filmovima. Pogotovo mi se svidjela scena kad onaj tip trči po dvorcu i stalno otvara vrata, otvara i otvara ili stepenice i ona jeziva crna dubina. I opet Bava inzistira na zumiranju i prozorima, ali kako samo to prekrasno funkcionira. Odličan završetak odličnog maratona.

8========..o/8==========o (8.2/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Saptac
Posts: 6
Joined: 25 Mar 2014, 13:55

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Saptac » 25 Mar 2014, 14:17

The Stalled (2013)
http://www.imdb.com/title/tt2140429/

Horor komedija o majstoru koji se spašava od zombija. Radnja se odvija u toaletu.

Dojam: Loše. Dosadnjikavo. Ipak pohvale za mjesto radnje, trebalo je ugurati sve te zombije u jednu prostoriju.
Ocjena: 4/10

User avatar
Saptac
Posts: 6
Joined: 25 Mar 2014, 13:55

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Saptac » 25 Mar 2014, 14:30

The Returned (2013)
http://www.imdb.com/title/tt2093270/

Kako izgleda svijet nakon pobjede nad zombijima? Kako se brinuti za osobe (returned) koje su izliječene od njihovog virusa?
A što kada antivirus ponestane?

Dojam: Film ne mogu svrstati u kategoriju hororaca, prije trilera. Ali taj apokaliptični ugođaj daje zombi horor atmosferu.
SpoilerShow
Očekuješ prevrat i masovnu paniku, kad ono ništa :rock: .
Inovativna ideja razlog je više ocjene.
Ocjena: 7/10

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 26 Mar 2014, 11:48

http://www.imdb.com/title/tt2165859/ In Fear (2013)
Cisto ok filmic. Kao i ostale horrore na "Otoku" krasi ga jako lijep pejzaz, a kad padne noc scary lokacija i ugodaj. Na trenutke je odlicno napravljena bezizlazna i teska situacija u kojoj su se akteri nasli. Sve ostalo cisti prosjek, na trenutke dosadnjikav i ima nekih rupa u prici. Jedan od onih filmova za jednom pogledati,solidno ubiti vrijeme i ubrzo zaboraviti.
5,5/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 30 Mar 2014, 12:26

In Fear (2013)

:) lokacija, vožnja, oko 60% filma je atmosferičan(više zbog same lokacije)
:( likovi, bezveze priča i rupe u istoj

5/10
Image

Image

Image

User avatar
woodruff
Posts: 92
Joined: 08 Aug 2013, 13:23
Contact:

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by woodruff » 31 Mar 2014, 10:43

The Invoking (2013) - Ovo bi bio odličan mali film da nije njegove poslednje trećine i katastrofalno neozbiljnog završetka. Iako izuzetno spor ovaj film pleni najpre režiserskim rešenjima (prelepi pejsaži) i atmosferom a onda i nekim likovima pa ga preporučujem za gledanje prvenstveno ljubiteljima Ti Westa i dinamike kojom odišu njegovi filmovi. Ocena: 5/10

The Ganzfeld Haunting (2014) - Ovo je film koji zapravo i nije film jer radnja i ne postoji, i ono malo što se dešava oko eksperimenta nikoga neće zanimati, niti će ko shvatiti nit dešavanja. Autor je pokušao da gledaoce "zadovolji" ničim izazvanim scenama lezbo, oralnog seksa i besomučnog drogiranja ali je jedino uspeo da iznervira i onih nekoliko gledalaca koji su skupili malo živaca i odgledali film do kraja. Ocena: 1/10

The Monkey's Paw (2013) - The Monkey's Paw je vrlo dobar film, sa starinskom pričom i vanvremenskom porukom, sa malobrojnim efektima i pristojnom glumom. Rađen je po staroj priči iz 1902. godine o majmunskoj šapi koja nije ništa drugo do zlatna ribica koja ispunjava tri želje. Ispunjene želje dolaze sa previsokom cenom za vlasnika šape, kao što obično i bude u sličnim filmovima. Ocena: 6/10

User avatar
scary.lady
Posts: 28
Joined: 23 Dec 2013, 14:37

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by scary.lady » 02 Apr 2014, 16:12

The cabin in the woods-pogledo film tek jučer i manje-više več je sve napisano o njemu,ali ono što me čudi je Sigurney Weaver.Ne mogu vjerovat da je prihvatila ulogu u filmu u kojem za 2min. kaže 5 rečenica i onda još i pogine.A kad se samo sjetim da je prije nekih 10ak g. odbila ulogu za novog aliena jer joj se tobože nije svidjao scenarij,i onda prihvati ovo :facepalm:

User avatar
Otis.Driftwood
Posts: 125
Joined: 22 Nov 2010, 10:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Otis.Driftwood » 05 Apr 2014, 21:14

Shp86 wrote:
Malteras wrote:Haute tension (2003)

Osim dobrog pocetka, koji je atmosferom i pejzazom podsjecao na starije horore americkih zabiti, ostalo je dosta lose, a najlosije je ono sto mnogi smatraju dobrim u ovome filmu...

Ocjena 5/10
cijenim tvoje mišljenje, i film ima propusta, ali isto tako smatram da si jedan od rijetkih ovdje koji tako misli..

The Thing (2011) - na drugo gledanje još bolji.. tek nakon što sam pogledao i original jedan za drugim, shvatio sam koliko su oba dijela povezali sitnim detaljima..7/10

The Thing (1982) - 10/10
1. The Thing (2011) nijie remake, nego je prequel, ne znam zasto si to rekao samo zbunjujes ljude
2. The Thing (1982) nije ni original, nego remake iz 1952. godine. (uvodni tekst sa wiki :"The Thing from Another World (often referred to as The Thing before its 1982 remake")

:supz:

User avatar
Michel
Posts: 11413
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 06 Apr 2014, 22:19

In Fear (2013) - ima mana, ima rupa pa i razočaranja oko zadnjeg dijela filma. No, atmosfera, uh. Uvuklo me. Definitivno dobar horor film i stvarno dobar spoj paranoje i klaustrofobije. Lokacija za prste polizati. Irska, šume, male blatnjave uličice i jedan auto u kojem sa nalaze dvoje glavnih likova. Taman mi sjeo.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 07 Apr 2014, 15:18

"THE DEN" 2013.
http://www.imdb.com/title/tt2503154/
Ajde da me nakon dugooo vremena neki horror ugodno iznenadio. Doduse, ovo ili volite ili mrzite, nema trece; meni se svidio. Jako dobar!
Sam koncept radnje mi je jako jeziv, stavis se u situaciju glavne junakinje i pomislis "Sto bi da me tako ugodi haker sociopat sa neta" brrrrr. Uz to film obilujem brutalnim i teskim scenama (snuff shema) te je krvaviji od ocekivanog. Posebno bi naglasio scenu sa djevojcicom, koja je vise nego uznemiravajuca. Ostale snuff takoder. Villian, iako ga ne vidis iznimno iritantan sa time sto radi, te mi je u tom pogledu film na trenutke napet, jer sam zelio da ga uhvate ili sto vec.Gluma vise nego ok. Doduse, pred kraj film postaje predvidljiv, te je zadnjih 10ak minuta na trenutke nerealno i mogli su to bolje napraviti.
6,5/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Post Reply