Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 10 Mar 2014, 21:41

john_constantine wrote:
maddjuro wrote:Thor : The Dark World-iako se nesjećam baš najbolje prvoga thora, ovaj mi je bolje sjeo. Iako film nije savršen i ima nekih bezveznih stvari, da se pogledati bez previše dosadnih trenutaka.Akcijske scene su dobre, ovdje je bila opravdana ona uzrečica "don't bring a knife to a gunfight", ali nisu baš morali uzeti inspiraciju za pješadiju negativaca od power rangersa. Također uloga one thorove djevojke iz jedinice mi je bila bezveze u ovome filmu te su taj dio mogli bolje odraditi. Kraj mi se dopao, no kako nisam praktički opće upoznat s marvelovim Thorom, nemam pojma tko je onaj "collector" u end creditsima.
Film za ubiti dva sata, bez nekih specijalnih ili memorabilnih momenata.
To onaj što lovi i skuplja rijetke vrste po svemiru. Nešto kao onaj u DC univerzumu što je u animiranoj seriji uhvatio Supermana i Loba. Njega će glumiti Benicio de Toro, a biti će jedan od likova u Guardian of the galaxy.
Zar on ne radi za Thanosa i zato skuplja te djelove kako bi Thanos dobio tu moćnu rukavicu? Mislim kako su to sve pripreme za dolazak Thanosa u trećem dijelu Avengersa :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 10 Mar 2014, 21:57

Michel wrote:
john_constantine wrote:
maddjuro wrote:Thor : The Dark World-iako se nesjećam baš najbolje prvoga thora, ovaj mi je bolje sjeo. Iako film nije savršen i ima nekih bezveznih stvari, da se pogledati bez previše dosadnih trenutaka.Akcijske scene su dobre, ovdje je bila opravdana ona uzrečica "don't bring a knife to a gunfight", ali nisu baš morali uzeti inspiraciju za pješadiju negativaca od power rangersa. Također uloga one thorove djevojke iz jedinice mi je bila bezveze u ovome filmu te su taj dio mogli bolje odraditi. Kraj mi se dopao, no kako nisam praktički opće upoznat s marvelovim Thorom, nemam pojma tko je onaj "collector" u end creditsima.
Film za ubiti dva sata, bez nekih specijalnih ili memorabilnih momenata.
To onaj što lovi i skuplja rijetke vrste po svemiru. Nešto kao onaj u DC univerzumu što je u animiranoj seriji uhvatio Supermana i Loba. Njega će glumiti Benicio de Toro, a biti će jedan od likova u Guardian of the galaxy.
Zar on ne radi za Thanosa i zato skuplja te djelove kako bi Thanos dobio tu moćnu rukavicu? Mislim kako su to sve pripreme za dolazak Thanosa u trećem dijelu Avengersa :supz:
da, skuplja ono rijetke stvari. Više ćemo doznati o njemu u Guardian of the galaxy, a za avengerse sam mislio da će biti već Thanos, ali da, Ultron je u drugom dijelu... Thanosa ćemo još dugo čekati...
Michel puši karu.

User avatar
Djuro
Posts: 163
Joined: 24 Nov 2013, 15:21
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Djuro » 11 Mar 2014, 12:46

Thor : The Dark World (2013) - Odin je već senilan,Thor švrlja,svemirski vilenjaci kojiima zasigurno fali vitamina D s obzirom da Sunca nisu vidjeli dosta dugo,Natalie Portman i turbo iritantna joj stereotišična frendica....bedastoća al ajd nemogu se pohvaliti i da sam pratio nešto film....tražio sam nešto za bacit mozak na pašu...

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 11 Mar 2014, 14:28

Djuro wrote:Thor : The Dark World (2013) - Odin je već senilan,Thor švrlja,svemirski vilenjaci kojiima zasigurno fali vitamina D s obzirom da Sunca nisu vidjeli dosta dugo,Natalie Portman i turbo iritantna joj stereotišična frendica....bedastoća al ajd nemogu se pohvaliti i da sam pratio nešto film....tražio sam nešto za bacit mozak na pašu...
meni su više/manje svi marvel filmovi zadnjih godina glupi, avengersi su mi također debelo precjenjeni
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Djuro
Posts: 163
Joined: 24 Nov 2013, 15:21
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Djuro » 11 Mar 2014, 16:10

keširat će oni stripovske junake još sigurno par godina.....računaj na remakeove i rebootove filmova iz 90ih....još koji nastavak spidermana itd....a bogami isto vrijedi za zombije....muzu ih ko porez Hrvate

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 11 Mar 2014, 16:22

Montevideo, Bog te video! (2010) - simpatično

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by GreenHornet » 11 Mar 2014, 17:08

"BUNNY LAKE IS MISSING" 1965.
Vrlo dobar! Film zaista odise misterijom cijelo vrijeme, da se na trenutke bas zapitas "Tko tu koga". Takoder, likovi su odlicni, od glavnih do nekih sporednih, kao i gluma istih (pogotovo glavne akterice). Zadnjih 20ak minuta-teska bolest i bizarnost, prepune istih takvih scena. Zaista velikiiii plus. Doduse, usprkos tome rasplet je prebrz i mogli su to malo dinamicnije napraviti. 7,2/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZLATNI MARATON: AMERICANA ROAD

Post by Michel » 12 Mar 2014, 01:21

East of Eden (1955) - impresivna drama od velikog Kazana. Glumački debi Jamesa Deana i apsolutno njegova najbolja uloga iako mi je draži u Buntovniku. Dean je pokazao da nije jedan od onih lijepih glumaca koji su samo u filmu radi izgleda već i da zna izvrsno odglumiti teenegera koji se čitav život bori sa svojim ocem i svojim bratom koji je kao onaj "dobar". Odlična je i Julie Harris kao Abra, djevojka od njegovog brata koja isprva uopće ne voli Deanovog lika. Velika priča o razumijevanja, opraštanju i ljubavi. I stvarno odlična američki ugođaj.

8========-o/8==========o (8.5/10)

O Brother, Where Art Thou? (2000) - ako netko zna snimiti Americana film, to su braća Coen. Radi se o troje zatvorenika koji bježe i na svom putovanju kroz Ameriku susreće različite ljude, neke i povijesne poput poznatog blues pjevača s kojim se sprijateljuju ili glasovitim pljačlašem i ubojicom tog doba. Clooney, Turturro, Durning i njihov kućni glumac Goodman. Skroz simpa i zabavan film uz izvrsnu kinematografiju.

8=======-.o/8==========o (7.6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by GreenHornet » 12 Mar 2014, 11:57

"THIS IS THE END" 2013.
Dugo mi je trebalo da se natjeram pogledati ga, jer su kritike ili odlicne ili jako lose... Ja sam se ugodno iznenadio-dosta dobar.
Kao komedija, moglo je to i bolje, iako ima par scena za odvaliti od smijeha, te par onih koje su tako bolesne i bizarne da se takoder valjas od smijeha. Uz to iznimno je ZABAVAN od samog pocetka, te u nijednom trenutku nije dosadan, sto je cest slucaj kod danasnjih komedija. Takoder, na trenutke mi je cak i jako jeziv, uz iznimno spooky soundtrack. Sami kraj tj. scene pred kraj ; malo je pateticno to ispalo, ali svejedno simpaticno.Doduse ono sa BSB-ima mi je cak glupo nekako. Likovi i gluma su plus takoder. Sve u svemu, da su bile jos 3-4 scene za nasmijati se od srca, ocjenio bi da odlicnim. Ovako: 7/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZLATNI MARATON: AMERICANA ROAD

Post by Michel » 12 Mar 2014, 23:37

Central do Brasil (1998) - odlična brazilska Road drama o jednoj ženi i jednom dječaku koji šokantno ostaje bez majke i on zajedno s tom ženom počne bježati od jednog kriminalca tamo gdje su na početku, u Riu. Kreću s autobusom i cilj im je doći do njegovog oca kojeg nikad nije vidio. Lijepi brazilski krajolici, predivna atmosfera 90-ih, tužna i teška priča.

8========-o/8==========o (8.5/10)

A Perfect World (1993) - Eastwood mi nikad nije sjeo kao redatelj jer su mu većina filmova jača patetika, a tako je i ovaj film, odvratna patetika, ali bez obzira na to, bio je dobar. Najveći razlog tome je taj osjećaj Americane, 60-e godine i bježanje od policajaca. Kevin Costner glumi odbjeglog zatvorenika koji otme malo dječaka i uzme ga za taoca, ali se tijekom svojeg putovanja sprijateljuju. Kraj predugačak.

8=======....o/8==========o (7.4/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 13 Mar 2014, 01:09

Anchorman 2

veliki obožavatelj anchormana, ali ovo uhu..hu..hu

4.5/10

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 13 Mar 2014, 01:20

Dirk Gently (TV series)- serija inspirirana djelima douglas adamsa u kojima se pojavljuje lik "Dirk Gently"; serija je nažalost ukinuta nakon samo 4 epizode; vjerojatno zato jer je izašla u isto vrijeme kao jedna druga serija koja je sada navodno popularna "sherlock". Tko je čitao douglasove romane s Dirk Gently em zna da je lik bio interesantan. To su u seriju donekle prenesli, iako ima par srvari koje su mogi bolje odraditi. Ako vam se serija gleda, imate je na youtubu, samo pretražite "Svlad Cjelli's Holistic Dectective Agency "
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 14 Mar 2014, 17:12

Submerged (2005) - zapravo i nije tako loš film kako je ocjenjen na imbd - u. Steven Seagal je još cool makar su mu mogli dati bolje dijaloge. Puno akcije, eksplozije i mrtvih. Jedino je priča bedasta i povremeno konfuzna s iritatnim SF scenama (kontroliranje uma). Tek drugi glumci kao Vinnie Jones i Gary Daniels. Iznenađujuće zabavan akcić za jedno gledanje. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11406
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZLATNI MARATON: AMERICANA ROAD

Post by Michel » 16 Mar 2014, 20:25

The Natural (1984) - malo razočaranje od filma jer slovi kao jedan od najboljih sportskih filmova, a po meni nije ni najbolji o bejzbolu. Prvo sam mislio da je po istinitom, ali sam onda vidio da nije već po nekoj knjizi pa mi je sve bilo jasno. Cijeli film je kao neka karikatura. Redford glumi nadarenog klinca koji bude spriječen u igranju bejzbola, ali se vraća nakon 15 godina u igru i diže taj klub u nebesa.

8======o/8==========o (6/10)

Paper Moon (1973) - kojeg li divnog i pametnog filma od Petera Bogdanovicha sa Ryanom O'Nealom i njegovom pravom kćerkom Tatum O'Neal. Oni dvoje u filmu se nalaze i glume da su otac i kći te zarađuju tako da prodavaju biblije, ali i na razne druge načine. Izvrsno snimljen u crno bijeloj tehnici, ovo je film koji ja sigurno neću zaboraviti jer ima pregrš pametnih štoseva, a kemija između njih dvoje je neopisiva. Stvarno predivan film koji bi svako trebao pogledati. Inače, Tatum je osvojila Oscara za ovu ulogu u dobi od samo 10 godina. Najmlađa :D

8=========o/8==========o (9/10)

Dead Man (1995) - opet Jarmusch i njegov treći film u ovom maratonu. Johnny Depp glumi jednog čovjeka na divljem zapadu koji bude optužen za ubojstvo i ubrzo jedan od glavnih ljudi unajmi troje ubojice da ga ubiju. Depp/William Blake putuje divljim zapadom i bježi pred njim, a i upoznaje jednog indijanca koji će mu pomoći. Jako dobar/odličan film koji je Jarmusch opet snimio u crno bijeloj tehnici, a o njegovoj kinematografiji ne trebam govoriti koliko je izvrsno.

8========o/8==========o (8/10)

Jesus' Son (1999) - evo jedan vrlo dobar biser iz 90-ih za koji nisam našao ni engleski prijevod to jest našao sam, ali ne odgovarajući. Nije smetalo. Dakle, vrlo dobra drama o jednom momku koji je narkoman i polako počinje u taj svijet uvlačiti svoju curu, a u isto vrijeme želi planirati budućnost za koju polako uviđa da će biti mnogo teže nego što je očekivao.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 16 Mar 2014, 22:18

Bayonetta: Bloody Fate - dobar animirani film baziran po igri Bayonetta. Bar priča nije toliko konfuzna kao što je u igri. Animacija preizvrsna kao i sama akcija makar je u igri akcija puno bolje nabrijanija. Nasilja ne nedostaje, a sve ostalo standard za japan - anđeli kao negativci, seksi djevojke s velikim poprsjima i vatrenim oružjima, muškarci koji se "plaše" žena i solidna radnja o vješticama i anđelima. Samo s obzirom na blesavu priču, film postaje pri kraj dosadan... Sada još da i završim bayonetu... 3/5
Michel puši karu.

Post Reply