Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 03 Mar 2014, 17:12

Hairspray (2007) - zabavna glazbena komedija o rasnoj i tjelesnoj diskriminaciji. Odlični muzički brojevi, sjajna plesna koreografija i simpatična glumačka ekipa. John Travolta prekomičan kao debela kućanica, tek ostatak ekipe kao Christopher Walken ili Michelle Pfeiffer. Zabavno od početka do kraja. 4/5
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 04 Mar 2014, 19:35

The Men Who Stare at Goats - dobra i bizarna ratna komedija o vojnicima i bizarnim eksperimentima, kao buljenje u koze dok ih ne ubiju pogledom. Dobra glumačka ekipa George Clooney, Ewan McGregor, Robert Patrick dok je Kevin Spacey najjači lik u filmu. Naročito ona kritika o pokušaju uvođenja kapitalizma u Iraku kao burger king i slično. Ništa onako specijalno, ali dobar film za ubiti vrijeme. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

JEAN RENOIR

Post by Michel » 05 Mar 2014, 18:13

The River (1951) - kako volim filmove u tehnocoloru. Ovo je prvi Renoirov film u boji i jedan od najljepših u tehnocoloru. Tome pridonosi i radnja koja se dešava u Indiji, tamo je sve i snimljeno, a priča je stvarno lijepa. O odrastanju tri djevojčice koje se kasnije zaljubljuju u jednog amerikanca koji dolazi sa brodicom u njihovo selo. Posebno me se dojmila tako jedna prelijepa scena. Samo jedan kadar i ogromno drvo sa nečim crvenim na sebi. Vizualno prekrasno
SpoilerShow
Image
8========o/8==========o (8/10)

La bête humaine (1938) - kriminalistična drama sa Gabinom koji radi kao jedan od pomoćnika vlakovođe. Neki kadrovi koje je Renoir izveo su mi misterija. Pogotovo one odlične scene u vlaku. Radnja se dešava oko Gabina i jedne ženske u koju se zaljubljuje i polako želi da Gabin ubije njezinog muža kako bi mogli biti zajedno, ali ono što ne zna je on skriva jednu veliku tajnu koja se polako otkriva.

8========o/8==========o (8/10)

The Rules of the Game (1939) - ovu poslasticu koja među redateljima i kritičarima slovi kao jedan od najboljih filmova sam si ostavio za sami kraj. Radi se o većoj grupi ljudi koja se za vrijeme drugog svjetskog rata okuplja na jednom partiju u jednoj ogromnog vili na par dana. Uglavnom viša klasa i polako se otkrivaju njihove tajne kroz lov koji idu po danu ili navečer kad su u vili. Vjerujem da bi većini redatelja trebalo tri sata da odlično okarakteriziraju sve ove likove koji imaju vlastite demone i bor se s njima, ali Renoir je to uspio samo u sat i 40 minuta. Moj naklon.

8=========-o/8==========o (9.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZLATNI MARATON: AMERICANA ROAD

Post by Michel » 06 Mar 2014, 14:35

Fear and Loathing in Las Vegas (1998) - Gilliamov kultni film sa Deppom i Del Torom i o tome kako idu put u Las Vegas pritom se ubijaju sa različitim vrstama droge. Cijelo vrijeme doživljavaju trip, paranoju i to nam redatelj odlično pokazuje s različitim kutevima kamere i ima se dojam kao da ste u samom liku. Neke scene su nezaboravne, a likovi takve genijalne karikature.

8========-o/8==========o (8.5/10)

Wendy and Lucy (2008) - zanimljiva drama sa Michelle Williams koja glumi jednu beskućnicu i putuje sa svojim psom. Solidno odrađen, ništa više.

8======...o/8==========o (6.3/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 06 Mar 2014, 20:08

Cop Out (2010) - glupa i na nepotreban način prevulgarna akcijska komedija. Cijelo vrijeme se pitam što Bruce Willis radi u takvim lošim komedijama u kojima glume samo loši glumci poput Seann William Scotta. A i ne znam kome su zapravo smiješni lajavi crnci koji pričaju o kenjanju, imaju taj iritatni vrištavi glas i svaka rečenica im je psovka. Fakat iritatan glumac i lik. A sam film nije ništa posebno, mislio sam ono zabavan film za jedno poslijepodne, ovako kill brain... Ne volim takve filmove. 2/5
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 08 Mar 2014, 09:43

The Invasion (2007) - nisam niti znao za ovaj film u kojem glume Daniel Craig i Nicole Kindman. Ono, tipičan film o invaziji izvanzemaljaca u stilu bodysnatchers. Počne dobro, ali kasnije se samo razvlači i razvlači tako da je već napor. Ionako je više riječ o sf trileru, pa je s time i spor film. Solidno ostvarenje koje će se brzo zaboraviti. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 08 Mar 2014, 13:15

Gran Torino (2008)

7.5/10
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZLATNI MARATON: AMERICANA ROAD

Post by Michel » 08 Mar 2014, 19:36

The Grapes of Wrath (1940) - izvrsna socijalna drama o jednoj obitelji koja se nađe u ekonomskoj krizi. Film sam izabrao iz kategorije AMERICANA jer sadrži sve odlike te kategorije, ali komotno može i pod ROAD film jer se dosta putuje. Ovo je sigurno jedan od najvećih filmova 40-ih godinu iz izvrsnu kinematografiju i režiju velikog Johna Forda. Glumi uvijek odlični Henry Fonda koji se brine za svoju obitelj da predbrodi te teške trenutke.

8=========o/8==========o (9/10)

Matewan (1987) - kako volim ovakve filmove. Radnjom me podsjetio na najbolji dokumentarac ikad snimljen, Harlan County USA. Radi se o rudarima koji osnuju svoj sindikat i okrenu se protiv svojih šefova, te elite koja ih tretira kao robove. Inače je film snimljen prema istinitom događaju, Matewan masakr. Odlična gluma i radnja sve do vrhunskog zadnjeg obračuna.

8========..o/8==========o (8.2/10)

Stranger Than Paradise (1984) - je prvijenac Jima Jarmuscha, poznatog nezavisnog režisera koji mi je oduvijek bio drag. Radi se o ROAD filmu gdje dvoje prijatelja odlučje iz new yorka otići po jednu prijateljicu da bi na kraju išli u floridu i raspravljali o normalnim svakodnevnim stvarima, ali u isto vrijeme upadaju u apsurdne situacije. Navikao sam već na ovakve artističke filmove pa mi je baš lijepo sjeo.

8=======-..o/8==========o (7.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 09 Mar 2014, 09:38

Snakes on a Plane - Samuel Jackson vs CGI zmija. Meni baš vrlo zabavan akcijski triler s puno humora, otkačenih dijaloga (Aw, fuck! Fucking bitch! Get off my dick! Aw, fuck! Fuck.) i situacija (spuštanje aviona na temelju igranja ps2 igara). 4/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZLATNI MARATON: AMERICANA ROAD

Post by Michel » 10 Mar 2014, 00:02

Down by Law (1986) - drugi film Jarmuscha i jedan od njegovih najboljih. Tom Waits i Roberto Beningi u ovoj odličnoj dramediji s puno odličnih trenutaka. Radi se o troje ljudi koji zajedno završe u zatvoru, u istoj čeliji i počnu surađivat nakon lošeg starta pa na kraju i počnu planirati bijeg. Opet u crno bijeloj tehnici. Jarmuschovi filmovi stvarno imaju vrhunsku fotografiju. Pametan i izvrsno režiran film. "I Scream, You Scream, We All Scream for Ice Cream" :lol: :lol: http://www.youtube.com/watch?v=7rK3s_BP9kE

8========...o/8==========o (8.3/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 10 Mar 2014, 03:33

Paul (2011)- film dvojca Simon Pegg-a i Nick Frost-a. U filmu se radi o dva scy fy nerda koji nakon comicona, na putovanju po americi sretnu i sprijatelje se s pravim alienom, koji n je pao na zemlju krajem 60-ih. Alien u ivime filmu ima interesantnu osobnost; ponaša se kao "tipični" frajer; ima relativno glupe fore, ćika.... ima i neke alienske moći tipa. Trio bježi od nekih vladinih agenata, tokom puta susretnu jos neke osobe itd... SVe u svemu film mi nije baš najbolje sjeo. Iako relativno interesantna premisa, nekako su mi "fore" bile preveć razvlačene, humor je generalno bio hit and miss, kraj donekle predvidljiv.Alien me donekle podsjećao na Rogera iz serije american dad. Kakva takva komedija koju cu vjerojatno brzo zaboravit i čisto sumnjam da će mi je se dati ponovno gledati
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 10 Mar 2014, 16:27

Thor : The Dark World-iako se nesjećam baš najbolje prvoga thora, ovaj mi je bolje sjeo. Iako film nije savršen i ima nekih bezveznih stvari, da se pogledati bez previše dosadnih trenutaka.Akcijske scene su dobre, ovdje je bila opravdana ona uzrečica "don't bring a knife to a gunfight", ali nisu baš morali uzeti inspiraciju za pješadiju negativaca od power rangersa. Također uloga one thorove djevojke iz jedinice mi je bila bezveze u ovome filmu te su taj dio mogli bolje odraditi. Kraj mi se dopao, no kako nisam praktički opće upoznat s marvelovim Thorom, nemam pojma tko je onaj "collector" u end creditsima.
Film za ubiti dva sata, bez nekih specijalnih ili memorabilnih momenata.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 10 Mar 2014, 18:16

maddjuro wrote:Thor : The Dark World-iako se nesjećam baš najbolje prvoga thora, ovaj mi je bolje sjeo. Iako film nije savršen i ima nekih bezveznih stvari, da se pogledati bez previše dosadnih trenutaka.Akcijske scene su dobre, ovdje je bila opravdana ona uzrečica "don't bring a knife to a gunfight", ali nisu baš morali uzeti inspiraciju za pješadiju negativaca od power rangersa. Također uloga one thorove djevojke iz jedinice mi je bila bezveze u ovome filmu te su taj dio mogli bolje odraditi. Kraj mi se dopao, no kako nisam praktički opće upoznat s marvelovim Thorom, nemam pojma tko je onaj "collector" u end creditsima.
Film za ubiti dva sata, bez nekih specijalnih ili memorabilnih momenata.
To onaj što lovi i skuplja rijetke vrste po svemiru. Nešto kao onaj u DC univerzumu što je u animiranoj seriji uhvatio Supermana i Loba. Njega će glumiti Benicio de Toro, a biti će jedan od likova u Guardian of the galaxy.
Michel puši karu.

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by popayy » 10 Mar 2014, 18:27

Dallas Buyers Club (2013)
Ajde da i ja pogledam nešto što je IN. Dobar je film, Matthew dobar, Leto ludo dobar ( nisam ga skužio, tek na odjavnoj špici, i sjetim se kako je dobio Oscara neki dan :facepalm: ), dok mi Jennifer Garner nikad nije sjela.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 10 Mar 2014, 19:45

Oblivion (2013)- iznenađujuće solidan SF film. Vizualno jako dobro odrađen, ideja iako nije preorginala; je dobar twist. Glumačka postava solidna, čak je i tom bio podnošljiv. Jedino sto je film malo bio predug, pa pozornost zna odlutati tokom gledanja.
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply