Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 26 Jan 2014, 23:15

john_constantine wrote:Justice League: war (2014)- nisam previše upućen u taj reboot "new 52" univerzum, ali ne dopada mi se pretjerano. Superjunake su pretvorili u napuhane i bahate likove tako da je green lantern prilično odbojan. Captain Marvel/Shazam nikad nisam čuo, ali bolje bi bilo da su ipak ostavili Aquamana. Animacija je vrlo dobra, naročito akcija koja je prilično krvava i mračna. Odličan animirani film, svakim filmom postaju sve bolji. Još bi bilo odlično kada bi napravili i Blackest night animirani. 4/5
blackest night bi i ja volio viditi na ekranima , ali da se to odradi kako spada bi trebalo dosta epizoda , bar da koliko toliko odrade važnije likove, i samu glavnu priču, pošto sumnjam da bi to sve stalo u jedan film. A tu se i javlja problem da bi morali dosta smanjiti nasilje da serija bude pristupačnija široj javnosti.

Young Justice - serija u manirama justice league-a; ali di su glavni likovi "sidekicks"-o od glavnih likova. Iako sam u pocetku ovu seriju ignorirao, posto mi se premisa nije previše dopadala, i jer sam mislio da ce biti neko teenagersko prepucavanje, serija je , kad se sve zbroji, bila sasvim solidna. Iako se pojavljuju tu i tamo glavonje DC univerzuma, nije na njima fokus priče. Joker se pojavljuje samo u jednome, možda je i to bolje jer mi se ova inkarnacija jokera nije dopala. Serija ima dvije sezone odnosno 46 nastavaka. Između prve i druge sezone je , u seriji, prošao period od tri godine. Tako da u drugoj imamo neke nove likove. Ta tranzicija, iako pomalo čudna u početku, je dobar potez bio jer su mogli implementirati neke dobre ideje u samoj priči.
Ono sto me najviše smeta što su drugu sezonu završili s interesantnim clifhanger-om, i onda ukinuli seriju, samo da bi je zamjenili s smežem od "Beware the Batman" (cgi batman serijom koja je bila tako loša da nije ni jednu sezonu preživila, ima par nastavaka koji su ostali neprikazani) , i podjednako lošom serijom Teen titans go, koja je iz meni nepoznatih razloga dovoljno gledana bila da je obnovljena za jos jednu sezonu. Sama serija je daleko lošija od orginalnih teen titansa, jedina pozitivna stvar je sto isti glumci daju glasove u obe serije.

Serija se da pogledati. I za ljubitelej DCa bi je preporučio. Mislim da nema veze s New 52-om
I may be an idiot, but i am no fool.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 27 Jan 2014, 07:50

American Hustle (2013) - nije loše, ali očekivao sam više od filma kojeg su toliko puta nominirali

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MICHAEL HANEKE/ALFRED HITCHCOCK

Post by Michel » 28 Jan 2014, 00:38

Der siebente Kontinent (1989) - hladna i depresivna drama o jednoj obitelji i njihovoj svakodnevoj rutini. U zraku se osjeća da će se nešto dogoditi, nešto strašno. Svakako nisam očekivao da ono što ću vidjeti će biti
SpoilerShow
samoubojstvo cijele obitelji. Užas!
ovaj film iako je jako dobar, artistički, nikome nikad ne bih preporučio. Pogotovo depresivnim osobama, no way. Mene je ovo malo proklimalo koji inače uživam u životu. Ah, zato služe filmovi, valjda.

8=======-..o/8==========o (7.7/10)

Das weiße Band - Eine deutsche Kindergeschichte (2009) - iliti ga Bijela Vrpca. Film snimljen u crno bijeloj tehnici. Radnja taman prije prvog svjetskog rata u jednom malom selu gdje sve izgleda sasvim normalno na prvi pogled. Haneke nas opet postepeno uvodi u likove i njihove probleme to jest problemi su oko njih, a mi pratimo kako se oni snalaze. Opet su djeca glavni pokretači radnje. Izgleda da je Haneke ovisan u svakome filmu prikazati djecu kao glavne nasilnike iako je sklo i starijim osobama. Kinematografski sjajno, atmosfera je isto odlično dočarana no nešto mi fali da bi film bio odličan.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by callac » 28 Jan 2014, 15:56

The Wolf of Wall Street - imala sam strašna očekivanja za ovaj film, čak su me u par navrata upozorili da se ovaj film ne gleda s boljom polovicom jer bi moglo biti svađe nakon pogledanog i tako neke šeme :lol: kad ono... film prosjek, ništa neviđeno, a što se neke kontroverze tiče, iz vlastitog iskustva imam strašnijih priča nego što se u filmu izdogađalo, Kao, ženske će poludit na frajere(svoje dečke) nakon filma.. a daj, give me a break. :lol:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


John_Ryder
Posts: 12166
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 29 Jan 2014, 00:15

zakaj bi poludile :lol: :oops:
Image

Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 29 Jan 2014, 02:18

Last Vegas (2013) - meni ovo loše :? očekivao bar poneku pizdariju da će izvesti, kad ono zijev u hotelskoj sobi..životna drama douglasa i de nira :lol: de dobro je :lol:

3.5/10
Image

Image

Image

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by callac » 29 Jan 2014, 09:30

John_Ryder wrote:zakaj bi poludile :lol: :oops:
zato što su po filmu svi muškarci đubrad koja bi se samo drogirala, opijala i ševila s drugim ženama koje nisu njihive cure/žene. :lol:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by HorrorHR » 29 Jan 2014, 10:03

callac wrote:
John_Ryder wrote:zakaj bi poludile :lol: :oops:
zato što su po filmu svi muškarci đubrad koja bi se samo drogirala, opijala i ševila s drugim ženama koje nisu njihive cure/žene. :lol:
a za razliku od ovoga, drugi filmovi portretiraju muškarce kao nešto drugačije? :mrgreen:

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

NJEMAČKI EKSPRESIONIZAM

Post by Michel » 29 Jan 2014, 11:22

Pandora's Box (1929) - lijep i tužan film koji se bavi nasiljem i erotikom. Glavnu ulogu igra žena koja zbog svoje erotičnosti privlači nasilnike i tu je sama kritika filma sve do šokantnoga kraja. Jako lijepo snimljen, sjene, kadrovi, a tek neočekivani dolazak Jack the Rippera :prayer:

8========o/8==========o (8/10)

The Last Laugh (1924) - je režirao slavni F.W. Murnau od kojeg imam četiri filma u ovom maratonu od kojih je prvi ova drama o čovjeku koji se suočuje sa okolinom i problemima na poslu što nam redatelj to vješto prikazuje. U nekim trenucima me glavni lik podsjetio na Scroogea kako se mijenjao i počeo pozitivno razmišljati. Zadnje scene u restoranu pokazuju samu bit filma. I opet je vrhunski kontrakst svjetla i sjene što je odlika i njemačkom ekspresionizmu. To jedva čekam vidjeti u Nosferatu-u.

8=======-.o/8==========o (7.6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by callac » 29 Jan 2014, 19:33

HorrorHR wrote:
callac wrote:
John_Ryder wrote:zakaj bi poludile :lol: :oops:
zato što su po filmu svi muškarci đubrad koja bi se samo drogirala, opijala i ševila s drugim ženama koje nisu njihive cure/žene. :lol:
a za razliku od ovoga, drugi filmovi portretiraju muškarce kao nešto drugačije? :mrgreen:
pa no, zato sam ja po opisu i upozorenjima očekivala nešto, ne znam točno što, ali nešto šokantno. jebote, ekipa ili ima strava nesigurne cure ili su do sada gledali samo i isključivo romantične komedije s hepi endom :lol:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 29 Jan 2014, 22:14

Pozitia coplululi - ovo, iako nije ništa neviđeno, stvarno nije bzvz osvojilo medu :) Priča iz novina i sraz dvaju staleža u iznimno realističnom filmu o nečemu što je moglo biti odigrano bilo u kojoj posttranzicijskoj zemlji. Kamera iz ruke mi se jedino nije svidjela, no sva sreća da je glavna žena ubijala svojom izvedbom pa sam kameru primjećivala jedino kad nje nije bilo u kadru. Svaka preporuka.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 30 Jan 2014, 21:01

Once Upon a Time in China 2 - po meni nepotreban, ali zabavan iako slabiji nastavak od prvog filma. Akcije ima puno manje, dosta je cool, ali naravno, niti do koljena spektakularnim borilačkim sekvencama iz originala. Priča o ekstremnoj organizaciji White lotus koji se bore protiv stranaca ne birajući metode. Dosta romanse, više humora, ali završna borba i egzekucija protivnika, preizvrsno. 4/5
Michel puši karu.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 31 Jan 2014, 15:46

The Matrix (1999) – Odličan sci-fi o pravom i lažnom svijetu, detalji oko svjetova su fino uređeni, akcija mi je savršeno sjela kao i svi glumci. – 9/10

The Matrix Reloaded (2003) – Još bolji nastavak, puno više i bolje akcije, scena u dvorcu, scena na cesti, novi likovi odlični, kombinacija Neo-Trinity odlična, upoznajemo Zion i Arhitekta te neizvjesan završetak. – 10/10

The Matrix Revolutions (2003) – Dio koji je jednostavno previše nabijen akcijom pa vremenom postaje naporan. Kraj je dosta površno napravljen i zadnja borba je mogla biti bolja i spektakularnija. – 7/10

The Truman Show (1998) – Zanimljivo i orginalno djelo o tome kako je život jednog čovjeka zapravo TV-show. Jim Carrey odličan kao i uvijek u svojim ulogama, Ed Harris također, a i film je zabavan sam po sebi te tjera na razmišljanje o toj temi. – 8/10

Cloud Atlas (2012) – Neobičan film, treba biti skoncentriran cijelo vrijeme i samo povezivati stvari. Svidjela mi se ideja, gluma, krajolici, vremena, ali očekivao sam puno veći i bolji kraj. No nema veze, da se uživati u njemu. – 8/10

Cloverfield (2008) – Nakon dosta vremena napokon sam pogledao jedan dobar found footage. Kratak, jasan, direktan, s fenomenalnim čudovištem, sveopćom panikom i uništavanjem na sve strane. Kip slobode – VRH! – 8/10

Men in Black 3 (2012) – Solidan i zabavan nastavak, dobar negativac, opuštena atmosfera, malo sci-fi tehnike, neloš humor, malo igranje s vremenom i time travelom, ja zadovoljan. – 7/10

Rise of the Planet of the Apes (2011) – Radnja kreće u odličnom smjeru, polako se sve penje, ali onda od polovice kreće mlaćenje prazne slame, predugo čekanje na akciju i slabo finale, odnosno okršaj ljudi i majmuna. Fali mi doza brutalnosti, više likova i nebi škodilo produžiti trajanje, dati više priče. – 7/10

The Omega Man (1971) – Film kojeg je osjetno pregazilo vrijeme. Nisam pronašao zabavu u njemu, što zbog stalne Hestonove jurnjave negdje što zbog loše izvedenosti priče. – 5/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 01 Feb 2014, 00:27

Undisputed III: Redemption (2010) - šta reć, 7.5 na imdb-u, 75% na rotten tomatoes..ima veću ocjenu nego neki oskarovski filmovi..akcija i šora, to je to.meni dovoljno 7.5/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by boyko » 01 Feb 2014, 00:33

Shp86 wrote:Undisputed III: Redemption (2010) - šta reć, 7.5 na imdb-u, 75% na rotten tomatoes..ima veću ocjenu nego neki oskarovski filmovi..akcija i šora, to je to.meni dovoljno 7.5/10
Yuri Boyka! :supz:
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

Post Reply