Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: MICHAEL HANEKE/ALFRED HITCHCOCK

Post by Michel » 23 Jan 2014, 22:28

popayy wrote:
Michel wrote:Caché (2005) - jako dobro mi je sjeo moram priznat. Radi se o jednom oženjenom paru kojemu je jedna kazeta uzeta i tako polako dobivaju druge kazete, a ne znaju ko im to radi. Misterija se polako otkriva i kad je otkrivena, mislio sam da je to to, ali onda dolazi ogroman šok
SpoilerShow
reže si vrat i umire pred njim :shock:
zanimljiv i odlično odglumljen, lijepo snimljen. Makar o samom motivu stalkera se može razgovarati koliko je ta pozadinska priča jaka da bi to on sve napravio.

8========o/8==========o (8/10)
Planiram to gledati već neko vrijeme. Ali ne radi li se o hororu ?
Ne, nipošto. Vidio sam i ja da je negdje okarakteriziran kao horor, ali nije. Možda zbog toga šokantnog twista, ali po meni to nije dovoljno. Kako film ide prema kraju, pretvara se u čistokrvni triler.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 23 Jan 2014, 23:43

JLA Adventures: Trapped in Time (2014)- kratki filmić od sat vremena, ništa posebno, izuzev negativca "Time Trapper" koji ljepo izgleda, nebi nista naveo kao extra dobro

Justice League WAR (2014)- ovaj je 80minutni film vec dosta bolji od prethodnoga. Mislim da je animacija u stilu serije "young justice"
ali poto tu seriju nisam gledao nemogu sa sigurnošću to potvrditi. Kronološka je radnja orije same formacije justice league-a, A glavni neprijatelj je dark side koji vrši invaziju na zemlju. Film je bio dobar, ima nesto humora, neki djelovi borbi , pogotovo sto naprave dark sideu, je netipicno nasilno za ovaj tip crtića. Ovaj animirani film bi vam preporučio ako ste ljubitelj DC stripova/serija
I may be an idiot, but i am no fool.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 25 Jan 2014, 02:49

Filth

u isto vrijeme zabavan i tužan.
Svakako nastran i blesav.
Totalno sam uživa u filmu, a McAvoy je vrhunski!

7.7/10

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MICHAEL HANEKE/ALFRED HITCHCOCK

Post by Michel » 25 Jan 2014, 04:35

Rebecca (1940) - prvi američki film od Hitchcocka snimljen po slavnoj noveli istoimenog naslova. Film ima status remek djela pa sam imao visoka očekivanja, a još je tu redateljsko ime i nažalost ne me film osvojio. I dalje se radi o jako dobrom filmu. Laurence Olivier i prelijepa Joan Fontaine su fantastični. Olivier kao hladnokrvi bogataš, ali opet mi je bio simpatičan, a Fontaine kao zaigrana siromašna djevojka koja se seli k njemu, a on skriva jednu tajnu koja ima veze sa njegovom bivšom ženom. I vrhunskog Georgea Sandersa treba izdvojiti. Njega sam prvi put uočio u All About Eve, uloga, za koju je dobio Oscara. Pa što mi fali? Nema one Hitchcockove napetosti. Tu sam valjda očekivao one njegove trademarkove, ali nisam ih dobio ili ih možda nisam uočio. Kinematografski sjajan. North by Northwest mi je na prvo gledanje bio samo jako dobar pa mi je na drugo gledanje remek djelo tako da će pasti drugo gledanje u narednim mjesecima.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

MICHAEL HANEKE/ALFRED HITCHCOCK

Post by Michel » 25 Jan 2014, 20:00

Foreign Correspondent (1940) - odličan Hitchcockov špijunski triler o atentatu na jednog političara i novinaru koji tosve istražuje pa polako otkriva što se uistinu dogodilo. Preokreti dolaze sami od sebe, tako prirodno i ostave te u šoku. Nekoliko toliko impresivnih scena koja se odmah urežu u filmsku povijest kao ona 10-minutna scena u vjetrenjači. Kakva napetost, kakva režija :prayer: ili među zadnjim scenama u avionu :prayer:

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by sikeone » 25 Jan 2014, 21:43

Man of tai-chi 3/5-prvijenac Keanu Reevesa sa solidnim borbama i iritantnim Reevesom kao negativcem.
J...š film u kojem nema tuče

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 26 Jan 2014, 11:28

Justice League: war (2014)- nisam previše upućen u taj reboot "new 52" univerzum, ali ne dopada mi se pretjerano. Superjunake su pretvorili u napuhane i bahate likove tako da je green lantern prilično odbojan. Captain Marvel/Shazam nikad nisam čuo, ali bolje bi bilo da su ipak ostavili Aquamana. Animacija je vrlo dobra, naročito akcija koja je prilično krvava i mračna. Odličan animirani film, svakim filmom postaju sve bolji. Još bi bilo odlično kada bi napravili i Blackest night animirani. 4/5
Michel puši karu.

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 26 Jan 2014, 12:31

American Hustle (2013) - definitivno najbolji kandidati za oscare u glavnoj i sporednoj ulozi. i drago mi je da i ove godine diCaprio ima konkurenciju samo da ne osvoji s onim trešom od Wolfa. Izuzev glume, film ne pruža bogznakakvu ludu zabavu i napetost kao što sam možda očekivao,scenarij je dosta isprazan..više je to 2,5 sata čiste uživancije u interpretaciji likova. svi su oduševili. Navijam za Balea i Lawrensicu, genijalni su.

7/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 26 Jan 2014, 14:51

Once Upon a Time in China - izvrsna borilačka drama s puno humora i akcije. Dobra priča o časti, moralu i iskupljenju. Povijesne činjenice o asimilaciji stranaca na kinu da bi iskoristili sve što se da. Kung fu protiv vatrenog oružja. I preizvrsne borilačke sekvence koje nikada ne dosade. 4/5
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 26 Jan 2014, 16:21

Filth - knjigu nisam čitala i općenito nisam znala ništa o filmu, no nakon što sam nehotično vidjela sliku na kojoj McAvoy pokazuje djetetu na ulici oba srednja prsta - urgentno sam stavila na skidanje :mrgreen: Film me oduševio, ponajprije svojim brzim stilom. McAvoy me uopće nije iznenadio tim savršenstvom od izvedbe, od njega se ništa manje ni ne očekuje. E i I.Poots je bila lovely dodatčić :heart: Ukratko, gledati ovu ludoriju.

La vie d'Adele - trosatna kronika nečijeg sazrijevanja. Suprotno očekivanjima, skoro ništa tu nije gej tematike zapravo, nego posve univerzalne koja se tiče veza i osobnosti općenito. Nije mi ga bilo teško gledati ni sekunde, samo nisam sigurna hoću li ga pamtiti dugo.. vidjet ćemo.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 26 Jan 2014, 17:30

Don Jon (2013) -dobar i zabavan, Joseph Gordon-Levitt je odlično odradio ulogu

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 26 Jan 2014, 17:51

Man of steel - predosadan film s više puta prežvakanom temom o Supermanovom rođenju i slično. Sat i pol živa dosada s glumcem koji mi baš nije najbolji za ulogu supermana. Tek kada krene akcija, onda je već bolje, ali opet, prerazvučeno tako da je na kraju film totalna koma. General Zod mi je jedan od najlošijih negativaca, a Superman univerzum ima toliko negativaca.... Originalna trilogija je i dalje najbolja. Ubuduće više očekujem od marvelovih filmova... 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Djuro
Posts: 163
Joined: 24 Nov 2013, 15:21
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Djuro » 26 Jan 2014, 19:07

john_constantine wrote:Man of steel - predosadan film s više puta prežvakanom temom o Supermanovom rođenju i slično. Sat i pol živa dosada s glumcem koji mi baš nije najbolji za ulogu supermana. Tek kada krene akcija, onda je već bolje, ali opet, prerazvučeno tako da je na kraju film totalna koma. General Zod mi je jedan od najlošijih negativaca, a Superman univerzum ima toliko negativaca.... Originalna trilogija je i dalje najbolja. Ubuduće više očekujem od marvelovih filmova... 3/5

Bar je naučio da se gaće nose s nutarnje strane :lol:

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by sikeone » 26 Jan 2014, 21:01

Captain Phillips 4/5- odličan i napet film. Hanks standardno odličan a nimalo lošiji i glumac koji glumi vođu pirata
J...š film u kojem nema tuče

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 26 Jan 2014, 22:58

Tom yum goong 2 - sjeća se tko onog akcijskog filma gdje glavnom liku otimaju slona, pa ga idu spašavati? Ovaj put Tony Jaa otimaju slonića i kreće standardno. RZA kao glavni negativac. Inače, blesava radnja, CGI efekti i to preloši, 3D fore i bezvezna akcija tako da je cijeli praktički sranje. Nema pretjerano suludih scena kao u originalu, nema nikakve brutalnosti kakve je bilo u Ong Bak ili upečatljivih likova. Ono, gubitak vremena s obzirom i na predugo trajanje od čak sat i 40 minuta s obzirom da ne pruža baš bogznakakvu akciju... 2/5
Michel puši karu.

Post Reply