Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 03 Jan 2014, 00:32

Michel wrote:Aha, tako znači. Najbolja scena ili bolje rečeno scena u kojoj sam najviše uživao
SpoilerShow
je kada idu pobjeći i dolazi ta glavna sestra, a Eileen Walsh ju primi onako za vrat i ne mrdaj! :D kakav užitak. To je taj psihološki momenat koji i ja osjetim.
I Sinead je tamo bila, nije ni čudo :mrgreen:

Ja se ne sjećam te scene ni dosta drugih, nego mi se urezala ona you're not a man of god :kokicarenje:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 03 Jan 2014, 17:49

A History of Violence (2005) - dugo sam odgađao gledanje ovog trilera, a na kraju sasvim ugodno iznenađenje..vidi se cronenbergov potpis, uvjerljiva gluma, zanimljiva radnja, jedino mi malo zadnja trećina šteka. 7.5/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 03 Jan 2014, 19:13

Shp86 wrote:A History of Violence (2005) - dugo sam odgađao gledanje ovog trilera, a na kraju sasvim ugodno iznenađenje..vidi se cronenbergov potpis, uvjerljiva gluma, zanimljiva radnja, jedino mi malo zadnja trećina šteka. 7.5/10
jedino mi je zasmetao završetak koji je izmijenjen... polovica filma je vjerno slijedila strip dok na kraju nije postao kao tipični američki filmovi.
Michel puši karu.

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 04 Jan 2014, 02:17

Run Fatboy Run (2007) - simpatičan film..meni simon pegg uvijek pali! 6/10

Leon (1994) - 10/10, neponovljivo remek djelo
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Michel
Posts: 11439
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKI SPECIJAL

Post by Michel » 04 Jan 2014, 04:51

Asfodel wrote:
Michel wrote:Aha, tako znači. Najbolja scena ili bolje rečeno scena u kojoj sam najviše uživao
SpoilerShow
je kada idu pobjeći i dolazi ta glavna sestra, a Eileen Walsh ju primi onako za vrat i ne mrdaj! :D kakav užitak. To je taj psihološki momenat koji i ja osjetim.
I Sinead je tamo bila, nije ni čudo :mrgreen:
Baš sam pročitao na wiki kako je tamo bila i da je doživjela dosta strašnih stvari. Pokušao sam naći neki intervju gdje govori o tome, ali ništa od toga. Samo mi izbacuje neke ludosti koje je izvodila :zubifale:

The Snow Walker (2003) - film snimljen prema jednoj knjizi o pilotu koji sa jednom bolesnom Inuitkom doživi avionsku nesreću na Artiku i moraju surađivati da bi preživjeli. Moje drugo gledanje i još mi je bolji. Barry Pepper (uvijek sporedne uloge) je ovdje vrhunski odglumio i prikazao inspiraciju i volju jednog čovjeka da preživi ono što je pred njim i njegovom novom prijateljicom.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Djuro
Posts: 163
Joined: 24 Nov 2013, 15:21
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Djuro » 04 Jan 2014, 13:14

American Samurai (1992)

Bijeli samuraj i njegova azijatski brat se pokefaju jer se stariji braco nadurio jer nije dobio super katanu od ćaće i ode u yakuze.Bijeli brat odlazi ni više ni manje nego u Istanbul i nerado se priključuje underground borbama do smrti.Na kraju dolazi do finalne borbe njega i rižojedskog brata ( ovim filmom se Mark Dacascos trebao malo provuć ali nije baš prošlo....).Sve mi se svidjelo u filmu počevši od lošeg dijaloga,ispodprosječne glume,loše montaže i katastofalne muzike.Bar je dobro vidjeti par poznatih faca Davida Bradleya( American Ninja 3,4,5.),Johna Fujioke ( American Ninja,Mortal Kombat),Marka Dacascosa (Brotherhood of the Wolf,Double Dragon,The Crow serija...).Film obiluje šarenom ekipom u ringu počevši od Copycat Conana,nauljenog bildera u speedo gaćama,gusara sa turbanom,redneck američkog selje sa nekom satarom i šiltericom tako da svašta se vidi.

Bilokakva artistička vrijednost je ispod nule ali pruža dobru zabavu i smijeh.

8/10

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 04 Jan 2014, 18:15

Lone Survivor

ah standardno američki.
4 vojnika pobiju cijelu vojsku :kokicarenje:

Ali scene padova niz liticu! neprocjenjivo :prayer: :shock:

5,5/10

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 05 Jan 2014, 11:50

The Wrestler (2008)

7/10
Image

Image

Image

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 05 Jan 2014, 13:33

Bad Grandpa

dobar :D

6.6/10

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 05 Jan 2014, 18:38

The Big Heat (1953) - žestoki crnobijeli krimić koji počne samoubojstvom načelnika policije i pokrene lavinu događaja. Policajac koji postane opsjednut mafijom, korumpirani policajci i mafija, djevojka od jednog mafijaša koja "nastrada" u jednoj od žestokih scena u povijesti crnobijelih filmova. Nešto odlične akcije, napeta radnja, odlični likovi, politički dijelovi filma i sjajna završnica s odličnim dijalozima. Preporuka. 5/5
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 05 Jan 2014, 23:18

Blood Money (2012) - ono, akcić u kojem baš ništa ne kužiš što se događa. Hrpa likova, hrpa bandi različitih profila i svi mrkih lica. Samo netko otima, netko siluje, netko ubija, a sve to oko nekakve dvije tone kokaina... A glavni lik previše mrka frajerčina i previše evil da bi uopće bio simpatičan ili zabavan. Ono, urnebesno, ne toliko gluma, nego kako svi u tom nekakvom prejeftinom australijskom akciću glume face, frajerčine i što sve. Priča praktički ne postoji, a premalo je akcije i još solidno napravljeno. Specijalni efekti, ma sve od skakanja kroz prozor do krvi je kompjutorski napravljeno i to vidljivo izdaleka. Isplati se pogledati samo radi solidne akcije uz puno premotavanja. 2/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11439
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZABORAVLJENA 2013. - PART THREE

Post by Michel » 06 Jan 2014, 02:21

Gravity (2013) - napokon pogledano. Ja ga nisam gledao u kinu već skinuo s izvrsnom slikom i zvukom. Iako ne volim Bullock, a ni Clooneya baš, korektno su obavili posao. Izdvojit ću tri stvari u filmu. Vizualnost, režija i simbolika. Vizualno je stvarno impresivno, a kako bi tek bilo da sam ga gledao u kinu ne želim ni pomišljati. I ovako je bilo pravo iskustvo. Režija je fantastična. Koji kadrovi, kakav dar za režiju. Molim Oscara za najbolju režiju to jest gospodina Cuarona. Simbolika filma je ono što impresionira. Kada pogledate, vidjet ćete. Meni je simbolika prilično očita.
SpoilerShow
Rođenje djeteta. Prvo kada Bullock uđe u kapsulu, ustvari vidimo fetus i zbilja jako jako podsjeća. Pa onda na kraju filma kada pada u komadićima koji predstavljaju spermije i ona se probije. Novi život i to na Zemlji. Pa kada ispliva na površinu i "uči" se hodati.
Stvarno impresivno kao i cijeli film. Meni zasad jedan od top 3 filmova godine. Velika preporuka za gledanje. Jedine zamjerke idu na drugi dio filma koji se može okarakterizirati kao znastveno fantastični iako nije ona punokrvna znanstveno fantastika, ali da, drugi dio filma je nešto fantastičniji :D

8========-...o/8==========o (8.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 06 Jan 2014, 02:56

American Hustle

zabavan, smiješan

glumci su odlični, iako lawrence mi se činila premlada, nije se uklapala, ali solidno odglumila

7/10

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 06 Jan 2014, 08:02

The Wolf of Wall Street (2013) - sinoć sam ga gledao u kinu, i meni je bio baš fora

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 06 Jan 2014, 12:40

The Road (2009) - teška i tjeskobna postapokalipstična drama s izvrsnim Viggo Mortensenom i klincem. Nekoliko jezoviti scena s kanibalima, prizor postapokalipstične pustoši, moral i opstanak u takvom svijetu, napetost kroz cijeli film, drama i dobar završetak. 4/5
Michel puši karu.

Post Reply