Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 25 Dec 2013, 15:13

Out of furnace

Sa supportom od dafoea, sheparda ,whitakera i woodya
glumci su unFuckingbelieveable :prayer: , affleck i bale su rasturili film :rock: . Oduševljen sam njihovom glumom.
Saldana (po prvi puta) je bila dobra (scena na mostu, vrhunska).

Ima stvarno odličnih, bolnih i teških scena, ali kao cijelina me nije nešto zaintrigira.

6.8/10

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 25 Dec 2013, 15:20

Dersu Uzala (1975)- ovo je bilo na HRT3-ci, koja je igrom slučaja bila upaljena. Iako nikad prije nisam čuo za ovaj film, stvarno mi je drago da sam ga pogledao. Film je odličan, ima dobro pogođen tempo i dosta interesantnih i obrađuje dosta dobrih tema. Svakako poreporučam. (film je na ruskom i traje oko 2,5h)
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 25 Dec 2013, 18:06

maddjuro wrote:Dersu Uzala (1975)- ovo je bilo na HRT3-ci, koja je igrom slučaja bila upaljena. Iako nikad prije nisam čuo za ovaj film, stvarno mi je drago da sam ga pogledao. Film je odličan, ima dobro pogođen tempo i dosta interesantnih i obrađuje dosta dobrih tema. Svakako poreporučam. (film je na ruskom i traje oko 2,5h)
Akira Kurosawa... :supz: Ali da, preizvrstan film. :rock:
Michel puši karu.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 25 Dec 2013, 20:09

Svećenikova djeca (2013) - Očekivao sam nešto bolje i urnebesnije, ali nije film ništa posebno. Dobra je i zanimljiva ideja, ima smješnih scena i dobrih fora, a čak ni gluma nije loša. - 7/10

August Rush (2007) - Simpatičan glazbeno-obiteljski film o malom glazbenom genijalcu, ali patetika je uništila film. I zamjeram što se nije dalo više truda oko glazbenih scena, prenaivno izgledaju. - 7/10

Miracle on 34th Street (1947) - Jedan topal i divan obiteljski božićni film o Djedu Božičnjaku s prekrasnom Maureen O'Harom i presimpatičnim Edmundom Gwennom. - 8/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKI SPECIJAL

Post by Michel » 25 Dec 2013, 20:39

Derzu Uzala imam i zimskom specijalu i to sam ga zabilježio u subotu. Skinuo sam jer nisam znao da će ga hrt puštati.

The Hobbit: An Unexpected Journey (2013) - meni ovo baš leglo. Znam da ovako nisam uživao u Gospodarima. Više sam u ovome uživao jer je nekako lakši i puno zabavniji. Bilbo mi je puno bolji nego Frodo, a svi oni patuljci puno bolji nego oni smarači Legolas i onaj dosadni patuljak. Vidim da će smarač Legolas biti u drugom dijelu tako da će mi sigurno biti gori od ovog dijela. Šteta potencijala. Gandalf je isto bolji iako nema neke razlike, ali kako ga ne voljeti
SpoilerShow
kada šapne leptiru i onda oni divovski orlovi ih spase.
Thorin je najbolji patuljak. Onaj ogromni ork je moćan i jedva čekam borbu u drugom dijelu koji će se čekat da dođe na torrente. Tako sam i s ovim čekao. Ima vremena. Ostalo lijepi krajolici, vizualno moćno, scena sa Gollumom je vrhunska. I jedva čekam tog Smauga.

8========o/8==========
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 26 Dec 2013, 20:07

La cagna - minimalistički setting bez sleazea, ali zato s nerazrađenim likovima čije postupke počinjemo do kraja shvaćati tek nešto kasnije. Zapravo, shvatimo samo jednog, drugi i dalje želi glumiti psa eto tek tako.. Manje sam začuđena nakon čitanja impresija koje kažu da je Ferreri znao raditi fetišističke filmove koji su sami sebi svrha. Ne bih znala, možda pogledam nešto još. Nije pootpuni gubitak vremena, no nije ni za preporuku.

Dishonored Lady - ovo me, pak, korektno zadovoljilo i nemam nekih primjedbi. Zaslužuje malo veću ocjenu..
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKI SPECIJAL

Post by Michel » 26 Dec 2013, 21:02

Love Actually (2003) - romantična komedija koja se dešava 5 tjedana prije Božića i kako film ide, tako se polako i približavamo Božiću. U filmu glume niz glumačkih zvijezdi. Može i pod omnibus. Svaka priča ima neku svoju čar, skroz pozitivan film o ljubavi i prijateljstvu. Samo da još malo kraće traje.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 27 Dec 2013, 03:03

Groundhog day - film koji u pravilu prikažu svakoga božića,iako sam ga gledao puno puta, opet mi je bio fora za pogledati.

R.I.P.D.- prosječan budy-cop filmić, Premisa je interesantna, ali sama radnja predvidljiva. Ima nešto humora. film za jedno gledanje.

A Scanner Darkly- animirani film napravljen metodom rotoskopije (bar mislim da se to tako zove), film obrađuje temu zlouporabe droga, gubljenja razuma i gubljenja veze s stvarnim svijetom. "undercower" policajac infiltrira grupu koja se konzumira drogu poznatu pod imenom D, da bi došao do većih riba, i pritome se i sam navuče na drogu te polako počne gubiti razum. Jedan od elemenata koje moram pohvaliti je što glavne uloge tumače glumci koji su i sami bili u paklu droga i iz kojega su se izvukli.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11416
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKI SPECIJAL

Post by Michel » 27 Dec 2013, 23:39

Labyrinth (1986) - najplodnije razdoblje za fantasy filmove, 80-e. Mlada Jennifer Connelly u ulozi djevojčice koja ide u fantasy svijet spasiti svojeg malog brata (bebač mali) od zlog kralja goblina kojeg glumi David Bowie :D i on ih očekuje u svojem dvorcu, ali ispred dvorca je očekuje ogroman labirint koji treba preći i puno zagonetki, čudnih stvorenja. Maske, totalno lutkarski film. Simpatično, bizarno i zabavno, ali daleko je to od velikih fantasy šarmera iz 80-ih.

8=======o/8==========o (7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 28 Dec 2013, 05:15

Gintama Movie 2: The Final Chapter Be Forever Yorozuya - konačno su subali drugi gintama film. Iako sam se ovome veselio malo me film razočarao, nije mi dobro sjeo kao prvi. Humora ima ali sama radnja mi se nije dopala kao u jedinici (doduše jedinica je snimana po mangi). Bilo je interesantno viditi izgled glavnih likova u budućnosti, ali nadao sam se "origin story"-u. Ako ste ljubitelj Gintama mange/animea , kao sto sam to ja, ovo pogledajte čisto da velite da ste pogledali.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by copycat » 28 Dec 2013, 15:32

Wolf Of Wallstreet (2013)
Ocijena: 8/10
Izvrsan film, bilo je pretjerivanje sa tulum scenama, ne samo da su nepotrebno eksplicitni no nepotrebno mnogo.. we got the picture..
Film traje 3 jebena sata... film je super ali onak.. stvarno se moglo svesti na 2 sata maks..
iako je tema bila super i zanimljiva predugo je trajalo.
http://www.imdb.com/title/tt0993846/?ref_=nv_sr_1

How I Live Now (2013)
Ocjena: 6.5/10
Tema je ok - kao izbije 3 svjetski rat no neviditi ništa o tom ratu
Uglavnom ratna priča, no više se bazira na ljubavnoj priči i što motivira tu glavnu glumicu da se bri za "opstanak"
http://www.imdb.com/title/tt1894476/?ref_=ttmi_tt

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 28 Dec 2013, 18:09

47 ronin

:lol: :lol:
najzabavniji film koji sam gleda ove godine u kinu.
Ja i ekipa smo se valjali od smijeha :partyman:

Inače, šteta što je film masakriran od produkcijske kuće. Toliko toga je forsirano, izrezano...

7/10

edit. film nije dobar
Last edited by olio on 29 Dec 2013, 13:03, edited 2 times in total.

John_Ryder
Posts: 12163
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 28 Dec 2013, 22:26

Princess Mononoke - 10/10
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 30 Dec 2013, 01:22

pacific rim( 2013)- nekima odličan film, meni ok, film je u najbolju ruku prosječan (doduše nagledao sam se puno animea pa nisam vidio nešto pretjerano orginalno), koncept s dva pilota je bezveze, premalo borbi previše blebetanja. Borbe su bile ljepe, ali su mogle biti logičnije odrađene (najdebilnije mi je bilo kada na kraju izvuku onaj "uber" mač koji je trebao biti u igri od početka filma. Jedna od stvari koja mi se posebno dopala bila što je glas Glados-a iz portal igara i ovdje bio/la glas AI-a.
Ovo je jedan od filmova koji bi vjerojatnije bilo interesantnije gledati u društvu, s kojom pivom
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 30 Dec 2013, 01:33

Sherlock Holmes: A Game of Shadows (2011) - Po meni lošiji od prvog dijela iako je negativac bolji. Ima previše dosadnih dijelova, pretjerivanja sa slow motionom, a Downey je postao naporan koliko je forsirao cijeli film sa svojim forama. Opet, na kraju svega, barem je zabavan. - 6/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

Post Reply