Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 21 Dec 2013, 05:11

The Nightmare Before Christmas (1993) ahh klasik :) jedina stvar koja mi se ne svidja je jebeno pjevanje, sve ostalo gotovo pa savrseno (oke i prica je mogla bit malo dublja al nema veze)
Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 21 Dec 2013, 11:02

Ninja: Shadow of a Tear (2013) - solidan akcić s naivnom radnjom, ali vrijedi pogledati samo radi odlično režirane koreografije i par nindža scena + završne borbe. Inače, slab nastavak u rangu s onim filmovima Stevena Seagala... 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 21 Dec 2013, 18:13

Decadentor wrote:The Nightmare Before Christmas (1993) ahh klasik :) jedina stvar koja mi se ne svidja je jebeno pjevanje, sve ostalo gotovo pa savrseno (oke i prica je mogla bit malo dublja al nema veze)
meni su baš fora bile pjesmice, ali naravno čim nema distorzije i duple bas pedale, Decu se ne sviđa :lol:
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKI SPECIJAL

Post by Michel » 22 Dec 2013, 02:51

The Savages (2007) - jako dobra dramedija sa P. S. Hoffmanom koji glumi brata i sa svojom sestrom posjećuje oca koji je jako bolestan. Dosta zaboravlja stvari i moraju se početi brinuti za njega. Dosta spora radnja, simpatični likovi i atmosfera uz sav onaj snijeg.

8=======-..o/8==========o (7.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 22 Dec 2013, 04:49

Sammy wrote:
Decadentor wrote:The Nightmare Before Christmas (1993) ahh klasik :) jedina stvar koja mi se ne svidja je jebeno pjevanje, sve ostalo gotovo pa savrseno (oke i prica je mogla bit malo dublja al nema veze)
meni su baš fora bile pjesmice, ali naravno čim nema distorzije i duple bas pedale, Decu se ne sviđa :lol:

:supz: :supz: tooo sammy uljepso mi dan :D jebo balade daj klanje dece :lol:
Image

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 22 Dec 2013, 09:22

john_constantine wrote:Ninja: Shadow of a Tear (2013) - solidan akcić s naivnom radnjom, ali vrijedi pogledati samo radi odlično režirane koreografije i par nindža scena + završne borbe. Inače, slab nastavak u rangu s onim filmovima Stevena Seagala... 3/5
Baš sam si to skinuo prije par dana. Znači ipak je Sho Kosugi pravi ninja u obitelji. :)

John_Ryder
Posts: 12162
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 22 Dec 2013, 16:13

The Butler - i više nego solidan film,bome Oprah ima dobre glumačke sposobnosti,7.5/10
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKI SPECIJAL

Post by Michel » 22 Dec 2013, 20:04

Starman (1984) - film od najboljeg horor redatelja, Johna Carpentera. Vjerojatno najnormalniji film u njegovoj karijeri iako se radi o jednom alienu koji dođe na zemlju, a sami film je romantična drama :lol: a smiješno je kad vidim ko ga je režirao. Carpenter je prije ovoga napravio The Thing i svi znamo da je on propao kod kritike i svi su ga tada mrzili pa je Carpenter iz inata napravio ovaj film, da svima pokaže da se može snaći i u ostalim žanrovima i bome im je pokazao jer se radi o izrazito simpatičnom i pametno osmišljenom filmu. Jeff Bridges je odlično odglumio dok je Karen Allen uvijek rado viđena jer mi je jedna od najsimpatičnijih glumica s kraja 70-ih i kroz 80-e. Stvarno je tada snimila jako puno kvalitetnih i zabavnih filmova. Dakle, radnja je o tome da taj alien dolazi na Zemlju i počne učiti stvari od Jenny (Karen Allen) sve što uči malo dijete kad ga majka odgaja. Ovo može i pod road film jer ima dosta lovljenja od vlasti. Hvala, Johne. Još si jednom pokazao zašto si mi najdraži redatelj.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 23 Dec 2013, 01:25

obožavam taj film
all I have to do is dreeeaaam dream dream dream...
http://www.youtube.com/watch?v=Ri-NEhcplbI

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 23 Dec 2013, 01:33

Ovo nisam ni znao. Prekrasni su :rock:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 23 Dec 2013, 18:25

despicable me 1 & 2 hmm zabavno no nista posebno, vjv sam imao previsoka ocekivanja 7/10 oba
Image

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKI SPECIJAL

Post by Michel » 23 Dec 2013, 21:44

Joyeux Noël (2005) - francusko - njemački - britanski film o povijesnom događaju koji se dogodio na Badnjak/Božić 1914. godine. http://en.wikipedia.org/wiki/Christmas_truce ne bih povjerovao u ovu priču da nisam odmah poslije filma malo vidio o čemu se tu radu i sve je istinito. Dakle, Badnjak je 1914. godine i Švabe ratuju protiv Francuza i britanaca (škoti), ali odjednom netko od švaba počne pjevati. Jedan koji je operni pjevač, a u ratu je i odjednom svi stanu i počnu ga gledat. Sve poslije toga je povijest. Inspiritivna povijest o tome kako su francuzi, britanci i švabe zajedno dočekali i slavili Božić. Družili se, sprijateljili se i pjevali. Emotivan i snažan film, dovoljno dubok da osjetiš ono nešto. Preporuka.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 23 Dec 2013, 22:16

The Hobbit: The desolation of Smaug (2013) - sinoć pogledao u kinu. Super zabavno i zanimljivo s hrpom dobrih scena, par jako simpatičnih fora i sve to uklopljeno u odličan krajolik (slab sam na lokacije snimanja). Velik ekran ispred tebe, zavališ se i uživaš.
P.S. Šteta što film ima pauzu. Ipak mi je dobro došla, iskoristio sam ju za pišanje. :D

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKI SPECIJAL

Post by Michel » 24 Dec 2013, 14:49

Murder on the Orient Express (1974) - kada nastane film po priči velike Agathe Christie, onda znate da vas očekuje pametna i inteligentna priča. Kada u filmu glume Albert Finney kao Hercule Poirot, Lauren Bacall, Ingrid Bergman, Sean Connery, Richard Widmark i Anthony Perkins, onda znate da vas očekuje vrhunska gluma. A kada film režira jedan od najvećih američkih redatelja, veliki Sindey Lumet, onda znate da vas očekuje vrhunska režija i onakav pogled na knjigu kada smo je i čitali. Dakle, Hercule Poirot dolazi sa brodom u vlak Orient Express sa još 12 putnika, a mjesecima prije toga nam prikažu kako se dogodilo strašno ubojstvo/samoubojstvo/otmice i misterija može početi. Putuju po cijeloj Europi, ali vlak stane u Jugoslaviji zbog predubokog snijega i bome će se načekat no, kako čekaju dogodit će se ubojstvo u vlaku, a osumnjičeni su svi. Najteži izazov za Poirota u svojoj karijeri. Albert Finney je definitivno najbolje ekranizirani Poirot i uz sve ove glumce uzima cijeli ovaj film koji je pun malih hintova tko je ubojica, vrhunske atmosfera za ovo doba i puno puno ispitivanja, a kada se na kraju otkrije tko je ubojica - potpuni šok
SpoilerShow
ponudio je dva rješenja na kraju. Prvo to da ga je ubio njegov pomoćnik i jedna ženska, a drugo da su ga ubili svi jer je imao 12 rana od noža na tijelu, a dogodilo se upravo to. Ali izabrali su prvo rješenje tako da od njih 12, samo dvoje idu u zatvor kao žrtve za preostalih 10 zato što su ga ubili iz osvete jer je taj ubijeni bio i sam ubojica/otmičar... Fenomenalno!
Ima jedna odlična referena na Psiho kad Poirot pozove McQueena kojeg glumi Anthony Perkins da ga malo ispitiva i tako krene rasprava, a u jednom trenutku Poirot mu kaže "jedno freudovsko pitanje, gospodine McQueen. Jeste li jako voljeli svoju majku?" :lol: :lol:

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

ZIMSKI SPECIJAL

Post by Michel » 25 Dec 2013, 03:23

Eight Below (2006) - jako simpatičan film sa Paulom Walkerom, a on glumi trenera Haskijima na antartiku i ubrzo dolazi jedan znanstvenik koji želi malo istraživati. Kasnije upadnu u probleme pa vidimo svu pamet i izvrsnu strategiju tih psa. Ipak, najbolji mi je dio kad nema Walkera i ostalih glumaca već samo fokus na te pse i njihovo preživljavanje kad ostanu sami i moraju raditi kao tim bez trenera. Ugodna atmosfera, lijepe emocije na kraju i baš pravi film za ovo vrijeme.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply