Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 12 Dec 2013, 20:06

Adam's Rib - da film ne ispadne u potpunosti predvidljivi zijev, spasio ga je malo šarm i simpatičnost kojom odiše. Nosi neke teme koje je pregazilo vrijeme, eventualno ih je fora gledati današnjim očima.

The Lady from Shanghai
- noir ko' noir, reklo bi se.. no ovog po dobrom ističe povremena pozadinska naracija i aapsolutno prekrasno finale u zabavnom parku.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 12 Dec 2013, 20:11

Nowhere to Run (1993) - solidan akcić s JCVD - om. Nešto akcije, solidna radnja, odlična zadnja borba, ali dosadnjikav film bez prevelikih uzbuđenja. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 12 Dec 2013, 22:14

Michel wrote:

Prisoners (2013) - o ovom se govorilo kao jedan od najboljih filmova godine. Film koji će se pamtiti. Dugo sam ga čekao i ostao prezadovoljan. Ovo zaista jest trenutno najbolji film godine za mene. Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Maria Bello, Melissa Leo... Stvarno dobra glumačka postava iako su Jackman i Gyllenhaal prosjek od glumaca, ali ovdje su više nego dobri. Po običaju svaki film koji sam gledao sa Melissom Leo, ženska ubija. Tako je i ovdje. Stvarno je fantastična. O čemu se radi? Triler u maniri onih iz 90-ih. Netko otme dvije djevojčice od dvije obitelji i počinje potraga za njima, ali ne bilo kakva. Potraga se sastoji od niza hintova/puzli koju glavni istražitelj mora istražiti. Stvarno dobar ritam kroz dva i pol sata. Napet, atmosferičan i šokantan. Ko nije gledao, neka pogleda. Film godine zasad.

8========-../8==========o (8.7/10)
Od rijeci do rijeci :supz:

@edit zasto Loki ima masonski prsten? (jebem se u detalje) :lol:
Image

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 12 Dec 2013, 22:43

Ima dosta toga. Prsten sam primijetio i stvarno ne znam zašto su to stavili pošto je detektiv neki mladi, a sumnjam da on ima veze sa masonima, ali pazi sad ovo. Kroz sami film ima dosta masonskih znakova od onog labirinta do toga da se onaj lik zove Alex Jones, a pogledaj ko je Alex Jones. http://en.wikipedia.org/wiki/Alex_Jones tip ti je inače poznat da se bori s punom parom protiv tajnih društava, NWO-a i cijele te propagande. I to je stvarno zanimljivo uz sve znakove da je jedan od likova Alex Jones i to još kakvog lika glumi. Inteligencija na razini desetogodišnjaka :D

Ma ima tu još dosta toga. Recimo, si vidio konstantno trepkanje Gyllenhaala. Tu se već pojavila teorija da nešto s tim govori. Baš me zanima što će se otkriti, ali činjenica je da je redatelj ili netko drugi stavio te znakove i sad s kojim razlogom. Možda pričamo o tome jer je popularno ili s nekom drugom svrhom. Imaš ovdje jako dobru raspravu o Lokievom prstenu i tetovažama http://www.imdb.com/title/tt1392214/boa ... 938235?p=1 ili ovdje http://illuminatiwatcher.com/illuminati ... ners-film/

I izašle su nominacije za zlatni globus i film nije nominiran :facepalm: a po svoj toj kritici i publici se radi o kvalitetnom filmu i da sad u niti jednij kategoriji nije nominiran. http://www.latimes.com/entertainment/en ... z2nIaUVaeq

A takvu vrstu filma inače zaobilaze nagrade. Al stvarno jaka godina, a di su još svi ovi nominirani filmovi kad izađu pa onda pogledam. Jedva čekam.

Nordvest (2013) - jako dobra danska krimi drama o teenegeru koji želi raditi za stariju ekipu i to mu polako uspijeva pa se tako penje. No, ubrzo se u sve to uključuje i njegov brat te njegova bivša ekipa koja mu se želi osvetiti. Realističan i u nekim trenucima snažan film.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 13 Dec 2013, 00:41

The Brain Man

ok film, u stilu anime-mangi.
glavne negativke su brutalno iritantne, al ajd

Eksplozije su vrhunske, jedne od ljepših u zadnje vrijeme.

6/10

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 13 Dec 2013, 00:54

Michel wrote:Ima dosta toga. Prsten sam primijetio i stvarno ne znam zašto su to stavili pošto je detektiv neki mladi, a sumnjam da on ima veze sa masonima, ali pazi sad ovo. Kroz sami film ima dosta masonskih znakova od onog labirinta do toga da se onaj lik zove Alex Jones, a pogledaj ko je Alex Jones. http://en.wikipedia.org/wiki/Alex_Jones tip ti je inače poznat da se bori s punom parom protiv tajnih društava, NWO-a i cijele te propagande. I to je stvarno zanimljivo uz sve znakove da je jedan od likova Alex Jones i to još kakvog lika glumi. Inteligencija na razini desetogodišnjaka :D

Ma ima tu još dosta toga. Recimo, si vidio konstantno trepkanje Gyllenhaala. Tu se već pojavila teorija da nešto s tim govori. Baš me zanima što će se otkriti, ali činjenica je da je redatelj ili netko drugi stavio te znakove i sad s kojim razlogom. Možda pričamo o tome jer je popularno ili s nekom drugom svrhom. Imaš ovdje jako dobru raspravu o Lokievom prstenu i tetovažama http://www.imdb.com/title/tt1392214/boa ... 938235?p=1 ili ovdje http://illuminatiwatcher.com/illuminati ... ners-film/

I izašle su nominacije za zlatni globus i film nije nominiran :facepalm: a po svoj toj kritici i publici se radi o kvalitetnom filmu i da sad u niti jednij kategoriji nije nominiran. http://www.latimes.com/entertainment/en ... z2nIaUVaeq

A takvu vrstu filma inače zaobilaze nagrade. Al stvarno jaka godina, a di su još svi ovi nominirani filmovi kad izađu pa onda pogledam. Jedva čekam.

Nordvest (2013) - jako dobra danska krimi drama o teenegeru koji želi raditi za stariju ekipu i to mu polako uspijeva pa se tako penje. No, ubrzo se u sve to uključuje i njegov brat te njegova bivša ekipa koja mu se želi osvetiti. Realističan i u nekim trenucima snažan film.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
Zanimljivo je to sve, pogotovo Alex Jones fora, no u ovim raspravama mi idu malo predaleko u idiotizam, i onaj simbolizma sa stranice mi je isto malo hmm nezznam kreativan :mrgreen: (ono sa jendim okom i odinom) a nista mozda jednom neko skonta nesto konkretno (osim ako je to radi bolje karakterizacije likova). Sto se tice treptanja takodjer mislim da su klasicni tikovi posto mi frend ima takve te da je takodjer do lika a ne subliminala, no tko zna :zubifale:

btw u ovom film mi jackman totalno baca na jarana iz nocne more :lol:
Image

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 13 Dec 2013, 02:11

Sad kad vidim, isti jaran :lol: :lol:

Da, ova stranica je pretjerana. Al da mi je ući u glavu redatelja i s kojim razlogom je takve simbole stavio u film.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 13 Dec 2013, 22:06

Odd Thomas (2013) - prema knjizi od Deana Koontza koju nisam čitao. Neki će reći da može i pod neku vrstu horora, ali ne slažem se. Ovo je jako light. Kao neka light fantasy verzija. Radi se o jednom mlađem tipu koji vidi mrtve i mora otkriti značenje onoga što mu pokušavaju reći, ali isto tako vidi neka bića/entitete oko njih, a ti entiteti ne smiju znati da on njih vidi. Ima dosta misterije, ali uopće nisam imao osjećaj da je ovo film. Pretjerani pokušaji humora, ni A od atmosfera. Za razibrigu...

8=====o/8==========o (5/10)

Alan Partridge: Alpha Papa (2013) - ljudi, pogledajte ovo. Ne samo da je ovo najbolja komedija ove godine već najbolja komedija unazad 5, 6 godina. Ali samo za one koji vole britanski humor i kuže sve te pametne fore. Stvarno urnebes od filma. Prvih 15 minuta samo smiješak na licu da bi došao nagli preokret koji me natjerao da svako malo urlam od smijeha. Alan Partridge je legendarni fikcijski lik kojeg je stvorio britanski komičar Steve Coogan. Radnja se uglavnom dešava u radijskon stanici prepuna izvrsnih fora. Kako ide prema kraju, svaka iduća fora je genijalnija i pametnija. "Pusti me da gledam galeba kako leti" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 14 Dec 2013, 17:47

Without a Paddle (2004) - Solidna avanturistička komedija sa zanimljivim likovima i situacijama u kojima se sve nalaze kako bi pronašli blago. - 6/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 15 Dec 2013, 02:35

Kick-ass 2 Odlican nastavak koji fino zaokruzuje cijelu pricu. Nabrijan i krvav sa dosta scena za nasmijat se uglavnom fun fun fun :supz: :supz:
Image

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 15 Dec 2013, 13:24

The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013) - odgledao kao i svaki normalan čovjek u 2D.. odličan film, bolji od jedinice, priča je fino razrađena, poprima ozbiljnije konture za nastavak i završnicu. Gluma i dalje izvrsna, par simpa forica, i nevjerojatne (ali stvarno nevjerojatne) scene sa Smaugom. Ovakvi filmovi jednostavno visoko dižu letvicu i sumnjam da će ove dvije trilogije ikad itko i išta nadmašiti. 9/10

Jedino što mi se nije svidjelo je Leogolasova šminka; nekako mi neprirodno izgleda za razliku od LOTR-a
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 15 Dec 2013, 22:52

La planète sauvage (1973) Psihodelican i mracan animirani film u svijetu na kojemu su ljudi niza rasa, tj ljubimci i gamad... Stvarno cudan i poseban
8/10


This is the end (2013) Oke komedija za jednom pogledat ima par dobrih fora iako je kraj predvidljiv...
Image

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 16 Dec 2013, 17:00

We're the Millers (2013) - ovo je užas. Aniston i Sudeikis u kao nekoj komediji gdje trebaju ići po drogu preko granice i natrag praveći se da su obitelj uz lažnu kćer i sina. Humor užasan. Pa što je ovo :facepalm: ovo su mi valjda najljigavije komedije koje postoje. To je ta light ekipa komedije koja jednostavno je loša. Fuj!

8==o/8==========o (2/10)

Drogówka (2013) - Poljska krimi komedija ili bolje rećeno satira o korumpiranoj pol. postaji gdje svi uživaju to što su korumpirani i sav taj mito i kako zajebavaju vozače snimaju i smiju se, hahahahah. Film je baš sprdnja da bi nakon polovice postao revenge krimić o korumpiranom policajcu koji kreće u osvetu za jednim kriminalcima. U svakom slučaju zanimljivo i zabavno.

8=======-o/8==========o (7.5/10)

Before Midnight (2013) - Before (Sunrise/Sunset/Midnight) je sigurno jedna od najboljih filmskih trilogija, ali je pitanje hoće li ostati trilogija pošto svaki dio završava tako da može biti još jedan. Vjerojatno za 10 godina kao svaki dosad. Romantična dramedija o paru koji se sreo u ljeto 1994. godine, a taj je i snimljen prekrasni prvi dio. Volim ove filmove. Duge šetnje i razgovori o svačemu. Vrlo dobri Ethan Hawke i prekrasna Julie Delpy opet kao jedan od najboljih filmskih parova. Savršeni filmovi za gledanje u ženskom društvu. Iz cijele trilogije ovo mi ostaje još uvijek najbolja scena http://www.youtube.com/watch?v=nQpYHiB0k6k a i jedna od najdražih scena općenito. Prekrasni su.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 16 Dec 2013, 18:09

Prisoners (2013) - Odličan, ideja o otmici strašno dobro izvedena uz svu misteriju i detalje. Gluma izvrsna, posebno su mi se svidjeli Jackman koji napokon glumi, a ne reži, i Paul Dano kojeg se još sjećam iz There Will Be Blood. - 9/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 16 Dec 2013, 21:05

Life Of Pi - Divna eye candy pustolovna drama, sa naglaskom na eye candy <3
Image

Post Reply