Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 16 Nov 2013, 13:05

Il grande duello (1972) - solidan špageti western s Lee Van Cleefom s uobičajenom revenge tematikom, puno mrtvih i pucnjave, sve do konačnog obračuna. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 16 Nov 2013, 14:51

Einayim Petukhoth - na spomen sintagme ortodoksni Židov nemam neke privlačne/zanimljive asocijacije na pameti.. until now :mrgreen: Da glavni glumci nisu toliki micani, ovaj polagani film možda ne bi bio toliko zanimljiv. Ma bio bi, serem, obrađuje zanimljivu i tešku temu na stvarno korektan način. I sve je suzdržano, bez trunke eksplicitnog. 7/10
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 16 Nov 2013, 15:42

the wolverine (2013) - prilično dosadan film koji predugo traje, i još skinem produženu verziju. Akcija solidna, priča solidna i predvidljiva, jedan supernegativac koji se baš nije najbolje iskazao, ostalo sve kao nekakav akcijski triler u Japanu. Mogli su čisto bez tog filma ili bar napraviti neki film u kojem bi se govorilo o prošlosti Johna Logana prije nego je postao Wolverine... 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11547
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 16 Nov 2013, 16:58

The Way Way Back (2013) - evo, još jedan coming of age film i to prilično dobar i nostalgičan. Sad mi je jasno. ovo novo desetljeće. Deseto desetljeće :zubifale: kak mi čudno zvuči ovo deseto, ali kad je. Uglavnom, to desetljeće su nove 80-e za takve filmove. Još da budu i za horore i akcije :supz:

Radi se o jednom teenegeru Duncanu koji ide sa mamom i njezinim novim dečkom u vikendicu u jedan mali gradić. Dećka od njegove stare glumi Steve Carell i prilično se dobro snašao u ozbiljnoj ulozi gdje je trebao biti antipatičan i ljigav lik. To mu je uspijelo. Najbolji dijelovi su mi kad se pojavi Sam Rockwell koji uzima svaku scenu sa svojom pojavom. Baš je lik :supz: priča o odrastanju, teenegerskim problemima i ostalim stvarima. Slažems e s ocjenom na imdb-u.

8=======-o/8==========o (7.5/10)

The Frozen Ground (2013) - najnoviji film od Cagea i Cusacka. Po istinitom o serijskom ubojici koji je ubio preko 10 djevojčica. Film ima finu atmosferu, ali to je to. Ovo je prva Cageova ozbiljnija uloga nakon 7,8 godina snimanja sranje i ne leži mu. Vjerojatno zato što sam ga navikao sad gledati u tim sranjima pa mi ga vidjeti ovakvo ozbiljnog i nije baš leglo. Cusack se trudi, ali isto bez uspjeha. Moglo je i trebalo puno bolje.

8=====-o/8==========o (5.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 17 Nov 2013, 02:06

Prisoners

odličan

9/10

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 17 Nov 2013, 13:47

We're the Millers (2013) - simpa filmić

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 18 Nov 2013, 20:17

Shrek the Third (2007) - Dosta slab nastavak, znao je Shrek biti puno bolji, ima neke fore, ali mlako ispadne na kraju. - 5/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 18 Nov 2013, 21:00

Sammy wrote:Shrek the Third (2007) - Dosta slab nastavak, znao je Shrek biti puno bolji, ima neke fore, ali mlako ispadne na kraju. - 5/10
da, prilično slab nastavak. Što se mene tiče, trebalo je ostati samo na jedinici i gotovo. Ovako je samo jedan od slabijih serijala koji samo razvlače.
Michel puši karu.

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 18 Nov 2013, 21:42

Wolverine (2013) - predugačak i ¨tak tak¨.. moglo je i bez ovog dijela koji unosi dosta pomutnje u cijelu priču o wolverinu..5/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Michel
Posts: 11547
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 18 Nov 2013, 23:25

This Is the End (2013) - ne mogu vjerovat da je ovakav glup film napravljen. Kao zajebancija, ali toliko loša. Okupili se najantipatičnija filmska generacija valjda ikad. Kad kažem generacija, tu ne mislim da svi trebaju biti isto godište već jednostavno glumci koji su si slični u tom i tom filmskom razdoblju pa tako danas imamo Franca, Rogena (njih dvoje su mi samo dobri u Freaks and Geeks i to teško pišem, ali je tako. Kad je jebena serija.) Cera, Johan Hill, Jay Baruchel, Danny McBride, Emma Watson, Paul Rudd, Channing Tatum. Još im samo fali Joseph Gordon-Levitt i to bi bilo to. Ustvari, ima ih još i nevjerojatno mi je da su ama baš svi toliko antipatični. Grozno filmsko razdoblje. Ono kasnije s bogom, vragom, svjetlima. Bezveze. Pa pjesma na kraju, WTF :facepalm:

8==o/8==========o (2/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12197
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 19 Nov 2013, 08:05

Michel wrote:This Is the End (2013) - ne mogu vjerovat da je ovakav glup film napravljen. Kao zajebancija, ali toliko loša. Okupili se najantipatičnija filmska generacija valjda ikad. Kad kažem generacija, tu ne mislim da svi trebaju biti isto godište već jednostavno glumci koji su si slični u tom i tom filmskom razdoblju pa tako danas imamo Franca, Rogena (njih dvoje su mi samo dobri u Freaks and Geeks i to teško pišem, ali je tako. Kad je jebena serija.) Cera, Johan Hill, Jay Baruchel, Danny McBride, Emma Watson, Paul Rudd, Channing Tatum. Još im samo fali Joseph Gordon-Levitt i to bi bilo to. Ustvari, ima ih još i nevjerojatno mi je da su ama baš svi toliko antipatični. Grozno filmsko razdoblje. Ono kasnije s bogom, vragom, svjetlima. Bezveze. Pa pjesma na kraju, WTF :facepalm:

8==o/8==========o (2/10)


woooah wooooah woaaah dude ! cut the crap !
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11547
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 19 Nov 2013, 15:20

Da, to ti je ta generacija. Samo što se on probio u ozbiljnijim ulogama za razliku od ovih tu iz komedija. Al sve je to isto. Idemo dalje. Heatha Ledgera još dodajem. To je ta jadna generacija. A taman prije toga, ranih 90-ih se nova generacija isto tako užasna i antipatična. Tom Hanks, Denzel W., Russell Crowe, Johnny Deep, Samuel L. Jackson, DiCaprio i Morgan Freeman. Freeman se tek probio kasnih 80-ih tak da nema veze koliko je on starijiod njih. On tu spada. I onda su oni kakti dominirali do kraja 90-ih pa je došla ta generacija sa Ledgerom, Francom i svim ostalim nabrojanim. Sve debelo precijenjeno i drago mi je da mogu pljuvat tako. Sad sam se istreso :zubifale: :supz:

Ok, da se još malo izjasnim :lol:

DiCaprio spada i u prvu i u ovu drugu generaciju jer se probio s odličnim ulogama u dnevnik košarkaša i gilbertu. Eto, to su mu dvije njegove najbolje uloge. Izgleda da kako je ostario, tako je postao loš. Lik se uvijek jebeno mršti, namrgođen, isti je. Meni to nije glumac, a drugi je par rukava što sad svi odjednom govore kako je on postao odličan. Me je vraga. Lik je zaredao dosta blockbustera i sve su to dobri filmovi, ali smatram da je tako još više postao popularan jer su to hitovi i dosta su zaradili. Nek se okuša u malo težim dramama. Kao dnevnik i gilbert u kojima je bio sjajan. Danas to ne vidim. Russell Crowe mi je od tih nabrojanih najbolji što se tiče glume, ali on mi je samo dobar. Nikad mi nije bio nešto posebno. Tom Hanks je jedan od najprecijenjenijih glumaca koji glumi uvijek iste likove, a gledao sam mu stvarno dosta filmova. I antipatičan je sa svojim moraliziranjem. Freemam kao i Denzel uvijek glumi isto. Denzel ima taj specifičan glas i uvijek radi iste grimase. A još sepcifičniji glas ima Freeman koji me uspavljuje kad ga čujem. Uvijek je negdje narator kod nekih dokumentaraca. Deep je glumac koji mi je najdraži od svih njih, ali lik očito ne može otići iz tih uloga. Uvijek čudan, bizaran, nikad normalan. I kad sam ga vifio u nekoj normalnoj ulozi, bezvzeze.

Tu sam uzeo dvije generacije od 90-ih. Jedna kroz 90-ih, to su ovi zadnji i druga s kraja 90-ih pa do danas. To su ovi sa Francom.

Naravno da tu još ima glumaca iz tih generacija i opet ponavljam da filmska generacija označava pojedino razdoblje tak da nema veze što im Freeman može biti deda kad se tek tada probio. Da, odlični glumci iz tih generacija su Daniel Day Lewis, Philip Seymour Hoffman, Sean Penn (njega ne volim, ali odličan je), Javier Bardem, Josh Brolin, Viggo Mortensen, Matthew McConaughey... Ma joj, ima hi dosta. Dakle, imam i odlične glumce iz te generacije, ali logično je da imam i one lošije pa da ne znam koliko oni bili hvaljeni od nekoga. :kokicarenje:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 20 Nov 2013, 18:04

In Time - stvarno lijepa ideja, no kako malo duže traje opadala mi je koncentracija (i marenje za išta/ikoga) pred kraj. Nije nešto preduboko, no vrijedno je jednog gledanja..
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
lemonzoo
Posts: 1174
Joined: 28 Jul 2013, 18:09
Location: youtu.be/dQw4w9WgXcQ

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by lemonzoo » 20 Nov 2013, 19:08

Od tih tvojih nabrojanih za mene je, npr., DiCaprio jedan od kvalitetnijih glumaca. Ta dva s početka karijere koja si nabrojao su odlična, ali ima on i još dobrih filmova. Meni je od njega jedino Romeo i Julia sranje, sve drugo je solidno ili odlično.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Leonardo_DiCaprio
  • Titanic
    Čovjek sa željeznom maskom
    Žal
    Uhvati me ako možeš
    Pokojni
Morgan Freeman i Denzel su rijetki crnci koji znaju kvalitetno odglumiti i imaju masu kvalitetnih filmova.

Russell Crowe, Deep - srednja žalost

Inače, i Matthew McConaughey uglavnom glumi slične uloge.

Naravno da se svakome može naći neka mana, ali ja ih ne bih nazvao lošima.

Kad nabrajaš treš generaciju glumaca, trebao si spomenuti one spodobe tipa: Will Smith, Martin Lawrence, Dolph Laundgren (za mene najgori ever)...

User avatar
Michel
Posts: 11547
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 20 Nov 2013, 19:16

lemonzoo wrote:Od tih tvojih nabrojanih za mene je, npr., DiCaprio jedan od kvalitetnijih glumaca. Ta dva s početka karijere koja si nabrojao su odlična, ali ima on i još dobrih filmova. Meni je od njega jedino Romeo i Julia sranje, sve drugo je solidno ili odlično.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Leonardo_DiCaprio
  • Titanic
    Čovjek sa željeznom maskom
    Žal
    Uhvati me ako možeš
    Pokojni
Meni je poprilično smiješna ta tvrdnja, ali dobro. Lik je uvijek isti, namrgođen, ne zna glumiti osjećaje kad treba. Titanci i Žal su isto smiješni filmovi. Kakvu tu gluma treba. Nikakva. Pokojni je bio u redu. Uhvati me ako možeš je zabavan filmić. Ne vidim što je tu kod njega odlično. To što je zabavan :prayer:
lemonzoo wrote: Morgan Freeman i Denzel su rijetki crnci koji znaju kvalitetno odglumiti i imaju masu kvalitetnih filmova.
Pa i nisu. Isto uvijek glume isto. Freeman uspavljuje, svaka mu je uloga ista. Kad sam ga vidio par puta kako pokušava glumiti nekog negativca, smijao sam se. Denzel je teatralac :lol: :prayer: onaj smijeh, zubi, smijeh živi.

lemonzoo wrote: Inače, i Matthew McConaughey uglavnom glumi slične uloge.
Koji su to filmovi gdje glumi slične uloge? Počni sa Dazed and Confused i završi sa ovogodišnjim Mudom.
lemonzoo wrote: Naravno da se svakome može naći neka mana, ali ja ih ne bih nazvao lošima.
Nađe ih se puno i ja imam pravo ih nazvati lošima kao što je tvoje pravo nazvati DiCapria zvanog mršt jednim od najkvalitetnijih glumaca. Isto tako imam pravo reći kako je to po meni smiješna izjava kad vidim koliko je danas sjajnih dramskih glumaca kojima DiCaprio može biti samo učenik.
lemonzoo wrote: Kad nabrajaš treš generaciju glumaca, trebao si spomenuti one spodobe tipa: Will Smith, Martin Lawrence, Dolph Laundgren (za mene najgori ever)...
To nije trash generacija. I sorry, stari, ali Dolph je legenda. Naravno da lik ne zna glumit, ali ti valjda shvaćaš da mi govorimo o glumcima. Onim koji moraju pokazati osjećaje, improvizirati. Nešto ala Vincent Price kad smo već na ovom forumu. Govorimo o glumcima s A liste, a ne o Dolphu. Dolph je akcijska legenda, kao i Van Damme kao i oni najveći poptu Arniea i Slya.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply