Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 01 Nov 2013, 23:34

The Place Beyond the Pines - sadržajno solidan i građom nekonzistentan, zato sam i mislila (pogrešno) da će kraj biti konkretniji. Sjeo mi je tako da mi je svejedno jesam ga gledala ili nisam. Eventualno mi nije svejedno što sam potrošila dosta vremena na njega.

Festen - nešto je trulo u državi Danskoj :D Apsolutna uživancija u cijelom tom dugom trajanju napravljena na sirov "dogmatski" način. Jako lijepo.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 02 Nov 2013, 11:09

Laurel & Hardy: Their Lives and Magic - izvrstan dokumentarac o dvojici komičarskih genija Stan Laurer i Oliver Hardy na kojima sam proveo djetinstvo uživajući u njihovim gegovima i humoru. Objasnilo mi je sve što me interesiralo u vezi njih, i usput dobar prikaz početka, probleme koje su imali kasnije, kako su se sprijateljili i njihov posljednji film. S dobrim skečevima ubačenim između scena, govor glumaca ili rodbine. Vrlo dobar dokumentarac. 5/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11510
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 02 Nov 2013, 23:27

The Little Girl Who Lives Down the Lane (1976) - Jodie Foster i Martin Sheen vrhunski odglumili :prayer: radi se o maloj djevojci od 13 godina koja je sama u kući na noć vještica i dolazi joj jedan gospodin u kuću te se odmah vidi kako ju lik pokuša "prisiliti" na seks. Polako otkrivamo gdje joj je otac i upoznajemo druge likove koji iso žele nešto od nje. Završnica filma vrhunska iako predvidljiva :supz:

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 04 Nov 2013, 08:06

john_constantine wrote:Laurel & Hardy: Their Lives and Magic - izvrstan dokumentarac o dvojici komičarskih genija Stan Laurer i Oliver Hardy na kojima sam proveo djetinstvo uživajući u njihovim gegovima i humoru. Objasnilo mi je sve što me interesiralo u vezi njih, i usput dobar prikaz početka, probleme koje su imali kasnije, kako su se sprijateljili i njihov posljednji film. S dobrim skečevima ubačenim između scena, govor glumaca ili rodbine. Vrlo dobar dokumentarac. 5/5
moram ovo pogladati

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 04 Nov 2013, 20:56

You're Jinxed, Friend You've Met Sacramento (1972) - neobičan, ali odličan špageti western s primjesom humora i mjuzikla (ono, par glazbenih scena) s uobičajeno puno mrtvih i pucnjave. Ty Hardin odličan i karizmatičan kao Sacramento. Scena boksanja u krčmi. Odlične scene pucnjave već u prvih par minuta filma do odličnog kraja. I dobar scenarij, ne baš tipičan za špageti westerne. 4/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11510
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 04 Nov 2013, 22:37

Splendor in the Grass (1961) - evo jednog jako dobro Kazanovog filma. Warren Beatty i Natalie Wood. Priča o dvoje teenegera koji su zaljubljeni, ali roditelji im ne dopuštaju vezu. Kasnije se pretvara u tragediju, ali izvrsnu i meni bude žao
SpoilerShow
što na kraju nisu završili zajedno iako je on dobio drugu ženu s kojom je sretan i djecu.
Natali Wood je odlična, pogotovo kad je uništena. Odličan over the top.

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 06 Nov 2013, 20:22

The Imposter - priča na papiru me privukla, a realizacija uvjerila da ovo nije tip filma koji bih išla namjerno skidati, nego nešto na što naletim na tv-u pa kažem dobro. Kako je odmicao kraju počeo mi je stvarati onaj osjećaj koji se dobije kad se gleda one rtl morbidnosti a la Autopsije i Tajne sudske medicine :lol: (mučio me kraj, dou)

Le Passe - kvalitetna drama, koja nudi puno zakulisnih igara i uvijek novih saznanja. Preporuka.. no Separation mi je ipak za ocjenicu bolji :tonqe:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 08 Nov 2013, 00:55

The World's End

Zabavno, ali moram priznat ni blizu Shaun of the dead i Hot Fuzz.
Akcijske scene su ludnica, glumci su super.

Ali nešto nedostaje :cry:

Kraj je super

6.4/10


imam običaj svake godine pogledat shaun i fuzz, ne vjerujem da ću im ovaj pridružiti

User avatar
Michel
Posts: 11510
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 09 Nov 2013, 17:00

Monster House (2006) - slabašan crtani o klincima koji se boje jedne kuće koja se pretvara u nekakvu vrstu čudovišta i onda ih lovi na Halloween. Animacija ok, simpa atmosferica i to je to.

8======o/8==========o (6/10)

Arsenic and Old Lace (1944) - isss, kakav biser od filma :prayer: Capra, Grant, Lorre. Grant je rekao kako smatra da mu je ovo jedna od najgorih uloga, ali vidim da se nitko s tim ne slaže. Pa čovjek je genijalan ovdje. Film je crna komedija, namjeran over the top (sama radnja/gluma) i radi se o tom liku koji saznaje da mu dvije tetke ubijaju goste :lol: :lol: pa onda dođe još njegov buraz iz zatvore, a njega je operirao lik kojeg glumi Lorre i sad liči na Borisa Karloffa :lol: :lol: ma ovo je tako sjajan film. Oduševljen sam jer film nije toliko poznat kao neki drugi iz tog desetljeća. Grant i one face kad slaže, kad je sav u čudu, gleda lijevo - desno. Pa sam njegov hod, ma genijalno. Velika preporuka.

8=========o/8==========o (9/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 10 Nov 2013, 01:25

Reign of Fire

gledao ga davno i nije mi se svidia, čak ga do kraja nisam pogleda.

ALI, sada mogu reć da mi je super zabavan film.
Odlični glumci, McConaughey rastura :supz: , pravi badass.

Bale standardno dobar, a gerard butler mi je super jer ima svoj naglasak...puno mi je draži nego njegov bezlični američki.

Zmajevi izgledaju vrhunski, vrlo solidni efekti ... još se drže

7.7/10

2 Guns

zabavno za ubit vrime,
doprinosi filmu to što su Denzel i Wahlberg zajedno super.

6/10

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 10 Nov 2013, 11:45

Last Vegas (2013) - jako jeftina priča, radnja i režija zamaskirana izvrsnim glumcima i staračkim šarmom..u svakom slučaju zabavan film s par fora za odvalit se..6/10

Thor: The Dark World (2013) - slabije od jedinice, bezlični negativci, loš scenarij, par dobrih scena i to je to..4/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 10 Nov 2013, 11:50

Shoot the Living and Pray for the Dead (1971) - dobar špageti revenge western s Klaus Kinskijem kao glavnim negativcem i tajanstvenim revolverašem koji se nudi da ih odvede preko granice. Solidna doza akcija, nešto mrtvih, napeta potjera kroz pustinju, odnosi između njih dvojice i konačni obračun. 3/5
Michel puši karu.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 11 Nov 2013, 18:10

The World's End (2013) - Pegg i Frost uvijek imaju lude filmove

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 11 Nov 2013, 22:27

Robin Hood (2010) - Ovo nema veze s Robin Hoodom. Nijedna uloga nije pogođena, radnja bezvezna, premalo brutalnosti koje sam očekivao od redatelja kao što je Ridley Scott, palac dolje. - 3/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Michel
Posts: 11510
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 11 Nov 2013, 22:47

Ed Wood (1994) - sjajan film od Burtona kad je još znao stvoriti onu posebnu atmosferu i priču. Radi se o "najgorem" redatelju svih vremena. Film je uživancija za gledati, pogotovo kada vidim koliko je Wood imao entuzijazam za filmove. Dođe loša kritika, lik gleda ono što je dobro ili kad su na setu pa je dovoljno samo jedno ili dva ponavljanja. Kaže "nije u detaljima već u široj slici". A tek ostali glumci :prayer: posebno me se dojmio odnos između njega i Lugosia. Cjenio i volio ga je. Smatram da je Martin Landau odglumio jednu od najboljih sporednih uloga svih vremena. Samuel l. Jackson je bio nominiran za Pulp Fiction i bio je vidno ljut kad nije osvojio. Tu ulogu je odglumio odlično, ali kad sam sad vidio Martina kako je odglumio Belu. Moj naklon.

8=========o/8==========o (9/10)

Liberty Heights (1999) - radi se o jednoj židovskoj obitelji koja preživljava u gradu gdje i nisu baš prihvaćeni. Kao i crnci. Pratimo dvoje braće. Jednog starijeg koji studira i ide na partije gdje izlaze cool momci. 50-e godine, r'n'r, auti i cure. I drugi mlađi brat koji ide u školu gdje se sprijateljuje s jednom crnkinjom i počne izlaziti s njom. Zanimljiva i dobra coming of age priča o rasnim problemima u to doba, a i o divljoj glazbi koju su im roditelji zabranjivali. Bolje reći pokušali zabraniti.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply