Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Victor Crowley » 31 Oct 2013, 21:39

I Spit On Your Grave II; sasvim dobar film, moje preporuke za njega.

All Hallows' Eve, mislio sam da će biti bezveze ali bio je pristojan, isplati se pogledati, par finih ubojstava.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by GreenHornet » 01 Nov 2013, 10:16

"Poltergeist" 1982.
Nakon 10-12 godina, odlucih pogledati i taj kultni horror. Ne znam, osobno bi ga svrstao i u kultne ali u jednu ruku i u filmove koje je pregazilo vrijeme.Bar iz moje perspektive! Jer,da nema ODLICNIH zadnjih 15ak minuta, koje su iznimno dinamicne i jezive,sa nekoliko izvrsnih scena,proglasio bi ga prosjecnim filmicem. Razumijem ja da su neke scene bile scaryyyy prije 30 godina,ali iz danasnje perspektive-nisu me uopce dojmile.Cak je na trenutke dosadnjikav. I neke stvari nisu do kraja pojasnili.Doduse,ima nekoliko kultnih scena-klaun,pa djevojcica i tv...I na momente je "tezak",radi odnosa roditelja i teske situacije djevojcice.Ali,ajde,zahvaljujuci tih zadnjih 15ak minuta ipak cu reci da je cisto dobar film. 6/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 02 Nov 2013, 23:20

Trick 'r Treat (2007) - prvi put sam ga gledao čim je izašao i bio mi je zabavan i dobar mali hororčić, ali sad na drugo gledanje mi je još zabavniji i još bolji. Iz hororčića u horor. Četiri kratke priče koje se dešavaju na Halloween. Atmosfera je savršeno pogođena i ima svu potrebnu čar. I ovo je stvarno pametan film jer te četiri priče se isprepliču. Nije da jedna traje pa druga već malo od prve, malo od druge i tako dalje. Sve su mi drage, ali ipak izdvajam maloga Sama. :supz:

I vukodlaci odlično izgledaju. Pogotovo kad prikažu maske :supz:

8========o/8==========o (8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
hitman_4
Posts: 6892
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 03 Nov 2013, 12:06

Henry: Portrait Of A Serial Killer (1986) - dobar :) glazba je pre sick

8/10
Image

Image

Image

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Sammy » 04 Nov 2013, 21:43

The Nightmare Before Christmas (1993) – Simpatično i zrači dobrom atmosferom, ali nije ništa pretjerano. Krase ga fora pjesmice i animacija. – 8/10

Frankenstein (1931) – Odličan klasik, sve je jasno rečeno u kratkom trajanju, odlična gluma i likovi, čudovište genijalno napravljeno, atmosfera tjeskobna i nekoliko scena za pamćenje. – 9/10

Young Frankenstein (1974) – Jako dobra komedija na Frankensteina, super su likovi, pogtovo Igor, a i humor mi je sjeo i bilo je nekoliko baš dobrih fora. – 8/10

Henry: Portrait of a Serial Killer (1986) – Surov prikaz jednog serijskog ubojice i njegovih ubijanja, odlična glazba i način snimanja te hladnokrvni Rooker u glavnoj ulozi. – 8/10

Sleepy Hollow (1999) – Jako dobar Burtonov film, Depp odličan u svojoj ulozi, ideja i sama pojava negativca također, atmosfera, boje i krajolici nose film i ugodna je zabava. – 8/10

The House of the Devil (2009) – Na kraju nije ispalo tako loše, jako mal broj likova koji je izvrsno iskorišten, atmosfera prošlog stoljeća je dodatna čar filma, ali ima tu manu što je nezanimljiv i doslovno se ništa ne događa veći dio filma. Završnica je poprilično podigla sveukupan dojam i zbog toga se isplati pogledati. – 7/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 04 Nov 2013, 22:34

Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988) - nastavak u kojem napokon vidimo Myersa puno više. Maska i frizura nisu loše, ali ubojstva su loša. I ona plavuša ima super sisetine :supz: Pleasencea je uvijek super vidjeti. Myers i teleportacija :lol:

8=====o/8==========o (5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by HorrorHR » 05 Nov 2013, 10:06

Michel wrote:Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988) - nastavak u kojem napokon vidimo Myersa puno više. Maska i frizura nisu loše, ali ubojstva su loša. I ona plavuša ima super sisetine :supz: Pleasencea je uvijek super vidjeti. Myers i teleportacija :lol:

8=====o/8==========o (5/10)
:D :D :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 05 Nov 2013, 15:34

Ubojstva u halloween od trojke su mi fakat bili losi kao i ostali nastavci.
Michel puši karu.

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by popayy » 05 Nov 2013, 16:23

Ma četvoka je zakon. Malo slabiji nastavak od dvojke i H20, ali jači od 5-ice, solidne ( unatoš svim rezanjima ) šestice i onog šrota s Busta Rhymesom.
Bolji mi je čak i od fora trojke ( ja sam valjda jedini koji voli taj zloglasni treći ).

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by filmofil » 06 Nov 2013, 00:44

meni su najbolji nastavci dvojka i h20, ovo sve ostalo je nekako na silu iako mi svaki nastavak ima svoje trenutke i za nijedan ne mogu reći da je razočaranje osim onog smeća sa busta rhymesom gdje su od michaela napravili sprdačinu.

inače, u kojem ono nastavku michael plače?? nešto mi zvoni da je u petici ta scena, ali ne sjećam se zašto je plakao. uglavnom, to mi je jedan od najvećih wtf trenutaka u povijesti filma. michael myers, lik koji mi je obilježio djetinjstvo (i život maltene), plače! tad sam shvatio da nije sramota plakati jer događa se svakome. :)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Victor Crowley » 06 Nov 2013, 10:09

Iskreno samo mi je treći sranje, svi ostali su klasika i uvijek ih rado pogledam.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Sammy » 06 Nov 2013, 15:33

The Conjuring (2013) - Odlično. Svi koji kažete da je Wan igrao na sigurno griješite jer to nije laka zadaća, istaknuti se u moru takvih filmova, a on je to uspio i definitivno ću ga pamtiti. Stalna jeza i osjećaj nelagode od prve do zadnje minute i zadnje scene, bolju kameru u horroru dugo nisam vidio, odlični likovi i odlično izvedena cijela priča o prokletstvu, jedino mi je žao što se nije malo više pozabavio istom i što se moglo više o Warrenima pozabaviti. Bilo bi lijepo kad bi se napravio još koji film o njima, sigurno bi uživao. - 10/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 08 Nov 2013, 00:14

May (2002) - da, definitivno previše nahvaljen. Atmosfere nema, samo ta čudna djevojka kojoj treba dosta dugo da krene u krvavi pohod. Ima nekoliko dobrih scena kao ona kad se lutka razbije u učionici :zubifale:

8======o/8==========o (6/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Malteras » 09 Nov 2013, 18:07

The Conjuring (2013) Stare fore? Vec vidjeno? Potpuno nebitno. Stotine su pokusali da iscrpe stare fore, pa su pravili poluproizvode koji crpe snagu iz nekoliko boo scena. Upravo zbog toga sto je uspio te stare fore prikazati na prihvatljiv, atmosferican nacin, kao veoma strasne (sto je i sustina horor filma), Wan-u treba odati priznanje. Ovaj film se nikada nece moci svrstati u rang horor klasika, ali se izdvaja kao jedan od najboljih 21-vog vijeka. Prica u pozadini o Warren-ima ga cini jos ubjedljivijim. Jedan od rijetkih gdje se isplati odgledati i credits... Ocjena 8/10

Ghost Story (1981)- iako sam pocetak, kao uostalom i gotovo cijela prva polovina filma, nije obecavao mnogo, ipak se ispostavilo da ovaj film ima zadovoljavajucu pricu, veoma dobru atmosferu, kao i nekoliko jezivih scena. Ali, nazalost, ovo je jedan od onih gdje su te jezive i neugodne scene pracene prijatnom muzikom bozicnih filmova, sto u najmanju ruku djeluje zbunjujuce. Takodje je trebalo izbjeci upotrebu specijalnih efekata u pojedinim scenama. Kada se zanemare navedeni nedostaci, uz jos par nedosljednosti, ovo je ipak solidan horor (iako vecina nije ni cula za njega)... Ocjena 7/10

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by olio » 11 Nov 2013, 11:22

Last days on mars

loše, slabo.
Setting je super, al loše je sve ostalo, dijalozi, scenarij, kamera...

Ali glumačka postava je stvarno super i raznolika.

4.9/10

Post Reply