Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by HorrorHR » 09 Aug 2013, 18:01

Shp86 wrote:The Pact (2012) - jako dobro..prvih 20ak min malo sporiji,ali onda kreće pravi horor..moram priznat da sam par puta skoro gaće napunio. 8/10
filmn je pozitivno iznenađenje!

User avatar
woodruff
Posts: 92
Joined: 08 Aug 2013, 13:23
Contact:

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by woodruff » 10 Aug 2013, 13:27

Dead Souls (2012)
Počeo dobro prvenstveno zbog odličnog lokaliteta ali negde oko polovine počeo da se urušava. Valjda zbog težnje ka originalnosti autor je nakrkao u film sve i svašta pa film gubi na zanimljivosti, smislenosti i tenziji. Plus slab glavni glumac. Ocena: 4/10

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 12 Aug 2013, 08:44

Uh, krenimo... :kokicarenje:

Basket Case (1982) - volim trasheve i to pogotovo one iz 80-ih, ali ovaj me smorio. Glupo je sad govorit o nekakvim klišejima jer je trash i pokušava biti zabavan, ali možda je baš u tome, pokušava biti. Ono malo sijamsko čudovište je zanimljivo, ali nedovoljno da izvuče ovaj "zabavni" trash.

8====o/8==========o (4/10)

The Fly (1986) - šteta, stvarno šteta što je Cronenberg prestao snimati horore. Muhu gledam svake godine zato što je najbolji body horor i zato što ima najbolju transformaciju na filmu. Lažem, broj 1 je rezervirani za vukodlaka u Londonu. No, i drugo mjesto nije loše. I dan danas mi je ovo tužan film. Tužan na način na koji Goldblumov lik završi na kraju. Evo, uvijek pustim suzu na onu zadnju scenu. Možda je čudno, ali ta tranformacija je toliko dobro napravljena
SpoilerShow
da kadgod Muha si stavlja pušku na glavu, ubije me totalno.
i još jednom, jebeš CGI-e efekte. Maske su maske. Realnost je realnost. Kompjuteri to ne mogu zamijeniti.

8========-o/8==========o (8.5/10)

Dead & Buried (1981) - e ovo je stvarno jedan poseban dragulj iz 80-ih pa ko nije pogledao, neka pogleda. Nije film koji će biti uz bok najboljih hororima iz 80-ih, ali ima tu čudnu i bizarnu atmosferu malog gradića i njihovi jezivi ljudi. Svaka scena je neočekivana, baš te iznenadi. Nekako me malo podsjetilo na priče od Lovecrafta. Kasnije vidio da je na scenariju radio Dan O'Bannon pa me nije začudilo pošto ima on poseban touch za Lovecraft atmosferu.

8=======-o/8==========o (7.5/10)

The Blood on Satan's Claw (1971) - jedan dragulj iz 70-ih kakve obožavam, tu tematiku. Samo za ljubitelje sotone na filmu, okultizma. Siguran sam da će se ovo svidjeti Elri i Decu. Mene malčice podsjetio na izvrsni Devil rides out. Radnja je smještena u malo selo u Engleskoj gdje se počinju dešavati čudne stvari. Ubrzo, djevojke i mladići počinju odlaziti u šumu i održavati sotonističke obrede. Ima i pojavljivanja demona, par puta, a to uvijek čekam da vidim u tako starom filmu koji zna dočarati tu atmosferu :supz:

8=======o/8==========o (7/10)

The Texas Chain Saw Massacre (1974) - isto jedan od filmova koji ponavljam svake godine. Baš sam sad malo obratio radnju na postupke likova koji se nađu u problemima od Leatherfacea i lude obitelji. Nema klišeja, stvarno nema. Al nije ni to razlog zašto ovaj horor i dan danas tako dobro funkcionira. Dočarao je atmosferu amričkog juga baš kako su je svi doživljavali. Sve je ludo, sunčano, ustajalo, uznemirujuće. Scena s vratima je jedna od najboljih, a tek večera i ludi deda s čekićem :prayer:

8========-o/8==========o (8.5/10)

Evil Dead (2013) - ma ni blizu originala. Mislio sam da će mi biti dobar zato što je dobio dobre pohvale, ali osima par cool scena poput one u šumi i stabla + cura :supz: i nema ih baš. Krvavo je, zanimljivo je, al to nije razlog zašto je original odličan iako je trash i low budget. Razlog nam je dobro poznat, a njega nema u ovom novom filmu i bez njega se ne može. Zato je ovo još jedan od onih zaboravljivih horora.

8=====o/8==========o (5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by olio » 12 Aug 2013, 18:05

Europa report

vrlo dobro, drži pažnju, dobri glumci

7/10

User avatar
blessa
Posts: 187
Joined: 30 Mar 2009, 14:19
Location: bihac

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by blessa » 12 Aug 2013, 18:23

Triangle (2009) - a sto me film izmori, puno vise sam ocekivala 3/10

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by sikeone » 12 Aug 2013, 19:40

Prison 3.5/5 -pravi ejtiz horrorac kakve volim gledati sa oldschool efektima. Glavana uloga je mladi Viggo Mortensen
J...š film u kojem nema tuče

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Malteras » 14 Aug 2013, 10:46

When a Stranger Calls (1979)- ocekivao sam da ce vise biti kao Black Christmas, ali je na ovaj film iz 1974. podsjecalo samo prvih 20 minuta. Kasnije film izgleda pomalo i smijesno, pogotovo se to odnosi na samu polu-amatersku potragu za odbjeglim Curt Duncan-om, kao i scenu ganjanja, koja vuce na parodiju. Kraj donosi jednu, za to vrijeme, vjerovatno strasnu scenu... Ocjena 5.5/10

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by boyko » 15 Aug 2013, 01:18

The Conjuring (2013) - čista uživancija. 9/10
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Victor Crowley » 15 Aug 2013, 10:50

In Their Skin. Mene se film dojmio, nije mi uopće bio loš (iako sam mislio da će biti). Uglavnom, film za jedno gledanje i to je to.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by maddjuro » 15 Aug 2013, 16:22

Cabin in the woods-(8,5/10)- odlična satira na filmove bazirane na "demonskoj opsjednutosti". Interesantna priča, dobar twist, jedino mi je kraj nekako loše sjeo, ali nije da je loš. Dobar humor,ismijavanje i "naštimavanje" klišeja viđenih puno puta.
Film koji se svakako isplati pogledati
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
hitman_4
Posts: 6959
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 16 Aug 2013, 01:09

Texas Chainsaw (2013) - dobar :D drugi dio filma je 8)

8/10
Image

Image

Image

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Malteras » 16 Aug 2013, 16:38

boyko wrote:The Conjuring (2013) - čista uživancija. 9/10
Gdje si nasao i valja li snimak?:)

User avatar
Michel
Posts: 11385
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 16 Aug 2013, 19:05

Lord of Illusions (1995) - tipični prosječni hororac iz 90-ih koje su po meni jedno od slabijih desetljeća za horore, ako ne i najslabije. Režirao je Clive Barker, a radi se o magiji s kojom prizivaju jako davnog demona, a sve to istražuje privatni detektiv kojeg glumi uvijek rado viđeni Scott Bakula.

8=====o/8==========o (5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
woodruff
Posts: 92
Joined: 08 Aug 2013, 13:23
Contact:

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by woodruff » 18 Aug 2013, 09:43

Frankenstein's Army (2013)
Found footage smešten u (za ovaj podžanr) originalno doba. Najveći adut filma su maštovito osmišljene bio-mehanoidne kreature a zapravo ovo su i jedine pozitivne stvari u filmu. Propuštena je šansa da se stvori barem malo strašniji film ali zato nije propuštena šansa za brojne ne preterano potrebne metafore. Apsolutno nedovoljno iskorišten potencijal odlične ideje. Ocena: 5/10

User avatar
Malteras
Posts: 226
Joined: 24 Oct 2009, 15:03

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Malteras » 21 Aug 2013, 17:29

The Blood on Satan's Claw (1971)- rekao bi covjek da srednjovjekovna Engleska ima potencijala za nastanak prave horor price i dobrih horor filmova (magla, seoska priroda, vjesticarenje, njihovi narodni obicaji i vjerovanja), ali nakon odgledanih nekoliko filmova sa ovom tematikom nisam naletio ni na jedan vrijedan paznje. Ili su upropasteni losom glumom, ili losom kostimografijom, ili muzikom, pri cemu su, kao u ovome slucaju, nastojali da upotrijebe kombinaciju tradicionalnih zvukova iz horor filmova i engleskog srednjovjekovnog melosa, sto se na kraju pokazalo kao veoma lose. Takodje su i price nepotpune, nezanimljive, samo su u rijetkim scenama prisutni elementi engleskog folklora i mitologije (koji su uejdno i najbolji dijelovi ovih filmova), ali su uglavnom nedovoljno povezani sa cjelokupnom radnjom filma... Ocjena 5/10

Post Reply