Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 22 Jul 2013, 02:17

The Expendables 2 (2012) - Po meni, prvi dio je bolji, uglavnom zbog akcije i same priče, ovaj dio je više komičan i tek mi je zadnjih pola sata postalo zanimljivo. - 6/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 23 Jul 2013, 02:16

God Bless America (2011) - Ludnica od filma, jako dobra zabava, pogotovo ako dijelite mišljenje s protagonistima koji su usput odličan tandem. Odličan soundtrack prati film i oduševljen sam krajem koji nije mogao biti jednostavniji, a opet tako dobar. - 9/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 23 Jul 2013, 08:18

Now you see me (2013) - znam da mu se može naći 100 mana i nelogičnosti, ali ja uživam gledati ovakve filmove

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 23 Jul 2013, 14:25

The Brotherhood of War (2004) - dobar/jako dobar film, ali evo problema s ovim filmom. Neko se ide žaliti na amere i njihovu patetiku, a ovo je izvan pojma patetike. Ona muzika je toliko prenaglašena, previše slow motion scena i na kraju to dvoje braće us Rambo jebote. I onda kad netko napiše "ali bitan je odnos između njih", je, bitan je i sjajno je napravljen i zbog toga mi je film dobar, ali da bi bio odličan, mora mi imati sve kategorije odlične, a rat su prikazali loše. Vizualno je sjajno, ali sama ta prenaglašenost tih dvoje braće gdje su supermani naspram drugima mi je to much. Zato mi se nije svidio ni onaj The Warirors koji je kad se gleda sličan film po pitanju kvalitete. Imamo odličan odnos između dvoje braće i oca, ali borbe su nešto toliko nerealno i onda još kad oni vojnici dođu u dvoranu pa počnu pjevati ili ona ekipa vani. Jebiga, jako mi smetaju takve stvari, a može se napraviti odlično, ali eto, oni su odlučili drugim pravcem.

8=======-o/8==========o (7.5/10)

Fearless (2006) - e ovo mi je leglo. Jet Li glumi stvaru ličnost koja je "vladala" tijekom okupacije Japana nad Kinom, a tad je i Yip Man bio. Baš sam se nadao kako će se sresti :zubifale: borbe su napravljene odlično i ovdje mi ne smeta ta nerealnost borbi gdje lete, gdje brane nemoguće već jednostavno tu to paše. Film ima tri dijela. Prvi dio je gubitak sebe u toj moći koju je imao. Drugi dio je traženje sebe, a treći je iskupljenje. Iako se Jet Lia stavlja uz Arniea, Slya i ostale takve glumce, Li je bolji glumac što je ovdje i pokazao. Odglumio je snažno i emotivno. Zadnja borba ludnica na koju sam pustio suzu kad se samo nasmiješio na kraju. Uz Yip Man najbolji martial arts film iz prošlog desetljeća.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by GreenHornet » 24 Jul 2013, 22:57

"GET THE GRINGO"
Vrlo dobar.Iznimnoooo zabavno djelo, kao i ostali filmovi koji se odvijaju u zatvoru. Svida mi se "Gringova" transformacija iz sitnog i ne previse sposobnog kriminalca na pocetku- do pravog "mamojebaca" kako film odmice.Vise nego zadovoljavajuca doza crnog humora. Takoder mi se svidio i Melov odnos s djecakom,plus sto je mali odlicno odglumio.Prejaka mi je koncepcija onakvog zatvora-cirkus pravi! Doduse,rasplet mi je bio nekako prebrz,kao i neke scene obracuna s pojedinim negativcima,ispalo je prelako,mogli su to duze i dinamicnije.
7,2/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 25 Jul 2013, 16:11

Deathline (1997) - solidan akcijski sf triler s Rutger Hauerom i Mark Dacascosom, s bizarnom revenge pričom u futurističkoj Rusiji. Neprestana akcija, puno golotinje, seksa i mrtvih. Ali sama radnja nije ništa posebno, ali bar ima dobru atmosferu, ako se to može reći da je normalno da u futurističkoj Rusiji boksačice treniraju golih poprsja. Jedino bezvezni završetak, naročito oko glavnog negativca i prekratak završni fajt. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 25 Jul 2013, 20:21

Justice League: The Flashpoint Paradox (2013) - odličan, vrlo mračan, krvav i brutalan DC animirani film o butterfly effectu. Flash ima ovaj put glavnu ulogu u interesatnoj viziji budućnosti gdje su Aquaman i Wonder woman neprijatelji čovječanstva, a svi poznati likovi izmijenjeni ili drugačiji. Baš je super vidjeti poznate likove i negativce kao Manta ili Etrigan. Iznenađujuće puno krvi i nasilja od lomljenja vratova do otkidanja udova. Uvijek je užitak pogledati neki animirani iz DC univerzuma, samo da su malo bolje napravili lica iz Justice League. 5/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 25 Jul 2013, 22:52

Twin Warriors (1993) - Jet Li glumi kung fu borca koji cijeli svoj život trenira sa svojim najboljim prijateljem koji kasnije pređe na drugu stranu i onda kreće osveta. I nije mi se baš svidio. Ima dosta komičnih trenutaka, borbe su pretjerivanje i ovaj mi put to nije pasalo.

8======-o/8==========o (6.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 26 Jul 2013, 04:08

john_constantine wrote:Justice League: The Flashpoint Paradox (2013) - odličan, vrlo mračan, krvav i brutalan DC animirani film o butterfly effectu. Flash ima ovaj put glavnu ulogu u interesatnoj viziji budućnosti gdje su Aquaman i Wonder woman neprijatelji čovječanstva, a svi poznati likovi izmijenjeni ili drugačiji. Baš je super vidjeti poznate likove i negativce kao Manta ili Etrigan. Iznenađujuće puno krvi i nasilja od lomljenja vratova do otkidanja udova. Uvijek je užitak pogledati neki animirani iz DC univerzuma, samo da su malo bolje napravili lica iz Justice League. 5/5
odgledah i ja ovaj film i slazem se više/manje s tvojom recenzijom; malo mi je žao da nismo vidjeli na sto je licio(la) joker(ica), drago mi je da smo vidjeli hrpu raznih likova iz DC univerzuma; iako su velika većina njih bili odmah ubijeni.(podsjeti me kako je ono završio demon Etrigan, izgleda da sam previdio njegovu smrt kada sam nesto morao mailati). Osobno kada sam vidio najavu za ovaj film sam bio pomalo skeptičan kada sam vidio da flash ima glavnu ulogu; ali ugodno sam iznenađen bio odgledavši film. Film se isplati pogledati; ima puno mrtvih, čak su i krv ostavili crvene boje. Sudeć po teaseru koji se pojavio nakon "end creditsa", nastavak bi mogao biti baziran na invaziji Parademona i doomsday-a
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 26 Jul 2013, 06:55

Ne znam kako je zavrsio etrigan. Nisam vidio, zadnje samo da se borio protiv strojeva. Bilo bi super da,naprave blackest night animirani.
Michel puši karu.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 26 Jul 2013, 08:36

The Young Americans (1993) - dobar, isplati se pogledat

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 26 Jul 2013, 18:55

Le locataire - dosad nepogledani klasik, divno iskustvo :)

Još dva filmičca do kraja.. pa onda neki miksić, a potom slijede maratoni mladenačkih filmova te ljubavnih parova zajedno na filmu
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 26 Jul 2013, 20:39

Justice League: Doom (2012) - još jedno odlično animirano ostvarenje iz DC univerzuma. Batman ima podatke o slabostima tima Justice league dok ne bude provaljen, a podaci ukradeni. Napeto s puno akcije i spektakularnom završnom scenom. Glavni negativac Vandal Savage nema toliko veliku ulogu da bude upečatljiv, ali dovoljno zanimljiv da bude jedan od opasnijih masterminda. A i ostali negativci kao Bane, Metallo ili Cheetah nisu za odbaciti. 4/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11415
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 26 Jul 2013, 22:11

Asfodel wrote:Le locataire - dosad nepogledani klasik, divno iskustvo :)

Još dva filmičca do kraja.. pa onda neki miksić, a potom slijede maratoni mladenačkih filmova te ljubavnih parova zajedno na filmu
Genijalac Polanski. Sjajan film sa tjeskobnom atmosferom, ali meni najveći šok u filmu je
SpoilerShow
kad ošamari klinca :prayer:
Kako misliš mladenačkih? Odrastanje i slične stvari? Ako su ti coming of age filmovi, onda si uzmi sve one divne filmove iz 80-ih pa american graffiti iz 70-ih i dazed and confused iz 90-ih ako ih nisi gledala.

@Cons,

Baš sam si nedavno skinuo Batman animirane koje još nisam pogledao, a tu su i ta četiri Justice League crtana i neki Superman/Batman zajedno. Jesi gledao ovo http://www.imdb.com/title/tt1626038/?ref_=fn_al_tt_6

Sjajan animirini. Šteta što je prekinut.

Drunken Master (1978) - film koji je probio Jackiea Chana u zvijezdu. Kung fu + neviđeni humor. Zabavan film, ali borbe nakon nekog vremena dosade i nisu baš impresivne. Njegov ujak je najjači :supz:

8=======o/8==========o (7/10)

The Legend of Drunken Master (1994) - ne znam zašto ovo ima istu ocjenu kao original, ali ovo je puno bolji. Ima humora, ali manje. Borbe su puno impresivnije, jedne od najblijh borbi na filmu koje sam vidio. Pogotovo zadnjih 20 minuta i kako je lijepo vidjeti Chana kako ne koristi kaskadere već sve sam radi. Pijani boks :prayer: baš impresivni pokreti, različite poznate njegove akrobacije. Majka mu je najluđa :supz: uživancija od filma.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12159
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 27 Jul 2013, 10:28

Wolverine - 8/10 ,bolji od bilo kojeg X-men filma,hint:pogledajte creditse do kraja.
Image

Image

Post Reply