Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Victor Crowley » 26 Apr 2013, 15:19

Independence Day, nisam odavno gledao pa da se malo podsjetim :D

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 26 Apr 2013, 17:35

Siworae (2000) - minimalistična romantika uz dodatak fantazije. Dobar film iako je skroz čudan. Ovdje isto imamo prošlost/sadašnjost. Radi se o momku i djevojci koji otkriju da njihov poštanski sandučić može slati poštu u budućnost to jest prošlost i tako se počinju dopisivati te širiti svoju platonsku vezu. Najbolji mi je dio s onom malom ribicom :zubifale:

8=======o/8==========o (7/10)

Keulraesik (2003) - najunikatnija, najtužnija/najveselija ljubavna priča koju sam vidio na filmu i spada sigurno među najbolje rom. filmove. Pratimo djevojku u sadašnjosti koja pronađe pisma od svoje majke o njezinoj prvoj ljubavi kad je bila teenegerica. Gledamo dvije priče. Ta u sadašnjosti i ta njezina kćer koja je zaljubljena u jednog momka i priča svakom scenom raste. No, priča o njezinoj majci je najsavršenija ljubavna priča koju sam vidio. Njezina majka je bila zaljubljena u tog momka koji je isto bio zaljubljen u nju, ali njegov najbolji frend je isto zaljubljen u nju. Oni se počinju skrivati, provoditi dane. Ima toliko sjajnih scena. Prva koja me oduševila je njihov prvi dan kad provedu po prekrasnim krajolicima, rijekama, brdima. Druga je na onom plesu pa kad počne tradiconalna korejska glazba ili kasnije rockabily :supz: no, onda je i suza pala kad je film počeo baš udarati po emocijama
SpoilerShow
kad on odlazi u rat sa njenom ogrlicom i vraća se, ali slijep :( pa dolazi u restoran, a ona na početku ne kuži da je slijep jer je on htio da tako ispadne i mi gledatelji ne znamo da ne vidi kad ono :( šteta što nisu završili zajedno, ali zato njezina kćerka u sadašnjosti je završila s tim tipom.
http://www.youtube.com/watch?v=EOZWxGbQlzY i posebno ova scena :rock: http://www.youtube.com/watch?v=zWYILJD6pmI

8=========o/8==========o (9/10)

My Sassy Girl (2001) - ovo je bazirano na istinitoj priči o dečku koji susreće djevojku u podzemnoj stanici, a ona je pijana i nije baš čista u glavi :D možda ne udara tako jako s emocijama kao ovaj gore film, ali je sjajno napravljen. Najjači dijelovi su mi kad ga svako malo udari po glavi :lol: ili scene ispod onog starog drveća.
SpoilerShow
Kad sam pomislio da neće završiti zajedno, ipak završe i drago mi je jer vidim da korejci baš i ne vole happy end.
8========...o/8==========o (8.3/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Scarface » 27 Apr 2013, 00:38

Iron Man 3 - pljuska fanovima stripa u lice, a za ostale jako zabavan film ispunjen akcijom i dobrim forama. Sve ovisi o perspektivi, al kako san preveliki fan stripa, moran popljuvat neke elemente priče. No, pretpostavljam da će se većini ode svidit, tako da preporuka u tom smislu.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by filmofil » 27 Apr 2013, 03:53

Scarface wrote:Iron Man 3 - pljuska fanovima stripa u lice, a za ostale jako zabavan film ispunjen akcijom i dobrim forama. Sve ovisi o perspektivi, al kako san preveliki fan stripa, moran popljuvat neke elemente priče. No, pretpostavljam da će se većini ode svidit, tako da preporuka u tom smislu.
ma užas. ja sam razočaran u svakom mogućem smislu. čak je i akcija loša i onaj finalni fajt mi nije ni do koljena onima u prva dva dijela gdje sam se ježio kolko su dobri bili, a da ne spominjem negativca. :roll: neću sad ništa spojlati, ali ovo je MOŽDA najgori superhero film koji sam do sada gledao od marvela, a gledao sam ih doslovno sve. (ajde, hulk mi je lošiji)

inače, skroz se vidi da je shane black imao prste u scenariju (na temelju čega je dobio priliku da režira faking iron mana???) jer je pun tipičnih one linera i humora na mjestima gdje meni osobno humor ne paše.

jedino dobro što je shane black napravio u životu su uloga u predatoru i scenarij za lethal weapon.
This is the Zodiac speaking.

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 27 Apr 2013, 08:49

Oblilvion (2013) - gledao sinoć u kinu s frendom. On kaže da mu je bio dobar (rejtao bi ga sa sedmicom), ali ja nisam nešto pretjerano oduševljen.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 28 Apr 2013, 08:34

Last of the Badmen (1967) - dobar špageti western s George Hiltonom kao žigosanim otpadnikom kojega je ipak zasjenio Frank Wolff kao nemilosrdni brutalni ubojica s nasilnim metodama. Uobičajena tematika osvete, prijateljstvo koje će se završiti u krvi, borba protiv meksikanaca, puno akcije i mrtvih sve do odličnog i krvavog završetka. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Dragonrage » 28 Apr 2013, 10:25

filmofil wrote:
Scarface wrote:...jedino dobro što je shane black napravio u životu su uloga u predatoru i scenarij za lethal weapon.
Aloooo!! I The Last Boy Scout... :wink: :mrgreen:

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by filmofil » 28 Apr 2013, 15:41

ispričavam se zbog tog propusta :)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 28 Apr 2013, 17:11

Speaking of the Devil (1991) - solidna fantastična komedija s Bud Spencerom u ulozi taksista kojega opsjedaju anđeo i demon da bi donio konačnu odluku i utjecao na svoju sudbinu. Onako, prva polovica filma dosadnjikava s zastarjelim humorom. Spašava ga tek zadnjih pola sata s scenama tučnjave, jurnjave, akcije i solidne završnice. Samo za tvrdokorne ljubitelje Buda Spencera. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 29 Apr 2013, 01:35

Failan (2001) - romantična priča o starom gangsteru koji se nikad nije probio na tu scenu i o jednoj djevojci. Spoj na slijepo, platonska veza koja me nije osvojila. Prvo je taj gangster predstavljen baš kao zadnji ološ, baš da ga ne voliš dok je djevojka nedovoljno prikazana. Jedino ta zadnja scena je moćna
SpoilerShow
kad umre ta djevojka, a on gleda njezin posljednji video i kako gleda, njega netko počinje daviti :supz:
8======-o/8==========o (6.5/10)

A Moment to Remember (2004) - ma daaajte :( ti korejci te prvo razvesel s ovakvom ljubavnom pričom da bi na kraju skroz rastužili i napravili preokret. Pratimo jednu djevojku čiji je otc bogataš i ona se zaljubljuje u jednog običnog momka koji kao nekakav talentirani arhitekt. Prvih sat vremena odlično, sva ta romansa između njih i onda
SpoilerShow
ženska otkrije da ima Alzheimerovu bolest :( i da će ubrzo početi sve zaboraviti i prvo će umrijeti mentalno. Tu kreće njihova borba i on će pokušati sve napraviti kako bi joj olakšao bolest.
jak i snažan film.

8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by maddjuro » 29 Apr 2013, 03:19

Batman: The Dark Knight Returns- dvodjelni animirani film (sveskupa traje oko 2,5 sati). Najbolje bi ovo opisao s FUCK YEAH. Odličan film s puno akcije, krvi, on-screen ubijenih ljudi ( film je iznadprosječno brutalan za sve batman animirane serije koje sam gledao, a usudio bi se reći i live action filmove), joker je ovdje veći manijak no ikad.U ovome filmu se pojavljuje i robin(ica) imenom Carrie Kelley. Ako sam dobro razumio, priča bi se trebala odvijati jedno 10-ak godina nakon smrti prethodnoga robina, u kojem je periodu bruce otišao u batmanovsku mirovinu, ali se odluči vratiti. Ovdje imamo i pojavu supermana (čija je depikcija toliko izamerikanizirana da mi je pozlilo), koji stupi u "borbu do smrti" s batmanom, po naredbi američkoga predsjednika.(kako je završilo neću spoilati).
Nisam neki ljubitelj da/marvel stripova, tako da nemogu govoriti o tome koji bi to mogao biti univerzum, jeli to neka druga dimenzija... tako da ako imamo zadrtih DCovaca na forumu, neka nas oni malo prosvjetle. Ja sam bio i ostajem bonelli-evac.

Ako ste ljubitelji američkih junaka iz stripova marvela i dc-a, ovo je film koji se svakako isplati pogledati.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Scarface » 29 Apr 2013, 03:39

maddjuro wrote: Ja sam bio i ostajem bonelli-evac.


Oooooukeeej, ne znan šta da kažen na ovu izjavu. Zašto ne bit i bonellijevac, i marvelovac, itd itd.? Nije da se radi o direktno rivalskim tržištima ka Marvel i DC npr. Al ok. E i da, alternativni je univerzum, potpuno izoliran od ostatka.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 29 Apr 2013, 04:49

Dobar je DC, ali nekad imam dojam da se previše shvaćaju ozbiljno. Ali zato Marvel je top. Najviše se zabavim uz njih. :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Scarface » 29 Apr 2013, 06:36

DC na prvu izgleda ka da je prebojan tamnijim nijansama, ali to je prvenstveno zbog predstavnika među junacima. Marvel ima Spideya, Hulka i X-Men-e koji budimo realni imaju podosta comic relief elemenata. Jedan Superman i Batman time oskudijevaju, al kad se sve zbroji i oduzme, mislin da su to gotovo identične kuće, koje su stvarale svoje junake većinski kompeticijom između njih samih i dosta junaka je nastajalo ka odgovor na onog prvog u rivalskoj kući (ka npr. Iron Man za Batmana...).
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 29 Apr 2013, 09:05

Koliko znam, tog millerovog batmana ne svrstavaju u batman univerzum.
A i sam vise volim DC nego marvel. Ipak oni imaju blackest night i puno zanimljivije superjunake kao green lantern. Samo mi je cudno vidjeti constantinea u borbi protiv wonder woman.
Michel puši karu.

Post Reply