Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 27 Mar 2013, 00:08

Dalkomhan insaeng a.k.a. Bittersweet Life (2005) - nakon što sam pogledao Tale of Two Sisters i I Saw the Devil odlučio sam pogledat i ovo djelo Jee Woon Kim-a. Ono što sam prvo primjetio je to
da u svakom filmu dosad puno pažnje pridaje glazbi i fotografiji. Što se tiče samih filmova dosta sam podijeljen. Moram priznat da je svaki film poseban na svoj način i svaki će film naći svoju publiku,ali me ovaj film podosta razočarao, ne toliko svojom kvalitetom, koliko možda zbog mojih očekivanja i tuđih pohvala. Zasigurno mi je bolji od Tale of Two Sisters, ali zato ni do koljena I Saw the Devil..

Ono što me možda najviše razočaralo je sam glavni lik, odnosno njegova transformacija iz nekakvog nadčovjeka na početku, do jednog ranjivog i slomljivog lika, pa na kraju opet transformacija u superčovjeka. nekako sam stekao dojam da u jednoj sceni sam mlati 6 naoružanih frajera, a u drugoj sceni plače pred jednim čovjekom. Također, na početku glumi nekakvog hladnog potrčka koji rješava
prljave poslove za svog šefa, pa ga onda prehiti u jednoj situaciji na drugu humanu i moralnu stranu, a već u sljedećoj sceni mlati troje relativno nevinih ljudi samo zato što mu nije dan.

Druga stvar koja mi se nije svidjela je nedovoljna interpretacija svih drugih likova, a osobito ¨glavnog¨ negativca,ako ga uopće tako mogu nazvati.

Treća stvar koju ne razumijem je uistinu to forsiranje klasične glazbe kroz čitav film. I to ne samo ovaj film..

Ali ima film i dobrih strana.. Montaža i fotografija su savršeni, glavni glumac je i više nego solidno odradio loše napisanu ulogu..tematika već viđena, ali kod mene uvijek pali.

Definitvno solidan film, ali dosta lošiji od I Saw The Devil.. 6/10
It's in your nature to destroy yourselves...

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 27 Mar 2013, 01:09

Bittersweet Life > Tale of Two Sisters > I Saw the Devil

on.

Unknown (ne onaj sa Liamom, nego sa Caviezelom)

Vrlo dobar, zanimljiv filmić
I dobra postava glumaca

7/10

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Josef K » 27 Mar 2013, 13:27

olio wrote:Bittersweet Life > Tale of Two Sisters > I Saw the Devil

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by elrania » 27 Mar 2013, 16:00

American Ninja (1985) - huehuehuehue :mrgreen: :mrgreen: ovaj film je genijalan :!:
ima sve - od rambo crnca, do tipa s lošim francuskim naglaskom, a izigrava latinosa, do kauboja, nindži s laserima i moćima teleportacije. uživala sam kroz cijeli film, nisam uopće očekivala da će mi bit dobar, a kamo ovako dobar - zato i dugogodišnje odgađanje.
tak sam se dobro nasmijala i prezabavno je bilo! i jako mi je drago kaj sam ga pogledala sada u odraslijoj dobi i svejedno mi je valjao!


American Hardcore (2006) - ovo mi je također bilo jako dobro, najviše zato što s punkom nemam nekih doticaja i to je jedan od rijetkih pravaca koji nikada nisam uspjela usvojiti. pogotovo ne ovaj hardcore. pružen mi je super uvid u što je sve postojalo, a nisam još čula i dalo je dobar kako/zašto pregled događanja.
ima meni tu dobrih bendova (bad brains su mi odlični, eto), al nikak baš da se zakačim na to. podrška cijelom pokretu, al nije moj stil obavljanja stvari, ni neš kaj bih sam tak išla slušati.


idem još na american swing, opčinili su me ovi dokumentarci koji mi se nude pa da i to sredim. htjela sam american crime, al neš mi se čini da bi mi mogao bit samo tak tak, a oću što prije na bajka-maraton.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 27 Mar 2013, 16:05

kod american ninja, drugi je još dobar. Ista ekipa. Treći dio loš, ali gledljiv. Ali četvrti mi je skoro najbolji u serijalu. :supz: Peti dio dno dna... Još imam i dvd izdanje petog dijela, najgori negativac ikad viđen u filmovima. :facepalm:
Michel puši karu.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by GreenHornet » 27 Mar 2013, 18:10

http://www.imdb.com/title/tt1860181/
Vrlo dobar i zabavan uradak o islandskom narko klanu.Prema istinitom dogadaju.Da nema sitnih nejasnoca pred sami kraj,bio bi odlican.
8/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by elrania » 27 Mar 2013, 21:26

American Swing (2008) - falit će mi dokumentarci sad na neko vrijeme... i baš zato što sam pogledala neke u sklopu amerike koji su ispali i poučni i informativni i zabavno i čudni, teški, svakakvi... takav je bio i ovaj koji se dotako jedne od najkontroverznijih tema koje se tiču veza i seksuanosti, morala i požude - swinganja. priča je posvećena organizatoru prvog takvog ogromnog kluba u americi krajem 70ih. ima dosta svjedočanstava onih koji su bili tamo, ima videozapisa i fotografija iz tih dana; u svakom slučaju ponuđeno je dovoljno da se dobije neka ideja kako je to izgledalo.
zgodna stvar je slušati ljude koji su sada nečiji djedovi i bake kako pričaju što su si sve radili tamo i kako je dobro bilo.

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 28 Mar 2013, 00:18

Silent Running (1972) - zanimljiva radnja, ali loš pokušaj. Radi se o četvorici "znanstvenika" koji putuju svemirom zbog jedne misije, a na tom brodu ima par ogromnih kapsula gdje se održavaju biljke, sve prirodno. Jedan od njih (Bruce Dern) se brine o svemu tome da taj život biljaka bude posljednji jer je na zemlji sve uništeno. No, počinju prepirke, spletke i borba za te biljke. Ničim me posebno nije impresionirao. Dosadan sf.

8======o/8==========o (6/10)

The War of the Worlds (1953) - e ovo je već nešto sasvim drugo. Gledao sam Spielbergovu verziju i bilo mi je više nego ok. U nekim dijelovima i zastrašujuće. Ova verzija se dosta razlikuje. Efekti su ispred svog vremena, fantastično su to napravili. Ovdje nije bilo mjesta za nikakvu karakterizaciju likova. Ono što je Spielberg pokušavao, ali nije mu uspjelo. Puno mi je bolje kad ljudi u ovoj verziji nisu upoznati s ovakvom tehnologijom, moći pa ne znaju kako se ponašati. Vide se i arhivske snimke aviona kad ih pozovu :lol: ali cool je. I taj kraj kako mi je bio slab u Spielbergovoj verziji, tako mi je i ovdje. Al valjda je tako i u knjizi.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 28 Mar 2013, 02:37

Tomorrow, when the war began

ok, bolje od red dawna

6/10

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 28 Mar 2013, 23:40

The Black Hole (1979) - Maximilian Schell, Anthony Perkins, Robert Forster, Ernest Borgnine. Od ovakve postave očekuješ neki zbilja dobar film, a dobiješ takav trash :lol: :lol: :supz: al uživao sam u priči, akciji, efektima. Brdo referenci na star wars. Nepredvidiv kraj. Najbolji su oni mali roboti. Toliko su simpatični
SpoilerShow
da mi je bilo žao kad je onaj drugi umirao
i super negativac koji me podsjetio na negativca iz flash gordona, a kad smo kod Flasha. To je ta vrsta trasha. Uživancija od filma koji ne zaslužuje ocjenu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

jeba
Posts: 2268
Joined: 01 Sep 2008, 14:44
Location: Sopot

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by jeba » 29 Mar 2013, 08:23

The Front Page (1974) - ako je režirao Wilder, a glume Lemmon & Matthau, nikako ne možeš fulat. Odličan film :prayer: :supz:

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 29 Mar 2013, 13:57

Achtste Groepers Huilen Niet/COOL KIDS DON'T CRY (2012) - pre tužan ali i jako lijep film

10/10
Image

Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 29 Mar 2013, 15:37

Michel wrote:
The War of the Worlds (1953) - e ovo je već nešto sasvim drugo. Gledao sam Spielbergovu verziju i bilo mi je više nego ok. U nekim dijelovima i zastrašujuće. Ova verzija se dosta razlikuje. Efekti su ispred svog vremena, fantastično su to napravili. Ovdje nije bilo mjesta za nikakvu karakterizaciju likova. Ono što je Spielberg pokušavao, ali nije mu uspjelo. Puno mi je bolje kad ljudi u ovoj verziji nisu upoznati s ovakvom tehnologijom, moći pa ne znaju kako se ponašati. Vide se i arhivske snimke aviona kad ih pozovu :lol: ali cool je. I taj kraj kako mi je bio slab u Spielbergovoj verziji, tako mi je i ovdje. Al valjda je tako i u knjizi.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
SpoilerShow
u knjizi marsovci umru radi bakterije, ako se tako završilo u originalnoj verziji. A u stripu League of extraordinary gentlemen vol. 2, marsovce su sredili strašnim hibridom između gripe i neke druge smrtonosne bolesti. Samo što su zarazili i preživjele civile usput.
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 29 Mar 2013, 20:00

The Man Who Fell to Earth - Lijepa ideja i promišljena realizacija s točno onolikim primjesama raznih stvari da bude kako treba (osjećaj prisutnosti neke psihodelije prilikom sjećanja) te nekim stvarno upečatljivim detaljima. Definitivno film s bojom, okusom i mirisom (kao i svi iz tog desetljeća :) ) Malo mi je zasmetala nedefiniranost kraja. Mislim da je ovo nešto gdje bi pristajala neka zaokruženost, ali to sam samo ja. 7/10
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Michel
Posts: 11420
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 29 Mar 2013, 21:12

john_constantine wrote:
Michel wrote:
The War of the Worlds (1953) - e ovo je već nešto sasvim drugo. Gledao sam Spielbergovu verziju i bilo mi je više nego ok. U nekim dijelovima i zastrašujuće. Ova verzija se dosta razlikuje. Efekti su ispred svog vremena, fantastično su to napravili. Ovdje nije bilo mjesta za nikakvu karakterizaciju likova. Ono što je Spielberg pokušavao, ali nije mu uspjelo. Puno mi je bolje kad ljudi u ovoj verziji nisu upoznati s ovakvom tehnologijom, moći pa ne znaju kako se ponašati. Vide se i arhivske snimke aviona kad ih pozovu :lol: ali cool je. I taj kraj kako mi je bio slab u Spielbergovoj verziji, tako mi je i ovdje. Al valjda je tako i u knjizi.

8=======-o/8==========o (7.5/10)
SpoilerShow
u knjizi marsovci umru radi bakterije, ako se tako završilo u originalnoj verziji. A u stripu League of extraordinary gentlemen vol. 2, marsovce su sredili strašnim hibridom između gripe i neke druge smrtonosne bolesti. Samo što su zarazili i preživjele civile usput.
SpoilerShow
Da, tako je i u filmu. A kakav je tebi kraj? Meni je onak, bezvezan. Barem u filmu jer je nekako prebrzo napravljeno.
The Andromeda Strain (1971) - e ovo je fantastičan sf. Nije toliko razvikan, ali radnja i kako su to sve napravili je originalno. Obožavam temu s virusima, naznake postapokalipse. Dakle, radi se nekom novom izvanzemaljsko virusu koji pohara jedan mali gradić. Američka TAJNA vlada pošalje svoje znanstvenike da to istraže. Prvo kad dođu u grad vidimo jednu od najoriginalniji scena koju sam vidio. NIkad prije i kasnije nisam vidio takav stil kamere i stvarno ne znam jel to još ko koristio.
SpoilerShow
Ne znam kako da sad točno objasnim. Vidimo znanstvenika kako dolazi do motela i gleda u svaku sobu kroz prozor, ali kamera nam ne pokaže direktno što je vidio već kamera uhvati njega s leđa i s desne strane samo mrtva tijela žene, muškaraca, djece nam prikažu. Odličan stil kamere.
pa onda kreću u podzemnu bazu gdje istražuju taj virus i spremni su sve raznijeti s nukelarnom bombom. Zadnja scena je posebno vrhunska
SpoilerShow
kad se penje, a laseri ga gađaju pa kad ga pogode u obraz i ruku, a on dezorijentiran i mora se spašavati i ostati na nogama. Tu me malo podsjetio na Vertigo.
8========-..o/8==========o (8.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply