Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 23 Mar 2013, 03:59

The Last Wave (1977) - od ovog filma sam najviše očekivao u ovotjednom maratonu i da, ispunio je moja očekivanja. Radi se o tipu koji uzima da brani aboridžine zbog čudnog ubojstva. Richard Chamberlain koji glumi tog odvjetnika cijelo vrijeme dobiva nekakve čudne vizije, halucinacije i to prilično jezive da film u nekim trenucima graniči s hororom. Ma ima tu svega, nekakva čudna nadnaravna bića, apokalipse, odlične atmosfere. I na kraju
SpoilerShow
se dogodi smak svijeta. povratak u kameno doba.
skroz čudan film, ali volim takve.

8========-o/8==========o (8.5/10)

Picnic at Hanging Rock (1975) - ovaj i The Las Wave je režirao Peter Weir i jednostavno se vidi sličnosti. Film isto nekad graniči s hororom, a oni zvukovi na stijenama su prejezivi. Radi se nevinim studenticama koje otiđu na piknik kod te stijene s učiteljicama. Kasnije neke od njih nestanu i misterija je postavljena. Sama knjiga kao i film su bili iznimno popularni i mnogi smatraju da je ovo najbolji predstavnik australije. Film je stvarno vizualno lijep. A što se tiče, misterije.
SpoilerShow
iako u filmu nije objašnjeni, ima u knjizi prije, The Secret of Hanging Rock. I kaže ovako "he chapter opens with Edith fleeing back to the picnic area while Miranda, Irma, and Marion push on. Irma looks down and compares the people on the plain below to ants. When the girls walk past the monolith, they feel as if they are being pulled from the inside out and get dizzy. After they leave it behind, they lie down and fall asleep.

A woman suddenly appears climbing the rock in her underwear shouting, "Through!" and then faints. This woman is not referenced by name and is apparently a stranger to the girls, yet the narration suggests she is Miss McCraw. Miranda loosens the woman's corset to help revive her. Afterwards, the girls remove their own corsets and throw them off the cliff. The recovered woman points out that the corsets appear to hover in mid-air as if stuck in time, and that they cast no shadows. She and the girls continue together.

After the women experience dizziness, the group encounter a strange phenomenon described as a hole in space that influences their state of mind. They see a snake crawling down a crack in the rock. The woman suggests they follow the snake and takes the lead. She transforms into a small crab-like creature and disappears into the crack. Marion follows her, then Miranda, but when Irma's turn comes, a balanced boulder [the hanging rock] slowly tilts and blocks the way. The chapter ends with Irma "tearing and beating at the gritty face on the boulder with her bare hands. Many readers[who?] interpret this to mean that the girls have fallen into a time warp. This is compatible with Lindsay's fascination with clocks and time throughout Picnic at Hanging Rock. It also ties in with the tension between Aboriginal and British Australia that is clear throughout the book. The girls somehow succumbed to a magical, yet natural Australia, and were forever lost to their schoolmates possibly within a remnant of lost aboriginal dreamtime."
I objašnjene mi se jako sviđa, a i shvaćam zašto redatelj to nije ubacio u film. Moguće da je mislio da se ljudima to ne bi svidjelo i da je čisto pretjerivanje, ali takav kraj bi bio odličan.

8=======-...o/8==========o (7.8/10)

The Proposition (2005) - Ray Winstone i Gej Pearce. Jedan jako podcjenjen western o čovjeku koji ide u potragu za bratom da ga privede zakonu, ali cijelo vrijeme se pita da li da to napravi ili ne. Zna što je učinio, njegova je krv. Winstone mi je odličan. Pogotovo njegov lik koji je na početku predstavljen kao tipičan zlikovac
SpoilerShow
da bi na kraju bio običan i normalan čovjek koji je provodio zakon. I odličan kraj kad dva brata sjednu, jedan umire, a drugi gleda u zalazak sunca.
8=======-o/8==========o (7.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by elrania » 23 Mar 2013, 12:46

Michel wrote: Picnic at Hanging Rock (1975) - ovaj i The Las Wave je režirao Peter Weir i jednostavno se vidi sličnosti. Film isto nekad graniči s hororom, a oni zvukovi na stijenama su prejezivi. Radi se nevinim studenticama koje otiđu na piknik kod te stijene s učiteljicama. Kasnije neke od njih nestanu i misterija je postavljena. Sama knjiga kao i film su bili iznimno popularni i mnogi smatraju da je ovo najbolji predstavnik australije. Film je stvarno vizualno lijep. A što se tiče, misterije.
SpoilerShow
iako u filmu nije objašnjeni, ima u knjizi prije, The Secret of Hanging Rock. I kaže ovako "he chapter opens with Edith fleeing back to the picnic area while Miranda, Irma, and Marion push on. Irma looks down and compares the people on the plain below to ants. When the girls walk past the monolith, they feel as if they are being pulled from the inside out and get dizzy. After they leave it behind, they lie down and fall asleep.

A woman suddenly appears climbing the rock in her underwear shouting, "Through!" and then faints. This woman is not referenced by name and is apparently a stranger to the girls, yet the narration suggests she is Miss McCraw. Miranda loosens the woman's corset to help revive her. Afterwards, the girls remove their own corsets and throw them off the cliff. The recovered woman points out that the corsets appear to hover in mid-air as if stuck in time, and that they cast no shadows. She and the girls continue together.

After the women experience dizziness, the group encounter a strange phenomenon described as a hole in space that influences their state of mind. They see a snake crawling down a crack in the rock. The woman suggests they follow the snake and takes the lead. She transforms into a small crab-like creature and disappears into the crack. Marion follows her, then Miranda, but when Irma's turn comes, a balanced boulder [the hanging rock] slowly tilts and blocks the way. The chapter ends with Irma "tearing and beating at the gritty face on the boulder with her bare hands. Many readers[who?] interpret this to mean that the girls have fallen into a time warp. This is compatible with Lindsay's fascination with clocks and time throughout Picnic at Hanging Rock. It also ties in with the tension between Aboriginal and British Australia that is clear throughout the book. The girls somehow succumbed to a magical, yet natural Australia, and were forever lost to their schoolmates possibly within a remnant of lost aboriginal dreamtime."
I objašnjene mi se jako sviđa, a i shvaćam zašto redatelj to nije ubacio u film. Moguće da je mislio da se ljudima to ne bi svidjelo i da je čisto pretjerivanje, ali takav kraj bi bio odličan.

8=======-...o/8==========o (7.8/10)
mi smo ovaj film obrađivali na australskoj književnosti i nije mi jasno zaš nisamo dobili uvid u ovaj divan odlomak što si stavio. sve je toliko potpunije i jasnije s tim, a jako mi se sviđa to vraćanje na drevno.
to je ta australija kakvu volim, o kakvoj volim slušati :)

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 23 Mar 2013, 16:40

Što se tiče 800 balas, ja nisam baš padala u nesvijest od ljepote..


ont:

Videodrome - od ovog kulta su mi u sjećanju ostale samo neke nepovezane scene, priča i krajnji dojam ništa. Zbog D.Harry je ispala divna prilika za ubacivanje u maraton. Definitivno upečatljiv i jedinstven. Poneka uvrnuta scena mi se nije baš svidjela i to je to što mi nije pasalo. Atmosfera i pozdinska priča, tj. smisao su ono najzanimljivije u cjelini. :)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 23 Mar 2013, 17:26

Asfodel wrote:Što se tiče 800 balas, ja nisam baš padala u nesvijest od ljepote..


ont:

Videodrome - od ovog kulta su mi u sjećanju ostale samo neke nepovezane scene, priča i krajnji dojam ništa. Zbog D.Harry je ispala divna prilika za ubacivanje u maraton. Definitivno upečatljiv i jedinstven. Poneka uvrnuta scena mi se nije baš svidjela i to je to što mi nije pasalo. Atmosfera i pozdinska priča, tj. smisao su ono najzanimljivije u cjelini. :)
kaj to nije horror?
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 23 Mar 2013, 17:36

Lapsus, ponijelo me dok sam komentirala 800balas
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Decadentor » 23 Mar 2013, 17:39

oK, ja sam opet mislio da mjesam filmove :lol:
Image

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by hitman_4 » 23 Mar 2013, 22:24

When Strangers Appear (2001) - definitivno neiskorišten potencijal do kraja.puno pitanja,a tako malo odgovora na kraju.bolje da su radnju filma smijestili u 70-te,s obzirom na atmosferu,izgled vozila itd.
ugl dosta usporen i nedorečen mystery muvi
SpoilerShow
nemam pojma zašto se ženska nakon svega htjela samozapalit :shock:
5/10
Image

Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 24 Mar 2013, 12:36

The Hangover - baš dobra komedija za ekipu. Scena s Mike Tysonom je predobra i zabavna. Naročito fore s tigrom. Tek galerija drugih opičenih likova koji se pojavljuju kroz cijeli film. Bar je humor toliko dobar da se možeš nasmijati, makar to nisu nekakve scene koje će ući u antologiju. Predvidljiv završetak kao što i je slučaj kod komedija. Pogledati i zaboraviti. 3/5
Michel puši karu.

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 24 Mar 2013, 12:54

Olympus Has Fallen (2013) - bezumna akcija s pričom šupljom poput švicarskog sira..i da, hollywood se očito malo previše obračunava s istokom kad štanca ovakva proamerička smeća na mjesečnoj razini.. 4/10..pogledat i zaboravit
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 24 Mar 2013, 13:48

Wake of Death (2004) - mračan, ali prilično dosadan akcijski triler s JCVD - om. Ima nešto akcije, ali traljavo napravljeno uz promašeni soundtrack. Priča nije ništa posebno, ima i puno boljih filmova osvete. Ovako samo predugo traje. 3/5
Michel puši karu.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 24 Mar 2013, 13:58

Kako je počeo rat na mom otoku (1997) - Zabavan naš film, ali ipak mi je s vremenom malo pao u očima. - 7/10

Jigureul jikyeora! [Save the Green Planet] (2003) - Dobra korejska komedija s ponekim brutalnim scenama, ideja je dobro realizirana i kako se film bliži kraju postaje sve bolje i bolje. - 8/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 24 Mar 2013, 18:21

Lantana (2001) - film sličan Magnoliji. Samo meni još bolji. Znači, prati više likova koji su nekako povezani. Ima tu izdaje, nevjere, misterije. Odlične uloge su ostvarili Anthony LaPaglia i Barbara Hershey. LaPaglia kao policajac/muž koji vara svoju ženu da bi kasnije pokušao ispraviti i vratiti svoju ženu, a Hershey kao psihijatrica koja postaje paranoična. To su mi i najbolje scene
SpoilerShow
kad sama sebe uvjeri da ju netko prati pa kad kasnije bježi od onog tipa i sama sebe ubije pa onda tog tipa privedu da ju je on ubio.
Snažan film s odlčnom latinoameričkom glazbom. http://www.youtube.com/watch?v=DuYqAPIN88I jako lijepa glazba.

8========-o/8==========o (8.5/10)

Bad Boy Bubby (1993) - mnoge nazive je ovaj film dobio od najšokantijeg filma 90-ih pa sve do clockwork orange 90-ih. I moram se složiti. Film je preverzija u pravom smislu te riječi. Jedan od najbolesnijih filmova koje sam gledao. Japanci prema ovome i nisu nešto kad se tako gleda. Nicholas Hope kao zaostali tip u 30-ima je odlično odglumio. Meni su najuznemirujuće scene s mačkama. Mačkoljupci, ne gledati ovo. Ozbiljno. Ako volite mačke, a i oni koji ne vole pravo nasilje nad životinjama, ne gledati. Meni je to bio čisti šok
SpoilerShow
kad zaveže mačku u najlonsku vrećicu pa mačka umre. Ili onda druga kad umre, a vidi se da je to prava mačka. Uh.
A početak filma je bio previše za mene.
SpoilerShow
Sam onaj incest, zlostavljanje. Pa kad mu je otac došao.
a tek kad postane pjevač :zubifale: ne znam, film neću ocjeniti jer nije za ocjenu. Jednostavno ga treba pogledati. I zanimljivo je ovo. Za Preachera. and to fans of Garth Ennis’ infamous comic series ‘Preacher’. Bubby and Arseface have some definite similarities by the time the curtain falls. I zbilja je tako. Glavni lik je isti Preacher.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

John_Ryder
Posts: 12166
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by John_Ryder » 24 Mar 2013, 19:34

The King of Comedy - odličan,mogao bi još koji od lewisa pogledat,7.5/10
Image

Image

User avatar
Salvador
Posts: 1157
Joined: 22 Nov 2011, 07:53

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Salvador » 24 Mar 2013, 19:39

John_Ryder wrote:The King of Comedy - odličan,mogao bi još koji od lewisa pogledat,7.5/10
Filmovi s Jerry Lewisom i Dean Martinom su se nekad cijelo vrijeme vrtili na TV. Dosta sam ih pogledao, ali ne sjećam se naslova, ali znam da su mi svi bili odlični.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 24 Mar 2013, 22:20

Zatoichi the Outlaw - dosadan, razvučen i kompliciran film s brojnim nezanimljivim likovima, o mafiji koja prisiljava seljake da troše novce i onda ih zarobljava dok ne vrate dug koji su stekli prijevarom. S obzirom da je ovaj film radio drugi studio, ima nekoliko krvavih scena odrezanja udova i glave, samo traljavije napravljeno. Inače, loš nastavak s malo akcije i nekoliko dobrih fora - čačkalica kojom ubije leptira. 3/5
Michel puši karu.

Post Reply