Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Shp86 » 03 Mar 2013, 12:45

Petak 13. (2009) - nikakve originalnosti, čisti generički teen horor..2/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 04 Mar 2013, 15:09

Frankenstein (1931) - "It's alive! It's alive!" kaže doktor Frankenstein. I zbilja, film je danas jednako divan i živ kao tada. Puno više od samoga horora, film koji je toliko analiziran. Pogotovo mi je zanimljiva scena
SpoilerShow
kada baci malu djevojčicu u vodu. Strašna scena, ali znamo da u toj sceni The Monster ili bolje rečeno Frankensteinovo čudovište nije mislilo ništa loše što se i vidi kad se okreće i počne paničariti te tražiti pomoć. Htio je vidjeti hoće li i ona plutati kao cvijet koji je bacio. Tu se može raspravljati o njemu kao nekakvom moralnom živom biću. Nije htio nauditi, ali nije znao da će tako biti. S druge strane ubio je onog drugog doktora i bacio je svog stvoritelja na vjetrenjaču i čudom preživio.
odlična atmosfera, brzi tempo i Karloff sjajan u toj ulozi. Zasluženo klasik. I na prvo gledanje mi je bio samo dobar, ali kako se ukusi mijenjaju i neke stvari gledaš drugim očima, vidiš koliko je ovo sjajno.

8========-...o/8==========o (8.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Victor Crowley » 04 Mar 2013, 18:06

Grave Encounters 2, pa nije loš kao što sam mislio da će biti. Čak mi se i svidio.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 04 Mar 2013, 19:43

Michel wrote:Frankenstein (1931) - "It's alive! It's alive!" kaže doktor Frankenstein. I zbilja, film je danas jednako divan i živ kao tada. Puno više od samoga horora, film koji je toliko analiziran. Pogotovo mi je zanimljiva scena
SpoilerShow
kada baci malu djevojčicu u vodu. Strašna scena, ali znamo da u toj sceni The Monster ili bolje rečeno Frankensteinovo čudovište nije mislilo ništa loše što se i vidi kad se okreće i počne paničariti te tražiti pomoć. Htio je vidjeti hoće li i ona plutati kao cvijet koji je bacio. Tu se može raspravljati o njemu kao nekakvom moralnom živom biću. Nije htio nauditi, ali nije znao da će tako biti. S druge strane ubio je onog drugog doktora i bacio je svog stvoritelja na vjetrenjaču i čudom preživio.
odlična atmosfera, brzi tempo i Karloff sjajan u toj ulozi. Zasluženo klasik. I na prvo gledanje mi je bio samo dobar, ali kako se ukusi mijenjaju i neke stvari gledaš drugim očima, vidiš koliko je ovo sjajno.

8========-...o/8==========o (8.8/10)
e vidiš... ta scena mi zapravo nije bila ništa posebno. :oops: Ma previše su pričali o toj sceni da sam previše očekivao, pa mi je ovako ispalo mlako...

Vidim da se snima remake koji će biti kao taj Universalov, znači, nikakve veze s knjigom.
Michel puši karu.

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Ryuji Takayama » 04 Mar 2013, 21:29

Zadnji horror film koji sam gledao (a da ga nikad prije nisam gledao) je "Sadako 3D", najnoviji nastavak japanskog "Ringu" serijala. Realno, usudio bih se reći da se ovaj film samo teoretski smatra horrorom, zato što je vezan za poznati "Ringu", a sam film "Sadako 3D" i nije nešto strašan... samo može biti zbunjujuć nekome tko nije dobar poznavatelj "Ring" univerzuma, ne samo filmova, već i romana. Većinom je dobio loše kritike jer nije strašan, ali meni osobno se je svidio jer je atmosfera cool i napeta od početka do kraja :prayer: i priča je dobra, onome tko je uspije shvatiti :D
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 05 Mar 2013, 11:38

john_constantine wrote:
Michel wrote:Frankenstein (1931) - "It's alive! It's alive!" kaže doktor Frankenstein. I zbilja, film je danas jednako divan i živ kao tada. Puno više od samoga horora, film koji je toliko analiziran. Pogotovo mi je zanimljiva scena
SpoilerShow
kada baci malu djevojčicu u vodu. Strašna scena, ali znamo da u toj sceni The Monster ili bolje rečeno Frankensteinovo čudovište nije mislilo ništa loše što se i vidi kad se okreće i počne paničariti te tražiti pomoć. Htio je vidjeti hoće li i ona plutati kao cvijet koji je bacio. Tu se može raspravljati o njemu kao nekakvom moralnom živom biću. Nije htio nauditi, ali nije znao da će tako biti. S druge strane ubio je onog drugog doktora i bacio je svog stvoritelja na vjetrenjaču i čudom preživio.
odlična atmosfera, brzi tempo i Karloff sjajan u toj ulozi. Zasluženo klasik. I na prvo gledanje mi je bio samo dobar, ali kako se ukusi mijenjaju i neke stvari gledaš drugim očima, vidiš koliko je ovo sjajno.

8========-...o/8==========o (8.8/10)
e vidiš... ta scena mi zapravo nije bila ništa posebno. :oops: Ma previše su pričali o toj sceni da sam previše očekivao, pa mi je ovako ispalo mlako...

Vidim da se snima remake koji će biti kao taj Universalov, znači, nikakve veze s knjigom.
Meni je scena snažna zbog same teme i to što ću rijetko danas vidjeti u horor filmu
SpoilerShow
kako netko ide ubiti dijete bilo namjerno ili slučajno. Pa i Carpenter u filmu "napad na policijsku postaju" je ubio dijete. Nije horor film, ali je strašna scena. Danas horor filmovi ne mogu napraviti tako snažnu scenu.
The Old Dark House (1932) - obožavam horore rani ujutro. Automatski mi je dan nekako ispunjen :supz: ovaj horor iako traje kratko, kreće jako sporo i tih prvih 40-ak minuta je ok. Upoznavanje s likovima, malo misterije, ok. Ali onda ogroman zaokret u zadnjih pola sata, misterija je otkrivena, brzi tempo, odlična atmosfera sve do odličnog završetka. Karloff u ulozi Morgana (nekakav retardirani snažni div :lol: ), ali ono što me oduševilo je to na saznanje
SpoilerShow
da nije Morgan taj koji je opasan već onaj ludi deda :prayer: naježio sam se kad je ostao zarobljen s onim likom pa kad su sjeli, a ovaj mu priča neku wtf priču. Baca nož na njega, bore se, padaju, a stari psihotični deda se cijelo vrijeme luđački smije. Odlična scena. I ima još jedna jeziva scena kad idu po stepenicama i neka stara baba se nasmije. Trnci me prošli.
i ta divna grmljavina, predivno nešto.

8========o/8==========o (8/10)

Freaks (1932) - ovo je svakako horor zbog same šok revenge tematike. Sat vremena za pregršt čudnih likova. Hans :prayer: odlično napravljena priča koja je te od samoga početka zanima zato što
SpoilerShow
znamo da se nešto dogodilo Cleoparti, ali nisu nam prkazali pa prebacuju radnju na cijeli cirkus. Scena kad idu u osvetu je stvarno weird stuff, a opet, čekao sam tu scenu, htio sam da im se nešto dogodi zbog cijelog tog ismijavanja, poigravanja sa njihovim životima. I onda kad smo saznali što joj se dogodilo. U isto vrijeme šok i smijanje. :twisted:
još su me dojmili onaj bez ruku i nogu koji si pali cigaretu :D :supz: ili ona ženska koja izgleda poput ptice. Čitam da je i sam film zabranje u neki mdržavam pa tako u VB čak 30 godina. Tek je kasnije priznat kao značajan i kultan film. Svakako jedan od odličnih klasika koji se odmah ureže u pamćenje.

8========-..o/8==========o (8.7/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by john_constantine » 05 Mar 2013, 12:44

da, freaks je izvrstan film makar su malo pretjerali za onim "zašećerenim" završetkom radi publike... Da ne bude ipak toliko gorki završetak.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 05 Mar 2013, 13:03

Moguće, ali opet, što je njemu preostalo
SpoilerShow
nego se vratiti njoj. Ja bih završio na onoj revenge sceni kada ubijaju Herculesa. I onako završni kadar on leži mrtav na kiši, a ovi odlaze :zubifale: :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by popayy » 05 Mar 2013, 20:11

Grave Encounters prvi
Pa ono, prosjek nekakav. Niš posebno ali ni preloše. Da se pogledati iako nisam preveliki fan found futiđ hororaca.

User avatar
hitman_4
Posts: 6894
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by hitman_4 » 07 Mar 2013, 01:30

Grave Encounters 2 - dosta slab nastavak.sve ono što je bilo loše u prvom,prenijelo se na drugi

2/10
Image

Image

Image

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Victor Crowley » 07 Mar 2013, 09:34

American Mary, baš lijep film za opustit se i uživat. :D

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 07 Mar 2013, 14:44

Vampyr (1932) - jako konfuzan film u kojem nisam uživao iako ima par lijepih scena poput
SpoilerShow
one kad ovaj spava i vrata se polako otvaraju, a onaj deda ulazi sporo ili putovanje s čamcem.
gledat će se ponovo. Bez ocjene.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Asfodel » 07 Mar 2013, 23:44

The Bunny Game - iako (pod)žanrovski nije moj cup of tea i usprkos nepostojanju priče, moram priznati da je pred kraj počelo dopirati do mene. Pored repetitivnih naturalističkih scena, (pre)razigranog snimanja i prerazvučenosti ipak ima nešto dobro: prirodnost (i u glumi i u izvedbi svih stvari). Da se vratim na konačni doživljaj, bilo mi je teško na kraju to gledati, uživjela sam se sasvim neočekivano, baš kad sam mislila da ću dobiti mlade i doći u iskušenje da ugasim. 5/10
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
DakotaSkye
Posts: 109
Joined: 30 Dec 2011, 02:15
Location: Haddonfield

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by DakotaSkye » 08 Mar 2013, 01:49

exam (2009) - napet od početka do kraja. definitivno ugodno iznenađenje :D
"We survive by remembering but sometimes we survive by forgetting."

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste horror zadnji gledali?

Post by Michel » 08 Mar 2013, 22:24

The Mummy (1932) - mah, slabo mi je to. A i ne volim horore kjoi su povezani sa piramidama i sličnom radnjom. Dosta naporan iako kratko traje. Najviše mi se svidjela priča o mumificiranju i naravno, Karloff. Stvarno je pojava pa kad prikažu onaj njegov hladnokrvni pogled. Ne znam jel bi se smijao ili što :lol: al ne, odlično je to, ali sama faca onako izbliza :zubifale:

8======o/8==========o (6/10)

Dracula (1931) - ista stvar kao sa Frankensteinom. Na prvo gledanje dobar, a sad odličan. I stvarno ne znam jel to do toga što sam stariji pa primijetiš neke stvari ili nisam više toliko kritičan kao prije. Ma ovo drugo nije sigurno :D Lugosi je najbolji Dracula. Oldman i Lee su odlični, ali Lugosi je jedna od najjačih pojava na filmu. Sam onaj prekrasan plašt, zalizana kosa, okrugla glava :lol: i naglasaka pa pokreti s rukama. Baš pojava. Šišmiši su simpatični, pogotovo kad vidi da nikoga nema na kočiji, samo šišmiš ispred leti :supz: Van Helsing je isto odlično predstavljen. Ma vrhunski horor. “Listen to them - children of the night. What music they make.”

8========-...o/8==========o (8.8/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply