Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 24 Feb 2013, 13:11

The Day the Earth Stood Still (2008) - Film je odlično počeo i nadao sam se da će tako nastaviti, ali je sve otišlo u totalnom krivom smjeru iritantnih likova, gluposti i nebuloza. Keanu je čak bio dobar u svojoj ulozi. - 6/10

Dip huet seung hung[The Killer] (1989) - Akcija mi nije nikako sjela, na dijelove je jako konfuzan i dosta je razvučen. - 5/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by popayy » 24 Feb 2013, 14:06

Sammy wrote:Dip huet seung hung[The Killer] (1989) - Akcija mi nije nikako sjela, na dijelove je jako konfuzan i dosta je razvučen. - 5/10
Meni je The Killer najdraži Wooooov film.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by elrania » 24 Feb 2013, 14:34

ovaj film je prekul

Shp86
Posts: 558
Joined: 08 Mar 2011, 15:34

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Shp86 » 24 Feb 2013, 14:45

X-Men: First Class (2011) - meni možda i najdraži iz serijala. Dosta vjeran stripu.. 8/10
It's in your nature to destroy yourselves...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by john_constantine » 24 Feb 2013, 15:08

Zatoichi and the chess expert - još jedan izvrstan nastavak u serijalu nakon prosječnih prošlih epizoda. Zapletena radnja s više likova s tematikom osvete i twistovima, s napetom završnicom i interesatnim likovima. Zabavna scena u kockarnici i Zatoichijev štos s kockama. Manje scena mačevanja, ali više brutalnog crnog humora, naročito kada napadači ometaju Zatoichija u šahu. 4/5
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11413
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 24 Feb 2013, 18:41

Judgment at Nuremberg (1961) - gledam s kojim filmom da počnem zlatni maraton i izaberem ovo sranje. A to sranje je jedan od najboljih filmova koje sam dosad pogledao :supz: pazite samo ovu postavu: Tracy, Lancaster, Widmark, Dietrich, Maximilian Schell, Montgomery Clift i William Shatner :prayer: jedna od najjačih filmskih postava koju sam vidio. Svi su odglumili odlično, ali Tracy, Dietrich i Schell koji je osvojio Oscara za svoju ulogu su odglumili najbolje. Rekao bih da je ovo i jedan od najvažnijih filmova zbog teme s kojom se bavi. Čak i ne toliko zbog teme koliko zbog načina na koji su nam to predstavili. Da, i meni je bilo mučno kad su pustili one arhivske snimke u sudnici, jako mučno. Tracy glumi sudca koji sudi četvorici nacista koji su osuđeni za ubojstva. Schell glumi odvjetnika njima. Gledao sam dosta sudskih filmova, ali nikad nisam gledao ovako kompletan sudski film gdje svaki svjedok i svaka scena ispitavnja ulazi u anale. Ja ću tu svaku scenu pamtim. Sada znama napamet, naravno, zato što sam danas pogledao film, ali znati ću i za godinu dana. Režirao ga je Stanley Kramer koji genijalno koristi kameru :supz: pogotovo kad odvjetnici ispitivaju pa kamera kruži oko njih, zumira. Ma odlično.

8==========o/8==========o (10/10)

Brute Force (1947) - uvijek se riskira kad se poslije nekog remek djela ide odmah gledati još neki film. Ovdje riskiranje nije škodilo jer se radi o jako dobrom noiru. Sasvim slučajno sam izabrao ovaj i to zatvorski. Glumi Lancaster za kojeg već vidim da će uglavnom glumiti neke face i to mi se sviđa. Film kreće brzo od početka, radi se o pobuni u zatvoru. Najveća zamjerka je to što ima previše likova za tako kratko trajanje pa se malo izgubi u radnji ili je to do prijašnjoga filma.

8=======-o/8==========o (7.5/10)

A sad na Ben-Hura :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by elrania » 24 Feb 2013, 19:00

Michel wrote:William Shatner
:mrgreen:

User avatar
Michel
Posts: 11413
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 24 Feb 2013, 19:03

Da, 5 godina prije nego što je počeo sa ST-om :D

Makar on nije nikakav glumac, ali ima ime pa ga spomenuo.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by elrania » 24 Feb 2013, 19:08

nije 'glumčina', al je ekstra karizmatičan :D

User avatar
Michel
Posts: 11413
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 24 Feb 2013, 19:10

Je, pogotovo što je uvijek furao 50's Style, a to je kod mene uvijek plus :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Sammy » 24 Feb 2013, 21:17

popayy wrote:
Sammy wrote:Dip huet seung hung[The Killer] (1989) - Akcija mi nije nikako sjela, na dijelove je jako konfuzan i dosta je razvučen. - 5/10
Meni je The Killer najdraži Wooooov film.
a znam, čuo sam to i od drugih, ali nikako mi nije sjeo
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by GreenHornet » 25 Feb 2013, 14:11

http://www.imdb.com/title/tt1235166/
Odlicaaaaaan!!!!Jedina mala zamjerka je ta sta je na momente ipak nerealan.
8,5/10
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Asfodel » 25 Feb 2013, 15:47

Interno di un convento - aka Behind the Convent Walls.. Ovo je još i čedno s obzirom tko je radio :mrgreen: Na početku je prevladavao osjećaj da će biti nešto zabavno popraćeno zločestim scenama. No nema bogzna kakvu priču, zabava se nije održala, a dirty scene su djelovale kao da su same sebi smisao.
Nije odron, ali moglo je malo bolje :)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by olio » 26 Feb 2013, 01:59

Red Dawn

loše, nezanimljivo

nemam ni volje napisat opširniji komentar na film

4/10

User avatar
Michel
Posts: 11413
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste non-horror zadnji gledali ?

Post by Michel » 26 Feb 2013, 03:25

Ben-Hur (1959) - sjajan Wylerov film. Vjerojatno i najbolji "povijesni" koji sam dosad pogledao. Film je poznat po tome što je osvojio 11 oscara, po Hestonu koji je faca samo takva i po jednoj od najpoznatijih filmskih scena. Utrke kočija koje traju 9 minuta. Ta cijela scena je toliko impresivna da nisam mogao vjerovati što gledam. Ne shvaćam kako su to napravili, tako realno. A danas bi vjerojatno radili sa CGI-om iako danas nema primjera tj. malo je filmova u kojima ima utkre kočija. A li ta scena, ne znam, baš pravi spektakl. Ono što me se još dojmilo je ppozadinska priča o Isusu. Uživao sam, a inače ne volim takve teme, ali ovdje je napravljeno poptuno nenametnuto. Dakle, kao nekakva sporedna radnja. Pratimo mi Ben-Hura, ali svakih negdje pola sata vidimo neki dio s Isusom tipa Ben-Hur dođe kod Pilata, a u dalekom kadru vidimo Isusa kako nosi križ i bičuju ga. Stvarno su odlično to stavili u film. Traje tri i pol sata, a imamo više različiih priča. Jedina zamjerka ide na zadnjih 20-ak minuta. Komotno su to molgi izbaciti, ali dobro. Uživancija :supz: a prošao je samo tako.

8=========o/8==========o (9/10)

The Desperate Hours (1955) - još jedan Wylerov. Glumi uvijek rado viđeni Bogie i Fredric March. Ovo je jedan od prvih ako ne i prvi home invasion film. Jako dobar o tri zatvorenika koja su pobjegla te upadaju u kuću jedne obitelji te ih zarobljavaju. Ali moram reći da mi je jako zasmetalo
SpoilerShow
to što su ih svako malo puštali da idu raditi. Recimo, ide njezin suprug na posao, ali ona ostaje kao taoc. Mislim, mogao je nešto smisliti. Je da su prijetili kako će je ubiti, ali opet. Dobro, na kraju je i bilo da ovi nisu znali za policiju.
ostatak napet i zanimljiv.

8=======-..o/8==========o (7.7/10)

Criss Cross (1949) - sad malo na Lancestera. Tip je baš pojava. Kao nekakav spoj Leea Marvina i Eastwooda. Ovo je film od Siodmaka koji je surađivao još par puta sa Lancesterom (imam u planu pogledati). Noir filmčina koji slovi za jedan od boljih noir filmova 40-ih. Radi se o tipu koji se vraća u L.A., ali tamo nailazi ne jednu poptuno drugačiji situaciju neego kad je prvi put bio. Izgubljena ljubav, njezin momak koji glumi odličnog villaina. Ona pljačka je odrađena odlično :supz:
SpoilerShow
gas maske, dimne bombe, sama borba.
kraj me osavio prilično zabezeknutim. Mislim, ko bi rekao
SpoilerShow
da oni na kraju umiru. Dobri likovi i to ih ubije taj villain. S tim da je policija dolazila i vjerjem da ga je uhitila, ali posljednja scena kako Lancester i ona leže upucani na kauču :(
8========-o/8==========o (8.5/10)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply